PDA

Pogledaj cijelu verziju : DX10



K@rL M@rX
24-05-2006, 13:20
Jel mi može ko reč što novo donosi dx10, malo sam se (dez)informiro po netu i nisam ništ našo al gledam npr. ut 2007 koji je kolko znam dx9 i hellgate:london koji je dx10 a lošije mi izgleda i neznam u čem je fora?I kaj je na x1900xtx neka nova struktura pixel shadera 3 shadera po pipelinu, to je kakti neka nova tehnologija al jel zna ko kaj to nosi?? :?

Cali
24-05-2006, 16:29
dx10....sadržavati će potpuno novi skup instrukcija koje čine tzv. shader model 4.0.

stvar je u tome da od sada pixel shaderi i vertex shaderi postaju unificirani i više neće biti ograničeni duljinom kao u dx9, što će programerima dati puno više mogućnosti u kreiranju grafike, odnosno programiranje će biti puno fleksibilnije...

za razliku od dosadašnjih dx-a, dx10 neće biti unatrag kompatibilan sa starijim verzijama, tako da ćemo morati imati instalirana oba dx-a (9 i 10) ako mislimo igrat stare i nove igre....

isto tako dx10 biti će moguće instalirati samo na windows vistu, a ne na xp.

predviđaju se puno bolje performanse zahvaljujući novim fleksibilnijim instrukcijama (do 8 puta bolje od dx9)

na žalost da bi igrali dx10 igre, morat ćemo kupit i nove dx10 kompatibilne grafičke kartice. na žalost ni x1900xt ni slične najsuplje današnje kartice ne podržavaju dx10...

što se tiče x1900xt, njen vpu r580 sadrži 16 pipea od kojih svaki ima 3 pixel procesora... stvar je u tome da današnje igre najviše pate od teških shaderskih proračuna i tu r580 ima prednost zahvaljujući 48 pixel procesora koji mu daju snagu u tim proračunima... zbog toga je x1900xt (i xtx) najbrža današnja komercijalna grafička kartica...

K@rL M@rX
24-05-2006, 18:15
Ohoho! Hvala na odgovoru! Znači za recimo Hellgate:London će mi trebati novi windowsi i nova grafička, pa to je divno, PREDIVNO!!!! Pa zašto ne izmisle još i novi socket za dx10 grafičke da usput kupim i novi komp, pa pci-e je već dosta dugo tu, mislim da je vrijeme za novi :twisted:

Cali
24-05-2006, 18:46
vjerojatno će se prve dx10 igre raditi i u dx9 varijantama, tako da se ja na tvom mjestu ne bih previše zabrinjavao...

a osim toga, dok izađu dx10 igre, ionako će kartice koje sad imamo bit prespore...

dugi
24-05-2006, 18:49
A tu je jos i nova AGEIA kartica za nove efekte.....

Prince-Artas
24-05-2006, 18:51
A tu je jos i nova AGEIA kartica za nove efekte.....

koja i nije dobila baš bajne ocjene na netu

K@rL M@rX
24-05-2006, 19:06
Cali imaš pravo da će bit preslabe i da ću imat novu al glupo mi je dat za komp 8000 kn svake 2 godine da bi imo za igre na minimalcu!Ne želim ispast nOObčina al jel ta AEGIA kartica nest za fiziku u igrama il tak neš?I jel mi može ko potvrdit jel ut 2007 dx9, smo mi je to bitno da ga ja mogu španat na netu! :D

dugi
24-05-2006, 19:28
Cali imaš pravo da će bit preslabe i da ću imat novu al glupo mi je dat za komp 8000 kn svake 2 godine da bi imo za igre na minimalcu!Ne želim ispast nOObčina al jel ta AEGIA kartica nest za fiziku u igrama il tak neš?I jel mi može ko potvrdit jel ut 2007 dx9, smo mi je to bitno da ga ja mogu španat na netu! :D
http://www.hexus.net/content/item.php?item=5492&page=1
evo tu mozes saznati malo vise

K@rL M@rX
24-05-2006, 20:45
Zanimljiva stvarčica i još zanimljivija cijena!

Om3G@
24-05-2006, 22:08
I u DX9 su shaderi bili neograniceni duljinom, samo sto se nije definirao standard vertex shadera oko teksturiranja, osim toga, jedinice za obradu podataka nisu imale definirane ucinke sto se tice unosa i obrade, tako da sve sada biti iskljucivo tipa MIMD... Eh da, DX10 nece donijeti nove shadere jer se to ne moye donijeti, samo ce se promijeniti programski jezik za pisanje shader programa...

Radeon X1900 XTX je SM3.0 graficka koja ima strasno jake Pixel Shader jedinice. Da ne duljim, ne izvlaci se na sirovu snagu teorije vec praksu rjesava brzom aritmetikom...

Mr.G4m3r
24-05-2006, 22:37
Za one koji ne znaju zaboravili ste napomenut da dx 10 izlazi s vistom.

Cali
25-05-2006, 00:50
I u DX9 su shaderi bili neograniceni duljinom, samo sto se nije definirao standard vertex shadera oko teksturiranja, osim toga, jedinice za obradu podataka nisu imale definirane ucinke sto se tice unosa i obrade, tako da sve sada biti iskljucivo tipa MIMD... Eh da, DX10 nece donijeti nove shadere jer se to ne moye donijeti, samo ce se promijeniti programski jezik za pisanje shader programa...

Radeon X1900 XTX je SM3.0 graficka koja ima strasno jake Pixel Shader jedinice. Da ne duljim, ne izvlaci se na sirovu snagu teorije vec praksu rjesava brzom aritmetikom...

ovo po pitanju da li će donijeti ili će se promijeniti programski jezik je ista stvar rečena na drukčiji način...

INDIGO
29-05-2006, 20:08
ja mislim da ti je hellgate:london dx9c a ne dx10

GrannyKiller
29-05-2006, 21:40
npr. Crysis je najavljen kao dx9 i dx10 naslov....

mene zanima hoću li ga moći igrati sa 9800PRO ????

Cali
29-05-2006, 22:55
kao dx9 hoćeš, zašto ne?

doduše na malo manjim postavkama, ipak je 9800pro malo pregazilo vrijeme...

goGAMERo
30-05-2006, 12:33
Pa baš me zanima kada bi Crysis mogli igrati SAMO na DX10 grafa, tko bi nabavio igru! Pa sumnjam da bi itko zar ne?

Glass
30-05-2006, 12:56
Poučen iskustvom Far Cry-a neću ni primirisat Crysis-u ponovo ćemo dobit još jednu ispraznu pucačinu s dobrom grafikom i fizikom, ali sa nemaštovitim neprijateljima, glupom pričom i općenito dosadnim gameplayom.
Šo će mi igra sa odličnom grafikom i fizikom kada nakon sat vremena igranja imam osjećaj da sam sat vremena buljio u prazan ekran.

AtOmIc
30-05-2006, 15:29
Poučen iskustvom Far Cry-a neću ni primirisat Crysis-u ponovo ćemo dobit još jednu ispraznu pucačinu s dobrom grafikom i fizikom, ali sa nemaštovitim neprijateljima, glupom pričom i općenito dosadnim gameplayom.
Šo će mi igra sa odličnom grafikom i fizikom kada nakon sat vremena igranja imam osjećaj da sam sat vremena buljio u prazan ekran.

slazem se....sjecam se kad sam taman nadogradio svoj stari komp, i nabrijavao se na to kak ce mi sad grafika konacno moci skociti sa full low detalja na neke high detalje, i instaliram ti ja igru, igram pola sata i divim se grafici, i onda sam igrao jos nekih tjedan dana, na silu i ocekivao nest bolje ali nista, konacno sam popizdio i obrisao je...tuzno je to ali bas sam razmisljao o tome kako mi prije grafika uopce nije bila bitna, bitna mi je bila igrivost, dok sam farcry igrao 1 tjedan, jos i dan danas znam zaigrati starcraft i death relly(ak se neko uopce sjeca te igre), sve u svemu kad dodje DX 10 sumnjam da ce se puno toga promjeniti u svijetu racunalnih igara, osim sto ce igre ljepse izgledati....

goGAMERo
30-05-2006, 15:35
Istina biti ce puno ljepša grafička strana, fizika . . .ali gameplay zavisi od proizvođača! 8) Ali Što fali FarCry-u nemojte kenjat! Slažem se da priča nije jača strana, al vala igra je igriva, a i MultiPlayer je dobar!

Glass
30-05-2006, 16:02
Istina biti ce puno ljepša grafička strana, fizika . . .ali gameplay zavisi od proizvođača! 8) Ali Što fali FarCry-u nemojte kenjat! Slažem se da priča nije jača strana, al vala igra je igriva, a i MultiPlayer je dobar!

Pa da igriva je prvih 2-3 sata ali poslje toga postaje dosadna za popizdit(istina ima iznimnih levela tipa River i onaj level kada kada putuješ s jednog kraja otoka na drugi da nađeš ulaz u glavnu zgradu ali to ne opravdava ostale :boohoo: levele).
Ja sam duboko uvjeren da level zabave koji čovjek ima s Far Cry-em ovisi o čovjekovom IQ(s tim da je zabava u MP ovdje isključena ).

W3DR4N
30-05-2006, 16:59
Ja sam duboko uvjeren da level zabave koji čovjek ima s Far Cry-em ovisi o čovjekovom IQ.

Zar nije tako sa svim igrama? Masa ljudi ne igra uopće avanture ne iz razloga jer su loše, nego su intelektualno prezahtjevne.

tomifish2002
30-05-2006, 18:21
Poučen iskustvom Far Cry-a neću ni primirisat Crysis-u ponovo ćemo dobit još jednu ispraznu pucačinu s dobrom grafikom i fizikom, ali sa nemaštovitim neprijateljima, glupom pričom i općenito dosadnim gameplayom.
Šo će mi igra sa odličnom grafikom i fizikom kada nakon sat vremena igranja imam osjećaj da sam sat vremena buljio u prazan ekran.

slazem se....sjecam se kad sam taman nadogradio svoj stari komp, i nabrijavao se na to kak ce mi sad grafika konacno moci skociti sa full low detalja na neke high detalje, i instaliram ti ja igru, igram pola sata i divim se grafici, i onda sam igrao jos nekih tjedan dana, na silu i ocekivao nest bolje ali nista, konacno sam popizdio i obrisao je...tuzno je to ali bas sam razmisljao o tome kako mi prije grafika uopce nije bila bitna, bitna mi je bila igrivost, dok sam farcry igrao 1 tjedan, jos i dan danas znam zaigrati starcraft i death relly(ak se neko uopce sjeca te igre), sve u svemu kad dodje DX 10 sumnjam da ce se puno toga promjeniti u svijetu racunalnih igara, osim sto ce igre ljepse izgledati....

death rally??? Farmer Tom i ekipa? :D
skinuo sam ju i ja ali ne radi tj. izvodi se usporeno. Probao sam ju igrati pod win 95 modu ali ni onda nije išlo. jel mi možda treba čisti dos?

dugi
30-05-2006, 18:23
Je treba biti vrhunski intelektualac da bi rijesijo raznorazno zadatke bazirane na puzlama,za mene je to mazohizam a ne zabava sto bi trebao biti primarni cilj svake igre.Boli me ona stvar sto me netko smatra debilom jer sam pronasao motiva da odigram Far Cry tri puta,meni je bitna samo dobra zabava.Onog trenutka kad mi igre prestanu biti zabavne prestati cu ih igrati.Za Far Cry se bude naslo vremena i za jos koji prelazak a to ne mogu reci ni za jednu avanturu.

Om3G@
31-05-2006, 08:42
Daj nemojte stalno pljuvati po tome! Kao se vama nece svidjeti bezbroj kvalitetnih i dinamicnih shader programa koji ce uz to imati predobru paletu boja? Samo ste ljubomorni i ljuti na to sto necete imati konfu potrebnu za igranje igre kad izadje. I onda se lakse utjesite time da je igra jadna, da to vama ne treba... Bas se ponasate ko djeca iz jaslica sto se tice ovoga!
Ja samo uzivam!

Glass
31-05-2006, 16:42
Daj nemojte stalno pljuvati po tome! Kao se vama nece svidjeti bezbroj kvalitetnih i dinamicnih shader programa koji ce uz to imati predobru paletu boja? Samo ste ljubomorni i ljuti na to sto necete imati konfu potrebnu za igranje igre kad izadje. I onda se lakse utjesite time da je igra jadna, da to vama ne treba... Bas se ponasate ko djeca iz jaslica sto se tice ovoga!
Ja samo uzivam!

Da naravno da će mi se svidjet ali ne dovoljno da dam 400 kn koliko će tražit za taj "proizvod"(možda uzmem kretensku jer vjerujem da će ta igra i vrijedit 30 kn).

mravojed
31-05-2006, 21:13
prvi far cry što više igram to mi je bolji.....pogotovo kad ga usporedim sa novim hitovima tipa ubersoldier i timeshift :hangin:

Nemesis
01-06-2006, 12:46
Ja sam duboko uvjeren da level zabave koji čovjek ima s Far Cry-em ovisi o čovjekovom IQ.

Zar nije tako sa svim igrama? Masa ljudi ne igra uopće avanture ne iz razloga jer su loše, nego su intelektualno prezahtjevne.

istina...nisam medu njima,ali poznajem ljude koji izbjegavaju avanture zato sta nema krvi,nasilja,itd...navodno zato...

Nemesis
01-06-2006, 12:47
Ja sam duboko uvjeren da level zabave koji čovjek ima s Far Cry-em ovisi o čovjekovom IQ.

Zar nije tako sa svim igrama? Masa ljudi ne igra uopće avanture ne iz razloga jer su loše, nego su intelektualno prezahtjevne.

istina...nisam medu njima,ali poznajem ljude koji izbjegavaju avanture zato sta nema krvi,nasilja,itd...navodno zato...

Nemesis
01-06-2006, 12:49
aj nemojte toliko pljuvat po tom far cry-u...ja mislim da je far cry jedna od rijetkih igara u kojima grafika ima jako vaznu ulogu....zamislite da se stalno odvija u zatvorenom prostoru...vjerujem da bi je igralo duplo manje ljudi...meni je far cry odlicna igra stogod tko rekao...a oni kojima se ne svida far cry,neka igraju fear...

AtOmIc
01-06-2006, 23:44
Poučen iskustvom Far Cry-a neću ni primirisat Crysis-u ponovo ćemo dobit još jednu ispraznu pucačinu s dobrom grafikom i fizikom, ali sa nemaštovitim neprijateljima, glupom pričom i općenito dosadnim gameplayom.
Šo će mi igra sa odličnom grafikom i fizikom kada nakon sat vremena igranja imam osjećaj da sam sat vremena buljio u prazan ekran.

slazem se....sjecam se kad sam taman nadogradio svoj stari komp, i nabrijavao se na to kak ce mi sad grafika konacno moci skociti sa full low detalja na neke high detalje, i instaliram ti ja igru, igram pola sata i divim se grafici, i onda sam igrao jos nekih tjedan dana, na silu i ocekivao nest bolje ali nista, konacno sam popizdio i obrisao je...tuzno je to ali bas sam razmisljao o tome kako mi prije grafika uopce nije bila bitna, bitna mi je bila igrivost, dok sam farcry igrao 1 tjedan, jos i dan danas znam zaigrati starcraft i death relly(ak se neko uopce sjeca te igre), sve u svemu kad dodje DX 10 sumnjam da ce se puno toga promjeniti u svijetu racunalnih igara, osim sto ce igre ljepse izgledati....

death rally??? Farmer Tom i ekipa? :D
skinuo sam ju i ja ali ne radi tj. izvodi se usporeno. Probao sam ju igrati pod win 95 modu ali ni onda nije išlo. jel mi možda treba čisti dos?

nebih znao jer ja imam kod kuce parastari komp na kojem to igram LOL :) te stare igre su mi bash fora nemam pojma zasto, jednostavno su mi zabavne....o diablu necu ni pricati jer sam to igrao odkad je izasla 1, pa sve donedavno... :wink:

Johnny68
02-06-2006, 00:02
A tu je jos i nova AGEIA kartica za nove efekte.....

koja i nije dobila baš bajne ocjene na netu
tako je!! :rotfl: :rotfl:

Johnny68
02-06-2006, 00:02
Pa baš me zanima kada bi Crysis mogli igrati SAMO na DX10 grafa, tko bi nabavio igru! Pa sumnjam da bi itko zar ne?
JEBI GA OPET BI SE NAŠLO DOVOLJNO BUDALA DA POKRIJU EA-OVE TROŠKOVE!

K@rL M@rX
02-06-2006, 19:23
To se zove porez na budale :fof: