PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zicani i bezicni dsl



Cazze
17-01-2009, 17:15
Kao prvo glupo je ime teme neisam znao sta da napisem...al nije to poanta...imam jedno pitanje...evo sad sam kupio laptop (ko fol za fax al ajde eto...)...i sad mse zanima jedna stvar...imam i PC kuci koji je spojen na dsl preko mreznog kabla...onako router-komp...i sad router mi ima i onu malu antenicu za bezicno da se koristi...moj pitanje je dali bi ja mogao namjestiti router da mi pc ostane spojem preko mreznog ali da mi radi i bezican mreza da se mog s laptopom setet po kuci i imat pristup dsl-u?Ubti da mi rade oba nacina...i zicani i bezicni...izvinite ak nisam najbolje objansio nista bolej mi nepada na pamet...hvala na pomoci...

SkunK
17-01-2009, 17:39
Hm, u teoriji - Da.

Uglavnom , router bi bio Acess Point za tvoj laptop (prikljucivao bi se WI-FI signalom preko routera na Internet).

Mislim da nebi trebalo nikakvih smetnji biti za ovaj drugi nacin ( ovaj ethernet način s kojim ideš žičanim putem iz routera u Desktop PC) pošto je CAT-5 kabel u jednom portu a ovo je (Wireless) sasvim druga stvar.

Samo moraš ući u postavke routera i enable Acess Point (AP).


To je u teoriji, samo...probaj trebalo bi raditi ali ono nemoj me drzati za riječ jer nisam 100% siguran jer umrežavanje (i inače takve stvari) kroz par godina iskustva su me naučili da ništa nije sigurno i nekad takve stvari jednostano (iako je sve namješteno, provjereno itd.) odbijaju raditi i najvećima ostaju zagonetka.

Cazze
17-01-2009, 21:53
...ok,budem pokusao...hvala na odgovoru...

PLAYER
17-01-2009, 22:05
Pa, ne vidim razloga zašto ovo ne bi radilo.Slična je situacija kod mene.Moj je komp spojen s routerom žicom, a laptopi od brata i starog se spajaju bežićno, i sve dobro radi.

Cazze
17-01-2009, 22:12
...ajd mi reci samo koju brzinu ti ostvaruju laptopi?Meni u routeru pise da mi je brzian te wireless mreze 54 Mbps....jel to ok ili?

Psyclon Nine
18-01-2009, 02:58
quote post iznad: da to je u redu ne brini ništ ......samo da nisu predaleko laptop i ruter, ali evo moja sisterka s laptopom je dolje a ruter na drugoj strani kuce na katu, i signal je oko 44% otprilike..tak da je to super......od maksimalnih 54mbps on ga dere oko stajaznam 18-20mbps max, sto je i vise nego dovoljno pretpostavljajuci da imas net ko i ja a to je 2 mbps

moze, moja mreza tako radi...

ak imas router siemens se515 <<tak nešt ..ja ti sve mogu onda objasnit