PDA

Pogledaj cijelu verziju : Seagate Barracuda serija 11



SkunK
20-01-2009, 16:15
Najnovija serija Barracuda hard diskova (serija 11) - je sranje.

Neznam jeste li upoznati s ovim skandalom koji je aktualan već 2-3 tjedna , no uglavnom radi se o Ssvim Snovim Seagate Barracuda hard diskovima najnovije serije 11.

Moje iskustvo je isto , : sranje. Imam Barracudu 320gb 11-ta serija. Uvjek sam vjerovano Seagateu, i imam jednog 160GB iz serije 10. već radi 5 godina bez problema, bez i jednog bad sectora.

Nakon 2 i pol tjedna, ova nova "Barica" je počela javljati bad sektore. "Ok, nema problema" - kažem, pokrenem chdisk i sve 5. Nakon tjedan dana opet, ali ovaj puta 5-6x više bad sektora. Pokrenem opet. Sve ok no ovaj puta fale :

- sistemski DX fileovi
- nasumčni nestanak fileova i saveova iz igara

Čudno... i znate koji su nestali? Isti oni koji su se spominjali kao "bad sektori" dok sam izvršavao check disk.

Nakon toga sam malo istržaivao i nakon toga se lagano osmjehno :

Doslovno svaki forum je pretrpan pitanjima o ovim diskovima iz serije 11. Po Seagateu pljucaju samo tako. Ljudima su serveri, velike baze podataka i ogromne količine važnih fileova otišle u vječna lovišta skupa s bilokojom (260,320,500gb,1tb) od .11 serije Barracuda.

Naravno, ljutiti - korisnici su išli na Seagatove forume tražiti pravdu. Seagate je bezobrazno brisao postove i praktički nije mario o postovima, jer je očigledno i kod njih zbrka.

Evo prošli tjedan su se uhvatili u koštac s problemom, i počeli muljati s nekim novim verzijama firmwarea koje bi trebale ispraviti ... "većinu" greški.

O da, nakon 2 dana korisnici su javili koliko su prvi novi firmwareovi ispravili greške. Ispravili su ih tako da je HDD koji je bio prvo neupotrebljiv ( bad sektori, kašnenje slika u video zapisu, nestabilnost sistema, iznenadni nestanak podataka) - zapravo postao - MRTAV. Znači, napravili su update firmwarea za koje je Seagte tvrdio da će popraviti situaciju, ali ju je popravio tako da je totalno uništio disk.

Da nebi bilo da pričam bezveze i bez argumentata evo par (od desetine ) linkova :


http://seagate.custkb.com/seagate/crm/s ... cId=207931 (http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207931)

http://techreport.com/discussions.x/16246

http://forums.seagate.com/stx/board/mes ... ad.id=4771 (http://forums.seagate.com/stx/board/message?board.id=ata_drives&thread.id=4771)

http://forums.seagate.com/stx/board/mes ... ing&page=7 (http://forums.seagate.com/stx/board/message?board.id=ata_drives&thread.id=5133&view=by_date_ascending&page=7)

http://forums.seagate.com/stx/board/mes ... _ascending (http://forums.seagate.com/stx/board/message?board.id=ata_drives&thread.id=5625&view=by_date_ascending)

Drugi link je pak link na "novi" "novi" update "novog" firmwarea. Za moj disk još ne postoji jer ga "provjeravaju". Heh , provjeravaju ga da vide koliko dobro mogu s njime uništiti disk do kraja.

Reklamacija ftw.

Ćemo osnovati klub mrzitelja 11.te serije Seagtovih Barracuda HDD-a?:)

Herr Schnitzel
20-01-2009, 16:23
Ja sam jedan od zrtava. Naime, crknuo mi je Seagateov 500 gigabajtni disk upravo te .11 serije bez ikakva povoda, nakon mjesec dana od kupnje. Sad kad sam ovo procitao razmisljam o prelasku na konkurenciju, nakon godina vjernosti Seagateu. Vrlo lose.

Hvala bogu da nisam nakupio vazne podatke na tom hardu.

SkunK
20-01-2009, 16:28
Jel ti samo "prasnuo" ili si prvo imao neke "nuspojave" (gubitak podataka, trzanje u video-u,bad sektori itd.?)

Di je kupljen? Si reklamirao?

Razzarach
20-01-2009, 16:31
ja sam sretan šta imam hitachija :)
mislio sam da je seagate dobra firma :?

Herr Schnitzel
20-01-2009, 16:34
Nuspojave - ama bas ni jedna. Disk je radio perfektno ravno 26 dana, a onda uslijedi mindfuck: nisu se bootali Windowsi. Nakon sto nisam mogao pokrenuti Winse ni u Safe modu, odlucio sam reinstalirati (nisam iskljucivao mogucnost da je neki opaki virus :)). Prilikom setupa primijetio sam da se ne prepoznaju particije, pa sam odlucio formatirati. Formatiranje je ispalo fail, kaze "disk damaged".

Inace je disk, zajedno s ostatkom konfe, kupljen u Vemilu. Isprva nisam znao koja je situacija, zakljucio da je ovo iznad mene, i odnio cijelu konfu na testiranje u Vemil, pa nek' oni muckaju glavom. I tako dodje samo 60 kuna.

SkunK
20-01-2009, 17:21
Nuspojave - ama bas ni jedna. Disk je radio perfektno ravno 26 dana, a onda uslijedi mindfuck: nisu se bootali Windowsi. Nakon sto nisam mogao pokrenuti Winse ni u Safe modu, odlucio sam reinstalirati (nisam iskljucivao mogucnost da je neki opaki virus :)). Prilikom setupa primijetio sam da se ne prepoznaju particije, pa sam odlucio formatirati. Formatiranje je ispalo fail, kaze "disk damaged".

Inace je disk, zajedno s ostatkom konfe, kupljen u Vemilu. Isprva nisam znao koja je situacija, zakljucio da je ovo iznad mene, i odnio cijelu konfu na testiranje u Vemil, pa nek' oni muckaju glavom. I tako dodje samo 60 kuna.

Kakvih 60kn? Pa oni ti moraju besplatno reklamirati... šta ti naplaćuju "testiranje"?

Sphinx
20-01-2009, 18:26
Naplacaju 60kn da otkriju koja komponenta ne radi. Barem tako pise u cjeniku :wink: . Inace ja imam seagatea starije serije i radi ok, ali nikad ovo nebi ocekivao od seagatea :thumbs1:

Herr Schnitzel
20-01-2009, 18:27
Kakvih 60kn? Pa oni ti moraju besplatno reklamirati... šta ti naplaćuju "testiranje"?
Znam. Ja sam im i rekao sto mislim o tom naplacivanju, ali iskreno me nije briga. Neka si uzmu tih 60 kuna, meni nece nista biti, a njih ocito veseli :roll:

Neven <R>
20-01-2009, 18:29
Ja sam na toj seriji, 640GB Seagate Barracuda za sada nemam problema.

SkunK
20-01-2009, 18:39
Ja sam na toj seriji, 640GB Seagate Barracuda za sada nemam problema.

Koliko dugo ga imaš?

Neven <R>
20-01-2009, 18:42
Nešto više od mjesec dana, jedini problem sam imao kada sam odvajao i spajao particije kad sam išao isprobavati dual boot Vista/XP, ali to je bilo mojom krivnjom. CHKDSK mi nije pokazivao bad sectora, ali nakon ovog ću malo češće raditi backupe just in case.

McPingvin_v2.0
20-01-2009, 18:57
Majko mila, i 500 i 1000 GB HDD-ovi su mi .11 serija... Ako oba prdnu seagateovci će ostati bez mošnji jer ću od njih napraviti šator.

Deadwalker
20-01-2009, 19:58
Ja također imam od Seagate-a, 320GB...ono, za sada nisam imao problema, ali mi barem jednom tjedno pali chkdisc radi bad sector-a. Hm, sad mi je jasno zasto mi se bratic nasmijao dok me pitao za disk kakav imam... :(

edit: Reiko, cini mi se da imamo isti model diska :(

SkunK
20-01-2009, 20:03
Inače, svi vi koji imate .11 seriju a disk nije "stariji" više od 2 mjeseca...radite backup...ali opet to ništa neznači, moze on i "prasnut" nakon godinu dana i više...

Uglavnom, ova serija je jakooo nestabilna.

.10 je punooo stabilnija, a performanse .11 su možda kakvih 10% što se zapisivanja/čitanja s diska tiče.

Deadwalker
20-01-2009, 20:08
backup 200gb podataka...tesko...ma ono, ako rikne, mislim da netko pe na streljanje...

Svinjoguz
20-01-2009, 20:57
PRELAZAK NA KONKURENCIJU :D
a sigejtu poručite ovo :fof:
imao sam .11 jebenih 9 dana i riknul je sam od sebe, nisu se htjeli bootat windowsi, formatirat disk ..go to hell, riko disk

SkunK
21-01-2009, 11:50
Ej Ante di si ?:D Javi im malo kako su i tebi počeli bad sectori svaki tjedan dolaziti :D

Herr Schnitzel
21-01-2009, 12:01
Onda ne bi bilo mudro da uzmem isti hard, brijem. Mozda da uzmem Hitachi 500GB?

The Boz
21-01-2009, 12:15
<-žrtva
500 gigni disk. Sa oko 60 gigi mjuze, 30ak gigi sejvova, bog te pitaj koliko milijardi tekstova za časopis, faks, slobodno vrijeme...
There shall be blood.

Neven <R>
21-01-2009, 12:39
Kolko ti je izdržao? Postajem paranoičan :(

The Boz
21-01-2009, 12:53
Kupljen je negdje u ~6. mjesecu. Upravo chatam sa Support likom, koji mi govori kako je moguće poslati Seagateu disk, i da bi mi oni poslali zamjenski disk/popravljeni disk sa svim fajlovima umrtvljenog diska. Trenutno mozga lik kako bi to mogao učiniti iz Hrvatske...
One moment please kaže :p

Neven <R>
21-01-2009, 13:05
Jesi siguran da je .11 serija? Kolko sam vidio njihova prodaja je počela negdje tijekom 8. mjeseca.

W3DR4N
21-01-2009, 13:25
Što bi značilo da je Boz taman stao u govno dok je još bilo toplo. :)


<--- kupuje Western Digital diskove. hvala

Razzarach
21-01-2009, 13:41
ja kupujem hitachije
još mi ni jedan nije riknuo

Neven <R>
21-01-2009, 13:43
<--- kupuje Western Digital diskove. hvala
Bek in d dej samo imao velikih problem sa WD Caviarima, znao sam ih po dva puta mjenjat još dok su bili pod garancijom, al dobro to je bilo prije 7-8 godina. S druge strane stara Barracuda se još uvijek drži nakon 6 godina.

The Boz
21-01-2009, 13:46
Da, 29. 05. je to bilo friško govno, .11 serija i SD15 firmware :(

SkunK
21-01-2009, 14:32
Da se razumijemo, WD je dosta glasniji od Seagatea ali eto, ja ,Boz , Šnicla i ekipa smo pobrali šamare...ali nismo ni mi krivi, ipak je to na prvi pogled bila jako isplativa serija ( kn po GB) a i Seagate je uvjek glasio kao vrlo dobar proizvođač diskova.

Ja ću sada :

- Reklamirati ovog od 320gb .11 serija.

- Kupiti pričuvnog od 240gb .10 serija.

Performanse kao što sam i rekao, 10% možda bolje kod .11 serije.

Babitz
21-01-2009, 14:44
Mislim da nikad nisam seagate koristio. Jea.

W3DR4N
21-01-2009, 22:29
Da se razumijemo, WD je dosta glasniji od Seagatea ali eto, ja ,Boz , Šnicla i ekipa smo pobrali šamare...

Kad ste primadone kojima smeta siću glasniji disk. :)

Maloki
21-01-2009, 22:32
A kada se sjetim da sam se dvoumio između Seagate i WD Caviara. Sva sreća pa sam uzeo WD :)

The Boz
21-01-2009, 22:36
Ja to plaćam sa hitačijem koji se glasa kao Stihlov cirkular...

Gwin
22-01-2009, 18:39
Najnovija serija Barracuda hard diskova (serija 11) - je sranje.

Neznam jeste li upoznati s ovim skandalom koji je aktualan već 2-3 tjedna , no uglavnom radi se o Ssvim Snovim Seagate Barracuda hard diskovima najnovije serije 11.kao prvo, najnovija serija barracuda je 7200.12, 11-ica je vani već dugo

kao drugo, 4x500GB se već nekoliko mjeseci veselo vrte u mom kompu.. što je još bolje, držim ih u RAID 0..

seagate je uredno priznao da postoji greška, objavili si novi firmware za 1TB modele i s time zalockali brdo 500GB modela..
da bi sad izbacili NOVI firmware updejt
http://seagate.custkb.com/seagate/crm/s ... cId=207951 (http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207951)
kojeg ja naravno ne znam da li moram instalirat uopće jer ne znam koji firmware imam.. jer moj komp ne prepoznaje diskove kao zasebne diskove.. moja vista vidi samo "raid array"..
a baš mi se i ne da ubit cijeli raid samo da bi provjerio firmware

onak.. ispljuskao bi ih najradije..

budem pričekao, ako koji umre, onda ću flashat firmware

SkunK
22-01-2009, 20:06
Najnovija serija Barracuda hard diskova (serija 11) - je sranje.

Neznam jeste li upoznati s ovim skandalom koji je aktualan već 2-3 tjedna , no uglavnom radi se o Ssvim Snovim Seagate Barracuda hard diskovima najnovije serije 11.kao prvo, najnovija serija barracuda je 7200.12, 11-ica je vani već dugo

kao drugo, 4x500GB se već nekoliko mjeseci veselo vrte u mom kompu.. što je još bolje, držim ih u RAID 0..

seagate je uredno priznao da postoji greška, objavili si novi firmware za 1TB modele i s time zalockali brdo 500GB modela..
da bi sad izbacili NOVI firmware updejt
http://seagate.custkb.com/seagate/crm/s ... cId=207951 (http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207951)
kojeg ja naravno ne znam da li moram instalirat uopće jer ne znam koji firmware imam.. jer moj komp ne prepoznaje diskove kao zasebne diskove.. moja vista vidi samo "raid array"..
a baš mi se i ne da ubit cijeli raid samo da bi provjerio firmware

onak.. ispljuskao bi ih najradije..

budem pričekao, ako koji umre, onda ću flashat firmware


Kao prvo, kad sam ja pisao ovaj post, aktualna je bila .11 serija (najnovija tada) Seagatovih Barracuda.
Tek je prekjučer u Vemil za naše tržište stigla informacija o uvozu .12 serije.

Kao drugo, to što se tebi vrte veselo, nije problem - drago mi je. Ali to ne znači da ti se mozda nece dogoditi kao i nama - krah.
Zašto? Zato jer su se i meni i stotinama drugih ljudi veselo vrtili diskovi .11te serije i bili smo sretni i veseli, a upozoravali su nas na forumima da radimo backup jer su počeli crkavati diskovi te serije. Nismo se obazirali. Dok BIOS nije počeo ne-prepoznavati diskove ili su počeli bad sekotri na tjednoj bazi i gubitak podataka.

Isto tako, moguce je da si ugrabio disk koji je proizveden u Kini. S njima nema problema (no uvjek je moguce) - ovo se većinom događa s diskovima .11te serije proizvedene na Tajlandu.
A i uvjek postoji onda postotak kojiam ce i ovi diskovi raditi. No tisućama i tisućama ne rade pravilno.


Ako ti disk pravilo radi - nemoj flashat , kako bi rekli Ameri : "Dont fix it if it ain't broken".

Iskreno se nadam da nećeš prolaziti natezanje i frustracije kao što smo ja i ostali prolazili.

Gwin
22-01-2009, 20:41
sad sam jako sretan.. volim hot-swap diskove.. upravo sam iščupao disk iz kompa.. i piše gore Thailand, firmware SD15.. daklem, serija pod udarom..

mirnije bih spavao da nisam gledao :D

ne znam.. zasad rade.. ako umru javim..

Neven <R>
22-01-2009, 21:11
I kod mene isto "produced in Thailand" gaaah.

bezimeni
22-01-2009, 21:14
Uposlite pržilice....osobno , samo tako i skladištim podatke.Ne vjerujem ja ni jednom disku.

SkunK
22-01-2009, 23:27
Uskoro serija .10 opet u pogonu.

Fighting :ekipa:

Gwin
22-01-2009, 23:44
Uposlite pržilice....osobno , samo tako i skladištim podatke.Ne vjerujem ja ni jednom disku.

errrrm... imam 900GB glazbe i filmova i nekih 150GB .iso fajlova..
budem ih popržio nikad..

Feanor
28-01-2009, 12:21
Evo ja baš jučer kupio segate barracuda 11 320gb.JOs ga nisam usteko moram kupit kabel za napajanje... Sad ste mi izazvali paranoju. :shock:

Razzarach
28-01-2009, 12:23
Uposlite pržilice....osobno , samo tako i skladištim podatke.Ne vjerujem ja ni jednom disku.

errrrm... imam 900GB glazbe i filmova i nekih 150GB .iso fajlova..
budem ih popržio nikad..
:shock: di si nabavio 900 gb glazbe :?

Gwin
28-01-2009, 12:54
ne čitaš dobro..

900GB glazbe I filmova.. cca 250GB je glazba, 650GB filmovi..

inače, 6 megabitni flat rate internet..

Razzarach
28-01-2009, 13:28
:D
pa šta ripaš filmove na komp
ja ih gledam sa dvd-a
i zato mi je danas prža glasna ko traktor

pimp
28-01-2009, 18:49
ne čitaš dobro..

900GB glazbe I filmova.. cca 250GB je glazba, 650GBSfilmovi..

inače, 6 megabitni flat rate internet..

sabbath , aj poveži neke pojmove tipa spominjanje flat ratea... ak ne razumiješ na sta se misli , onda ti nema pomoci

Razzarach
28-01-2009, 18:53
kužim ja dobro
al neki ljudi (moj stari) imaju pun ormar filmova pa ih gledaju sa dvd-a

Gwin
28-01-2009, 19:35
možda zato kaj me zanimaju neke serije koje se ne mogu dobavit u hrvatskoj?? ili možda zato što se neki filmovi nisu uopće pojavili u hrvatskim kinima, poput Startrek: Nemesis??

i da.. brdo filmova sam izripao na hard disk.. poput 50-ak disney crtića, jer moj komp glumi file-server. na njega je spojen još jedan komp, xbox i laptop.. tak da klinci imaju kaj gledat a da mi ne unište skupe dvd-ove..

Neven <R>
19-02-2009, 01:14
*bump*

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/s ... cId=207931 (http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207931)

(za vlasnike barracude serija 11)

Na gornjem linku možete provjeriti je li vaš disk u opasnosti. Moj, na sreću, nije. :D

Gwin
19-02-2009, 09:34
moji svi 4 jesu :D

McPingvin_v2.0
19-02-2009, 09:54
Uf, terabajt je siguran :D

Deadwalker
19-02-2009, 11:03
Hm, za moj pise da nije...nice :D

Neven <R>
19-02-2009, 11:21
Nemojte zaboraviti provjeriti serijski broj, jer je meni pisalo da je serija (model, votevr) zadešena, ali serijski broj nije.

The Boz
19-02-2009, 12:20
Ako je .11 i SD 15 firmware, onda je zadešeno. Nikakvo provjeravanje serijskog nije potrebno. Čak štaviše, na seagateovim forumima ima mnogo .11 SD15 korisnika koji "nisu" zadešeni po svom serijskom broju, a hard im je trenutno ekvivalent cigle.

SkunK
19-02-2009, 13:39
Inače u jednoj radnoj stanici gdje sam imao još jednu .11 seriju Barice, otišla i ova u vječna lovišta - BIOS više ne prepoznaje uopće a prije toga se dogodio tkz. "blackout sudnjeg dana" , onak, disk počme "krckati" , vidi se po LEDici da je "smrzao" i na ekranu se slika zaledi ili "izremeti" i resetira se PC.


gg :)


al backup se radio vec odavno :)

Gwin
21-03-2009, 22:14
i tako.. izgleda da je i meni umro .11

isprobao sam sve moguće opcije, sutra ga nosim kod frenda na drugi sistem isprobat, ali sumnjam..
naravno da je umro jedan od diskova iz RAID polja :D

SkunK
21-03-2009, 23:26
i tako.. izgleda da je i meni umro .11

isprobao sam sve moguće opcije, sutra ga nosim kod frenda na drugi sistem isprobat, ali sumnjam..
naravno da je umro jedan od diskova iz RAID polja :D

Hej , dobrodošao u klub :)

Gwin
22-03-2009, 00:17
pod garancijom je :D pa idemo šamarat trgovce...

a srećom nije niti glazba niti filmovi..

nego, jesu konačno ustabilili te firmwareove? jel se smije flashat diskove ili i ovaj novi firmware zajebava?

The Boz
22-03-2009, 00:52
Pošalji mail supportu da ti kažu kako možeš njima poslat hard da ti data retrieval naprave...

SkunK
22-03-2009, 01:05
pod garancijom je :D pa idemo šamarat trgovce...

a srećom nije niti glazba niti filmovi..

nego, jesu konačno ustabilili te firmwareove? jel se smije flashat diskove ili i ovaj novi firmware zajebava?

Sve je to s firmwareom mlako jer je u biti u elektronici problem a to nece nikakav firmware srediti.

Ili se prebaci na ovu novu .12 seriju ili na neku drugu marku. A sad ako ti posalju reklamaciju (ja jos cekam... kazu kao, nemaju trenutno na lageru :P) vidi s seagatovim alatom ako imaš onaj "bolan" firmware onda ga updejtaj pa vidi, prekriži se i nadaj se da će raditi kako treba :).

gl.

Gwin
22-03-2009, 10:02
ma nije mi tolko frka zbog data retrievala.. popušio sam Vistu i kompletnu Games particiju, zajedno sa instalacijskim .iso :D.

'zika i filmovi su zasad nedirnuti i njih ću probat flashat..
a ova dva koji su bili u raidu idem reklamirat i tražit druge diskove

Ivan_87
23-03-2009, 09:36
kad smo kupovo disk zovem i pitam za segate nasreću lik mi kaže da je dobavljiv za par dana i ljut si puknem 2 samsunga f1

sad sam sretan radi toga :)

Gwin
23-03-2009, 10:50
daklem.. nakon prekapanja po seagateu i njihovim serijskim brojevima, oni tvrde da je kod mene situacija slijedeća..

1 zaražen i mrtav
2 zaražena, zasad funkcionalna
1 nezaražen, ispravan

odnio sva 4 diska u ADM jutros. bez problema prihvatili diskove. ova dva arhivna sa filmovima, 'zikom i 'njavom će mi backupirat i flashat
a ova dva kaj su bila u raidu će poslat uvozniku i kroz par dana bi trebao dobit nove diskove. ili 'cudu .12 ili WD Blue..

Gwin
23-03-2009, 21:54
daklem..

došao iz ADM-a. tri diska backupirana, flashana sa novim firmwareom. sva tri rade, svi podaci sigurni. upravo se instalira OS..

četvrti disk brickan do temelja, zamjenski dolazi kroz max tri dana..

Gwin
25-03-2009, 11:25
zamijenjen disk ..
dobio .12 model.. iz Kine :D ne sa Tajlanda

nadam se da su naučili lekciju..

Bartuc
25-03-2009, 11:50
Ko bi rekao da će tako kvalitetan proizvođač toliko zeznuti čitavu seriju diskova :( Ispričavam se ReiKu, njemu sam stavio to u konfiguraciju, a nisam mogao znati da će imati tolikih problema.


Zato sam ja na Hitachiu već duži niz godina i zadovoljan sam. Nije niti blizu brz kao Seagate, ali kao da itko vidi tu razliku u brzini i to u takvoj mjeri da bi mu ta brzina nešto posebno značila :P

SkunK
25-03-2009, 18:26
Ko bi rekao da će tako kvalitetan proizvođač toliko zeznuti čitavu seriju diskova :( Ispričavam se ReiKu, njemu sam stavio to u konfiguraciju, a nisam mogao znati da će imati tolikih problema.


Zato sam ja na Hitachiu već duži niz godina i zadovoljan sam. Nije niti blizu brz kao Seagate, ali kao da itko vidi tu razliku u brzini i to u takvoj mjeri da bi mu ta brzina nešto posebno značila :P


Np, sve 5 sredio sam ih ja, zasad kuca unutra barica .10 serija pa idem kupit nekog WD-a .

Inače, u teoriji sam ja kriv jer si mi ponudio hitachi i seagate baracudu a ja sam izabrao drugu no eto, da ti bude lakse - 50%-50% smo ;)

Sickmanno1
25-03-2009, 20:03
u 90% slucajeva bi ti stavili Seagata jer je u to doba kad si kupovao bio najisplatljivi :D

Bartuc
25-03-2009, 23:42
Istina, ali opet, žao ti je kada preporučiš jedan od najboljih brandova na tržištu, a oni naprave takav falus i zeznu te do temelja.

Neven <R>
26-08-2012, 23:49
Moj još uvijek radi 8)

Neven <R>
13-09-2014, 18:44
*bump* jos uvijek radi

Vedro
13-09-2014, 18:50
to je bampinjo

Čux
14-09-2014, 11:51
nema pravila, isto kak i ja imam jedan mađarski IBM koji i dan danas dela :P