PDA

Pogledaj cijelu verziju : facebook virus?



Dreadlock
15-01-2009, 23:48
ovak,frendica me zamolila da joj rjesim problem jer se kao kuzim u kompove,al ovo neznam fakat...

ima facebook i netko joj je poslo neku poruku da ju je neko tagao u albumu.kad to klikne joj kaze error.i sad ona misli da se radi o virusu.sto treba napraviti?

SkunK
15-01-2009, 23:57
Ocito ti ni ona nemate pojma što je virus.
Najbolje od svega Smi Sneznamo niti koja je error poruka.

Što se mene tiče, to može biti i BSOD ili poruka u stilu " vidimo se sutra na kavi". :roll:


Zapravo kad bolje promislim, facebook koji je zapravo jedna vrsta aplikacije pošto je 90% FML,PHP i XHTML - kako uopce nekom na pamet moze doci da je to "virus"?
Prema tome, on bi se trebao izvoditi na Facebookovom serveru i onda bi svi dobivali tu "misterioznu poruku".

Neznam zasto ljudi furaju te mitove "internet virusa". Svaki virus je lokalan, to što se 80% malwarea dobije s neta je druga stvar, to je infekcija, virus ti nemoze ništa dok god se njegov binarni kod ne izvede na tvom PC-u.


Znači, vjerovatno neki error ali nemogu ti nista sa sigurnoscu reci dok neznam koji je to error.

flander
16-01-2009, 00:09
lik ima novi avatar :D

btw OT reci frendici da nije to nikakav virus, neg lijepo za ruku i na kakvo pićence ^^

hebote te facebook

ssalG
16-01-2009, 10:45
Reci prijateljici da se radi o opakom virusu "nabijemtenakurac v. 2.5", obriši poruku i zatraži nadoknadu zato jer si je riješio tako opakog virusa.

Deadwalker
16-01-2009, 10:48
Reci prijateljici da se radi o opakom virusu "nabijemtenakurac v. 2.5", obriši poruku i zatraži nadoknadu zato jer si je riješio tako opakog virusa.

ovakvi postovi su totalno nepotrebi i nezreli jer curu fakat nemres krivit sto nezna sta je virus a sta ne. Kao sto se pokazalo vec x-puta na ovom forumu mnogi to ne znaju također.
Bez uvrede kolega, cista opaska :wink:

ssalG
16-01-2009, 11:26
Imaš pravo lik bi stvarno trebao trošiti svoje vrijeme istraživajući zašto se njoj na jednom zanemarivom dijelu jedne stranici pojavljuje error umjesto da jednostavno izbriše poruku i reče da je sve riješio.
A da nebi bio "totalno nepotreban i nezreli":
Nisam upoznat sa Facebookom, no zar nije moguće da joj je lik jednostavno dao broken link i zato joj izbacuje error svaki put kada klikne na njega?

Deadwalker
16-01-2009, 11:32
errori na facebook-u se cesto znaju javljati...meni su se x puta pojavili...

C
16-01-2009, 12:30
Ocito ti ni ona nemate pojma što je virus.
Najbolje od svega Smi Sneznamo niti koja je error poruka.
:rotfl: :rotfl: :pray:

hebote te facebook
:bravo: :pray: :thumbs2:

Dreadlock
16-01-2009, 17:22
iskreno kao prvo neznam zasto ste me napali ko da sam vam poubijao stence koje ste obozavali.
ja sam to premio tu njenim rijecima,i kao prvo reiko,neznam za koji prozor si ti reagirao ko da sam ti izreko najvecu uvredu o tebi il nekome tebi bliskome.
iskreno meni puca za fejsbuk i samo prenosim sto mi je rekla.buduci da nisam korisnik tog govna mislio sam da netko nesto zna o tome ako ga koristi,ispricavam se sto sam vas uvrijedio svojim neznanjem o fejsbuku i virusima...

coece...

SkunK
16-01-2009, 17:50
iskreno kao prvo neznam zasto ste me napali ko da sam vam poubijao stence koje ste obozavali.
ja sam to premio tu njenim rijecima,i kao prvo reiko,neznam za koji prozor si ti reagirao ko da sam ti izreko najvecu uvredu o tebi il nekome tebi bliskome.
iskreno meni puca za fejsbuk i samo prenosim sto mi je rekla.buduci da nisam korisnik tog govna mislio sam da netko nesto zna o tome ako ga koristi,ispricavam se sto sam vas uvrijedio svojim neznanjem o fejsbuku i virusima...

coece...


To ti shvacas kao "prozor" nisam uopce "reagirao ko da si mi izrekao najvecu uvredu meni ili nekom bliskom". Ja sam ti samo rekalo realno stanje stvari a to je - neznate što je virus. Pitate se obadvoje jeli taj error "virus". Nisi rekao koji je error msg - nemozemo doznati u cemu je problem (jedino da proskrolamo cijelu bazu svih mogucih errora na svijetu barem što se web interfacea tiče) - i rečeno ti je da 99% nije virus pošto nemoze biti virus nego samo error msg- uzorkovan od više stvari (server malfunction, script malfunction, missing plugin, trenutačno stanje, bug, ili je jednostavno PC odlučio prikazati error s vremena na vrijeme.)

E sad, neznam di sam te "napao".

Dreadlock
16-01-2009, 18:09
fora je u tome da sam ja samo rekao ono sto je ona vidjela,a to je...stisla je neki k na tome i izbacio ju je na error page,poslje je cula da je vise ljudi stisnulo isto-kod svih se javio isti rezultat.Netko od tih njenih frendova je poslje malo trazio po netu i dosli su do zakljucka da je to virus pa su mene isli pitat.
reiko,opet ti ponavljam da ja ne poznam fejsbuk i neznam sto bi mogo biti virus,a sto ne na njemu i nemoj mi onda kenjat o tome da neznam prepoznat fejsbuk virus

mronki
16-01-2009, 18:51
Možda je bila žrtva ovoga: http://www.tportal.hr/tehno/internet/19 ... ebook.html (http://www.tportal.hr/tehno/internet/1909/Virus-napao-Facebook.html)

EDIT: Zapravo sam sam malo bolje pročitao i vidio da to nema veze s problemom tvoje frendice... sry

C
16-01-2009, 20:20
Jeste završili sa debatom?

SkunK
16-01-2009, 20:35
fora je u tome da sam ja samo rekao ono sto je ona vidjela,a to je...stisla je neki k na tome i izbacio ju je na error page,poslje je cula da je vise ljudi stisnulo isto-kod svih se javio isti rezultat.Netko od tih njenih frendova je poslje malo trazio po netu i dosli su do zakljucka da je to virus pa su mene isli pitat.
reiko,opet ti ponavljam da ja ne poznam fejsbuk i neznam sto bi mogo biti virus,a sto ne na njemu i nemoj mi onda kenjat o tome da neznam prepoznat fejsbuk virus

1.Ti neznaš što je virus. Ne da neznaš što je "facebook virus". To ne postoji. Dokazao si nezanje s time što uopće uzimaš u obzir da postoji takvo nešto kao "facebook virus". To je relanost .

2. Dobro, došao si jer ti priateljica treba pomoć, pitala je tebe jer smatra da znaš više od nje, ali nisi na visini zadatka. Nema problema, samo nam daj ime errora ( i njegov sadržaj) i pomoću ti ja ili već netko drugi tko zna više o tome području.

3. Nevažno jeli ti "poznaješ" facebook (što se tu ima poznavati?? o čemu ti pričaš?) , virus nemoze biti net-aplikacija osim ako je bazirana na malicioznom kodu koji spada u vrstu VNC - Remote Control Trojana ili sličnog. Facebook virus ne postoji, s time si dokazao da nemaš pojma o toj stvari i opet - to je realnost. Zato si i došao po pomoć jel? Dopusti da ti se pomogne i daj više informacija.

4. "kenjat" ? Daj se nauči izražavati. Nitko ti ne "kenja" za ništa. 1. "kenjanje" je seljački izraz za vršenje nužde i nema veze s ovom temom. 2. Ako si pod "kenjanje" mislio da sam ti nešto "krivo" rekao - onda nije validno jer sam ti rekao činjenicu ( činjenica je da 1. neznaš o čemu se radi, 2. neznaš puno o malicoznom softwareu, 3. Priznaješ to tako da uopce misliš da postoji facebook virus ( otkrio si se kad si rekao , citiram "... da neznam prepoznati fejsbuk virus S" - što znači da uzimaš u obzir njegovu postojanost što je netočno, 4. Nisi nam dao nikakve informacije, to je kao da ja dođem i kazem " EJ LJUDI, KLIKNUL SAM NEŠTO I DOŠAO MI NEKI ERROR, JEL TO VIRUS? " - eto, čak je i ovo više informativnije nego tvoj post.



Suma sumarum :

Daj više informacija, pokusat cu ti pomoci ( i naravno ljudi koji znaju o čemu pričaju ) - no biggy , i nemoj skrećati s teme s "kenjanjima", "ne prepoznam "facebook virus" " i ostale stvari, preporučam ti da :

- Pitaš frendicu na koju je sliku/applet/link/dio stranice kliknula
- Koji error joj je izbacio
- Koji browser koristi
- Koju verziju flash/shockwave plugin-playera koristi

Onda ćemo biti na pravom putu, sve ostalo je gubljenje vremena.

C
17-01-2009, 12:25
Debata još nije završena. :(

The Jackal
17-01-2009, 12:28
ReiKo...

Nemoraš biti tako ofenzivan

SkunK
17-01-2009, 13:00
Nije ofanziva nego realnost.

Ako cemo se vrtiti oko tih izjava "netrebas biti ofanzivan" , "nemoj vako'" ,"nemoj tako'" necemo nikad doci do riješenja.

Konkretno i detaljnije = riješenje.

flander
17-01-2009, 16:11
one word - "House" :P

SkunK
17-01-2009, 17:41
Ali gle, kako bi sve bilo lakše da nije počeo s emo zavijanjem, i optuznicama da "kenjam".
Ljepo je mogao šiknut točne podatke oko errora i više informacija, (pa čak i screenshot) i riješena stvar.

weird1
17-01-2009, 17:55
Jeste završili sa debatom?



Debata još nije završena. :(

hehe, ovo me bas lijepo nasmijalo. Hvala C :)

Inace u debatu necu ulazit, najbolje ju je promatrat izdaleka.

C
17-01-2009, 18:45
:)
Ako ti se ne sviđa debata, prebaciš program, tj. temu i imaš drugu debatu. :D

Kenyi
17-01-2009, 19:55
Ajmo svi komentarisati kulni post koji je Reiko napisao, ili ne .
Prestanite.Dread, kao sto rece Reiko , screen bi mnogo pomogao ili barem broj errora.

C
17-01-2009, 20:05
Debata se privodi kraju. :D

Dreadlock
17-01-2009, 23:14
ovako,evo naso sam o cem se radi

http://www.facebook.com/topic.php?uid=1 ... opic=39712 (http://www.facebook.com/topic.php?uid=10337532241&topic=39712)

inace,reiko...nekoliko stvari:
znam da me ne cijenis kao forumasa.Ti si osoba sa kojom sam se uvijek najvise kacio.Iskreno,neznam zasto me toliko ne podnosis i zasto ti tako idem na zivce.
E da,daj se malo zapitaj dal su tebi sve ovce na broju.Da,dosao sam sa vrlo malo podataka i nisam puno toga znao o ovom,ali frajeru daj se malo zapitaj o sebi kada mi napises kilometarski post o tome kako sam emo,glup i neznam se sluzit rjecima (vidis,mogo si to sazet samo u ovih nekoliko rijeci).Ti kao da si osjetio potrebu da mene krenes vrijedat i to si pokusao sloziti u sto veci post da me dodatno gazis.ono stvarno zapitam se koji ti je...?

i da,uljudno Vam se ispricavam sto sam koristio tako seljacki izraz za vrsenje nuzde.Bas sam seljacina i kocijas.

SkunK
18-01-2009, 00:20
ovako,evo naso sam o cem se radi

http://www.facebook.com/topic.php?uid=1 ... opic=39712 (http://www.facebook.com/topic.php?uid=10337532241&topic=39712)

inace,reiko...nekoliko stvari:
znam da me ne cijenis kao forumasa.Ti si osoba sa kojom sam se uvijek najvise kacio.Iskreno,neznam zasto me toliko ne podnosis i zasto ti tako idem na zivce.
E da,daj se malo zapitaj dal su tebi sve ovce na broju.Da,dosao sam sa vrlo malo podataka i nisam puno toga znao o ovom,ali frajeru daj se malo zapitaj o sebi kada mi napises kilometarski post o tome kako sam emo,glup i neznam se sluzit rjecima (vidis,mogo si to sazet samo u ovih nekoliko rijeci).Ti kao da si osjetio potrebu da mene krenes vrijedat i to si pokusao sloziti u sto veci post da me dodatno gazis.ono stvarno zapitam se koji ti je...?

i da,uljudno Vam se ispricavam sto sam koristio tako seljacki izraz za vrsenje nuzde.Bas sam seljacina i kocijas.

1. Neznam odkud ti da "te ne podnosim" - za mene si isti kao i svako drugi forumaš. Prema svakom imam isti pristup.

2. Nisam rekao da si emo niti da si glup. Rekao sam ti da si počeo s "emo zavijanjem" što je istina, bilo je nepotrebno jer si počeo "emo-zavijati" kao da te netko ugnjetava.
Vidiš u čemu je problem? U lažima. Sad ti komotno mogu reći da izmišljaš i da lazes. Nigdje te nisam prozvao emo-om(jer znam što to znači i znam da nisi, ali drugo je kad netko kaze kad radiš nešto slično radnji koju radi čovjek koji se opredljelio za EMO subkulturu) , kazes da sam ti rekao da si glup(nikad to nisam rekao ali eto očito imaš potrebu lagati i govoriti neistinu).

I zadnje, ne nisam te vrijeđao. Bilo je vrijeme za realnost. Realnost je da si došao po pomoc, nema frke, daj podatke sve 5, ali pokušaj u tome procesu :
1. Dati informacije da olakšaš posao nekom tko zna više o toj temi
2. Skuži da si jedini ti koji je rekao i približno nešto kao "vrieđanje"(kenjati?? ) - ja ne vidim di sam ti ja rekao da si npr. glup, a to navodiš što je nepotrebno i u najmanju ruku jadno (kao da imamo 10 godina pa izmisljamo da je netko nesto rekao a nije).

3. Jedino se mozes sebi ispričati, mene nisi uvrijedio, nego si izrekao toliko nepotrebnih stvari i samo zakomplicirao stvar , nekad je najbolje biti jednostavan i direktan, a ne mutiti kašu neistinama i stvarima koje nemaju niti jednu pravu(nu) osnovu.

4. "i da,uljudno Vam se ispricavam sto sam koristio tako seljacki izraz za vrsenje nuzde.Bas sam seljacina i kocijas." - ah, opet odlazak u sferu fairy tales landa i podizanja nosa u nebesa, i ponašanje doslovno prilično djetetu od 11 godina.




Inače, vidiš, mogao si postati odmah link, ali link na screenshot i sve bi bilo riješeno pošto je i meni priateljica imala "sličan" problem.
Neznam kako je nekom moglo uopce pasti na pamet da je to "virus" , ali eto - case closed.


I zapamti, ne mrzim te. Nemam "favorite" to ostavljam primitivcima i ljudima koji su okupirani u začaranoj zemlji čudesa koji stvaraju svoje svjetove od činjenica kakve ih oni vide i smatraju da su prave ali zapravo su daleko od realnosti. Jedino što mrzim je ljudska glupost. Samo da se razumijemo. ;)

Dreadlock
18-01-2009, 00:23
odlicno,nadam se da si sam sebi dovoljno napumpao ego jos jedim kilometarskim postom,svaka cast

C
18-01-2009, 00:23
Debata...debata...debata...debata...debata...pita. ..kaže...odgovori...ne razumije...pojasni...odgovori...shvaća...pita...o dgovori...objasni...obrazloži...odgovori...debata ...debata...debata...debata...

LPFireDog
18-01-2009, 00:56
e tata mi je danas na wcu iso pustit vodu i sad kad je pustio cuo se neki cudan zvukk..nisam siguran ali dali je moguce da nas vlada spijunira?

nisam bas exper na tom podrucju pa ..

ali sad kada ovo pisem zapitam se :O dali me i sada promatraju..i dali je reiko iz vlade :O

SkunK
18-01-2009, 09:18
odlicno,nadam se da si sam sebi dovoljno napumpao ego jos jedim kilometarskim postom,svaka cast

O cemu ti pricas, kakve veze ima moj ego s postevima? Postam kilometarske posteve upravo suprotno - radi tebe a ne radi mene ! Znaš zašto? Jer očito ne shvaćaš neke stvari.

I da, tko si ti da stvaraš zaključke o mom egu? Očito nemaš pojma što je ego kad pišeš ovakve nebuloze ( pošto moj post nema niti 2% veze samnom pa na temelju toga nemoze imati veze s mojim egom, post je 60% imao veze s tobom i 38% veze s tvojim problemom ( "facebook virus").

flander
18-01-2009, 10:11
@ Reiko a pusti ga ,vidiš da nemoš neke stvari ljudima dokazat

@ Dreadlock,Reiko lik je realan, uletio si tu sa topicom sa tako malo informacija da ti ni onaj lik kaj je izmislio facebook nebi mogao pomoć

@ C budi pametan i lokaj ovo ^^

@ ja idem doručkovat ^^

Kenyi
18-01-2009, 11:28
Vi stvarno želite da pretjerate ... ?

SkunK
18-01-2009, 13:15
@ Reiko a pusti ga ,vidiš da nemoš neke stvari ljudima dokazat

@ Dreadlock,Reiko lik je realan, uletio si tu sa topicom sa tako malo informacija da ti ni onaj lik kaj je izmislio facebook nebi mogao pomoć

@ C budi pametan i lokaj ovo ^^

@ ja idem doručkovat ^^

Hm da, imaš pravo, nekad nemozes ljudima pomoci jer odbijaju pomoc.
Oh well, izgleda da je najbolje lockat topic pošto je u teoriji problem riješen iako je to moglo proći puno bezbolnije i bezpotrebnog napora da se neke stvari dokažu.


btw. jel ti opet mozes jesti šunku ili ? :D

flander
18-01-2009, 13:32
fala bogu da mogu, od kud ti da nisam mogal? :D

SkunK
18-01-2009, 14:34
fala bogu da mogu, od kud ti da nisam mogal? :D

Hm nesto si mi pricao da nesmjes zbog zdrastvenih razloga no izgleda da si gg sad :)

C
18-01-2009, 14:58
Erm, neumrle pošasti teturaju forumom... :rotfl:
@flander - Nisam htio još. Zabavno mi je gledati kako se ljudi prepiru, a ja se iza ugla iz daljine smijem. ^^


Poštovani gledatelji, do kraja emisije je ostalo još dvije minute, gospodo, imate li još šta za reći, pa da ovu emisiju privedemo kraju?

Nema nitko ništa za reći...
OK, idemo na reklame. (Lock)