PDA

Pogledaj cijelu verziju : pascal



Filip_k
17-01-2009, 10:24
dal zna neko neku stranicu na kojoj ima primjeri prijašnjih zadataka za natjecanje iz informatike (u programiranju naravno) za 3. i 4. razred?

DragonSoul
17-01-2009, 22:00
A vidi ih, gdje god pogledam pripreme za natjecanje. Pa ne može to tako, moram ja konkurenciju isključiti :nonono:
Šalim se naravno :rotfl: Imaš na:
http://www.z-trening.com/
Dosta primjera zadataka, nađi svoju kategoriju i navali. Možeš uploadati source u pascalu, C i C++. Odmah imaš provjeru dali ti radi, no mana mu je što ne možeš vidjeti source dok sam ne napraviš riješenje.

Luka
17-01-2009, 23:08
hsin.hr, sva prošla natjecanja: zadaci, rješenja, i objašnjenja

Filip_k
18-01-2009, 16:00
hvala dečki. Ovo iz hsina sam znao, ali nema rješenja(bar ih ja ne mogu nači). Želim svima sreću ko će sudjelovat. pozdrav iz Pitomače :rambo:

Luka
18-01-2009, 16:09
ima rješenja :)

idi u natjecanja, odaberi natjecanje (godinu i vrstu - šk., žup., drž.), pronađi svoju podskupinu i klikni na rješenja

Filip_k
19-01-2009, 16:00
sva sreća da se nisam sjetio ni kako for petlja ide :) Već dugo nisam programirao, a ponavlja sam si samo ''obične'' naredbe. Ako niš drugo bar sam kolegi pomogao kako da rješi zadatak, jer ja sam dosta toga zabio, a on se malo više sjeća a nije znao kako rješit pa sam ja uskočio. Bar sam bio koristan, a meni 0 bodova ne gine :rotfl:

blabl_zg
29-01-2009, 16:41
da da...pascal - smrt u srednjoj (gadil i se), al kad danas razmislim napravil je svoje... puno će ti kasnije koristiti u riješavanju problema jer te nauči razmišljati na ''programerski'' način...

Luka
29-01-2009, 19:51
mah to je upitno.. pascal više zbunjuje svojom sintaksom nego pomaže

c jezici imaju jednaku low-level funkcionalnost kao pascal ali u puno razumljivijoj sintaksi