PDA

Pogledaj cijelu verziju : Studija: gameri nisu pretili, niti djetinjasti



IgGy
16-01-2009, 13:37
Kako bi konačno stali na kraj onom stereotipu kako su gameri pretili, premršavi, nisu vidjeli sunce, ili se ponašaju poput razmažene klinčadije, učinjena je studija koja doista i pobija sve te stereotipe.

Studija kaže kako su gameri zapravo - normalni. Hm. Pa tako slijedi:

- gameri se bave tjelesnim aktivnostima
- gameri su aktivniji negoli ostali odrasli
- gameri čitaju knjige
- gameri će češće negoli ostali ići u kina
- gameri vole kupovati
- gameri će češće negoli ostali provoditi vrijeme u trgovačkim centrima
- gameri će češće negoli ostali izvršavati online kupnju

http://www.pcplay.hr/uploads//20090116133604dont_worry_maam.jpg

Khm.

bananac
16-01-2009, 14:19
- ne
- ne
- da/ne (zavisi o knjizi)
- ne
- ne
- ne
- ne

croat1gamer
16-01-2009, 14:47
- gameri se bave tjelesnim aktivnostima
- gameri su aktivniji negoli ostali odrasli
- gameri čitaju knjige
- gameri će češće negoli ostali ići u kina
- gameri vole kupovati
- gameri će češće negoli ostali provoditi vrijeme u trgovačkim centrima
- gameri će češće negoli ostali izvršavati online kupnju

http://www.pcplay.hr/uploads//20090116133604dont_worry_maam.jpg

Khm.
-nimalo
-na koji nacin?
-da
-samo da nije udaljeno 60km voznje
-pomalo
- :D
-nemam kreditnu, a roditelji nedaju

@ djetinjasti gameri- hvala bogu da se tu gleda na gamere, ne 1337 kiddiez koji igraju halo3

streetrace777
16-01-2009, 14:54
- Bavim se
- da
- Ako je neka dobra cita se
- Nije bitno dali je to kino, ili obican izlazak u grad ili partijanje vikendom
- hmm ali uvijek se kupuje pazljivo
- To i ne bas
- Istina

Smatram se gamerom, a gore su moji odgovori. Pa je istina je vecina toga iz studije ali stereotipi kao "on i na WC nosi komp" ili "on igra i dok je u Mcdonadldsu" nikad nece nestat, tako da se ni ne treba trudit previse oko toga :(

Death By Sexy
16-01-2009, 15:51
- pa recimo
- niti ne
- da
- gadna generalizacija..
- ne vidim vezu
- ne
- ameri

a fak ja nisam gamer... al ono

LPFireDog
16-01-2009, 16:00
- da(nogomet,trcim..)
- da
- ne
- da
- da
- ne
- da

Sgt. Bull
16-01-2009, 16:59
- gameri se bave tjelesnim aktivnostima -ne
- gameri su aktivniji negoli ostali odrasli -?
- gameri čitaju knjige -da
- gameri će češće negoli ostali ići u kina -ako je dobar film, vaj nat
- gameri vole kupovati -ne, i luv my money
- gameri će češće negoli ostali provoditi vrijeme u trgovačkim centrima -hate 'em, hate the ones who made 'em, hate the ones who build 'em, hate the ones who use 'em...
- gameri će češće negoli ostali izvršavati online kupnju -nope, prije nego što kupim moram baciti pogled i spustiti šape na kutiju, provjere radi...

Samael
16-01-2009, 17:46
- da. hiking odnedavno. prije veslanje.
- da. starci su umrtvljeni od posla.
- nego što.
- zavisi s kim.
- da.
- ne.
- da. zadar saksa što se tiče zakrpa, cd-a i ostalih shiteva.

SkunK
16-01-2009, 17:54
- da
- ovisi (cisto generaliziranje - 100 ljudi 100 cudi , problem je u tome što se od gamera radi nova "podvrsta" ljudi pa ih se onda uspoređuje s drugim "normalnim" ljudima kao da smo upravo baš ta nova "vrsta" što uopće nema smisla i glupo je.)
- da
- ovisi (100 ljudi 100 cudi)
- ovisi
- ovisi
- najverovatnije da pošto su gameri poprilično informatički pismeni pa na temelju toga mozemo zakljuciti da je veca mogucnos da kupuju online od ostatka društva.

torcida007
16-01-2009, 18:43
Meni više ovo liči na žensko anketu....... :D

weird1
16-01-2009, 18:47
aww... pa dobro ak su to gameri, ja onda nisam i sve 5. :)

Edit: IgGy si siguran da je studija ispitivala gamere? Hehe sala. Zanimljiva studija.

RIDER32
27-01-2009, 23:35
- gameri se bave tjelesnim aktivnostima - i not
- gameri su aktivniji negoli ostali odrasli - ipak da iako mi upravo sad stari tuli da se nemicewm isprad kompa.
- gameri čitaju knjige - pa ja nestignem procitat ni PCPlay a kamoli koji knjigu :rotfl:
- gameri će češće negoli ostali ići u kina - U mom gradu nema kino :cry:
- gameri vole kupovati - odaaa. ali sta ima dobroga u razbacivanju sa parama. moj ukucani (negameri) kupuju vise od mene
- gameri će češće negoli ostali provoditi vrijeme u trgovačkim centrima - da ako u centru ima igraonica :D
- gameri će češće negoli ostali izvršavati online kupnju - vrlo rado al nekupujem online.

I tako smo sad mi sami pobili ovu anketu :rotfl:

ZorgTheBorg
02-02-2009, 17:50
Na kojim gamerima je izvršeno istraživanje, te pravi li se razlika između onih koji pred kompom provode pet sati mjesečno i onih koji to čine pet sati dnevno? Jer očito je da sam ja kao super mjutant malo drukčijeg psihičkog i fizičkog kalupa od ostale nevine dječice, noseći vazda opisane stereotipe o gamingu.

Arbiter of Change
02-02-2009, 18:35
Da, problem ti je sad u definiciji gamera, bar ako gledaš po nekakvom igračkom stažu.

flander
03-02-2009, 00:38
- gameri se bave tjelesnim aktivnostimaS-košarica,vožnja bicom,stolni tenis,sviranje...
- gameri su aktivniji negoli ostali odrasliS- kako?
- gameri čitaju knjige - ne
- gameri će češće negoli ostali ići u kinaS- neam kina u gradu,a i da imam ne valjaju mi, drugo je ak se ide radi ekipe
- gameri vole kupovati -Sviše sam štedljiv tip
- gameri će češće negoli ostali provoditi vrijeme u trgovačkim centrima - imam karakter da kad neš vidim to i kupim,a ne da sad sat vremena još blejim okolo,
- gameri će češće negoli ostali izvršavati online kupnju -Skupujem samo onda kad nema u Klc-u

serijski samoubojica
03-02-2009, 08:45
- gameri se bave tjelesnim aktivnostimaS- košarka :)
- gameri su aktivniji negoli ostali odrasliS- u krevetu ili?
- gameri čitaju knjigeS- nikada.
- gameri će češće negoli ostali ići u kinaS- ne baš.
- gameri vole kupovatiS- da da da!!!! :)
- gameri će češće negoli ostali provoditi vrijeme u trgovačkim centrimaS- oo daaa!!!
- gameri će češće negoli ostali izvršavati online kupnjuS- a još najbolje da neće... :)

Babitz
03-02-2009, 14:04
Ja studije odavno ne shvaćam za ozbiljno. Imbecilne su i kontradiktorne jedna drugoj. Na koncu, prema nama samima znamo kakvi su gameri i ne treba nam neka studija pokazati kakvi smo. Jebote.

Razzarach
03-02-2009, 14:13
wtf
šta su gameri imalo drugačiji od drugih ljudi :?

serijski samoubojica
03-02-2009, 19:05
Ma najveći problem kod gaminga je kad nekome ko se na bavi gamingom spomeneš gamera, njemu prvo na pamet padaju oni teeeeški ovisnici o WoW-u koji se ne peru po tjedan dana jer imaju raidove, kojima je koža ko jogurt jer nije vidjela sunca 2 mjeseca...