PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ram problem!



RaptorFang
15-01-2009, 13:36
Eh ovako kupio sam novi racunar sa 2 x 2 gb rama,i ja na my computers-properties ,kad ono kaze 2 gb rama.Je li to inace ovako ili su oni meni stavili samo 2 gb?
hvala

SkunK
15-01-2009, 13:47
Koji OS imaš?

RaptorFang
15-01-2009, 14:27
xp

Wishmaster
15-01-2009, 15:06
xp bi vjerojatno "pročital" 3.25 ako se ne varam(32 bitni).
Vjerojatno su ti uvalili 2gb a pošto nebreš provjeriti jer inače gubiš garanciju...reklamiraj

Ghost_Rider
15-01-2009, 15:25
Preporuka nadalje,bolje sastavljaj sam sebi komp,nakupujes dijelove pa slazi.Ako se razumijes ute stvari :wink: ,nego da ti neki manijak ugradzuje sta on hoce.

Razzarach
15-01-2009, 16:13
žice su katastrofalne u gotovim kompovima
:thumbs1:
nemojte nikako kupit u vemilu :thumbs1:

IGoR_2803
15-01-2009, 16:52
Eh ovako kupio sam novi racunar sa 2 x 2 gb rama,i ja na my computers-properties ,kad ono kaze 2 gb rama.Je li to inace ovako ili su oni meni stavili samo 2 gb?
hvala

koju grafu imaš? teoretski ako imaš grafu sa recimo 2 GB vRAMa, OS moze adresirati još samo 2 GB memorije što bi bilo tvojih 2 GB... i koji OS je btw?

RaptorFang
15-01-2009, 16:59
Eh ovako kupio sam novi racunar sa 2 x 2 gb rama,i ja na my computers-properties ,kad ono kaze 2 gb rama.Je li to inace ovako ili su oni meni stavili samo 2 gb?
hvala

koju grafu imaš? teoretski ako imaš grafu sa recimo 2 GB vRAMa, OS moze adresirati još samo 2 GB memorije što bi bilo tvojih 2 GB... i koji OS je btw?
nVidia ge force 9600 gt

josip_kraš
15-01-2009, 20:22
os mu je winxp.
64 ili 32 bitni to nije rekao.

nisam siguran ali možda se može to vidjet u everest ili sličnim programima?
ili biosu?

sve u svemu, najgora opcija je ako znaš sastavit comp kupovat gotovi, pa čak i ako neznaš tu smo da pomognemo oko izbora komponenti, a sastavit ti ga može neki poznanik.

vex
15-01-2009, 21:23
xp bi vjerojatno "pročital" 3.25 ako se ne varam(32 bitni).
Vjerojatno su ti uvalili 2gb a pošto nebreš provjeriti jer inače gubiš garanciju...reklamiraj

Si ti čuo za everest? :?

IGoR_2803
15-01-2009, 21:28
da, to ti bude najbolje, skini everest i lijepo odi pod 'matična ploča' i pod 'SPD' ćeš vidjeti kolko i kakvih modula je upiknuto na ploču...

Razzarach
15-01-2009, 21:29
ma cpuz je kralj

IGoR_2803
15-01-2009, 21:29
whatever, svejedno, nek skine nekaj od toga i pogleda...

Karlo_from_Bjelovar
15-01-2009, 23:25
žice su katastrofalne u gotovim kompovima
:thumbs1:
nemojte nikako kupit u vemilu :thumbs1:
ajde tisina, vi veliko-gradani... -.-"

frend mi je kupio u vemilu u BJ po preporuci trgovca konfu tu negdje, oko 9. mjeseca, i sastavili su mu bas super masinu i uredno slozili kablove...

kada vec tako ocrnjues trgovinu bez nekih dokaza, barem govori lokalno... hvala...

Razzarach
16-01-2009, 13:48
pa ja sam kupio konfu u vemilu
i znam da je bila koma

Niko Bellic
16-01-2009, 15:28
pa ja sam kupio konfu u vemilu
i znam da je bila koma

Nije stvar u trgovini nego u onima koji tamo rade. Najlakse je generalizirati. Da ste vi u guzvi i usput imate problema s curom i npr. njezina mater misli da se trebate zenit, a i ona tako misli tj. svi osim tebe tako misle, sumnjam da bi obracali pozornost na kablovinje. Slazite si sami racunala i posjetite ponekad Algoritam kod hotela Dubrovnik (ZG). Tamo imate raznih svabskih solucija za kejbl menadzmentimus...


:gitara:

Gwin
16-01-2009, 15:39
pa ja sam kupio konfu u vemilu
i znam da je bila koma

Nije stvar u trgovini nego u onima koji tamo rade. Najlakse je generalizirati. Da ste vi u guzvi i usput imate problema s curom i npr. njezina mater misli da se trebate zenit, a i ona tako misli tj. svi osim tebe tako misle, sumnjam da bi obracali pozornost na kablovinje. Slazite si sami racunala i posjetite ponekad Algoritam kod hotela Dubrovnik (ZG). Tamo imate raznih svabskih solucija za kejbl menadzmentimus...


:gitara:
ti si glup..

mene ne zanima kaj ti imaš problema s curom, jebe mi se za tvoju ženidnu. jebe mi se za tvoje kurje oči. boli me kita za tvoju neprospavanu noć...

AKO TE JA PLAĆAM DA MI SLOŽIŠ KOMP.. ONDA SLOŽI KOMP... a nemoj brljavit po kućištu..

mene šef na poslu ne pita jel sam možda nervozan i da li će mi žena ostat bez posla zbog recesije.. moj šef traži da ja ODRADIM POSAO.. jer to od njega traže naši klijenti.
to isto ja tražim od tipa u trgovini.. jer sam ja klijent, i hoću da on odradi ono za šta je plaćen

ja nisam socijalna služba da se brinem za tvoje životno stanje.. ja sam kupac koji za svoj novac hoće USLUGU.. a ne debila koji će natrpat smeće u komp, i onda metnut naljepnicu "garancija" tak da ja moram doć još jednom na servis, jer je debil neš krivo složio..

JA SAM KUPAC.. koji je tebi dao SVOJ NOVAC da ti nešta obaviš.. tvoj posao nije razmišljat o curi.. tvoj posao je POSAO..

Ghost_Rider
16-01-2009, 15:48
Dobro si mu rekao jarane :bravo:

Razzarach
16-01-2009, 15:51
ako stave plexi na kejs
zašto nebi malo povezali kablove
makar da ne bude onak debilno
ak nema plexia netreba
ali ako ću je u to buljit stalno
nek srede malo

bezimeni
16-01-2009, 18:07
Svatko ima pravo na loš dan pod uvjetom da se ne radi o životno važnim poslovima...doktor , policajac , vatrogasac , zaštitar .Ali čak i oni griješe i to često.Ne kaže se bez vraga , ljudski je griješiti , tako da neuredno složene kablove u kućištu stvarno ne smatram vrijednim spomena.To ima utjecaja na rad računala točno 0.2 posto...to da je zbog kvrge žica u gornjem desnom kutu kućišta loš protok zraka objesite mačku o rep.To je više stvar estetike po mom mišljenju.Nikada tome nisam davao pažnju i nikada zbog toga nisam imao problema.
E sad....ako ti slože kupljene komponente u dućanu besplatno tada nebi nitko trebao poklonjenom konju gledati u zube ali ako ti to dodatno naplate onda imaš puno pravo zanovjetati makar i zbog " neurednosti" .

Razzarach
16-01-2009, 18:15
pa ja zbog estetike i govorim
a to što su radnici nedojebani i isfrustrirani nije mene briga

bezimeni
16-01-2009, 18:18
Nije ni njih za tebe pošto su robovski plaćeni .....i vidi vraga , zemlja se nije prestala okretati.

Gwin
16-01-2009, 18:32
bezimeni... oćeš ti bit plaćen ak obaviš posao ofrlje?? ja ne...

znaš ono.. ja kao zaštitar velim šefu "uglavnom sam dobro odradio svoju 12satnu smjenu.. ali su mi samo kratko, na par minuta upali u jedno skladište i ukrali 4 para niskoprofilnih sportskih autoguma, ali većina smjene je bila OK?? jel se slažete šefe?"

isto tako ne priznajem argumente "joj, loše sam ti složio kablove i zaboravio stavit jednu pločicu memorije jer sam se posvadio sa curom" ??

ili što sam doživio od nadrkanog konobara u HardRockCaffeu u ZG.. nakon što je tri puta prošao pokraj stola, na poziv gošće.. "konobar", tip odgovara "šta je?, šta se dereš?"

di je nestala ona "mušterija je uvijek u pravu" ??

bezimeni
16-01-2009, 18:39
A gdje je nestalo razumjevanje za čovjeka ? Svi bi super jeftine komponente u 11 sati navećer ako treba i to da bude složeno ko knjiga...jar ja sam kupac , bog i batina.A to što crv to mora slagati za sitnu lovu...ko ga hebe .
Kvaliteta košta.

I hebeš tvog šefa ako si morao poginuti na poslu zbog desetak guma...pa valjda je tvoj život važniji !

RaptorFang
16-01-2009, 18:40
U redu je rijesio sam
hvala!

Gwin
16-01-2009, 18:48
šta hoćeš reći pod "kvaliteta košta" ?? da mi se smije izgubit jedna pločica rama zbog nečije neprospavane noći??

razumijem ja čovjeka.. ali posao nema veze sa privatnim životom.. ja se ne zovem Dr.Phil, i nisam došao u trgovinu slušat njegovu životnu priču nego PLATIT da mi se složi komp. e pa ako PLAĆAM, onda SLOŽI komp. nisam došao da mi se udijeli milostinja, pa da onda budem sretan s onime šta dobijem. sorry, ali ako ja moram izi džepa izvuć jednu-dvije prosječne plaće onda očekujem od tebe da imaš razumijevanja za mene i moje potrebe. na koncu, JA plaćam tvoju plaću. činjenica da sam JA kupio komp, je tebi stavila kruh na stol (dobro, možda pola šnite, ali znaš kaj hoću reć). za mene je mušterija na prvom mjestu, jer površan odnos i nekvalitetno obavljanje posla za koji si plaćen je za mene bezobrazno i bez imalo poštovanja....

a kaj se tiče mog posla, ja radim tu di radim. i od mene se očekuje više od običnog smrtnika, jer sam hvala bogu i plaćen više od običnog smrtnika.. :P

bezimeni
16-01-2009, 18:57
Kvaliteta košta . U svakom pogledu .Kvalitetan proizvod košta ali i kvalitetan radnik košta .Za kvalitetu se uvijek mora platiti .Naravno da bi me igubljenih giga rama naljutilo ali neuredno složeni kabeli sigurno nebi .Nemojmo ići u extreme...ne gube se rami valjda svakodnevno?

Ja svoj posao obavljam vrlo savjesno i u 17 godina koliko radim ,kod istog poslodavca , jako rijetko griješim.Ali ako pogrješim očekujem razumjevanje jer razumjevanje i nudim. Ni manje ni više .Nitko nije savršen , nitko.

U zadnje vrijeme me strahovito nerviraju prerazmaženi kupci.Ptam se kako će to izgledati za desetak godina kada ovi sadašnji klinci stasaju u ljude.Hvala ku...cu što ne radim u trgovini.Ali na žalost ,žena radi i ja joj se divim koje živce ima.Da radim njezin posao hebo me pas ako nebih zadavio ponekog kupca bez obzira što je mušterija uvijek u pravu .Mislim da me ni deset zaštitara nebi zaustavilo kada bi mi pjena na usta potekla.

Gwin
16-01-2009, 19:14
niš mi ne moraš pričat..

jedan dio mog posla je čuvanje carinske ispostave u zg.. pa kad mi dođe nad..ani malteški kamiondžija, kojem su upravo nakon 72 sata za volanom zabranili carinjenje te mora provest božić u hrvatskoj, umjesto da je na putu doma, izderava se na mene koji nisam ni kriv ni dužan, najradije bi ga lansirao u orbitu..

njega ne zanima to što je meni dijete bolesno pa sam mislima na drugom kraju grada, ali se od mene, zbog mog zanimanja, obuke i izobrazbe te uniforme koju nosim očekuje da mu pomognem. što uključuje osmijeh, pristojnost i maksimalnu profesionalnost.

e, onda ja to isto očekujem od ljudi kojima sam povjerio svoj novac, a ne da doživim da molex kabel zapne u cpu ventilator i da se proc pregrije pri prvom paljenju.. (nažalost, istinita priča)

bezimeni
16-01-2009, 19:28
Stari svaka čast...želim ti sve najbolje ali ljudi koji moraju biti profesionalni i koji moraju gutati tuđa sranja obićno plate vlastitim zdravljem , nažalost. Ja se ispucam na šefu ako me stranaka izludi :D .Znam nekada puknuti i sarkastično odgovarati i stranci uz zajedljivi podsmjeh.... :bravo: ja.poslije se osjećam baš nekako zadovoljno 8) .

Narvno da se šlampavost , koju si naveo , mora podcrtati ( i nasa griješi ) ali ako netko bitch-a samo zbog neurdno složenih kablova za besplatno složene komponente onda bih ga ja :kill: .


Previše smo zabrijali....malo sam se ispucao pa mi lakše....

Razzarach
16-01-2009, 19:31
ovo s procom
i još zajebu sve onom jebenom naljepnicom
pa ga moraš teglit u grad :-x
ili nema garancije

bezimeni
16-01-2009, 19:36
sabbath32

To je za one informatički nepismene...a SVAKA se škola PLAĆA , svaka .Nitko ti ne brani da si sve sam složiš .A tko bi bio lud davati garanciju na složenu konfiguraciju i dozvoliti hrpi klinčadije i hrpi vandala da klokaju , pipkaju i prčkaju po kompu.Da se mene pita i bios bi im zaključao .