PDA

Pogledaj cijelu verziju : Inaguracija Barracka Obame



streetrace777
20-01-2009, 16:12
Ova tema nije otvorena radi razgovora o politici niti o icemu slicnom. Jednostavno me zanima dlai tko od vas gleda prijenos inaguracije novog americkog predsjednika i sto misli o organizaciji :)

ssalG
20-01-2009, 16:23
Hmm, lupati glavom od betonski zid ili gledati inaguraciju američkog predsjednika...težak izbor...

pimp
20-01-2009, 17:15
ovo prvo , ako ti zid smeta ili ga misliš rušiti u bližoj buducnosti...

streetrace777
20-01-2009, 17:40
Hmm, lupati glavom od betonski zid ili gledati inaguraciju američkog predsjednika...težak izbor...

sta nezna se engleski, a nema nasih ultrakull komentatora ?

Arbiter of Change
20-01-2009, 18:16
Jel' se to samo meni čini ili su naši simultani prijevodi uvijek nekako... očajni?
Obama k'o Obama... dobar retorički govornik, ali još uvijek ostaje da vidimo kakav je zapravo u vođenju države.

cropir
20-01-2009, 18:43
retorički govornik? kakav ti govornik nije retorički? :D

weird1
20-01-2009, 18:54
Ja onak malo gleduckam... moram priznat, onak pomalo, mislio sam kako bi se tu moglo nesto lose desit. Ono, ne samo da su teroristi opasnost nego i svi oni rasisti u americi, a toliko ljudi je tamo i nisu sve pregledavali jer je to nemoguce(oko 2mil. ljudi).

Inace, sta reci, nama nebitno ali pokazuje sta je sve moguce u toj zemlji. Dok mi kukamo kako nam je lose i nemozemo nista promjenit, oni iz jedne robovlasnicke zemlje presli su u zemlju u kojoj je afro-amerikanac na vrhu drzave.

Svakako ce uci u povijest on kao osoba, bez obzira kako vodio drzavu, jednostavno zbog cinjenice da je prvi afro-americki predsjednik SAD-a.

I onak sta je znam po meni vrijedilo je pogledat nesto sto ce se smatrat vaznim dogadjajem u povijesti ako ne covijecanstva bar SAD-a. :p

Herinjo
20-01-2009, 19:46
Pogledao sam njegov govor i zakletvu.
Treba čekat i vidjet šta može/će napravit.

Quiet Riot
20-01-2009, 20:18
E, jel rekao Obama slučajno "fuck off"? Bio koeficijent 1:1000000 na kladionici da će to reći. :D

Sterpo
20-01-2009, 20:27
ma gledao sam nešto malo, kolko se ljudi skupilo...

btw on nije afroameriaknac nego mulat - mješanac bijelca i crnca

MTF*
20-01-2009, 21:10
odgledo od pocetka do kraja...jednostavno puno ocekujem od obame ^^

cham3leon
20-01-2009, 21:20
Nisam gledao jer sam bio na faxu. Niti me previše zanima. Koliko će Obama postići, vidjet ćemo.

Deadwalker
20-01-2009, 21:26
gledao sam al me iziritirala ona prevoditeljica koja je bila cista katastrofa...a ono, ocekujem od Obame puno, podsjeca me na M.L. Kinga. Velik covjek, nema sta

Anarion.Umarth
20-01-2009, 21:28
retorički govornik? kakav ti govornik nije retorički? :D
onaj koji ostvari ono o čemu govori

rade0N
20-01-2009, 21:37
ja vam kazem ovaj ce covjek ucinit dosta dobrih stvari
prva:profa iz povjesti odlucila umjesto ispitivanja ic gledat inaguraciju :rotfl:

super govor,kao osoba ima potencijala i eto mozda i ucini ono sto je obecao (pa bar 25% i mogle bi se osjetit posljedoce globalno )

ssalG
21-01-2009, 01:53
gledao sam al me iziritirala ona prevoditeljica koja je bila cista katastrofa...a ono, ocekujem od Obame puno, podsjeca me na M.L. Kinga. Velik covjek, nema sta

Kako te on podsjeća na Kinga?

pimp
21-01-2009, 07:25
govor isti kao i kod svih prijašnjih , ucinit ce svijet boljim blablabla , ljudi misle da je neki spasitelj i da je pametniji i bolji samo zato sto je drugačiji...(afroamerikanac)


ssalG - po moji kože ga podsjeca na M.L.Kinga^^

Neven <R>
21-01-2009, 10:37
Definitivno ima više karizme od 99% političara koje sam ja vidio u životu, a definitivno više od par posljednjih američkih predsjednika. Ta karizma jako puno znači jer ima moć da pokrene ljude, sad hoće li to biti za dobre ili loše stvari vidjet ćemo.

ssalG
21-01-2009, 18:05
Lik je ista marioneta kao Bush i Clinton prije njega, a ako pokaže inicijativu onda će mu se vjerovatno dogoditi nešto tipa da se pojavi njegova ljubavnica koja je eto zabave radi dvije godine čuvala haljinu sa njegovom spermom.

cropir
21-01-2009, 18:11
retorički govornik? kakav ti govornik nije retorički? :D
onaj koji ostvari ono o čemu govori
retorika je govorništvo. koji govornik nije retorički?

Babitz
22-01-2009, 14:00
Svejedno mi je za neke fešte i kvazi svečanosti.

Deadwalker
22-01-2009, 14:03
gledao sam al me iziritirala ona prevoditeljica koja je bila cista katastrofa...a ono, ocekujem od Obame puno, podsjeca me na M.L. Kinga. Velik covjek, nema sta

Kako te on podsjeća na Kinga?

veliki govornik, spreman je napraviti velike promjene i vec je stekao, nazovimo to, kult licnosti. Neznam, jednostavno me podsjeca...

streetrace777
22-01-2009, 14:27
Jeste li vidjeli da se prva prisega nije vazila te je barrak obama prisegnuo jos jednom, jer je falila jedna rijec u prisezi ili tkao nesto :)

Deadwalker
22-01-2009, 17:05
da, prvi puta sam cuo da se nesto takvo desilo...a jesu picajzle :)

cham3leon
22-01-2009, 18:45
Upucaju hrpetinu dolara za tu ceremoniju kojoj prisustvuje 2 mil. ljudi i onda se takvo nešto dogodi... Phail.

Uglavnom loše je počelo :)

Hellboy
23-01-2009, 12:09
dobro je počelo...zatvara Guantanamo, zamrznuo je plaće onim money grabbing redneck isusima iz Bijele Kuće što ih je ostavilo u Oo stanju, a i samo ponavljanje zakletve nije bilo jer je on zbrljao nego onaj sudac koji se ujebao...enivej, gledao sam inauguraciju i svaka mu čast...već samom činjenicom da je privukao 6 puta više ljudi nego njegov prethodnik na svojoj drugoj inauguraciji govori da ljudi vjeruju u njega...

cham3leon
23-01-2009, 16:20
Pa tek je par dana precjednik... Prave rezultate ćemo vidjeti do kraja godine.

ssalG
24-01-2009, 03:07
dobro je počelo...zatvara Guantanamo, zamrznuo je plaće onim money grabbing redneck isusima iz Bijele Kuće što ih je ostavilo u Oo stanju, a i samo ponavljanje zakletve nije bilo jer je on zbrljao nego onaj sudac koji se ujebao...enivej, gledao sam inauguraciju i svaka mu čast...već samom činjenicom da je privukao 6 puta više ljudi nego njegov prethodnik na svojoj drugoj inauguraciji govori da ljudi vjeruju u njega...

Ne, to govori da je crnac.

Sony Ericsson
24-01-2009, 09:39
Ne, to govori da je crnac.

Meh, nije ni pravi crnac. :nonono:

King tiger
25-01-2009, 03:44
plaćanje trupa im je ono, bila i poenta.

###DK###
25-01-2009, 10:14
Podržao je pobačaj.
Već mi se ne sviđa.

McPingvin_v2.0
25-01-2009, 10:32
Da, ne bi trebalo dati ljudima pravo izbora.

###DK###
25-01-2009, 10:39
Da, ne bi trebalo dati ljudima pravo izbora.

Kakvo pravo izbora?
Dakle, OK je uništiti život ako ti se neda brinuti o djetetu.
To je po meni ubojstvo, i to treba zabraniti.

Hellboy
25-01-2009, 11:19
a ako je žena silovana i zatrudni? mora odgajati dijete koje će jako teško voljeti ili ga dati na posvajanje pa će imati tko zna kakav život... zašto joj ne dati izbor da sama odluči što će i kako će umjesto da o njoj odlučuje nekolicina političara...

McPingvin_v2.0
25-01-2009, 11:31
Kakvo pravo izbora?
Dakle, OK je uništiti život ako ti se neda brinuti o djetetu.
To je po meni ubojstvo, i to treba zabraniti.
Hellboy ti je dao primjer. Stavi se u situaciju da ti netko siluje curu ili ženu. Ti bi odgajao to dijete, ipak je ono plod silovateljeve ljubavi prema tvojoj dragoj?

###DK###
25-01-2009, 11:36
Dijete je dijete.
Nije ono krivo za to.
Neka ga dadne na posvajanje, ako joj je tako teško brinuti o njemu.
Ubojstvo nije rješenje.
A što se tiče toga "imati će tko zna kakav život", po toj logici svi oni koji su ostali bez roditelja dok su bili mladi, ili oni koji jedva preživljavaju, bi trebali jednostavno naći dovoljno velik most i baciti se s njega.

Deadwalker
25-01-2009, 11:39
a ako je žena silovana i zatrudni? mora odgajati dijete koje će jako teško voljeti ili ga dati na posvajanje pa će imati tko zna kakav život... zašto joj ne dati izbor da sama odluči što će i kako će umjesto da o njoj odlučuje nekolicina političara...

znaci bolje je ubiti dijete koje nije nista krivo nego omuguciti mu bilo kakav zivot!? Na covjeku nikada nesmije biti da odlucuje o tuđem zivotu jer na to mi jednostavno nemamo pravo. Tko zna, makar bio u centru za nezbrinute, može ipak postat dobar covjek koji ce lijepo doprinositi zajednici. Svaki covjek ima pravo na zivot i nijedan drugi covjek ne smije mu to oduzeti. Nisam ja neki veliki katolik, ali u ovome Crkva ima u potpunosti pravo i uvijek sam bio protiv pobacaja.

###DK###
25-01-2009, 11:42
Deadwalker, tako je.
Ovaj moj stav nema nikakve veze s religijom, nego s čistim moralom.
Postoji dosta crkvenih zakona s kojima se ja ne slažem, ali ovo sigurno nije jedan od njih.

Hellboy
25-01-2009, 11:44
ok...ne smijemo odlučivati o tuđem životu, no upravo oduzimanjem prava izbora kod pobačaja, odlučujemo o životu žene koja iz tko zna kojeg razloga ne želi dijete...i ako je to već ubojstvo, spontani pobačaji bi bili ubojstvo iz nehaja?

McPingvin_v2.0
25-01-2009, 11:45
Zakon logika. Može postati i masovni ubojica. I nešto u čemu se varate - nije bolje bilo kakav život od nikakvog.

Deadwalker
25-01-2009, 11:49
na spontani pobacaj se tesko može utjecat i on ak se desi, jebi ga, ista stvar dok se desi prometna nesreca i netko strada. Samo hocu reci da svakom, al svakom covjeku treba omoguciti zivot. Zena nema pravo iz nekih svojih sebicnih razloga namjerno ubiti dijete i onemoguciti mu bilo kakav zivot. Jednostavno to nije na nama da mi odlucujemo da li ce netko zivjet ili nece. To je moj stav i ne kazem da se svaki mora slagat s njime. Po meni to je postena i moralna stvar

###DK###
25-01-2009, 11:50
Zakon logika. Može postati i masovni ubojica. I nešto u čemu se varate - nije bolje bilo kakav život od nikakvog.

Ne znaš ti kakav će život imati to dijete, stoga mu ga nemaš pravo oduzeti.
A Hellboy, ako ženi zabraniš pobačaj, nisi ju ubio.
To što vi govorite je isto kao i kad, npr. neki siromah napadne nekog bogata čovjeka na ulici, ubije ga i uzme mu novčanik.
On će bolji živjeti jer je sada dobio nešto novca, ali je li u redu ubiti nekoga da bi sebi olakšao život?

Deadwalker
25-01-2009, 11:51
Zakon logika. Može postati i masovni ubojica. I nešto u čemu se varate - nije bolje bilo kakav život od nikakvog.

pa nikome u zivotu nije lagano. Kroz zivot se za nekakav boljitak treba boriti i mnogi nazalost u tome ne uspiju. Ali svatko treba dobiti sansu, svatko

MTF*
25-01-2009, 11:54
katajte krep...vidio bi da vas da siluju...sigurno bi priglili djete i odgojili ga ko neki plod ljubavi? djizs...ja znam da ja ne bi...
i ono sto je netko rekao, daj djete na posvajanje...daj se lupi u rub stola molim te...

McPingvin_v2.0
25-01-2009, 11:55
Zena nema pravo iz nekih svojih sebicnih razloga namjerno ubiti dijete i onemoguciti mu bilo kakav zivot.
Vidiš, ima. To je njeno tijelo i ona smije i mora imati pravo raditi s njim što god hoće.

I DK, nije isto, jer taj bogataš ima obitelj, ima život, ima prijatelje... Bla, bla. I razlika između mogućeg uništenja svog života i uzimanja 2000 kuna je velika, jer ti budućnost baš i nije svijetla ako dobiješ dijete sa 16 godina i ne završiš ni srednju školu zbog toga. Kako ćeš tom svom djetetu osigurati dobar život kao samohrana majka sa završenom osnovnom školom? Poslat u dom?

Hvala, ali ja bi se brinuo za njega. Ne bi mogao imati i ne imati dijete.

Hellboy
25-01-2009, 11:57
@DK
kako znaš da ju nisam ubio ako sam joj zabranio pobačaj? znači ti bi zabranio i pobačaje koji uključuju medicinsku nuždu jer će majka umrijeti ako se ne riješi ploda?
as for spontani pobačaji, istina, dogodi se prometna jer netko popije, ubije nekog, završi u zatvoru zbog ubojstva iz nehaja...majka malo popije, padne u otvor lifta, izgubi dijete, treba u zatvor jer je išla okolo u pripitom stanju i došlo je do nesreće zbog njene nepažnje i opijenosti?

Deadwalker
25-01-2009, 12:02
Zena nema pravo iz nekih svojih sebicnih razloga namjerno ubiti dijete i onemoguciti mu bilo kakav zivot.
Vidiš, ima. To je njeno tijelo i ona smije i mora imati pravo raditi s njim što god hoće.

I DK, nije isto, jer taj bogataš ima obitelj, ima život, ima prijatelje... Bla, bla. I razlika između mogućeg uništenja svog života i uzimanja 2000 kuna je velika, jer ti budućnost baš i nije svijetla ako dobiješ dijete sa 16 godina i ne završiš ni srednju školu zbog toga. Kako ćeš tom svom djetetu osigurati dobar život kao samohrana majka sa završenom osnovnom školom? Poslat u dom?

Hvala, ali ja bi se brinuo za njega. Ne bi mogao imati i ne imati dijete.

I pritom ubiti dijete koje nije nista krivo i duzno??


@DK
kako znaš da ju nisam ubio ako sam joj zabranio pobačaj? znači ti bi zabranio i pobačaje koji uključuju medicinsku nuždu jer će majka umrijeti ako se ne riješi ploda?
as for spontani pobačaji, istina, dogodi se prometna jer netko popije, ubije nekog, završi u zatvoru zbog ubojstva iz nehaja...majka malo popije, padne u otvor lifta, izgubi dijete, treba u zatvor jer je išla okolo u pripitom stanju i došlo je do nesreće zbog njene nepažnje i opijenosti?

dobro, to su iznimne situacije koje su razumljive i u njima je primarno sacuvati zivot majke.
Dobro, vi imate svoj stav, a ja svoj. Neda mi se sad tu raspravljat i svađat u nedogled jer niti cu ja promjenit svoje stajaliste niti cete vi svoje. Svaki covjek ima pravo da bira sto radit. Ja samo znam da je najveca grehota ubiti dijete koje nije nista krivo i duzno.Amen

###DK###
25-01-2009, 12:05
Zena nema pravo iz nekih svojih sebicnih razloga namjerno ubiti dijete i onemoguciti mu bilo kakav zivot.
Vidiš, ima. To je njeno tijelo i ona smije i mora imati pravo raditi s njim što god hoće.

I DK, nije isto, jer taj bogataš ima obitelj, ima život, ima prijatelje... Bla, bla. I razlika između mogućeg uništenja svog života i uzimanja 2000 kuna je velika, jer ti budućnost baš i nije svijetla ako dobiješ dijete sa 16 godina i ne završiš ni srednju školu zbog toga. Kako ćeš tom svom djetetu osigurati dobar život kao samohrana majka sa završenom osnovnom školom? Poslat u dom?

Hvala, ali ja bi se brinuo za njega. Ne bi mogao imati i ne imati dijete.

Ako se ne može brinuti o djetetu, neka ga dadne na usvajanje. To sam već rekao. Bolje i to nego ga ubiti.
Možda dijete imadne i svijetlu budućnost.

@ Hellboy, pobačaji iz medicinske nužde su druga stvar. Tu ta žena ima izbor između svoje smrti i smrti svog djeteta. To nije isto kao ovo o čemu smo dosad govorili.

@ MTF, dakle tebi je bolje ubiti dijete nego ga dati na posvajanje.

Hellboy
25-01-2009, 12:08
gle...slažem se da je svaki život, ne samo ljudski, svetinja i treba ga čuvati kao najveće bogatsvo...ali prisiljavati ženu da nosi dijete koje ne želi, u svom tijelu, s kojim mora imati pravo da radi što poželi, isto kao što ti imaš pravo raditi sa svojim tijelom što poželiš je kršenje njenih prava...kako možeš prisiliti neku ženu da iznese 9 mjeseci trudnoće ako ona to ne želi? njeno je tijelo i ona odlučuje o životu kojeg je stvorila...

MTF*
25-01-2009, 12:11
@DK
da.
kak mislis kak je djeci koja su u domovima, koji neznaju ko su im roditelji i koji se cude zasto su ih se majke odrekle?
misle da su losiji od drugih i da su ih zbog tog roditelji napustili.
takodjer, bolje da neka alkicka pobaci nego da ima djete koje ce kod kuce biti zlostavaljano (psihcki/fizicki) i svakodnevno maltretirano...
tako da...ima gori stvari od smrti djeteta koje jos nije ni krenulo zivjeti...naposlijetku, smrt nije najgora kazna koja te moze stic...

Herr Schnitzel
25-01-2009, 12:11
Poanta je da majka treba odluciti sto ce uraditi sa svojim tijelom, odnosno djetetom, a ne neki politicar ili crkvenjak tipa Bozanic. Je li to ubojstvo, je li opravdano ili ne, to je na savjesti majke, a drugih se to uopce ne tice.

Osobno sam protiv pobacaja, osim ako su u pitanju neki "ekstremni" uvjeti, ali se ne osjecam pozvanim ikome govoriti sto bi po tom pitanju trebao uraditi, a jos manje podrzavati nekakve zabrane.

###DK###
25-01-2009, 12:14
gle...slažem se da je svaki život, ne samo ljudski, svetinja i treba ga čuvati kao najveće bogatsvo...ali prisiljavati ženu da nosi dijete koje ne želi, u svom tijelu, s kojim mora imati pravo da radi što poželi, isto kao što ti imaš pravo raditi sa svojim tijelom što poželiš je kršenje njenih prava...kako možeš prisiliti neku ženu da iznese 9 mjeseci trudnoće ako ona to ne želi? njeno je tijelo i ona odlučuje o životu kojeg je stvorila...

E pa vidiš, po tome, majka ima pravo oduzeti život sinu koji ima par godina jer ga je ona stvorila.
Nema ona pravo raditi što hoće, jer je to dijete zaseban život.

@ MTF, uopće ne možeš znati kakav će život imati ta djeca, pa stoga ga nemaš pravo oduzeti.
Već rekoh, možda postanu uspješni.
A to "mislit će da su lošiji", možda u tom trenutku, ali kad odrastu i kad steknu razumijevanja, shvatit će.

@ Schnitzell, možda Sne treba zabraniti, ali bome ne treba ni podržavati.

Deadwalker
25-01-2009, 12:15
Poanta je da majka treba odluciti sto ce uraditi sa svojim tijelom, odnosno djetetom, a ne neki politicar ili crkvenjak tipa Bozanic. Je li to ubojstvo, je li opravdano ili ne, to je na savjesti majke, a drugih se to uopce ne tice.

Istina. Svaki covjek ima pravo izbora sto ce radit i za svoje postupke sam odgovara. Ja sam rekao samo svoje moralno stajaliste i nista vise. Ne moraju svi isto razmisljat, daleko od toga, ja samo znam sta bih ja napravio u takvoj situaciji...

McPingvin_v2.0
25-01-2009, 12:18
Nema ona pravo raditi što hoće, jer je to dijete zaseban život.
Dok je dio nje nije.

###DK###
25-01-2009, 12:20
[quote="###DK###":13ys9v8u]Nema ona pravo raditi što hoće, jer je to dijete zaseban život.
Dok je dio nje nije.[/quote:13ys9v8u]

Ono je zaseban život onog trenutka kada dođe do začeća.
A ono u tom trenutku nije svjesno sebe, niti će biti neko vrijeme nakon što se rodi, ali to nije opravdanje za ubojstvo.

Deadwalker
25-01-2009, 12:21
[quote="###DK###":c2rr2pma]Nema ona pravo raditi što hoće, jer je to dijete zaseban život.
Dok je dio nje nije.[/quote:c2rr2pma]

dosli smo do kljucnog problema...ja znam da dijete zaseban zivot od onog trenutka kad dođe do zaceca, a ne od kad se rodi...

McPingvin_v2.0
25-01-2009, 12:52
Aha. Dobro, doktore, kako vi to znate, prosvijetlite nas.

Maloki
25-01-2009, 13:12
@ Schnitzell, možda Sne treba zabraniti, ali bome ne treba ni podržavati.
Zar postoji nešto između zabraniti i dopustiti?

Hellboy
25-01-2009, 13:19
ubojstvo je po definiciji svaki čin koji uzrokuje smrt čovjeka...no kako ćeš definirati čovjeka i je li fetus zapravo čovjek po istoj definiciji kojom bi opisao sebe? određuje li nas naša svijest? razum? emocije? ista definicija koja se primjenjuje na opisivanje čovjeka, ne može se primjeniti na fetus...barem ne odmah...a i čak kada možeš reći da je fetus postao dijete, da se na ultrazvuku vidi da više nije riječ o nečemu što izgleda kao mlado guštera, još je u majci, dio je nje i ona odlučuje što će s time...i ne može se uspoređivati pobačaj i infanticid...dijete koje je izašlo iz majke više nije ovisno o njoj i samim time je zasebna jedinka - čovjek...

###DK###
25-01-2009, 13:32
OK, nećemo definirati čovjeka, definirat ćemo život.
Novi život nastaje začećem. To tvoje je isto kao i kad uspoređuješ čovjeka i dijete. Ima razlike, ali bome ima i sličnosti.

@ Maloki, postoji neutralnost.
Jedno je govoriti da je pobačaj dobra stvar, a drugo je učiniti da te jednostavno nije briga.

Hellboy
25-01-2009, 13:36
ok...definiraj mi život koji prihvatljivo ugasiti i kojeg je moralno apsolutno neprihvatljivo ugasiti...

###DK###
25-01-2009, 14:04
ok...definiraj mi život koji prihvatljivo ugasiti i kojeg je moralno apsolutno neprihvatljivo ugasiti...

Pa ja cijelo vrijeme govorim kako se svaki život treba poštivati.
Nema gašenja. Ubojstvo nikako ne podržavam, a pobačaj je jedna vrsta ubojstva koju osoba izvršava s namjerom.

cham3leon
25-01-2009, 16:27
Čovjek se razvija od nakupine blentavih stanica u jednu kompleksnu jedinku. Na kojem dijelu tog puta prema stadiju razvijenog ljudskog bića jeste granica između obične mase tvari i ljudskog bića je veliko pitanje. To jest, gdje život u stvaranju postaje život? Jer ako već u prvim stadijima nastajanja pričamo o "tome" kao ljudskom biću, mogli bismo bićem nazvati i virus za koji se još nitko nije dogovorio je li živ ili nije.

Najbolje je ne j*bat okolo pa onda neće biti potrebe da se o tome razmišlja. Clear and simple.

Deadwalker
25-01-2009, 17:12
Čovjek se razvija od nakupine blentavih stanica u jednu kompleksnu jedinku. Na kojem dijelu tog puta prema stadiju razvijenog ljudskog bića jeste granica između obične mase tvari i ljudskog bića je veliko pitanje. To jest, gdje život u stvaranju postaje život? Jer ako već u prvim stadijima nastajanja pričamo o "tome" kao ljudskom biću, mogli bismo bićem nazvati i virus za koji se još nitko nije dogovorio je li živ ili nije.

Najbolje je ne j*bat okolo pa onda neće biti potrebe da se o tome razmišlja. Clear and simple.


e tako je :thumbs2: Kako je govorila moja profa iz biologije u srednjoj. Djecice draga, samo APSTINENCIJA! :D

###DK###
25-01-2009, 17:24
Najbolje je ne j*bat okolo pa onda neće biti potrebe da se o tome razmišlja. Clear and simple.

:rotfl: :D
Istina.
Malo se suzdržiš i neće biti problema. :D

K4ciga
25-01-2009, 17:25
Pa ovako,načelno sam protiv pobačaja.Ako si bio frajer da napraviš curi djete,budi frajer do kraja i brini se o tom djetetu,a isto vrijedi i za majku.
Vjerojatno su znali što se može desiti sa seksom bez kondoma,i slično.

Međutim,meni je ideja da mi cura odgaja dijete koje je nastalo nasilnim prisiljavanjem na spolni čin a.k.a silovanjem,odvratna.Na majci je da odluči što će učiniti tom sa tim djetetom,i ako ga prigrli kao vlastito i brine se o njemu,skidam joj kapu.

No,s druge strane,možda je potpuna zabrana pobačaja loša stvar,jer - što će se desiti? Majke će otići kod onih uličnih doktora koji će im za 1500€ napraviti pobačaj,i probudit će se - ako se probudi - u nekom smetlištu,sa zakrvavljenom medicinskom opremom i bez bubrega,tako da je možda bolje legalizirati pobačaj,koji će se odvijati u sterilnim uvjetima i uz potpunu sigurnost majke.

Da_killah
25-01-2009, 17:40
No,s druge strane,možda je potpuna zabrana pobačaja loša stvar,jer - što će se desiti? Majke će otići kod onih uličnih doktora koji će im za 1500€ napraviti pobačaj,i probudit će se - ako se probudi - u nekom smetlištu,sa zakrvavljenom medicinskom opremom i bez bubrega,tako da je možda bolje legalizirati pobačaj,koji će se odvijati u sterilnim uvjetima i uz potpunu sigurnost majke.

pogledati odličan rumunjski film 4 mjeseca, 3 tjedna, 2 dana :)

###DK###
25-01-2009, 17:45
No,s druge strane,možda je potpuna zabrana pobačaja loša stvar,jer - što će se desiti? Majke će otići kod onih uličnih doktora koji će im za 1500€ napraviti pobačaj,i probudit će se - ako se probudi - u nekom smetlištu,sa zakrvavljenom medicinskom opremom i bez bubrega,tako da je možda bolje legalizirati pobačaj,koji će se odvijati u sterilnim uvjetima i uz potpunu sigurnost majke.


E ovo si dobro rekao.
Ako bi do toga kojim slučajem došlo, onda mijenjam mišljenje što se tiče zabrane pobačaja, ali i dalje smatram kako pobačaj nije redu, niti je imalo moralan, bez obzira kakve su okolnosti.

ssalG
25-01-2009, 18:40
A znate kako kažu: Poslije jebanja, nema kajanja.

nosferatu25
25-01-2009, 21:08
E sad... Mislim da se ne može govoriti o ubistvu zato što je u pitanju fetus, koji nema formirano ni telo, ni razum, ni svest, faktički se još ne može nazvati ljudskim bićem. Ja sam u potpunosti na Obaminoj, Pingvinovoj i Helbojevoj strani po tom pitanju.


Ako bi do toga kojim slučajem došlo, onda mijenjam mišljenje što se tiče zabrane pobačaja, ali i dalje smatram kako pobačaj nije redu, niti je imalo moralan, bez obzira kakve su okolnosti.
Šta, treba da dođe do ovakve situacije da bi ti promenio mišljenje? Šta bi rekao prestravljenoj, istraumiranoj devojčici od 15 godina koja je bila žrtva silovanja? "Samo opušteno, curo, 9 meseci proleti dok si rekla sex, ovaj, kex"?

Bob Dylan
25-01-2009, 21:13
da to je istina sta kazes.za silovanje ali opet kad gledaš to je loše jer nesmije nitko odlučivati o životu i smrti čovjeka.ovisi kako gledaš,ipak OBAMA :pray:

###DK###
25-01-2009, 21:22
E sad... Mislim da se ne može govoriti o ubistvu zato što je u pitanju fetus, koji nema formirano ni telo, ni razum, ni svest, faktički se još ne može nazvati ljudskim bićem. Ja sam u potpunosti na Obaminoj, Pingvinovoj i Helbojevoj strani po tom pitanju.


Ako bi do toga kojim slučajem došlo, onda mijenjam mišljenje što se tiče zabrane pobačaja, ali i dalje smatram kako pobačaj nije redu, niti je imalo moralan, bez obzira kakve su okolnosti.
Šta, treba da dođe do ovakve situacije da bi ti promenio mišljenje? Šta bi rekao prestravljenoj devojčici od 15 godina koju je dečko ostavio pošto joj je napravio dete? "Samo opušteno, curo, 9 meseci proleti dok si rekla sex, ovaj, kex"?

Ni dijete od mjesec dana nema nešto pretežito formiran razum, ni svijest. Ono zapravo ništa ne zna, ali to nije bitno.
Od trenutka začeća, počeo je se formirati novi život koji je drukčiji od svih drugih, i kao takav, treba se poštivati. Nije uopće bitno u kojem je stadiju taj život, jer će jednog dana to biti jedinstven odrastao čovjek. Ako uništiš jedan život, nikada ponovo isti taj život neće postojati.
Ako na to gledaš kao nešto što nije ljudsko biće, onda to meni nikako nije jasno.
Mislim, dobro, nema još razvijenu svijest o sebi, ali kakve to veze ima? Ni dijete od mjesec dana nema razvijenu svijest, pa opet, je li to u redu uništiti?

A što se tiče te djevojčice, što bi ona sada trebala? Uništiti taj život koji nosi u sebi jer je njoj teško?
Na to je trebala prije misliti prije nego je uskočila u krevet s dečkom.
Dakako, ako dođe do silovanja, to je druga situacija u kojoj je toj ženi sigurno teško, ali je li zbog toga u redu ubiti dijete koje nosi?
Dijete sigurno nije ništa krivo.
A osim toga, nerijetko dolazi do pobačaja jer žena jednostavno ne želi to dijete, a ne zato jer se ne može brinuti o njemu i odgajati ga.

Hellboy
25-01-2009, 21:34
mislim da ne shvaćaš što pokušavamo reći...istina, život treba čuvati kad god je to moguće, ali ne možeš i nemaš pravo prisiliti nekog da radi sa svojim tijelom što ne želi...ne možeš mene prisiliti da stojim cijeli dan na jednoj nozi, ne možeš nekog prisiliti da gleda samo na jedno oko (parafraziram) i ne možeš, i ne smiješ zabraniti ženskoj osobi da obavi pobačaj ako ne želi dijete/ne može ga odgajati/vatever...radi se o njenom tijelu...NJENOM...samo ona ima pravo odlučiti što će sa svojim tijelom...i ako to uključuje uništavanje novog života koji raste u njoj, to je njoj na savjesti ako se odluči na taj korak...ali je to njena odluka i nikako nije odluka nadobudnih političara/random ljudi i osobito to nije odluka nekog (ovo će zvučati seksistički) muškarca koji ne može zatrudnjeti i ne shvaća kako je biti trudan...to nikad neću znati iz osobnog iskustva i zbog toga nisam kompetentan, kao ni ti, da odlučujem o tome hoće li neka djevojka ili žena pobaciti plod koji joj raste u utrobi...

###DK###
25-01-2009, 21:38
Gle, ne govorim ja ništa o zabranjivanju. To sam rekao negdje na početku rasprave, i maloprije sam napisao da sam pogriješio.
Ali ja želim naglasiti kako to nije u redu, niti je moralno. I stvarno žena koja je spremna ubiti dijete tek tako, po meni nije nikakva žena (dakako, mislim na one koje to rade jednostavno iz razloga jer ne žele dijete).
A što se tiče onih drugih koje to rade iz nekih drugih razloga, to sigurno ne podržavam, ali opet, to je drukčije od ovoga što sam naveo.

Hellboy
25-01-2009, 21:39
o tome jeli to pogrešno ili nemoralno, odlučuje potencijalna majka...ona ima zadnju riječ u takvoj situaciji...

###DK###
25-01-2009, 21:45
o tome jeli to pogrešno ili nemoralno, odlučuje potencijalna majka...ona ima zadnju riječ u takvoj situaciji...

Istina da ona ima zadnju riječ, ali to ne mijenja činjenicu da je ona svojom odlukom da pobaci uništila nečiji život.
A to bome sigurno nije moralno.

cham3leon
25-01-2009, 22:20
Pa ovako,načelno sam protiv pobačaja.Ako si bio frajer da napraviš curi djete,budi frajer do kraja i brini se o tom djetetu,a isto vrijedi i za majku.
:pray: Bravo K4ciga. Signed.

ssalG
25-01-2009, 22:40
DK cijelo vrijeme govoriš o kako se abortusom uništava život, pa da te pitam što je biljkama i životinjama?
Zar ti samim svojim postojanjem svaki dan ne uništavaš jedan oblik života?

cham3leon
25-01-2009, 22:44
Ne znam jeste li svjesni, ali ovo je najveći offtopic zabilježen u povijesti čovječanstva. Prešli smo i na pojam ubojstva biljaka.

McPingvin_v2.0
25-01-2009, 23:41
I stvarno žena koja je spremna ubiti dijete tek tako, po meni nije nikakva žena (dakako, mislim na one koje to rade jednostavno iz razloga jer ne žele dijete).
Već sam napisao, ali nema veze...

Žena nekada jednostavno ne može zadržati dijete. Hell, da sam žensko i imam 16 godina i pukne nam kondom pa zatrudim i da imam roditelje koji ne bi ubili i dijete i mene jednim potezom - odabrao bi abortus. Mlada osoba koja ima još cijeli život pred sobom se ne može brinuti o tom djetetu jer, newsflash, ne zna se još, niti se može, brinuti ni o samoj sebi.

King tiger
25-01-2009, 23:44
ja sam za to da zabranimo antibiotike.
uništavaju život.

nosferatu25
26-01-2009, 00:25
[quote="###DK###":1hfujp92]I stvarno žena koja je spremna ubiti dijete tek tako, po meni nije nikakva žena (dakako, mislim na one koje to rade jednostavno iz razloga jer ne žele dijete).
Već sam napisao, ali nema veze...

Žena nekada jednostavno ne može zadržati dijete. Hell, da sam žensko i imam 16 godina i pukne nam kondom pa zatrudim i da imam roditelje koji ne bi ubili i dijete i mene jednim potezom - odabrao bi abortus. Mlada osoba koja ima još cijeli život pred sobom se ne može brinuti o tom djetetu jer, newsflash, ne zna se još, niti se može, brinuti ni o samoj sebi.[/quote:1hfujp92]
Ali uništio bi nevini život!!1 Jebeš svoj, uništio bi nevini život!

Sonic_Moronic
26-01-2009, 08:48
Meh, neće nikad znati da je bilo živo... Svi sretni.

###DK###
26-01-2009, 08:58
DK cijelo vrijeme govoriš o kako se abortusom uništava život, pa da te pitam što je biljkama i životinjama?
Zar ti samim svojim postojanjem svaki dan ne uništavaš jedan oblik života?

A Isuse Kriste.
Kakve biljke i životinje? Mi govorimo o ljudskom biću ovdje.
Zar je tebi jednako ubiti ljudsko biće i biljku?

@ McPingvin, u toj rečenici sam govorio o ženama koje žele pobaciti dijete jer ga ne žele, a ne zato jer se ne mogu brinuti o njemu. A davno sam već napisao, sve da je riječ i o tom drugom slučaju, bolje dati dijete na usvajanje nego ga ubiti.

Da_killah
26-01-2009, 11:11
[quote="###DK###":ptghce60]I stvarno žena koja je spremna ubiti dijete tek tako, po meni nije nikakva žena (dakako, mislim na one koje to rade jednostavno iz razloga jer ne žele dijete).
Već sam napisao, ali nema veze...

Žena nekada jednostavno ne može zadržati dijete. Hell, da sam žensko i imam 16 godina i pukne nam kondom pa zatrudim i da imam roditelje koji ne bi ubili i dijete i mene jednim potezom - odabrao bi abortus. Mlada osoba koja ima još cijeli život pred sobom se ne može brinuti o tom djetetu jer, newsflash, ne zna se još, niti se može, brinuti ni o samoj sebi.
Ali uništio bi nevini život!!1 dragaš svoj, uništio bi nevini život![/quote:ptghce60]

ne znam koji su od vas katolici, koji nisu, nije to ni toliko važno, ali po kršćanskoj doktrini, a oni su najveći protivnici pobačaja, dijete se rađa "grešno" :)

Hellboy
26-01-2009, 12:28
mda...kad bi slušali Crkvu još bi išli na konjima i mahali mačevima okolo...
http://i248.photobucket.com/albums/gg165/Satan_Sunburn/Motivational-dark_ages-1.jpg

McPingvin_v2.0
26-01-2009, 14:09
Idući post vezan za vjeru, religiju ili nešto slično i srodno i tema će nestati *woooosh*

flander
26-01-2009, 14:16
čudim se da već nije nestala

ssalG
26-01-2009, 15:52
A Isuse Kriste.
Kakve biljke i životinje? Mi govorimo o ljudskom biću ovdje.
Zar je tebi jednako ubiti ljudsko biće i biljku?

Nastranu moje mišljenje, ti cijelo vrijeme govoriš da nitko nema pravo uništiti drugi život, pa te ja lijepo pitam zašto ti misliš da imaš pravo uništiti život jedne životinje (biti ću dobar pa ću izostaviti biljke)?

croat1gamer
26-01-2009, 16:13
Nastranu moje mišljenje, ti cijelo vrijeme govoriš da nitko nema pravo uništiti drugi život, pa te ja lijepo pitam zašto ti misliš da imaš pravo uništiti život jedne životinje (biti ću dobar pa ću izostaviti biljke)?

pa, ovdje ti i nema bas mnogo logike, posto postoje i zivotinje koje jedu biljke
a i postoje zivotinje koje jedu druge zivotinje
a i ne daleko od toga, covjek se moze klasificirati kao zivotinja (misleci s bioloske strane) s visoko razvijenim umnim sposobnostima

a i *newsflash*
nisu sva ziva bica autotrofna i nemogu samostalno proizvoditi energiju nego ju moraju crpiti iz nekih drugih oblika, kao sto su biljke i druge zivotinje

sto bi znacilo da ako neka ptica pojede ribu ona je pocinila ubojstvo?
ona je to ucinila da prezivi, jer inace bi umrla da ne ubije niti jedno jedino zivo bice

istina, covjek ne ubija zivotinje samo kada se treba prehraniti, ali o tome negdje drugdje

sada, nemojte ovo pogresno shvatiti da govorim da zene rade abortus da bi prezivile

jer meni se cini da je vecina abortusa pocinjeno zato jer zene ne zele roditi to dijete, a ne zato jer ne mogu roditi (zbog socijalnog stanja, i etc.)

ali s druge strane, niti roditi dijete te ga dati u dom nije idealno
kako znamo da ce dijete biti u dobrim uvijetima, sto ako tamo zapadne u los utjecaj i na kraju ubije nekoga
to bi zapravo i bioloskoj majci bilo na savjesti jer ga je ona poslala u dom, a da ga nije, mozda se uopce nebi niti ubojstvo dogodilo
istina, moze se i ovako dogoditi da bude u dobrim uvijetima

inace, predmeti za prevenciju trudnoce bi se mogli isto nekako uvuci pod temu s abortusom, posto su i oni sami sprijecili nastanak novoga zivota, sto se isto i dogada s abortusom (onemogucavanje rodenja djeteta)

inace, pod kakav abortus vi mislite?
posto vidim da neki spominju tek kada nastane plod (6 ili 8 tjedana nakon zaceca, idk tocno sad) a neki od samoga zaceca

cham3leon
26-01-2009, 17:13
Lockajte molim vas!!!

@Hellboy:

Etiam tu mi filii? Imam dovoljno "religijskih nemesisa" na ovom forumu...

Hellboy
26-01-2009, 17:23
Etiam tu mi filii?
mhm...samo iznosim svoje stajalište o ovoj temi...i pri tome stojim ^^

ssalG
26-01-2009, 17:39
pa, ovdje ti i nema bas mnogo logike, posto postoje i zivotinje koje jedu biljke
a i postoje zivotinje koje jedu druge zivotinje
a i ne daleko od toga, covjek se moze klasificirati kao zivotinja (misleci s bioloske strane) s visoko razvijenim umnim sposobnostima

a i *newsflash*
nisu sva ziva bica autotrofna i nemogu samostalno proizvoditi energiju nego ju moraju crpiti iz nekih drugih oblika, kao sto su biljke i druge zivotinje

sto bi znacilo da ako neka ptica pojede ribu ona je pocinila ubojstvo?
ona je to ucinila da prezivi, jer inace bi umrla da ne ubije niti jedno jedino zivo bice

Na to sam otprilike i ciljao.
Dobar dio živih bića ubija da preživjelo, no čovjek je zahvaljujući svojoj inteligenciji to odveo na veću razinu pa sad ubija i samo da bi mu bilo ugodnije.
Napraviti ću pretpostavku da ###DK### koji se toliko protivi abortusu jer uništava život koristi obuću od kože, šampone, sapune, lijekove...itd. tj. proizvode koji su dobiveni mučenjem i ubijanjem životinja.

Da_killah
26-01-2009, 17:50
znači li to da treba još i poticati abortuse jer broj stanovnika rapidno raste, a resursi sve brže nestaju? :)

Da_killah
26-01-2009, 18:39
a istina, zemlja će se sama pobrinuti za to...

uberfreak
26-01-2009, 19:04
a istina, zemlja će se sama pobrinuti za to...
aaaaaaaaw.... kolka je vjerojatnost da ce se desiti isto to sto se i kenediju desilo ? oko 90 posto
mislim nedaj boze da se smakne, ja sam za njega naviijao i kladio se s frendom za 20 kuna da ce pobijediti i dobio, bilo bi mi zao da mu se nesto desi......

Da_killah
26-01-2009, 19:08
lol, nisam na to mislio nego na neke prirodne katastrofe :)

uberfreak
26-01-2009, 19:13
lol, nisam na to mislio nego na neke prirodne katastrofe :)
aha..... jebes ga to se nece dogoditi ...... osim ako talibani ne ispale par nuklearki na sad, a ni to nije prirodno.......... neznam , prirodno se nece dogoditi nis ..........

Hellboy
26-01-2009, 19:23
ni Al-Quaida nema mogućnost da ispali projektil sa nuklearnom bojnom glavom...mogu prošvercati malu prljavu gadariju, ali zašto? cilj im je pobiti nevjernike, a ovo bi samo potaklo osvetu nad njihovim narodom...daleko žešću osvetu...nitko danas ne bi smio biti toliko glup da koristi nuklearno naoružanje kad zna da će i sam imati ogromne gubitke kad druga strana uzvrati...a tu su još i saveznici koji će uzvratiti, pa saveznici prvih glupana koji će uzvratiti na one prve saveznike...

croat1gamer
26-01-2009, 20:18
ilitiga
M.A.D.
mutual assured destruction

nesto poprilicno slicno falloutu za neupucene

tko zna, mozda je zemlja to vec unaprijed isplanirala :roll:

croat1gamer
26-01-2009, 20:24
mislim da bi trebali temu preimenovati u barrack obama & co.

inace, najveci offtopic dosada na ovome forumu koliko sam zamijetio (besmisleno spemanje ne racunam)

Hellboy
26-01-2009, 20:28
barem imamo nešto nalik inteligentnoj raspravi...nešto što ovom forumu umnogome nedostaje...

###DK###
26-01-2009, 20:39
A Isuse Kriste.
Kakve biljke i životinje? Mi govorimo o ljudskom biću ovdje.
Zar je tebi jednako ubiti ljudsko biće i biljku?

Nastranu moje mišljenje, ti cijelo vrijeme govoriš da nitko nema pravo uništiti drugi život, pa te ja lijepo pitam zašto ti misliš da imaš pravo uništiti život jedne životinje (biti ću dobar pa ću izostaviti biljke)?

OK, da se ispravim. Nitko nema pravo uništiti drugi ljudski život.
A da ti pravo kažem, gluposti govoriš. Uspoređuješ ljudski život sa životom neke tamo biljke ili životinje.
Boli mene briga za neku tamo biljku, hoće li ona umrijeti ili slično, ali briga me za dijete.
A sada, ako je tebi ljudski život jednako vrijedan kao i život neke životinje ili biljke, onda shvati da imaš velik problem.

Maloki
26-01-2009, 20:46
Ajmo uništiti sve biljke i životinje. Oni nisu važni. Ne trebaju nam.

Anarion.Umarth
26-01-2009, 20:47
ajmo ručat fetuse

###DK###
26-01-2009, 20:49
Ajmo uništiti sve biljke i životinje. Oni nisu važni. Ne trebaju nam.

Život jedne biljke sigurno nije važniji od života djeteta.
Ako ti misliš drukčije, onda i ti imaš velik problem.
Mislim ono, kakav čovjek trebaš biti da bi smatrao da je život djeteta jednako važan kao i život neke biljke?

McPingvin_v2.0
26-01-2009, 20:55
[quote="###DK###":20yu2c0r]
A Isuse Kriste.
Kakve biljke i životinje? Mi govorimo o ljudskom biću ovdje.
Zar je tebi jednako ubiti ljudsko biće i biljku?

Nastranu moje mišljenje, ti cijelo vrijeme govoriš da nitko nema pravo uništiti drugi život, pa te ja lijepo pitam zašto ti misliš da imaš pravo uništiti život jedne životinje (biti ću dobar pa ću izostaviti biljke)?

OK, da se ispravim. Nitko nema pravo uništiti drugi ljudski život.
A da ti pravo kažem, gluposti govoriš. Uspoređuješ ljudski život sa životom neke tamo biljke ili životinje.
Boli mene briga za neku tamo biljku, hoće li ona umrijeti ili slično, ali briga me za dijete.
A sada, ako je tebi ljudski život jednako vrijedan kao i život neke životinje ili biljke, onda shvati da imaš velik problem.[/quote:20yu2c0r]
Zašto život jedne životinje ne bi bio jednako vrijedan kao i čovjekov život?
Zar mali Bambi neće odrasti u prekrasnog jelena, imati najveće rogove u šumi, metnuti ga najljepšoj srni u okolici i imati 2 malih Bambija koji će veselo skakutati uokolo? I jeleni su živa bića s osjećajima, ya know?

###DK###
26-01-2009, 20:58
Isuse Kriste, pa ovo je za nepovjerovati.
Stavljate čovjekov život u isti rang za životom neke životinje.
To bome nije normalno.

Maloki
26-01-2009, 21:01
Život jedne biljke sigurno nije važniji od života djeteta.
Ako ti misliš drukčije, onda i ti imaš velik problem.
Mislim ono, kakav čovjek trebaš biti da bi smatrao da je život djeteta jednako važan kao i život neke biljke?
Realno gledajući, život jedne biljke je korisniji od života jednog čovjeka. Biljka omogućuje drugim vrstama život, dok čovjek uništava život svoje i drugih vrsta.

Hellboy
26-01-2009, 21:02
čovjek nije životinja? i zašto je život čovjeka važniji od života neke niže životinje ili biljke? jer mi kažemo da je važniji? slažem se da bih, kada bih morao birati između smrti člana obitelji i neke životinje, odabrao smrt životinje, no da životinje mogu birati, što bi izabrale? pripadnika svoje vrste ili smrdljivu dvonogu životinju?

###DK###
26-01-2009, 21:04
Život jedne biljke sigurno nije važniji od života djeteta.
Ako ti misliš drukčije, onda i ti imaš velik problem.
Mislim ono, kakav čovjek trebaš biti da bi smatrao da je život djeteta jednako važan kao i život neke biljke?
Realno gledajući, život jedne biljke je korisniji od života jednog čovjeka. Biljka omogućuje drugim vrstama život, dok čovjek uništava život svoje i drugih vrsta.

Pa majke ti, kakve to veze ima?
Dakle, da se nađeš u nekoj situaciji da moraš birati između života djeteta i života biljke, ti bi odabrao da biljka živi jer je ona korisnija.
Čovječe, pa to nije normalno. Osoba mora biti psihički poremećena da tako nešto učini.

Hellboy
26-01-2009, 21:06
ima veze...odabrali smo dijete samo zato jer je pripadnik naše vrste i emocionalno smo vezani za potomke, jer kao i ostale životinje, instinktivno štitimo mlade radi produljenja vrste, no objektivno gledano, jedna šuma napravi više za floru i faunu ovog planeta nego cijela ljudska populacija...i samim time, također objektivno gledajući, biljke su važnije od nas...

Ryd3R
26-01-2009, 21:07
Isuse Kriste, pa ovo je za nepovjerovati.
Stavljate čovjekov život u isti rang za životom neke životinje.
To bome nije normalno.

Ja također mislim da kao ljudi moramo uvijek prvo misliti na svoje, i da nam je ljudski život važniji od biljaka i životinja, ali hej, prema tvojim postovima zaključujem da tebe baš briga za živote drugih živih bića, s čime se ne slažem, jer su i oni jednako važni kao i mi u životnom krugu.

Maloki
26-01-2009, 21:09
Eto, ja sam psihički poremečena osoba. I jedem fetuse. Parim se sa biljkama.




Gledaj, dakako da ću prije odabrati život jednog djeteta, ali samo sam ti dao primjer za to jer si rekao da je život djeteta vrijedniji od života neke biljke. Svaki život je vrijedan bez obzira na vrstu. To što smo se nekim čudom uspjeli razviti i održati ovako dugo (samo Bog Alah zna kako smo to uspjeli) ne daje nam za pravo smatrati živote drugih organizama bezvrijednim. Vidi gdje nas je takav antropocentristički stav doveo.

Hellboy
26-01-2009, 21:11
@Ryd3R
erm...mi u ekosustavu ovog planeta činimo parazita...ljudska vrsta se tek u prethodnom stoljeću osvrnula na učinak na okoliš koji ima već stoljećima...rušimo šume, zagađujemo zrak, istrebljujemo životinjske i biljne vrste...da postoji nekakav kozmički selektor, što misliš, koju bi vrstu uklonio s ovog planeta?

###DK###
26-01-2009, 21:11
ima veze...odabrali smo dijete samo zato jer je pripadnik naše vrste i emocionalno smo vezani za potomke, jer kao i ostale životinje, instinktivno štitimo mlade radi produljenja vrste, no objektivno gledano, jedna šuma napravi više za floru i faunu ovog planeta nego cijela ljudska populacija...i samim time, također objektivno gledajući, biljke su važnije od nas...

Tako je realno gledajući, ali bitno je kako ti na to gledaš kao čovjek.
Sudeći po ovakvim argumentima:

DK cijelo vrijeme govoriš o kako se abortusom uništava život, pa da te pitam što je biljkama i životinjama?
Zar ti samim svojim postojanjem svaki dan ne uništavaš jedan oblik života?

ja stječem dojam kako određen broj vas ovdje uopće nema osjećaje.
Po ovakvim argumentima, vama je kao osobi s emocijama život jedne biljke jednak životu djeteta.

@ Maloki, ja ne smatram druge oblike života bezvrijednim, ali vi sudeći po postovima smatrate da je život biljke vrijedniji od života djeteta.
Ono što sam napisao "Briga me za tamo neku biljku", mislio sam u usporedbi te biljke s čovjekom, tako da izgleda to niste protumačili na točan način. A možda ni ja nisam najjasnije napisao.

Maloki
26-01-2009, 21:13
Neda mi se sam ponavljati, pa ću samo citirati kolegu.

ima veze...odabrali smo dijete samo zato jer je pripadnik naše vrste i emocionalno smo vezani za potomke, jer kao i ostale životinje, instinktivno štitimo mlade radi produljenja vrste, no objektivno gledano, jedna šuma napravi više za floru i faunu ovog planeta nego cijela ljudska populacija...i samim time, također objektivno gledajući, biljke su važnije od nas...

Ryd3R
26-01-2009, 21:21
Ma znam ja da je ljudska vrsta najlošija i najveće zlo koje se našem planetu desila. Naravno da bi uklonili ljude, nema tu puno razmišljanja, ali po mojem mišljenju ljudi su već davno prije trebali razmišljat o tome što se danas događa, i zagađenju zemlje i poremećivanju cijelog biološkog sustava, i iskreno mislim da je sada malo prekasno. Jedino što još možemo je pomagati si međusobno kao vrsta.

###DK###
26-01-2009, 21:21
@ Maloki.

I ti si time meni rekao što?
Da je tebi osobno vrijedniji život biljke nego djeteta.
Onda nema uopće smisla razgovarati s vama o pobačaju, jer je vama potpuno isto, pa čak i bolje da dijete umre nego biljka.
Jedino osobe bez osjećaja mogu tako nešto reći, i koristiti kao argument veću važnost biljke u biosferi nego djeteta.

Maloki
26-01-2009, 21:25
Tako je, u potpunosti si u pravu. Ja sam čovjek (ustvari, kako se usuđujem nazivati samog sebe čovjekom?) bez osjećaja, bez morala, sa ozbiljnim problemima i psihički poremećena osoba.
Usput sam i debelo krme i šiptar te slušam sotoninu glazbu. Streljajte me.

###DK###
26-01-2009, 21:27
Ne trebaš biti sarkastičan.
Ono što sam napisao je logični zaključak sudeći po vašim komentarima.

Ryd3R
26-01-2009, 21:27
@DK

Ma gle, u prirodi je život biljke možda i vrijedniji od ljudskog, koristan je, ne zagađuje i to sve.
Ali moralno gledajući, kao ljudi s osjećajima, ako izuzmemo tko je zagađivač i to sve, naravno da je mnogo vrijedniji ljudski život, bar nama ljudima, koji pokušavamo opstati kao vrsta.

Hellboy
26-01-2009, 21:29
@DK
bez osjećaja? naprotiv...to što realno gledamo na situaciju ne znači da smo emocionalne sante leda...i nitko od nas nije rekao da bi u hipotetskoj situaciji kada bi morao birati između života djeteta ili nekakve biljke odabrao biljku...no isto tako smo ti naveli zašto smo odabrali dijete i isto tako, da nismo toliko usredotočeni na sebe i da gledamo širu sliku, naveli smo ti zašto je život biljke važniji od života ne samo djeteta, nego i tebe, mene, nekog Japanca na drugom kraju planeta...jedna biljka će narasti, pustiti sjeme, narast će ih još, stvarat će kisik i hranu životinjama i održavati ekosustav u pogonu...jedan čovjek će narasti, jesti, proširiti vrstu, uništavati ekosustav i na kraju umrijeti bez da je napravio išta barem približno korisno djelu jedne biljke...

Neven <R>
26-01-2009, 21:30
Da li nerođeno dijete, fetus ima svijest? Ako nema, onda je ne vidim nikakvu prepreku da ga se svrstava u istu klasu kao životinje.

###DK###
26-01-2009, 21:32
@DK

Ma gle, u prirodi je život biljke možda i vrijedniji od ljudskog, koristan je, ne zagađuje i to sve.
Ali moralno gledajući, kao ljudi s osjećajima, ako izuzmemo tko je zagađivač i to sve, naravno da je mnogo vrijedniji ljudski život, bar nama ljudima, koji pokušavamo opstati kao vrsta.

Pa dakako. To sam i napisao.
Nama kao moralnim ljudskim bićima s osjećajima ljudski život treba biti na prvom mjestu.

@ Hellboy, pa zašto onda protiv moga mišljenja o pobačaju koristite argumente kao onaj koji sam citirao od ssalG-a?

@ Neven, možda iz razloga jer je to ljudsko biće. Dakako, nije se još formirao izgled i slično, ali to ne mijenja činjenicu da je jedinstveno i da se isto takvo neće ponoviti, i da će jednog dana to biti odrastao čovjek, jedinstven kao nijedan do tada.

Nodakim
26-01-2009, 21:35
@ Maloki.

I ti si time meni rekao što?
Da je tebi osobno vrijedniji život biljke nego djeteta.
Onda nema uopće smisla razgovarati s vama o pobačaju, jer je vama potpuno isto, pa čak i bolje da dijete umre nego biljka.
Jedino osobe bez osjećaja mogu tako nešto reći, i koristiti kao argument veću važnost biljke u biosferi nego djeteta.






:(
Djete je kada se rodi,to je fetus.

Neven <R>
26-01-2009, 21:35
Pa svaki spermić je potencijalno ljudsko biće, ako nema svijest ništa ga ne razlikuje od fetusa. Svaki spermić je isto tako jedinstven za sebe i može jednoga dana postati jedinstveno biće.

Maloki
26-01-2009, 21:36
Zabranimo i seks u potpunosti jer samim izbacivanjem sperme uništava se mogućnost nastanka milijuna i milijuna života.
Ali opet, ako ga zabranimo sperma će eventualno pronaći izlaz i onda će propast i mogućnost da nastane barem jedan život.
Svi koji su se zavjetovali na celibat su praktički ubojice.

###DK###
26-01-2009, 21:37
Pa svaki spermić je potencijalno ljudsko biće, ako nema svijest ništa ga ne razlikuje od fetusa.

Koliko ja znam, da bi život nastao, trebaju se spojiti i muška i ženska spolna stanica.
Možda ja imam slabog profesora iz biologije, ali bome sam učio da je tako.

Hellboy
26-01-2009, 21:38
@DK
u raspravi o pobačajima sam koristio temeljno ljudsko pravo na izbor...ono daje slobodu ženi da sama odabere hoće li iznjeti trudnoću ili neće...nitko joj ne smije zabraniti da iznese trudnoću samo zato što je po našim moralnim standardima to neprihvatljivo jer se prekida jedan ljudski život...njeno je tijelo i ona odlučuje...nije bitno hoće li roditi novog Teslu ili novog Fritzla - ona će odlučiti o tome hoće li prekinuti trudnoću...

Nodakim
26-01-2009, 21:39
@DK

Ma gle, u prirodi je život biljke možda i vrijedniji od ljudskog, koristan je, ne zagađuje i to sve.
Ali moralno gledajući, kao ljudi s osjećajima, ako izuzmemo tko je zagađivač i to sve, naravno da je mnogo vrijedniji ljudski život, bar nama ljudima, koji pokušavamo opstati kao vrsta.



@ Neven, možda iz razloga jer je to ljudsko biće. Dakako, nije se još formirao izgled i slično, ali to ne mijenja činjenicu da je jedinstveno i da se isto takvo neće ponoviti, i da će jednog dana to biti odrastao čovjek, jedinstven kao nijedan do tada.







I da, treba prestati učiti djecu da su posebna i jedinstvena jer to nisu.
Sjetio si me onog "Ti si jedinstven. Kao i svi drugi".

Treba učit djecu da su bezvrijedna i da probaj bit nešto drugo. Možda bi imali druge ambicije u 6. osnovne osim opijanja i markiranja.


Copy/paste besramno

###DK###
26-01-2009, 21:40
@DK
u raspravi o pobačajima sam koristio temeljno ljudsko pravo na izbor...ono daje slobodu ženi da sama odabere hoće li iznjeti trudnoću ili neće...nitko joj ne smije zabraniti da iznese trudnoću samo zato što je po našim moralnim standardima to neprihvatljivo jer se prekida jedan ljudski život...njeno je tijelo i ona odlučuje...nije bitno hoće li roditi novog Teslu ili novog Fritzla - ona će odlučiti o tome hoće li prekinuti trudnoću...

Pa čekaj. Jesam li ja već rekao da povlačim svoje mišljenje što se tiče zabrane pobačaja davno? Jesam.
Kasnije sam nadodao da je to nemoralno, a nisam osporavao nikakav slobodni izbor.
Izgleda da se vrtimo u krug.

McPingvin_v2.0
26-01-2009, 21:41
###DK###, ne shvaćaš poantu. Ne može svaki život biti jednako vrijedan, osim ljudskog koji je vrijedniji. Životinje se ne razlikuju toliko značajno od ljudi. Ne možeš se držati svetosti života i onda ga uništavati (iako smo svi svjesni da moraš).

Pogibija jednog čovjeka je veća tragedija od pogibije jedne ribe, jednog orla, jednog madagaskarskog lemura... Ali ne bi trebala biti. Nama je jer smo ljudi i ista smo vrsta, a to nema veze s razumom, sviješću i svim ostalim.

Idući put kada ćeš jesti meso, neku biljku ili, čak, piti vodu (ne smijemo zaboraviti na bakterije!) sjeti se svetosti života. Uživaj u dehidraciji.

Neven <R>
26-01-2009, 21:44
Koliko ja znam, da bi život nastao, trebaju se spojiti i muška i ženska spolna stanica.
Možda ja imam slabog profesora iz biologije, ali bome sam učio da je tako.
Pa da znači da je uništavanje jednog od tog dvoje isto tako uništenje potencijalnog života po tvojoj logici je'l te.

Hellboy
26-01-2009, 21:44
###DK###, ne shvaćaš poantu.SNe može svaki život biti jednako vrijedan, osim ljudskog koji je vrijedniji.SŽivotinje se ne razlikuju toliko značajno od ljudi. Ne možeš se držati svetosti života i onda ga uništavati (iako smo svi svjesni da moraš).

Pogibija jednog čovjeka je veća tragedija od pogibije jedne ribe, jednog orla, jednog madagaskarskog lemura... Ali ne bi trebala biti. Nama je jer smo ljudi i ista smo vrsta, a to nema veze s razumom, sviješću i svim ostalim.

Idući put kada ćeš jesti meso, neku biljku ili, čak, piti vodu (ne smijemo zaboraviti na bakterije!) sjeti se svetosti života. Uživaj u dehidraciji.
Sve životinje su jednake, ali su neke jednakije od drugih...Životinjska farma FTW :D

cham3leon
26-01-2009, 21:45
E, mislim zašli ste u takve filozofije da je bolje da se tema locka.
Poistovjećivanje biljaka i čovjeka jednostavno ne ide. Makar logika govorila čovjek = biće , biljka = biće , ergo, čovjek = biljka zaključak jednostavno ne stoji. Ako se ne slažete, bit će da ste za kompjuterom malo predugo. Između biljke i čovjeka stoji jedna debela graničetina koja je sama po sebi jasna, a vas bode u oči to što je netko zaključio da se biljka može definirati živom. Definirati.

Ne morate biti vjernik da biste vidjeli da čovjek nije biće na razini biljke, ne morate, dapače ni vjerovati da čovjek ima dušu, činjenica je da je čovjek poseban i mnogo drugačiji ako ne od životinja, onda barem pobogu od biljaka.
Po tom teoremu, morali biste paziti na svaki mikroorganizam kojem oduzmete život, jer oni iako su manji od biljke dimenzijama, na istoj su razini.

Temu lockati PLS. I ponavljam što sam rekao, ako se uredno držite apstinencije ova vam rasprava niti ne treba. Činjenica jeste da onaj koji j*be i naj*be, a onom koji ne j*be se živo j*be.

###DK###
26-01-2009, 21:45
@ McPingvin

Majku mu, nemoj me tjerati da sam sebe citiram.




@ Hellboy, pa zašto onda protiv moga mišljenja o pobačaju koristite argumente kao onaj koji sam citirao od ssalG-a?



Kao što rekoh, vrtimo se u krug.

@ Neven, to je isto kao kad životinji otkineš dio tijela i kažeš da je taj dio život.

@ Kameleon, to ja cijelo vrijeme govorim. Uspoređivanje čovjeka i biljke jednostavno ne ide.

Electromaster
26-01-2009, 21:46
E, DK, kako se pokopavaš u ovoj temi :(
Inače, K4ciga je ovime sve rekao:

Pa ovako,načelno sam protiv pobačaja.Ako si bio frajer da napraviš curi djete,budi frajer do kraja i brini se o tom djetetu,a isto vrijedi i za majku.
Vjerojatno su znali što se može desiti sa seksom bez kondoma,i slično.

Međutim,meni je ideja da mi cura odgaja dijete koje je nastalo nasilnim prisiljavanjem na spolni čin a.k.a silovanjem,odvratna.Na majci je da odluči što će učiniti tom sa tim djetetom,i ako ga prigrli kao vlastito i brine se o njemu,skidam joj kapu.

No,s druge strane,možda je potpuna zabrana pobačaja loša stvar,jer - što će se desiti? Majke će otići kod onih uličnih doktora koji će im za 1500€ napraviti pobačaj,i probudit će se - ako se probudi - u nekom smetlištu,sa zakrvavljenom medicinskom opremom i bez bubrega,tako da je možda bolje legalizirati pobačaj,koji će se odvijati u sterilnim uvjetima i uz potpunu sigurnost majke.
...Samo još jedna stvar koja me živcira... DK, ti govoriš da majka dijete posvoji ili da u sirotište... To je sranje... Situacija kod sirotišta, a često i kod posvajanja je takva da ta djeca svaki dan žale zašto im majka nije izabrala abortus...

Neven <R>
26-01-2009, 21:51
@ Neven, to je isto kao kad životinji otkineš dio tijela i kažeš da je taj dio život.



Gdje je tu točno logika? Od jelenovih rogova nema potencijalnog života.

Hellboy
26-01-2009, 21:52
E, mislim zašli ste u takve filozofije da je bolje da se tema locka.
Poistovjećivanje biljaka i čovjeka jednostavno ne ide. Makar logika govorila čovjek = biće , biljka = biće , ergo, čovjek = biljka zaključak jednostavno ne stoji. Ako se ne slažete, bit će da ste za kompjuterom malo predugo. Između biljke i čovjeka stoji jedna debela graničetina koja je sama po sebi jasna, a vas bode u oči to što je netko zaključio da se biljka može definirati živom. Definirati.

Ne morate biti vjernik da biste vidjeli da čovjek nije biće na razini biljke, ne morate, dapače ni vjerovati da čovjek ima dušu, činjenica je da je čovjek poseban i mnogo drugačiji ako ne od životinja, onda barem pobogu od biljaka.
Po tom teoremu, morali biste paziti na svaki mikroorganizam kojem oduzmete život, jer oni iako su manji od biljke dimenzijama, na istoj su razini.

Temu lockati PLS. I ponavljam što sam rekao, ako se uredno držite apstinencije ova vam rasprava niti ne treba. Činjenica jeste da onaj koji j*be i naj*be, a onom koji ne j*be se živo j*be.

zašto lockati? kulturno i argumentirano raspravljamo... i što se tiče granice između čovjeka i biljke...da, granica postoji...biljka je biljka, čovjek je životinja...sve ostale granice smo mi izmislili kao "superiorniji" oblik života na ovom planetu...izmišljanje da smo bolji ili vrjedniji od jedne biljke je čisti antropocentrizam i notorna je glupost...ako išta, onda smo daleko beskorisniji od biljaka i ostalih, "nižih" oblika života...no kako smo egoistična bića, vjerojatno ćemo misliti da smo bolji i od nekakvog vanzemaljskog oblika života ako ga ikad otkrijemo i ako bude čak i napredniji od nas...među samim pripadnicima naše vrste postoje idioti koji misle da su drugi pripadnici manje vrijedni jer pripadaju drugoj vjeri, imaju drugu boju kože ili slušaju krivu glazbu...što ti to govori o našoj vrsti? kad si vidio da se lavovi mlate jer jedni imaju tamnije krzno od drugih? kad si vidio da se žabe međusobno ubijaju jer neke imaju veću glavu od drugih?

Electromaster
26-01-2009, 21:54
Jao sto sve necu procitati :pray:

Ako je ovo meni namijenjeno, priznajem da sam pretjerao s krajem posta, ali činjenica je da su sirotišta većinom nikakva, da djeca tamo jako često upadnu u loše društvo, ili bivaju napastvovana od druge djece uslijed premalog nadzora... Posvajatelji s druge strane, često posvajaju djecu samo zbog lijepe svotice od države, a za djecu im se živo je*e :(

###DK###
26-01-2009, 21:55
@ Predator

Tko je rekao da se ja ne slažem s tim što je Kaciga rekao?
Zapravo, slažem se sa svakom rečenicom.

A što se tiče tog drugog, i na to sam davno odgovorio. To je zapravo isti slučaj kao kad djetetu umru roditelji dok ima 7-10 godina.
Kad odrastu, naučit će cijeniti to što su dobili život. Ako ne budu zahvalni na životu kad odrastu (i to veliko AKO, jer će možda imati dobar život), onda ne znaju cijeniti život. Ako je već takva situacija, što se mene tiče, nek se bace s mosta. Njihov izbor.

@ Neven, dijelovi samo spojeni čine cjelinu. Osim toga, svatko živ zna da novi život nastaje začećem, tako, slobodno odi pitati bilo kojeg čovjeka u kući, i siguran sam da će reći isto.

Hellboy
26-01-2009, 21:59
da...s time se slažem, no dobar dio te superiornosti je uvjetovan okolinom...ukloni okolinu i nećeš imati osobu koja je u stanju napraviti space shuttle...dobit ćeš divljaka sa životinjskim instinktima...istina, evolucija je na našoj strani i zbog toga možemo razmišljati i stvarati, no opet, gorile nauče jezik znakova, primati u divljini koriste alatke da si olakšaju život, kitovi komuniciraju međusobno nevjerojatno složenim načinom...

Neven <R>
26-01-2009, 21:59
@ Neven, dijelovi samo spojeni čine cjelinu. Osim toga, svatko živ zna da novi život nastaje začećem, tako, slobodno odi pitati bilo kojeg čovjeka u kući, i siguran sam da će reći isto.
Zakon su ti argumenti. Svatko živ zna da je morska riba bolja od riječne. Odi pitati bilo kojeg čovjeka u kući i svi će ti reći isto.

http://en.wikipedia.org/wiki/Appeal_to_the_majority

Electromaster
26-01-2009, 22:00
@ Predator

Tko je rekao da se ja ne slažem s tim što je Kaciga rekao?
Zapravo, slažem se sa svakom rečenicom.
Nisam rekao da se ne slažeš s time, nego da se pokapaš u ovoj temi... Sa pola postova koje si napisao... :(

Nodakim
26-01-2009, 22:03
Par stvari.
Sve te životinje i biljke će se vjerovatno kasnije pretvoriti u inteligentna bića(znaci govorim o potomcima potomstva(ne cjepidlačite) kojima će DNA mutirati)
Isto tako i fetus će se razviti u inteligentno biće.
Zato život neke biljke/životinje = fetus.

Sada pobijte ovo.
And thats why i am PRO DEATH.

Nodakim
26-01-2009, 22:05
To će ti reći i lav dok te bude jeo u Africi.Zubima koji trgaju tvoje meso jelte.

###DK###
26-01-2009, 22:05
[quote="###DK###":2t3mskav]
@ Neven, dijelovi samo spojeni čine cjelinu. Osim toga, svatko živ zna da novi život nastaje začećem, tako, slobodno odi pitati bilo kojeg čovjeka u kući, i siguran sam da će reći isto.
Zakon su ti argumenti. Svatko živ zna da je morska riba bolja od riječne. Odi pitati bilo kojeg čovjeka u kući i svi će ti reći isto.[/quote:2t3mskav]

Što ti meni želiš reći? Moji argumenti su sasvim u redu. To što je tebi spermij jednak fetusu je ništa drugo nego tvoj još gluplji argument. Normalna je činjenica da život nastaje onog trenutka kad dođe do začeća, a to što ti govoriš suprotno od onoga što čovječanstvo zna odavno je ničiji nego tvoj problem.

Hellboy
26-01-2009, 22:07
evoluirali smo prije pa imamo pravo iskorištavati okolinu kako nam dođe? istu izliku su imali robovlasnici - mi smo razvijeniji od vas pa ćete nas služiti dok ne popadate...
povijest je pokazala koliko su bili u pravu...

Ryd3R
26-01-2009, 22:07
@ Neven, to je isto kao kad životinji otkineš dio tijela i kažeš da je taj dio život.

Naravno da nije isto, jer od spermića stvarno može nastat život, a od otrgnute pseće noge mislim da ne može. Tako da je ova tvrdnja besmislena.

Inače, jako zanimljivo da smo bez većih svađa i vrijeđanja, od inauguracije Baracka Obame, preko abortusa, pa preko moralnih vrijednosti i biosustava i čovjekove uloge u njemu došli do toga kako se djeca u sirotištima žale na život.

:thumbs2:

Electromaster
26-01-2009, 22:07
Par stvari.
Sve te životinje i biljke će se vjerovatno kasnije pretvoriti u inteligentna bića(znaci govorim o potomcima potomstva(ne cjepidlačite) kojima će DNA mutirati)
Isto tako i fetus će se razviti u inteligentno biće.
Zato život neke biljke/životinje = fetus.

Sada pobijte ovo.
And thats why i am PRO DEATH.
Nodakim, koliko god se slažem s tobom...

11th rule of the Internet: All your carefully picked arguments can easily be ignored. :D :(

###DK###
26-01-2009, 22:08
@ Ryder

Nije isto. Naveo sam glup primjer.
Ali pročitaj ono što sam iznad napisao.

Nodakim
26-01-2009, 22:08
To će ti reći i lav dok te bude jeo u Africi.Zubima koji trgaju tvoje meso jelte.

U redu.Ali mi mozemo sprijecit lava da nas pojede,zato sto smo superiorniji.Priroda radi na tom principu,i kontraproduktivno je pokusavati to ispraviti ili dovoditi u pitanje.



Može lav i tebe spriječiti da pobjegnes/ubis ga,zato je superiorniji.

Neven <R>
26-01-2009, 22:08
Normalna je činjenica da život nastaje onog trenutka kad dođe do začeća, a to što ti govoriš suprotno od onoga što čovječanstvo zna odavno je ničiji nego tvoj problem.
Jesi li ti pročitao onaj članak na wikipediji?

http://en.wikipedia.org/wiki/Appeal_to_the_majority

Pročitaj ga jedno 10 puta, onda ćeš možda shvatiti što ti ja cijelo vrijeme ukazujem.

Zapravo može i ovako. 85% čovječanstva vjeruje u Boga, to znači da on mora postojati, čovječe pa to svi znaju!! Je'l sad shvaćaš da su to moralna pitanja? Da svatko iam svoj pogled na moralnost i da tu nema činjenica već mišljenja? To ti cijelo vrijeme pokušavam ukazati!

Evo kako bi tvoja logika u gornjem postu izgledala prije recimo 600 godina - svijet je ravan ti si lud ako misliš drugačije pa svi znaju već tisućama godina da je svijet ravan. Je'l sad shvaćaš gdje ti je pogreška u razmišljanju?

cham3leon
26-01-2009, 22:10
Evo situacije:

S nekim ste u šumi (čovjekom) i dođe medvjed, a ovaj čovjek ga napadne. Medvjed će ga zaklat, samo je pitanje vremena. Vi imate sachmaricu. Oćete li upucat čovjeka ili medvjeda? (pod uvjetom da s čovjekom niste bliski i ne sviđa vam se ništa više od medvjeda)
Upucate li medvjeda, čovjek će vam se zahvaliti i problem će se riješiti INTELIGENTNO.

Upucate li čovjeka, s medvjedom se nećete nikako moći dogovoriti jer on šta god da mu kažeš brani svoj teritorij jer je tako instiktivno programiran i ubit će vas.

Jednostavno, ne?

Maloki
26-01-2009, 22:12
Čovjeka jer ne ubijam svoju vrstu.

###DK###
26-01-2009, 22:15
Nevene, dao sam ti činjenicu.
Spermij - spajanjem njega i jajne stanice nastaje život. On sam je samo dio one cjeline koja čini život, ali sam nije život. Istina da on skupa sa jajnom stanicom tvori život, ali on sam to nije. To je čista logika.
Tako da tvoje uspoređivanje fetusa sa spermijem je ništa drugo nego glupost.

Nodakim
26-01-2009, 22:15
Evo situacije:

S nekim ste u šumi (čovjekom) i dođe medvjed, a ovaj čovjek ga napadne. Medvjed će ga zaklat, samo je pitanje vremena. Vi imate sachmaricu. Oćete li upucat čovjeka ili medvjeda? (pod uvjetom da s čovjekom niste bliski i ne sviđa vam se ništa više od medvjeda)
Upucate li medvjeda, čovjek će vam se zahvaliti i problem će se riješiti INTELIGENTNO.

Upucate li čovjeka, s medvjedom se nećete nikako moći dogovoriti jer on šta god da mu kažeš brani svoj teritorij jer je tako instiktivno programiran i ubit će vas.

Jednostavno, ne?


Ne glupo.


S nekim ste u šumi(zločincem) i dođe policajac,a ovaj ga zločinac napadne.Policajac će ga ubiti,to je samo pitanje metka.Vi imate sačmaricu.Očete li upucati zločinca ili policajca?(pod uvjetom da s zločincem niste bliski i ne sviđa vam se ništa više od policajca).Upucate li policajca,zločinac će vam zahvaliti i problem će se riješiti *******.


Upucate li zločinca,s policajcem se nikako nećete moći dogovirit da vas ne optuži za umorstvo,šta god da mu kažeš on provodi zakon jer je tako živio cijeli život,i baciti će vas u zatvor?


Vidiš,medvjed i čovjek,nema prevelike razlike ni u istoj situaciji.

Hellboy
26-01-2009, 22:18
evoluirali smo prije pa imamo pravo iskorištavati okolinu kako nam dođe? istu izliku su imali robovlasnici - mi smo razvijeniji od vas pa ćete nas služiti dok ne popadate...
povijest je pokazala koliko su bili u pravu...

Rob je mogao bit jednako sposoban,umno i fizicki,kao i robovlasnik.Posledica je ljudskog drustva sto je do toga doslo.Uostalom,to je nestalo u takvoj formi,i to za relativno kratak period.Ostale zivotinje nece bit sposobne kao covjek u bilo kojim uslovima,stoga mi nije jasno na osnovu cega poredjujes te dvije stvari.

govorim o iskorištavanju nečeg ili nekog samo zato što je slabije razvijen...primjer sa robovima nije tako dalek od izjave da imamo pravo koristiti floru i faunu manje-više kako želimo jer smo razvijeniji...činjenica da su flora i fauna ispod nas na evolucijskoj ljestvici nam ne daje pravo da glumimo šefove...
@DK spermij nije živ? ...razvija se, raste, upija hranu, umire...samo zato što nije jedini čimbenik u stvaranju novog ljudskog života, sam je svoj oblik života

Neven <R>
26-01-2009, 22:20
Nevene, dao sam ti činjenicu.
Spermij - spajanjem njega i jajne stanice nastaje život. On sam je samo dio one cjeline koja čini život, ali sam nije život. Istina da on skupa sa jajnom stanicom tvori život, ali on sam to nije. To je čista logika.
Je'l ti shvaćaš da ne postoji pravilna definicija toga što je život? Je'l ti shvaćaš da je uopće pitanje toga što je život stvar filozofskih rasprava i da je različita od čovjeka do čovjeka? Stvar je u tome da ti svoje mišljenje pokušavaš prodati kao činjenicu, ti tvrdiš da je tvoje razmišljanjeSnekakva činjenica.

Promućni glavom malo, daj razmisli čovječe i daj više pročitaj onaj članak na wikipediji.


Tako da tvoje uspoređivanje fetusa sa spermijem je ništa drugo nego glupost.
Ja to ne mislim, samo sam koristio tvoju logiku tj. htio sam ukazati na tvoje greške u razmišljanju koje stalno ponavljaš.

###DK###
26-01-2009, 22:21
Hellboy.

Tako je.
Ako je to istina, onda je on oblik života, ali to nije ljudski život jer nije spojen s jajnom stanicom, tako da ubojstvo spermija nije isto kao pobačaj. I Nevene, eto poante.

Edit:

I opet se ponavlja ono isto. Uspoređivanje čovjeka s drugim oblicima života. (ako je spermij život)
Ti si poistovjećivao abortus i smrt spermija (da ne kažem kako se to zove). I evo, sad je potvrđeno da spermij nije ljudsko biće.

Deadwalker
26-01-2009, 22:23
ajme, ovo je apsolutni rekord u offtopicu na ovom forumu, molim admine da ovo zabilježe :D
Inace ljudi, ignorirajte moj post :wink: :)

Ryd3R
26-01-2009, 22:24
Evo situacije:

S nekim ste u šumi (čovjekom) i dođe medvjed, a ovaj čovjek ga napadne. Medvjed će ga zaklat, samo je pitanje vremena. Vi imate sachmaricu. Oćete li upucat čovjeka ili medvjeda? (pod uvjetom da s čovjekom niste bliski i ne sviđa vam se ništa više od medvjeda)
Upucate li medvjeda, čovjek će vam se zahvaliti i problem će se riješiti INTELIGENTNO.

Upucate li čovjeka, s medvjedom se nećete nikako moći dogovoriti jer on šta god da mu kažeš brani svoj teritorij jer je tako instiktivno programiran i ubit će vas.

Jednostavno, ne?

Mislim da smo u ovoj temi jako pomiješali etiku i ekologiju. Jedni tvrde da su životinje i biljke bitnije drugi da su ljudi, i sve navedeno u proteklih xx postova. Ja mislim da raspravljamo o moralnim činovima i o tome jesu li ljudi štetni za biosferu u istom loncu, a zapravo se tu nalaze potpuno različite teme.

Nodakim
26-01-2009, 22:24
Ma,nije to toliki off topic,raspravljamo o valjanost politike Baracka Obame o abortusu.

###DK###
26-01-2009, 22:32
Ma,nije to toliki off topic,raspravljamo o valjanost politike Baracka Obame o abortusu.

E ovo je istina.
Nego, ako ste planirali još išta pisati, ja odoh u krevet, tako da se najvjerovatnije čujemo sutra navečer.
Jbt, trebao sam večeras učiti, imam puno, ali eto, svo vrijeme mi je otišlo na ovu raspravu. :D

m777
26-01-2009, 22:57
DK, ti polaziš od pretpostavke da je oduzimanje života uvijek amoralno. Iz toga proizlazi pitanje koje su ti drugi postavili - što je s biljkama i životinjama, tj. po čemu je jedan život vrijedniji od drugog? Naravno, svi će se složiti da je ljudski život vrijedniji od života jednog psa (divne li arogancije). Ali to ipak ovdje nije glavni problem.

Glavni problem nije oduzimanje života (ti stavljaš naglasak na to; pretpostavljam da to ima veze i sa tvojim religijskim uvjerenjima - ovime ne mislim ništa loše), nego količina patnje, odnosno boli - bilo fizičke, bilo psihičke. Fetus, za razliku od majke, ne osjeća ni jednu ni drugu vrstu boli (da odmah preduhitrim protunapad, tj. "kako ja to mogu znati", iako mislim da je svima jasno koliko je to slab argument - ako se ne varam, provedena su istraživanja na fetusima krava i oni zaista ne osjećaju bol).

Nije sve baš crno-bijelo i nisu sve odluke "da" ili "ne". Često su odluke puno teže i kompliciranije. Pitanje života i smrti nipošto nije jednostavno i stoga na njega nije moguće odgovoriti jednostavnim i odlučnim "da/ne". Takva količina arogancije je pretjerana čak i za ljudske standarde.

###DK###
26-01-2009, 23:09
Oduzimanje života nije uvijek nemoralno.
Npr. podržavam eutanaziju, premda se to protivi mojim religijskim uvjerenjima.
Želim naglasiti kako svakome treba dati priliku za život.
Gle, ja sam protiv abortusa, ali ne želim se miješati u živote majki koje to smatraju najboljim rješenjem.
To će za mene uvijek izgledati kao vrsta ubojstva jer se tim činom ubija još nerođeno dijete koje sigurno ničim nije zaslužilo takvu sudbinu.
Vi to očigledno gledate iz druge perspektive, odnosne iz perspektive te majke, ali ja gledam iz perspektive tog nerođenog djeteta koje će jednoga dana odrasti i sigurno biti zahvalno što je živo. To što ono ne osjeća bol mi uopće nije bitno.
Ja shvaćam vaše stavove, jer mislite u interesu te majke.
Ali eto, ja ipak stvari gledam iz nekog drugog gledišta.
Sad, tko je u pravu, a tko nije iz ove rasprave sigurno nećemo doznati jer ova rasprava vjerovatno neće završiti.
Uglavnom, jedan broj ljudi gleda na situaciju na jedan način, a drugi na drugi način. Vjerovatno svi imamo dobre namjere, tako da nije potrebno da se ova rasprava nastavi.

Ali ako se kojim slučajem nastavi, ja ću biti tu i čuvati svoje mišljenje.

Izgleda da još nisam legao. Ne spava mi se. :D

Da_killah
26-01-2009, 23:20
nitko ne kaže da će fetus uopće biti rođen, iako u većini slučajeva hoće (ne kao fetus, naravno), a i nitko ne kaže da će biti sretan životom, možda bude emo :)

###DK###
26-01-2009, 23:23
Istina, ne znači da će biti sretan životom.
Ali nije li glupo oduzeti mu život na osnovu pretpostavke?

Da_killah
26-01-2009, 23:41
ne da mi se sad niš objašnjavat, ali isto tako je za ženu i pretpostavku da će joj dijete biti rođeno, zar ne? :)

ajde laku noć, počinju serije

ssalG
27-01-2009, 00:52
DK cijelo vrijeme govoriš o kako se abortusom uništava život, pa da te pitam što je biljkama i životinjama?
Zar ti samim svojim postojanjem svaki dan ne uništavaš jedan oblik života?
ja stječem dojam kako određen broj vas ovdje uopće nema osjećaje.
Po ovakvim argumentima, vama je kao osobi s emocijama život jedne biljke jednak životu djeteta.

Imam ja osjećaje, samo ih ne usmjeravam kao ti.
Vidiš ja sam se emocionalno vezao za svoga psa i vinovu lozu koja mi ljeti pravi hlad, a nisam se emocionalno vezao za tebe ili za fetus/dijete koje u svome životu neću vidjeti, i naravno da mi njihov život znači puno više nego vaš.
Kada gledamo na nekakvoj globalnoj razini, život ugrožene biljke ili životinje će više doprinjeti očuvanju našeg planeta nego život još jednog pripadnika stvorenja koji planet sustavno uništavaju.

###DK###
27-01-2009, 09:46
E pa vidiš razliku. Ti si se emocionalno vezao za tog psa i biljku, ali meni si kao argument poistovjetio važnost života nekog tamo nerođenog djeteta i neke tamo biljke.
A meni, kao moralnoj osobi je jednostavno nenormalno uspoređivati život djeteta i biljke. I jednostavno mi je taj tvoj argument bio nejasan jer mi ni u kojem slučaju život djeteta nije jednak životu neke biljke i životinje, bar ne s mog moralnog gledišta.
To tvoje je drukčija situacija.

A ova rasprava je dobro funkcionirala dok se određeni komentari nisu pojavili koji su je odveli u drugom smjeru, kao npr. taj tvoj i ovaj:


Pa svaki spermić je potencijalno ljudsko biće, ako nema svijest ništa ga ne razlikuje od fetusa. Svaki spermić je isto tako jedinstven za sebe i može jednoga dana postati jedinstveno biće.

Za tvoj sam objasnio.
A ovaj drugi, premda sam vjerovatno već objasnio, opet ću.
Ljudsko biće nastaje spajanjem muške (spermija) i ženske spolne stanice.
I sudeći prema tome, sam spermij nije ljudsko biće, pa se uništavanje spermija ne može poistovjetiti s pobačajem, niti se fetus može poistovjetiti sa spermijem.

Rasprava je do ovih komentara funkcionirala jer su zapravo oba stajališta bila ispravna jer je sve ovisilo o perspektivi.
Jedni su gledali u dobrobit majke, a drugi u dobrobit djeteta, i zapravo, bilo mi je drago o tome raspravljati s Hellboyem i McPingvinom.

Neven <R>
27-01-2009, 12:21
Tvoj je problem što ne možeš shvatit da je i pitanje što je život stvar perspektive. Ti tvrdiš da je nešto činjenica, međutim to je samo tvoje gledište i ne može biti činjenica. Za neke život počinje rođenjem, za neke začećem za treće u ovom razdoblju trudnoće, za četvrte u onom.

Ja ti to stalno pokušavam objasniti međutim ti stalno vraćaš na stvari koje nisu bitne i koje sam uzimao kao primjer, jednostavne ne želiš shvatiti što ti želim reći i stalno tupiš isto makar to nema veze s onime što želim reći.

Nodakim
27-01-2009, 14:01
E pa vidiš razliku. Ti si se emocionalno vezao za tog psa i biljku, ali meni si kao argument poistovjetio važnost života nekog tamo nerođenog djeteta i neke tamo biljke.
A meni, kao moralnoj osobi je jednostavno nenormalno uspoređivati život djeteta i biljke. I jednostavno mi je taj tvoj argument bio nejasan jer mi ni u kojem slučaju život djeteta nije jednak životu neke biljke i životinje, bar ne s mog moralnog gledišta.
To tvoje je drukčija situacija.





Ta biljka je isto dijete neke druge biljke
:(
Uglavnom činjenica je za sve,da je svima više stalo do svoje rase.

Osim onima koji ne slušajj instinkte koji su ugrađeni u u unjih oduvijek.

croat1gamer
27-01-2009, 15:43
ako bih smio nesto nadodati
spermij je sam po sebi zivo bice, ali je nepotpuno, njegovim spajanjem s jajnom stanicom nastaje potpuno bice
ali
spermij, kao sto su i prije naveli, je samostalno zivo bice
spermij zapravo mozete usporediti s mikroorganizmom, tako da smrt jednog spermija je isto kao i nekog drugog mikroorganizma
a i nemojte zaboraviti da pri oplodnji ne sudjeluje 1 spermij nego vise milijuna spermija, tako da bi po nekima jedna jedina oplodnja za nastanak covjeka bila smrt za vise milijuna pocencijalnih "ljudi"

i jos nesto da kazem
netko tu je usporedio 1 drvo i 1 fetus
nek razmisli malo koliko je to idiotsko
jer 1 drvo nije vazno kao 1 fetus
nek malo razmisli o omjeru
drva ima *neka jedinica koja je veca od milijarde* a samo 6 milijardi ljudi
sada, smrt jednog covjeka nebi bila jednaka smrti jednog drva, nego mnogo jedinki drva
a zamislite tek mikroorganizme


e, ali pomalo je smijesno kako smo ovakvim offtopicom uspjeli napraviti jednu ovako inteligentnu temu

Maloki
27-01-2009, 16:30
Lol, vidi gdje nas je "mi smo superiorniji i možemo raditi s prirodom što god poželimo" stav doveo.

ssalG
27-01-2009, 17:03
To onda nema nikakve veze s time jeli čovjek superiorniji ili ne (inače saznaj malo o žoharima prije nego počneš tvrditi tko je superiorniji), već s time da je čovjek dio prirode i kao takav ima pravo koristiti dioSnjezinih resursa za sebe.


i jos nesto da kazem
netko tu je usporedio 1 drvo i 1 fetus
nek razmisli malo koliko je to idiotsko
jer 1 drvo nije vazno kao 1 fetus
nek malo razmisli o omjeru
drva ima *neka jedinica koja je veca od milijarde* a samo 6 milijardi ljudi
sada, smrt jednog covjeka nebi bila jednaka smrti jednog drva, nego mnogo jedinki drva
a zamislite tek mikroorganizme

Drvo i fetus smo uspoređivali po ekološkoj korisnosti, a ne po njihovom broju.
A jedno drvo će više pridonjeti očuvanju planeta nego prosječan čovjek.

Sony Ericsson
27-01-2009, 17:08
Istina, ne znači da će biti sretan životom.
Ali nije li glupo oduzeti mu život na osnovu pretpostavke?

tu dolazi ona

"Bolje je da umre i stotinu nevinih nego da jedan Emo izmakne!"

Hellboy
27-01-2009, 17:10
To onda nema nikakve veze s time jeli čovjek superiorniji ili ne (inače saznaj malo o žoharima prije nego počneš tvrditi tko je superiorniji), već s time da je čovjek dio prirode i kao takav ima pravo koristiti dioSnjezinih resursa za sebe.

točno to...uzmimo fikcionalni primjer - dođe vanzemaljska rasa superiornih ratnika sa dildačima u ušima, koji su milijunima godina ispred nas, pokore nas, ova nam logika govori da nas imaju pravo ikorištavati jer smo im inferiorni... :thumbs1:

i croat1gamer, zar ti misliš da bi na opće stanje ovog planeta veći utjecaj imala smrt nekog random čovjeka nego smrt jednog drveta? još jedan :thumbs1:

croat1gamer
27-01-2009, 17:22
ow, ma ja se malo zhebo posto su 3 stanice nastale preko noci pa sam izgubio nit

/edit start
aha, sad sam se sjetio, zabunom sam stavio drvece, ja sam mislio na bakterije koje je netko spomenuo nesto kao da je zivot jedne bakterije jednak zivotu jednog covjeka, ili tako nekako
/edit end

inace, ajde nastavite, bas me zanima koji ce zakljucak biti na kraju

@ ll- pa djelomicno tocno i djelomicno krivo, jer covjek mora pojedine stvari raditi da prezivi, ali je covjek vec poceo pretjerivati i sada radi to samo da mu se ugodi

Nodakim
27-01-2009, 17:36
To onda nema nikakve veze s time jeli čovjek superiorniji ili ne (inače saznaj malo o žoharima prije nego počneš tvrditi tko je superiorniji), već s time da je čovjek dio prirode i kao takav ima pravo koristiti dioSnjezinih resursa za sebe.

točno to...uzmimo fikcionalni primjer - dođe vanzemaljska rasa superiornih ratnika sa dildačima u ušima, koji su milijunima godina ispred nas, pokore nas, ova nam logika govori da nas imaju pravo ikorištavati jer smo im inferiorni... :thumbs1:




Nije to logika(logično je da se mi branimo,ali je logično da i ništa ne možemo napraviti i time nema veze jer je to pravedno,jer evo jednostavo je tako),oni su pred nama vjerovatno samo civilizacijski,a ne fizički.(nešto kao siromašan crnac iz konga i neki profesor na Cambridgeu)

Hellboy
27-01-2009, 17:44
naglasak je bio na fikcionalnom primjeru koji pokazuje koliko je izjava da možemo iskorištavati okoliš oko sebe na osnovi naše superiornosti zapravo netočna...možemo ga koristiti koliko nam treba jer smo dio tog okoliša, ali samo zato što smo razvijeniji od, primjerice gorila, ne znači da ih smijemo potući jer nam treba njihovo krzno za kapute...

ssalG
27-01-2009, 18:06
aha, sad sam se sjetio, zabunom sam stavio drvece, ja sam mislio na bakterije koje je netko spomenuo nesto kao da je zivot jedne bakterije jednak zivotu jednog covjeka, ili tako nekako
Barkterije su spomente jer je DK uporno govorio da nitko nema pravo uništiti život, na što mu je odgovoreno da su i bakterije žive.


E,ali ja sam covjek,i brinucu o svojoj vrsti,a ne o runolistima ili vjevericama.Mozda nisam shvatio dobro,ali po vama ne treba ubijat zivotinje radi mesa i ne treba sjec drvece,jel?
Ne, ljudi kao i sve životinje (a i neke biljke) moraju apsorbirati žive organizme da bi preživjeli, no to neznači da moramo devastirati cijeli planet i sve vrste na njemu radi naše prehrane i užitka.

Nodakim
27-01-2009, 18:11
Ja sam ti samo rekao da je -L-av superiorniji tebi.

###DK###
27-01-2009, 21:36
Tvoj je problem što ne možeš shvatit da je i pitanje što je život stvar perspektive. Ti tvrdiš da je nešto činjenica, međutim to je samo tvoje gledište i ne može biti činjenica. Za neke život počinje rođenjem, za neke začećem za treće u ovom razdoblju trudnoće, za četvrte u onom.

Ja ti to stalno pokušavam objasniti međutim ti stalno vraćaš na stvari koje nisu bitne i koje sam uzimao kao primjer, jednostavne ne želiš shvatiti što ti želim reći i stalno tupiš isto makar to nema veze s onime što želim reći.

Aje pokušat ću svoje gledište objasniti na način koji smatram najboljim.
Za mene, onog trenutka kada dođe do začeća, stvara se cjelina koja se od toga trenutka pa sve do smrti na jedan ili drugi način samo oblikuje. Dakle onog trenutka kada dođe do začeća, već je predodređeno kakav je život nastao (ili kakav će
život nastati, ako ćemo s tvoga gledišta). Tako da mi je odatle logično da pobačajem uništavaš taj život na jedan ili drugi način. Taj zametak je onog trenutka kad je začet, dobio gene i od oca i od majke. Bez obzira smatrao ga ti životom ili ne, taj zametak će za 30 godina biti onakav kakav je predodređen onog trenutka kad je začet.
Pobačajem si (ako to već smatraš životom) direktno uništio taj život ili (ako to ne smatraš još životom) si mu onemogućio priliku da živi koja mu je bila predodređena onog trenutka kad je začet, jer bi se od toga fetusa razvilo dijete.
Tako da bez obzira od koje granice ti fetus smatraš životom, pobačajem si učinio jedno od ovoga što sam naveo u rečenici iznad. Uništio si taj život na jedan ili drugi način.

Ovo sad što sam napisao je ništa drugo nego gradivo iz biologije i čisti logični zaključak.

McPingvin_v2.0
27-01-2009, 22:16
Po čemu taj višestanični organizam drugačiji od, na primjer, plave alge da zaslužuje život pod bilo kojim uvjetima?

Sonic_Moronic
28-01-2009, 09:53
Pretpostavka: Alge nemaju ogroman ego, ljudi imaju. :D

cham3leon
28-01-2009, 18:50
Pa ćo, ako misliš da si na istoj razini ko alga ili bakterija kakve ubijaš svaki dan domestosom na stotine, odi skakat kroz prozor, šta da ti kažem.

###DK###
28-01-2009, 20:15
Kameleone, kralju. :pray: :D
Zašto li se ja ne sjetim takvog odgovora.

Nodakim
28-01-2009, 20:18
Zato što algi nema u tvoj WC skoljci?

cham3leon
28-01-2009, 20:33
... ili CIA baš ŽELI da to misliš...

Hmmm...

###DK###
28-01-2009, 20:37
Zato što algi nema u tvoj WC skoljci?

A izgleda. :D

Hellboy
28-01-2009, 21:08
i od ugodne debate, ova tema se pretvorila u septičku jamu punu algi i domestosa -_-

cham3leon
28-01-2009, 21:49
i od ugodne debate, ova tema se pretvorila u septičku jamu punu algi i domestosa -_-

...Moooja zemlja Hrvatskaaaa.

McPingvin_v2.0
28-01-2009, 22:53
Pa ćo, ako misliš da si na istoj razini ko alga ili bakterija kakve ubijaš svaki dan domestosom na stotine, odi skakat kroz prozor, šta da ti kažem.
Ja nisam, ali plod koji se sastoji od četiri stanice je čak i ispod. Vidim da čitaš kao Homer.

###DK###
29-01-2009, 09:09
Taj plod od 4 stanice si bome bio i ti. Ta nisi valjda iz zemlje izrastao.
Da su te tvoji tada odlučili pobaciti, danas ne bi bio tu gdje jesi.

Hellboy
29-01-2009, 10:49
i zbog toga bi bio jako tužan...nikad ne bih oprostio mami da me pobacila -_-

###DK###
29-01-2009, 11:17
Bi li bio tužan da te netko ubio dok si imao 12 godina?
Bome nebi, jer bi bio mrtav. Ta ne možeš oboje istovremeno.

Hellboy
29-01-2009, 11:21
nisi to upravo rekao...

###DK###
29-01-2009, 11:36
Ha?
Ne kužim što si htio reći s tim.
Ta ubojstvo je ubojstvo bez obzira na godine.

Nodakim
29-01-2009, 11:40
:|
Lijepo ti Hellboy ih natjeras da se sloze s tobom...

Da_killah
29-01-2009, 13:20
Ha?
Ne kužim što si htio reći s tim.
Ta ubojstvo je ubojstvo bez obzira na godine.

ne, nije, po zakonu ubojica nije ubojica ako je mlađi od 7 godina recimo, a kamoli da se abortus smatra ubojstvom. to mi više sliči na onu propagandu da se godišnje na svijetu "ubije" više ljudi negoli ih je poginulo u prvom i drugom svjetskom ratu zajedno...

Death By Sexy
29-01-2009, 13:27
Kolko greški u argumentiranju ajme.. od zamjene teza, prek dimne zavjese do skliske padine.. dečki još malo i skupili ste skoro sve pogreške u argumentiranju.. go go go

I iz pro abortus

eeyyyyyyy

McPingvin_v2.0
29-01-2009, 15:37
Taj plod od 4 stanice si bome bio i ti. Ta nisi valjda iz zemlje izrastao.
Da su te tvoji tada odlučili pobaciti, danas ne bi bio tu gdje jesi.
Stvarno?
Ja to znam, ali taj plod nemaSvećeSpravo na život od bilo kojeg drugog živog bića.

Nodakim
29-01-2009, 15:41
Nisam siguran koliko je ovo epic.

cham3leon
29-01-2009, 15:46
Onda kada si, Pingvine, postao čovjek?

Maloki
29-01-2009, 16:16
Od kad su pingvini ljudi?

McPingvin_v2.0
29-01-2009, 17:09
Onda kada si, Pingvine, postao čovjek?
Onog trenutka kada mi je srce počelo kucati i mozak frcati iskre po neuronima.

EDIT: Čovjekom se ne rađa, već postaje ;)

cham3leon
29-01-2009, 17:49
Već smo došli na zaključak da je rasprava totalno skrenula, netko mora lockat temu, a Pingvin samo rasplamsava raspravu :D

McPingvin_v2.0
29-01-2009, 17:57
A dosadno je na forumu :(

Nodakim
29-01-2009, 18:59
Zna se zašto

Ryd3R
30-01-2009, 11:29
Zbilja je dosadno. Trebamo novu kafanu kod magnetin ljepila, vjenčanje ili rat oko prehrambenih artikala. I manje budala.

Deadwalker
30-01-2009, 11:44
pa ono, igrajte nesto, a manje na forumu... :wink: