PDA

Pogledaj cijelu verziju : Natjecanje u Dungeon Crawl-u



18-01-2009, 15:49
Iako roguelike igre nemaju grafiku, to ne znači da su glupe i isprazne. Ovim postom otvaram natjecanje u roguelike igri "Dungeon Crawl". Ulazak u natjecanje je jednostavan : downloadajte igru sa stranice http://www.dungeoncrawl.org/, verzija 4.0.0. Pobjednik natjecanja je onaj igrac koji zaradi najvise bodova. Pojedini igrač nije ograničen na jednog lika, već u natjecanje može prijaviti koliko želi. Nakon što ste odigrali (prošli igru ili umrli), uploadajte svoj save na ovoj temiSi napišite klasičan opis lika (rasa, klasa, level, atributi, bodovi...). Ako želite pošaljite i screenshot svojeg lika.

INSTALACIJA IGRE

Na stranici http://www.dungeoncrawl.org/Snađite verziju 4.0.0 koja odgovara vašem OS-u (ako imate Windows XP, nemojte skidati DOS verziju!) Sve verzije 4.0.0 su iste, tako da su igrači koji imaju Linux potpuno ravnopravni onima sa Windowsima. Nakon što je skinete, jednostavno pokrenite crawl.exe...

KRATKI TUTORIAL

Dungeon Crawl je ASCII roguelike igra, znači, igra nema pravu grafiku već su monsteri i razine prikazani ASCII znakovljem (npr @ je igrač, K je kobold, g je goblin). Iako igra zapravo nema grafiku, jako je duboka i igriva.
Igru počinjete odabirom svojeg imena. Budite maštoviti! :thumbs2: Nakon odabira imena slijedi odabir rase. Rasa određuje izgled vašeg junaka, početne atribute i na kraju i klase koje ta rasa može izabrati. Klasa određuje vaš stil igre. Ako volite prolaziti levelima sijekući svoje protivnike s dva velika mača, onda ćete vjerojatno izabrati fightera ili barbariana (ove dvije klase se dosta razlikuju), a ako želite proći igru bacajući vatrene kugle na protivnike, onda ćete odabrati nekog spellcastera.

Nakon što ste kreirali svog lika, našli ste se u nasumično napravljenom dungeonu.

Za kretanje koristite kursorske tipke, ali preporučio bih vam numpad (num lock mora biti isključen), jer korištenjem spomenutoga možete napadati i kretati se ukoso. Za klasičan napad izbliza, ukoliko je neprijatelj u dometu, jednostavno pritisnete tipku smjera (ovo vrijedi i za kretanje). Ako nađete neki predmet (a sigurno ćete naći!), stanite na polje na kojem se predmet nalazi i kliknite zarez (na tipkovnici). Ako naiđete na stepenice, (označene > ili < ) jednostavno pritisnete > da siđete.

KONTROLE

U igri veliku ulogu igraju velika i mala slova. Razlikujte ih za naredbe (hotkeys) ili npc-ove (d je pas, ali D je zmaj)

number pad - kretanje
? - kompletna lista komanda u igri
< - penjite se po stepenicama
> - siđite niz stepenice
s - potražite tajna vrata ili zamku
i - provjerite inventory
v - pogledajte detalje opreme u inventoriju
g - uzmi objekt
d - spusti objekt (na tlo)
w - naoruzaj se oruzjem
W - oklopite oklop ili ostalu odjeću
T - skinite oklop
P - stavite prsten ili privjesak
R - skinite prsten ili privjesak
r - aktiviraj scroll ili čitaj iz spellbooka
M - upamti spell
f - pucaj iz prvog mogućeg dalekometnog oružja
z - "koristite Wand
Z - bacite čaroliju
q - popijte napitak
E - prizovite moć equippanog itema
e - jedenje hrane :rotfl:
5 - odmarajte se 1 potez (obnavlja količinu zdravlja)
a - koristite specijalnu moć
m - pogledajte stanje skillova (progress)
O - pregled svari dosad viđene
S - spremi igru i izađi...

POTREBNE STVARI ZA NATJECANJE

-Dungeon Crawl, verzija 4.0.0
-spremljeni file igre (možeta ga naći u mapi u kojoj je spremljen Dungeon Crawl)

PRIMJER

Evo primjer kako bi vaš post trebao izgledati :
------------------------------------------
ime lika:
Level:
STR:
DEX:
INT:
Gold:
AC:
EV:
HP:
Magic:

>>screenshot (nije obavezno, ako želite)

U attachmentu dodajte svoj saved game.

EDIT : umjesto pisanja svega ovoga možete jednostavno tijekom igre kliknuti SHIFT + 3... char je onda dumpan u text file kojeg možete uploadati ovdje. Ipak, još uvijek morate uploadati svoj saved game. Sretno! :D

Quiet Riot
18-01-2009, 16:14
Dosad sam samo malo prljio po Ultimi 1 i ADOM-u, ovo će mi biti prvi takav RPG. Probam kasnije pa stavim lika...

18-01-2009, 16:18
Dosad sam samo malo prljio po Ultimi 1 i ADOM-u, ovo će mi biti prvi takav RPG. Probam kasnije pa stavim lika...
Oke, sretno. :thumbs2:

Quiet Riot
18-01-2009, 19:33
Goodbye, Mothorn_Peelah.

54 Mothorn_Peelah the Shield-Bearer (level 2, -1/22 HPs)
Began as a Mountain Dwarf Fighter on Jan 18, 2009.
Slain by a gnoll
... wielding a flail (10 damage)
... on Dungeon Level 2.
The game lasted 00:50:20 (1744 turns).
Šmrc, ode moj generički dwarf fighter u vječne pašnjake... Tko mi kriv što ne pazim na cursane iteme pa mi jadni sabre zapne u ruci :(

18-01-2009, 19:41
Hehehe... Ni meni nije baš bajno ispočetka išlo. Mi smo to u školi počeli igrat, tak iz zajebancije. Ono "ko napravi više bodova prije nego pogine". Najviši level koji sam ikad mogao dostići je 4 :rotfl: