PDA

Pogledaj cijelu verziju : T-com expert router mišljenje



SkunK
16-01-2009, 12:59
Uglavnom spajam se preko routera na Internet, i na njega je spojen samo jedan PC(moj). Router radi u bridge modu, što znači da je stalno praktički online bez potrebne manualne konekcije.

E sad, pošto su mi otišla već u vječna lovišta 2 T-comova routera (Zyxel i D-link), a sad imam Thompsonov Speed-Link, razgovarao sam s jednim T-comovim radnikom (operater koji izlazi i okolo priključuje routere i obavlja poslove priključivanja) o paljenju i gašenju routera kad ga se ne koristi.





Zanima me, recimo jeli vi preko noći ili kad vam je PC ugašen, skupa s njim ugasite i router? Na "ugasiti" mislim na onu sklopku iza njegovog kucista koja ga ugasi u cjelosti. Ja dosad nikad, samo bi ugasio PC i to je to... i mislim da je tako ispravno, dok ovaj operater vodi neku spiku da su mi dva zadnja routera otišla od "pregrijavanja" i da bi to trebalo gasiti kad se ne koristi PC.

Imho, ovo me samo zanima pošto se izgleda lome koplja oko toga..a on je, heh ipak t-comov "operater" i zna sto govori :)


Mišljenja?

flander
16-01-2009, 13:13
također imam tog Tomsona speedtouch, i gasim ga na tu sklopku,jel me nervira to blicanje, a i navika

prije toga sam imao onog Simensa, on je delao i još dela ko urica, također sam i njega gasio na sklopku pri gašenju kompa,

mjenjal sam taj ruter zbog brzine, kao valda taj simens nije mogal podnosit 800kb/s

sam moram nažicat maxtv ^^

Niko Bellic
16-01-2009, 13:46
Uglavnom spajam se preko routera na Internet, i na njega je spojen samo jedan PC(moj). Router radi u bridge modu, što znači da je stalno praktički online bez potrebne manualne konekcije.

E sad, pošto su mi otišla već u vječna lovišta 2 T-comova routera (Zyxel i D-link), a sad imam Thompsonov Speed-Link, razgovarao sam s jednim T-comovim radnikom (operater koji izlazi i okolo priključuje routere i obavlja poslove priključivanja) o paljenju i gašenju routera kad ga se ne koristi.





Zanima me, recimo jeli vi preko noći ili kad vam je PC ugašen, skupa s njim ugasite i router? Na "ugasiti" mislim na onu sklopku iza njegovog kucista koja ga ugasi u cjelosti. Ja dosad nikad, samo bi ugasio PC i to je to... i mislim da je tako ispravno, dok ovaj operater vodi neku spiku da su mi dva zadnja routera otišla od "pregrijavanja" i da bi to trebalo gasiti kad se ne koristi PC.

Imho, ovo me samo zanima pošto se izgleda lome koplja oko toga..a on je, heh ipak t-comov "operater" i zna sto govori :)


Mišljenja?

Imam ti ja taj "MPT" router i inace se router zove Thomson (ne radi ih Marko Perkovic u Cavoglavima valjda hahaha). Svidja mi se design i tak...

Sto se tice gasenja, sve bi to po pravilu trebao gasiti i firme koje prave takve raznorazne dzidzabaje cak i ako smatraju da moze raditi bez gasenja preporucaju da se gasi, jer si tako sigurniji da nece prdnut. Ipak, tko ne riskira ne profitira, a ti sam vidi jesi tip koji voli "profit" ili mir i blagosranje...

PS. Ne moras gasit Thompsona, neka pjeva cijele noci...

:rotfl:

SkunK
16-01-2009, 13:56
1. "Tip koji voli mir i blagostanje" :
- tko to ne voli
- po čemu si zakljucio da sam ja takav tip ? :) ovo za profit me bode u oci malo, ono zanima me čisto informativno.

@ Thompson , da, istina zove se "Thomson" ali eto, nisam u trenutku pisanja gledao tocno naziv nego sam vidio odprilike da ima veze s "Tho..." pa sam napisao "Thompson", zapravo kad bolje pogledam, iako su oba imena totalno jadna i loša za naziv routera, prije bi mu dao ime "Thompson" nego "Thomson". :)


2. Inače, znam ja hocu li ili necu gasiti ili ne, poznam routere inside-out , ali mi je zanimljivo kako taj operater koji bi trebao biti "tata-mata" u takvim stvarima samo tako baca tvrdnje, pa eto, zašto da ne provjerim na forumu iskustva forumaša.

Niko Bellic
16-01-2009, 14:37
1. "Tip koji voli mir i blagostanje" :
- tko to ne voli
- po čemu si zakljucio da sam ja takav tip ? :) ovo za profit me bode u oci malo, ono zanima me čisto informativno.

@ Thompson , da, istina zove se "Thomson" ali eto, nisam u trenutku pisanja gledao tocno naziv nego sam vidio odprilike da ima veze s "Tho..." pa sam napisao "Thompson", zapravo kad bolje pogledam, iako su oba imena totalno jadna i loša za naziv routera, prije bi mu dao ime "Thompson" nego "Thomson". :)


2. Inače, znam ja hocu li ili necu gasiti ili ne, poznam routere inside-out , ali mi je zanimljivo kako taj operater koji bi trebao biti "tata-mata" u takvim stvarima samo tako baca tvrdnje, pa eto, zašto da ne provjerim na forumu iskustva forumaša.

Rekao sam vec negdje prije da T-Com smrdi. Thomson ti je proizvodjac svega i svacega iz (bar mislim) GB-a, a ovo sam se samo malo salio za MPT-a. Nisam odolio. Na dijeti sam, pa manjak hrane u meni uzrokuje vanredno stanje ili hitan odlazak na WC gdje nastupa eksplozivno stanje. Prestao sam i pusit nedavno, imaj razumijevanja...

:gitara:

SkunK
16-01-2009, 14:59
Dijeta nema veze s manjkom hrane.
Svi ljudi su na "dijeti" - dijeta dolazi iz latinskog naziva za "način hranjenja". I da, gubljenje kg i dobivanje vitke i zdrave linije neces postici uzimanjem manjka hrane.
Imas topic u ALT+F4 (topic : "kile"), tamo pročitaj sve i vrati se na pravi put.

Kakve veze sad ima s time što "t-com smrdi"? Nije ga školovao T-com nego škola/fakultet za mrežne operatere. Trebao bi znati o cemu prica ili donjeti zakljucak na činjenicama/znanstvenim ili putem iskustva s radom s routerima, a ne bzvz reci "moraš ga gasiti" ili "nemoraš ga gasiti".

streetrace777
16-01-2009, 15:00
Uglavnom spajam se preko routera na Internet, i na njega je spojen samo jedan PC(moj). Router radi uSbridgeSmodu, što znači da je stalno praktički online bez potrebne manualne konekcije.


Koliko znam router kad radi stalno i online je stalno onda je u router modu, dok je bridge mod kad je potrebna manualna konekcija :)

SkunK
16-01-2009, 15:08
Da znam, ispravak primljen na znanje, ovo sam samo copy-paste s jednog drugog foruma gdje sam napravio tu grešku, i da , ispravno je : radi u Srouter Smodu.
No to sad i nije baš vazno.

streetrace777
16-01-2009, 15:10
Operator prica gluposti. router bi se trebao iskljucit po losem vremenu kad grmi i to je istina, makar ga dosad nijednom nisma ugasio. Ovo sto on prica da ga gasis kad gasis i komp su gluposti. znam to jer i ja postavljam Duo za Iskon i nikad nijednoj stranci nisam rekao to, a niti sam dobio od iskona nikakvu opasku o tome.

DJ Not Nice
16-01-2009, 15:40
Svaki put ugasim na onoj sklopci iza.
Jedan te isti ruter već par godina...iako imam i taj Thomsonov.

SkunK
16-01-2009, 15:52
Operator prica gluposti. router bi se trebao iskljucit po losem vremenu kad grmi i to je istina, makar ga dosad nijednom nisma ugasio. Ovo sto on prica da ga gasis kad gasis i komp su gluposti. znam to jer i ja postavljam Duo za Iskon i nikad nijednoj stranci nisam rekao to, a niti sam dobio od iskona nikakvu opasku o tome.

I ja isto mislim da su gluposti, ali u drugu ruku - dosta puta se jaje moze ispeci na routerima :)

weird1
16-01-2009, 19:10
Cisto jedno osobno iskustvo.
Imam doduse optimu ne T-com vec 2 godine i router, kao ni komp, negasim mjesecima. A i ako ga nekim cudom ugasim(komp), router nikada negasim.

Komp negasim zbog mmo igara(sta ces ovisnik uvijek neku) i ponekad nesto skidam s neta nocu itd.

Inace to sto ti je on reko i ja sam cuo. Doduse ovaj koji je kod mene bio neznam kakav je strucnjak ali isto mi je rekao da gasim kada ugasim komp.

Sto se kvarova tice, dosad, nikad nista.
Nekako mi se cini da je to prije do kvalitete nego do paljenja i/ili gasenja. Jer kako su to onda napravljeni (routeri)?
Da rade, recimo, 10 sati pa ga ugasi da se ohladi? Neznam, nema mi logike.

croat1gamer
16-01-2009, 19:14
moze biti do nekakve malfunkcije na tvojoj strujnoj mrezi

inace, kako su ti ona druga dva pregorjela?

a i moze biti da je taj iz t-coma bio jedan od rijetkih koji se to sjete reci :|

keko
16-01-2009, 21:06
Ja gasim svoj router (ZyXel) samo kad idem na godišnji ili se sam ugasi kad nestane struje,tako radi već godinu dana i još je živ.. :)

SkunK
16-01-2009, 22:39
moze biti do nekakve malfunkcije na tvojoj strujnoj mrezi

inace, kako su ti ona druga dva pregorjela?

a i moze biti da je taj iz t-coma bio jedan od rijetkih koji se to sjete reci :|


Samo su "preogrila" - odjednom prestala radit :)

Inače routeri su sastavljeni od istih poluvodiča kao i sve druge elektroničke naprave samo što ih štiti i UPS(kojeg imam) od naglih promjena napona a i energija potrebna za rad routera je manja nego ostalih komponenti pa zato moze bez gašenja duze vremena(nije da PC-ovi nemogu po 3-4 dana i više bez gašenja ali eto)

pimp
16-01-2009, 22:45
evo , moj komp radi 24/7 non-stop , ne gasi se kao ni ruter... do sada nije bilo nikakvih problema