PDA

Pogledaj cijelu verziju : Svećenici 2



D.E.M.O.
19-01-2009, 13:32
eto, vidim da je tema lockana bez pojasnjenja, niti je bila ikakva vjerska rasprava.
tako da se cak necu niti izraziti iako sam mislio, te cu vam dati da nastavite :)


Evo dakle. Da me ne bi krivo shvatili, ne želim u ovoj temi nikakve rasprave o vjeri, crkvi, itd. Čisto o svećenicima, kao osobama. Pljujemo po svim javnim ličnostima, možemo i po njima. Također, ne kažem da su svi loši. Ima dobrih svećenika, kakvi bi i trebali biti, ali ovo nije tema o njima...

Neću sad govorit o svećenicma koje vidimo na vijestima, koji su završili u zatvoru zbog ovog ili onog, primarno me zanimaju vaša iskustva sa svećenicima koji, iako ne čine ništa odveć kriminalno, pod*ebavaju narod svoje župe u mozak, i prave se Svemugući.

Dakle, da vas čujemo.

Death By Sexy
19-01-2009, 13:34
svećenik kod nas je izgradio bez dozvole garažu uz crkvu :'(
bio sam sretan zbog njega, jer je uzeo novac ljudima u isusovo ime i pital se WWJD..
i onda mu porušiše garažu.. od tada sam tužan

razdjeljak

Electromaster
19-01-2009, 13:40
D.E.M.O., svaka ti dala :pray:

Bilo bi red da neš i ja napišem... Dakle, moji starci su vjernici, jelte. Ja nisam, pustili su me da sam odlučim što želim. Kršten sam, ali kako nisam išao na misu, nisam se mogao pričestit i krizmat. Dobro. Briga me. Ali sad ovdašnji pop, velika faca, zbog toga ne da mojim starcima da krste moga brata [a mora se krstiti u mjestu, općini u kojoj živi, to jest može se krstiti jedino u toj crkvi]. Sad, ko je tu lud? Koliko se ja sijećam, popovi bi trebali dovodit vjernike, a ne ih tjerat...

pimp
19-01-2009, 14:51
evo jedne anegdotice , naime susjed prekoputa mene je svećenik , ima ogromnu kučesnicu na kat , sa svježom fasadom , unutra uređeno vrlo moderno i skupo koliko sam vidio , kupio si je prije par mjeseci novog audia a6 , svojoj "životnoj drugarici" je kupio novog renault clia , nešto sto je sasvim cudno je to kad je u crkvu koju on vodi stigla izdašna donacija za uređenja krova crkve, njemu se kuca sagradila a crkva je jos u lipicu blago receno... btw. ovo nije kuca njega nego od neke žene koja prodaje odjecu na lokalnoj tržnici i sagradila je ogromnu kucu od toga (ajmo svi na tržnicu raditi , ocito su tamo pare) ali on cesto dolazi k njoj , tj. svaki dan , nemoram napominjati da je ženska nekad bila pička i po

Ivan_87
19-01-2009, 15:03
naš svećenik ne puši i mrzi pušače ..

al glavno je to što on ima sina negdje u lici :|

toliko o tome :thumbs1:

19-01-2009, 15:05
IMHO problem je što dio svečenstva odnosno ljudi koji idu za svečenike ne idu iz neke ljubavi prema Bogu nego čisto da osiguraju sebe i obitelj (pogledati Bakonja fra Brne http://www.imdb.com/title/tt0043311/), tako da to često narušava imiđ normalnog svećenike i to sama ustanova crkve kod nas ne pomaže tome. Daj pare i možeš na prvu pričest i krizmu. Općenito ja sam na strani svećenika i generalno smatram da je većina pošla za taj poziv iz ljubavi prema Bogu i ljudima nego zbog para.


P.S.
Da ne mislite da sam črč frik u crkvu idem samo kada su svatovi i svaku put se plašim da ne dođe do mog samozapaljenja.

pimp
19-01-2009, 16:26
i samo da napomenema, moj frend iz razreda je išao sa svecenikom u ono posvećivanje kuća , frend je dobio 1500kn , a sveukupno su skupili 200 000kn , od toga 50 000kn ide u zagreb u biskupiju ili sta ti ja znam a ostalo kao "za crkvu"
nemoram napominjati di ide ostalo

Razzarach
19-01-2009, 16:40
to je đepna transakcija :)

K4ciga
19-01-2009, 17:21
Nemožete generalizirati,nisu svi svećenici takvi,niti svi uzimaju tih 150.000 kuna u svoj džep.

Sickmanno1
19-01-2009, 17:24
Nemožete generalizirati,nisu svi svećenici takvi,niti svi uzimaju tih 150.000 kuna u svoj džep.

Pa to generalizira?

Ovdje se samo daju primjeri da svecenici nisu toliko sveti kakvi se postavljaju ^^

Razzarach
19-01-2009, 17:26
pa tko pobogu nebi uzeo 150k kuna da može :?

Sickmanno1
19-01-2009, 17:44
pa tko pobogu nebi uzeo 150k kuna da može :?

Pašalić :D

bezimeni
19-01-2009, 18:34
Zakaj ovo netko ne zaključa kako bi se mogla otvoriti tema Svećenici 3; osveta svećenika.

Razzarach
19-01-2009, 18:38
a zašto se nebi zvala SW:the svećenik menace :?

wiseguy
19-01-2009, 19:52
a u nas gad govori protv komunista,par otrese koje djete od zid,pa psuje na vjernike i tako,e sad,ja nisam dolazio u njegovu crkvu na vjeronauk pa mi zbog toga nije majki dao da bude kuma :-x ,ima jedan kralj koji stalno priča viceve i valja baze,belji se i tako :pray:

ssalG
19-01-2009, 21:01
Po meni svatko tko se razočarao u svećenike je sam sebi kriv.
Ljudi sebi u glavi idealiziraju svećenike i uzdižu ih kao nekave bezgrešne svece, a onda kada shvate da su svećenici samo ljudi kao i oni, umjesto da priznaju svoju glupost oni počinju kriviti svećenike jer nisu onakvi kakvim su ih oni zamišljali.

al glavno je to što on ima sina negdje u lici
Suprotno popularnom mišljenju svećenici se ne rađaju kao svećenici, već to postaju, i kao rezultat toga imaju život prije nego su postali svećenici u kojem vrlo vjerovatno nisu prakticirali celibat.

i samo da napomenema, moj frend iz razreda je išao sa svecenikom u ono posvećivanje kuća , frend je dobio 1500kn , a sveukupno su skupili 200 000kn , od toga 50 000kn ide u zagreb u biskupiju ili sta ti ja znam a ostalo kao "za crkvu"
nemoram napominjati di ide ostalo
A gdje su to točno oni išli u blagoslov kuća kada su skupili 200k kn, Beverly Hills?

Sphinx
19-01-2009, 21:24
recimo da svaka kuca da 100kn, za 200 000kn bi trebao posjetiti (200 000kn/100kn=2000 kuca) cca 2000 kuca. Gdje su toliko love mogli skupit ? Bilogdje :D

pimp
19-01-2009, 21:26
ssalG - u sisku , covjek iznad mene ti je pojasnio matematiku

ssalG
19-01-2009, 22:13
Ako uzmemo da za blagoslov kuće treba oko 5 minuta (iako po mom iskustvu treba više), ispada da je njegov prijatelj u blagoslovu kuća bio doslovce 7 dana.
Biti ću slobodan i pretpostaviti da su blagosljvljali po recimo 12 sati dnevno tj. 14 dana, a po onome što ja znam svećenici imaju običaj mjenjati svako par dana djecu koju vode sa sobom u blagoslov kuća.
A i nekako sumnjam da je svećenik liku rekao "E vidiš mali od ovih 200k kuna što mu dobili 50k ide u Zagreb, a meni ostaje 150k kuna".

Sickmanno1
19-01-2009, 22:46
Ako uzmemo da za blagoslov kuće treba oko 5 minuta (iako po mom iskustvu treba više), ispada da je njegov prijatelj u blagoslovu kuća bio doslovce 7 dana.
Biti ću slobodan i pretpostaviti da su blagosljvljali po recimo 12 sati dnevno tj. 14 dana, a po onome što ja znam svećenici imaju običaj mjenjati svako par dana djecu koju vode sa sobom u blagoslov kuća.
A i nekako sumnjam da je svećenik liku rekao "E vidiš mali od ovih 200k kuna što mu dobili 50k ide u Zagreb, a meni ostaje 150k kuna".

Kod mene u naselju nitko aposlutno nedaje ispod 200kn...znam jel mi je baba najvece njuskalo u naselju pa mi prica takve stvari koje me ni nezanimaju. Nerijetko je i 500kn. Kod mene je bila i neka akcija za dodatno prikupljanje novaca, neznam kakva tocno, ali onaj lik sto ide sa svecenikom, je stavio papir na stol na kojem je pisalno nesto kao donirajte za tu i tu bolnicu, na koju si jos mogao staviti novce, kao ono dvije hrpe jednu za popa a drugu za "dobrotvornu akciju". Stara je dala 50kn i dobila je jos jednu ekstra naljepnicu koju ce naljepiti pokraj naljepnice da je ova kuca posvecena za ovu godinu, koja je na najvidljivijem mjestu i onda moja stara bude najkulija medu svojim frendicama, jer ono ima 2 naljepnice za 250kn, dok su one jednu platile 200kn ^^

Sphinx
19-01-2009, 23:04
Ja sam bubnio 100kn kao neki minimum, mada moji uvijek daju 200kn, ali eto, mozda i bude onih koji daju manje (ili vise :D)

A sto se tice svecenika, pa, poznam samo jednog dobrog, ostali su mi svi nekako, pa khmm, reci cu samo da ih nevolim :wink:

ssalG
20-01-2009, 00:26
Nerijetko je i 500kn.

:roll:

Babitz
20-01-2009, 00:29
Blagoslovi su kao maškare. Ignoriram.

Arbiter of Change
20-01-2009, 11:01
Moji zaključavaju vrata i prave se da nisu kući za vrijeme sezone posjeta. :wink:

cham3leon
20-01-2009, 11:46
Prije nego što se moderatori opamete i zaključaju temu, kameleonče će dati komentar:

Kao što je netko gore pametno napisao, to nisu sveci, samo ljudi. Nijedan čovjek ne može bit replika Isusa, pa tako ni svećenici.

A kao što napisah u jednoj drugoj temi, Nitko vas ne može prisiliti da se pričešćujete ili krizmate, to je čisto stvar vašeg izbora. Znao sam jednog lika koji je svom silom izigravao nekog ljevičara i pljuvao po Crkvi, a budući da se krizmao, de facto je član Crkve...
A svećenika ima svakojakih, u mojoj župi je donedavno bio jedan jako zagriženi kojem nisi smio ni pisnut na misi.

Constantine
20-01-2009, 11:48
Moji zaključavaju vrata i prave se da nisu kući za vrijeme sezone posjeta. :wink:
Također,bas ju davat pare crkvi,kao da nemaju dovoljno.

Sonic_Moronic
20-01-2009, 13:03
Moji zaključavaju vrata i prave se da nisu kući za vrijeme sezone posjeta. :wink:

Lejm. Treba doći pred vrata: "Ateisti in da house. Odlazite."

Outmind
20-01-2009, 13:11
Meni su najjače one zatucane babetine kaj idealiziraju svoje mjesne svećenike. Ak se sjećate pred nekih godinu dvije je neki svećenik tam iz neke vukojebine natukao silne novce (50k kuna ak se ne varam) zovući sex linije. I onda intervjuiraju ljude po selu i pitaju neku babu kaj misli o tome, a ona veli da je to ok, i da će selo dat još toliko ak treba... Pa ko je tu lud?

Dreamer Deceiver
20-01-2009, 17:39
jedna je bio kod nas... iz poljske lik...
dobio otkaz nakon što je nazvao učenice iz našeg razreda kurvama što misle imati dečke prije braka...

Razzarach
20-01-2009, 17:41
kako ćeš se pobogu oženit ako nemaš dečka/curu
pa moraš od nekud počet :)

Maloki
20-01-2009, 20:14
Kupit će te budući muž. U najgorem slučaju će te roditelji pokloniti nekome da te se riješe.

cham3leon
20-01-2009, 20:48
Pa pogledajte kako to Kaka uspijeva. Ima curu, ali kako su oboje zagriženi vjernici odlučili su ne upuštati se u sp. odnos prije braka.

The Great Duck
20-01-2009, 21:27
A jebi ga,većini se baš i ne da čekati...
Nego,da se vratim na temu,moji ne idu u crkvu pa nisam baš bio puno u njoj osim za krštenja rodica i neke Božićne koncerte,no ovaj pop u Primoštenu je zbilja jedan od boljih i poštenijih ljudi koje sam upoznao,jer mi drži vjeronauk od 5-og razreda,a od šestog,kad je došla neka časna,jedino mom razredu drži.Kod njega nitko nikad nije dobio ocijenu ispod 4,nikad ne daje testove,a kad ispituje,pita lekciju koju smo taj dan imali,koja je obično još uvijek na ploči.Inače je išao u srednju s Vicom Vukovom i Arsenom Dedićem.
Evo i jedne slike (uslikao jedan prijatelj mobitelom na dan utakmice Hrvatska-Njemačka na EP-u):
http://img407.imageshack.us/img407/3284/n1205858549300330474249zi4.jpg (http://imageshack.us)

Mirko L
21-01-2009, 17:08
ako su svećenici, nemora značit da su dobri.
neki misle da je dovoljno to šta ne rade ubojstva, krađe itd., a ne neke glupe ''sitnice'' npr. ljubazno ponašanje, pomaganje.
jedan svećo iz crkve psuje boga

Nodakim
21-01-2009, 22:34
Ne budi takav Frane.Ici ces u pakao.





Čekaš društvo?
:P

yvohr
28-01-2009, 01:58
Mi imamo zakon zupnika(imali smo ga, otisao prosli tjedan).Najjace mi bilo kad je jednom zaspao pri kraju mise, onda se probudio, nije znao gdje je i poceo je misu ispocetka, mi smo bili like :shock: :shock: .Sad je otisao jer ga je zvonarka stalno pratila, i svaku zenu koja bi mu se priblizila bi maltretirala, a pod kraj je i njemu prijetila itd.