PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mladi njubiji - mrze stare igre



14-01-2009, 20:40
I tako igram jedan dan ja Diablo 2, i dođe do mene frend iz razreda da mu posudim neke igre. I sad pitam ja njega kakve igre hoće i tak. Prvo mu pokažem Diablo, i naravno, on veli "Kaj bum to igral to grdo zgleda."... S:-x Al tu nije kraj. Veli on meni da pokažem kakve "pucačine" (kak to njubiji vele) imam, da on moze igrat prek neta. Naravno, ponudim mu dobri stari Quake 3 i Unreal Tournament, a ovaj na to "Joj daj kak ta sranja moreš igrat, gle kak je jadna grafika.". Uspio sam još obuzdati živce, pa ga pitam kakve igre onda uopće hoće. Veli on meniS"Daj mi nekaj s autima.". I ja naravno krenem trazit te igre. E, i tu mi je u jednoj kutiji za oko zapela kutija od Starcrafta, i CD od Warcrafta 2. Uzel sam ih tak, čisto da ga isprovociram :D , i pokažem mu. "Joj nemoj mi ta sranja nudit, to samo klikćeš po ekranu. A i gle grafiku kak je jadna.". Sad mi je bilo dosta, i pitam ja njega "A kaj ti onda oćeš?". Veli on meni "Imaš fifu ili san andreasa?" Lolz skoro mi je pozlilo. Nemam niš protiv tih igara, al većina srednjoškolaca (moje dobi, ofc) igra samo San Andreas ili NFS. I onda dok im pokažeš neki klasik, onda jednostavno vele "Smeće."... Kud ide ova država? :-x

Electromaster
14-01-2009, 20:47
Ma koja država, svijet... :( Mlada đubrad ne znaju što je kvaliteta.. glavno da je shiny... Meni su stare igre [većina]Sxyz puta bolje od ovih novih... Te igre imaju dušu...

EDIT: E, da... Ovo bi trebalo u pljuvačnicu, don't you think?

14-01-2009, 20:51
E, da... Ovo bi trebalo u pljuvačnicu, don't you think?

Nemam pojma, nov sam na forumu :D

Razzarach
14-01-2009, 20:51
mrzitelj sam gta seriala , nfs seriala

od novih igara dobar mi je jedino farcry 2
starcraft ima usranu grafiku , to je istina , ali je barem dobar
nek njubovi prestanu ocjenjivat igre po grafiki
i svako ko koristi šifre u igrama , nedo bog u RPG-ima
je još jedan njub :(

SkunK
14-01-2009, 21:52
I tako igram jedan dan ja Diablo 2, i dođe do mene frend iz razreda da mu posudim neke igre. I sad pitam ja njega kakve igre hoće i tak. Prvo mu pokažem Diablo, i naravno, on veli "Kaj bum to igral to grdo zgleda."... S:-x Al tu nije kraj. Veli on meni da pokažem kakve "pucačine" (kak to njubiji vele) imam, da on moze igrat prek neta. Naravno, ponudim mu dobri stari Quake 3 i Unreal Tournament, a ovaj na to "Joj daj kak ta sranja moreš igrat, gle kak je jadna grafika.". Uspio sam još obuzdati živce, pa ga pitam kakve igre onda uopće hoće. Veli on meniS"Daj mi nekaj s autima.". I ja naravno krenem trazit te igre. E, i tu mi je u jednoj kutiji za oko zapela kutija od Starcrafta, i CD od Warcrafta 2. Uzel sam ih tak, čisto da ga isprovociram :D , i pokažem mu. "Joj nemoj mi ta sranja nudit, to samo klikćeš po ekranu. A i gle grafiku kak je jadna.". Sad mi je bilo dosta, i pitam ja njega "A kaj ti onda oćeš?". Veli on meni "Imaš fifu ili san andreasa?" Lolz skoro mi je pozlilo. Nemam niš protiv tih igara, al većina srednjoškolaca (moje dobi, ofc) igra samo San Andreas ili NFS. I onda dok im pokažeš neki klasik, onda jednostavno vele "Smeće."... Kud ide ova država? :-x

Tema prozvakana oko 231 put.

15-01-2009, 14:40
Tema prozvakana oko 231 put.

Pa nov sam na forumu, kao sto rekoh, pa nisam znao da ima toliko postova otvorenih s slicnom temom
:D .

Ghost_Rider
15-01-2009, 15:37
Ma pusti klince,vole srati nesto.Ja dan danas igram one lijepe stare igre kao fifa 97 ili sl,bolje su nego ova nova sranja,dobro je kad se sjetis lijepih starih dana :D

15-01-2009, 16:13
Rijetko koja nova igra ispadne solidna. Danas se u industriji igara očito samo misli na zgrtanje ogromne količine para...

Ghost_Rider
15-01-2009, 16:40
jel moze ko navesti par dobrh dijelova od Rayman-a,igrao sam samo jedan dijela na N64 emulatoru,vise nisam imao priliku da ga poigram.Pa vas molim da mi navedete neke dobre dijelove,ako postoje.Hvala

Edit: Moze za bilo koju konzolu.

15-01-2009, 19:02
jel moze ko navesti par dobrh dijelova od Rayman-a,igrao sam samo jedan dijela na N64 emulatoru,vise nisam imao priliku da ga poigram.Pa vas molim da mi navedete neke dobre dijelove,ako postoje.Hvala

Probaj Rayman 2 : The Great Escape, ja sam to igrao kao klinac, nije uopće loše.

mrs.croft
15-01-2009, 19:43
e geomanceru, ja sam ti se toga em nagledao, em naslušao. a šta očekuješ od klinčadije? da kopaju po starudiji il da igraju nova sranja koja im se trpaju pod nos?

Nee Joe
15-01-2009, 19:45
[quote="sabbath32"]mrzitelj sam gta seriala


PA KAKO MOŽEŠ MRZIT GTA!?!?!?!!?!?!?!?!?!?!? Inače, živjele stare igre.... :D ... ima ko Pandora's Box?

15-01-2009, 20:05
Heh, igrao sam gta... neko vrijeme. Jednostavno nakon nekog vremena dosadi. Da je GTA mmo (znam da postoje modovi, al serveri su im nestabilni...) mozda bi ga cak i igrao.

Ghost_Rider
15-01-2009, 20:33
He,igrao sam taj rayman :roll: .

Ja samo mrzim GTA SA,nemogu ga podnijeti, :-x :twisted: .

Ryd3R
15-01-2009, 21:17
"pucačine" (kak to njubiji vele)
A ja mislio da samo mene smeta ta riječ :D

Nego, imam tak lika u razredu, igra NFS i Fifu (obavezno najnovije) makar ga ja uvjeravam da su stari nfs-ovi bolji od prostreeta i undercovera. Probao je i san andreas (naravno s cheatovima) i to je kratko igrao. No onda je tražio call of duty 2, to je igrao 2-3 tjedna (multiplayer, singleplayer nije ni pogledao) i probao je ući u moj bivši klan kad sam ja tamo bio, prvi dan nakon što sam mu posudio igru (lider gleda xfire profile, a ono call of duty 2 <1 hours ^^)

Razzarach
15-01-2009, 21:21
pa meni piše farcry 2 <1 h
jer igram sa isključenim x fireom
on ždere ram
fear sam igro barem 300+ h
a farcry 40+ h
to ti nije bitno

Ryd3R
15-01-2009, 23:48
Ne pametuj jer sam lijepo naveo da je to bilo drugi dan nakon što je dobio cod2. Htio sam da se ističe to da je momak htio u klan nakon jednog dana igranja igre, a ne sad xfire ili ne xfire.

Razzarach
16-01-2009, 13:47
lol
pa neki igraju godinama
pa nisu u klanu

CyBERfuNNy000
16-01-2009, 14:17
Nisu bas svi gameri takvi (mladju)... Ja imam 12 god pa volim zaigrat d00m ili Serious Sam i neke fps "pucačine" :D

16-01-2009, 14:59
Meni je najgore dok izadje nova Fifa, onda je svi ocu nabavit, a zapravo u njoj nista novog, osim novog naslova :rotfl: .

Ghost_Rider
16-01-2009, 15:19
Nevolim ni jednu novu fifu,rado bi zaigrao fifu 98,99,2000,2001 al ove nove fife su shit,sve gora od gore.Vec mrzim i glupi PES,jer mi je ovaj zadnji pes 08 i 09 zasro sve.Al volim PES 4,samo tesko da ga mogu nabaviti i da ga poigram jos koji put :( .Isto bi volio poigrati koji dijel od Serius Sam-a,al nemam uber brz net,trebalo bi mi 10 dana da skinem 1 GB :( ,kakve sam ja usrane srece. :pray:

W3DR4N
16-01-2009, 17:46
Rijetko koja nova igra ispadne solidna. Danas se u industriji igara očito samo misli na zgrtanje ogromne količine para...

notorna glupost

Danas su igre kvanitetom i kvalitetom bolje nego ikad. Godina 2007. je rodila tolike bezvremenske hitove.

Odličnu igru ne određuje godina izlaska.

Đuro-Pero Blatobran
16-01-2009, 19:11
jos se uvijek drzim starih igara, diablo 2, nfs most wanted(po meni najbolji od serijala), gta vice city, i naravno, shadowrun (onaj stari sa SEGE a ne ovaj novi shit)

Guber
16-01-2009, 19:59
Zahvaljujući emulatorima makar mi koji volimo stare igre možemo ih bez roblema i danas igrati. Ali mi je bilo naj gušt igrati stare igre na starom kompu, vraćalo mi je uspomene, ali sam ga jednog nemilog dana dao susjedima. :cry:

baldrick_
17-01-2009, 00:33
jos se uvijek drzim starih igara, diablo 2, nfs most wanted(po meni najbolji od serijala), gta vice city, i naravno, shadowrun (onaj stari sa SEGE a ne ovaj novi shit)
pa ako su most wanted i vice city stare igre.. stare igre - hard day's knight, eye of the beholder, ultima underworld.. nije da sam neki zagriženi fan starih igara koji iz navike pljuje sve novo što se pojavi, ali vice city i most wanted se suštinski ne razlikuju nešto od novih igara, kao što se eye of the beholder, na primer, razlikuje od mass effecta.. nije u redu reći za vice city da je stara, kad se i dalje prave igre na potpuno istu foru.

Neven <R>
17-01-2009, 11:15
Ne kužim zašto se ograničavati, odigram novo što valja, kad mi dosadi uvijek se mogu vratiti starim igrama a ima ih još ogroman broj kojih uopće nisam ni probao.

Arbiter of Change
17-01-2009, 11:44
Odličnu igru ne određuje godina izlaska.
Nema veće istine od ove, ali meni je u novije vrijeme postalo apsolutno jasno da su igre u biti postale brzi "fixovi" za zabavu i malo koja me uspijeva zadržati pred ekranom/TV-om kao stare igre (ne kažem da ih nema, igre tipa Witcher, SotSE i slične, ali im se broj jednostavno smanjio... drastično). Znate, ono da vam se igra uvuće pod kožu i ponekad se nađete da razmišljate o njoj i kad ne bi trebali. Danas se dobar dio gaminga prebacio na MP element tako da mi to možda smeta u neku ruku.

Ja sam prvenstveno počeo igrati stare igre (one koje sam zbog godina propustio) jer sam želio vidjeti početak žanrova i kako se to sve razvijalo. Ne moram reći kako sam ostao dobrano iznenađen kad sam vidio neke od njih (Ultima Online npr, MMO koji je toliko bolesno superioran većini MMO naslova danas da je za ne povjerovati, a da i ne spominjem kakav je pionir bio).

17-01-2009, 12:14
Sad samo da dodje Starcraft 2 i Diablo 3... Da bar nadmase prethodnike. Multiplayer ce biti epski :D

Guber
17-01-2009, 13:59
i samo nešto, "pucačine" uopće nije nubska riječ, baš je kewl

baldrick_
17-01-2009, 15:15
baš tako - šta fali izrazu pucačine, iliti dumačine? sad se ja manje razumem u igre ako pričam pucačine, umesto ne znam šta bi trebalo, efpies? efpies još zvuči 10x debilnije..

W3DR4N
17-01-2009, 16:12
ja to zovem šuter

Razzarach
17-01-2009, 16:17
ja isto

17-01-2009, 17:07
ja to zovem šuter

Tako je :D
Što se tiče "pucačina", sry ako sam nekog uvrijedio :rotfl: :P

Vedro
17-01-2009, 17:15
Može i rasturačina,(Crysis) tamo ima puno toga za rasturit. :D

baldrick_
17-01-2009, 18:28
po toj logici je i igra nobovski termin - pravilno bi bilo gejm..

Ryd3R
18-01-2009, 00:04
po toj logici je i igra nobovski termin - pravilno bi bilo gejm..

Po toj logici onda uopće nebi trebali prevoditi takve pojmove na hrvatski.
Ali, možda je i bolje jer smo na informatici učili hrvatske nazive i hard disk se na hrvatskom kaže: Pazite sad: Čigrasto velepamtilo :pray:

Ako ne vjerujete, guglajte :D

18-01-2009, 11:22
S...hard disk se na hrvatskom kaže: Pazite sad: Čigrasto velepamtilo...

LOL :D

Razzarach
18-01-2009, 12:32
:rotfl:
hrvatski je debilan do bola

18-01-2009, 13:37
hrvatski je debilan do bola

Žalosno, ali istinito :rotfl:

18-01-2009, 16:09
Inace, ako nekoga zanima natjecanje u Dungeon Crawl-u, neka baci oko na ovu temu http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=46&t=29333
Čim vas se više prijavi, to bolje :D

Guber
18-01-2009, 16:59
Eako hoćete dođite na moj forum, na njemu se nalazimo i igramo igre preko hamachia, pogotovo starije, evo sad sam taman jučer dero Age Of Empires 2 a i druge se igraju. Ekipa je super i spremna za akciju. :rambo:
Imate mi adresu u sigu.

AjgorR
18-01-2009, 17:04
Ma gle,tu bi ti se dalo diskutirati,ja sam odrastao na 8-bitnim igrama i grafika mi u to vrijeme nije predstavljala ništa iz jednostavnog razloga što nije moglo biti ništa bolje,ali danas ipak više volim da mi igra pristojno i izgleda,ali nije stvar samo u tome,stvar je i u kompleksnosti novijih igara što se tiče gameplaya kao takvog,baš sam si neki dan išao instalirati Dino Crisys 1 i 2,koje sam nekad rasturao i jako volio na prvom playstationu,kad ono razočarenje,ne zbog grafike nego zbog plitkog i jako primitivnog gameplaya za današnje standarde,a dobro rekoh idem si malo staviti Serious Sama,ajme,majko draga,necu ga više nikad instalirati kad sam vidio i počeo igrati tu igru nakon duuuuugo vremena,pa onda Evil Dead itd.,itd.Te igre je vrijeme jednostavno pregazilo,makar postoje igre koje još uvijek drže vodu za mene,poput Final Fantasy X sa Ps2 ili fallouta sa pc-a,ali takve su nažalost rijetke.

Vukas15
18-01-2009, 17:07
Eako hoćete dođite na moj forum, na njemu se nalazimo i igramo igre preko hamachia, pogotovo starije, evo sad sam taman jučer dero Age Of Empires 2 a i druge se igraju. Ekipa je super i spremna za akciju. :rambo:
Imate mi adresu u sigu.
e ljudi ekipa je stvarno super, dođite, a deremo i igre, aj navratite

18-01-2009, 17:10
Eako hoćete dođite na moj forum, na njemu se nalazimo i igramo igre preko hamachia, pogotovo starije, evo sad sam taman jučer dero Age Of Empires 2 a i druge se igraju. Ekipa je super i spremna za akciju. :rambo:
Imate mi adresu u sigu.

Super :D, ako imate Xfire ili MSN, još bolje!

Sonic_Moronic
18-01-2009, 17:13
Imaš dobar ukus, nema što, ali smiri malo grudge. Tolerancija je dobra stvar.

baldrick_
19-01-2009, 01:46
Ma gle,tu bi ti se dalo diskutirati,ja sam odrastao na 8-bitnim igrama i grafika mi u to vrijeme nije predstavljala ništa iz jednostavnog razloga što nije moglo biti ništa bolje,ali danas ipak više volim da mi igra pristojno i izgleda,ali nije stvar samo u tome,stvar je i u kompleksnosti novijih igara što se tiče gameplaya kao takvog,baš sam si neki dan išao instalirati Dino Crisys 1 i 2,koje sam nekad rasturao i jako volio na prvom playstationu,kad ono razočarenje,ne zbog grafike nego zbog plitkog i jako primitivnog gameplaya za današnje standarde,a dobro rekoh idem si malo staviti Serious Sama,ajme,majko draga,necu ga više nikad instalirati kad sam vidio i počeo igrati tu igru nakon duuuuugo vremena,pa onda Evil Dead itd.,itd.Te igre je vrijeme jednostavno pregazilo,makar postoje igre koje još uvijek drže vodu za mene,poput Final Fantasy X sa Ps2 ili fallouta sa pc-a,ali takve su nažalost rijetke.
tačno što se pucačina tiče, ali to za ne važi za većinu drugih žanrova.. rpg-ovi, avanture i strategije nisu nešto napredovali.

19-01-2009, 07:57
tačno što se pucačina tiče, ali to za ne važi za većinu drugih žanrova.. rpg-ovi, avanture i strategije nisu nešto napredovali.

Zašto ne? Pogledaj Ancient Domains of Mystery, i usporedi ga s Diablom 2 ili Oblivionom. Dokaz da rpg-ovi napreduju. Avanture ne igram, pa ne mogu ništa reći o njima. Što se strategija tiče...one su također napredovale. Rts-ovi su masovno napredovali, pogledaj samo Dune 2, ili C&C 1 ili čak Warcraft 1, i usporedi ga s nekom (kvalitetnom) strategijom danas.

baldrick_
19-01-2009, 13:10
ancient domains of mystery je igra iz 1994, a mi pričamo o malo novijim igarama (pogledaj šta pominje ajgor).. period oko 99-00-01.. od tormenta nema napredka, što se priče/atmosfere tiče, od baldura što se borbe tiče, itd, itd.
dalje, ancient domains of mystery je igra netipična za svoje doba - u to doba su roquelike igre bile prevaziđene. nema ni mnogo napretka od ultime 6, na primer.

što se strategija tiče, isto važi kao za prvi deo moje poruke - dune je baš stara igra, mislim na starcraft period. stracraft je neprevaziđen. jeste da je grafika napredovala, interfejs, gameplay, ali u srži to je i dalje to.. starcraft.
potezne strategije isto, s tim što se one skore više i ne prave. jedan panzer general je i dalje nenadmašen, u novije vreme mogu samo da ga kopiraju (fantasy wars).. heroji 5 su obična kopija trojke sa poboljšanjima..

19-01-2009, 20:48
heroji 5 su obična kopija trojke sa poboljšanjima..

Da budemo točniji, Heroes of Might and Magic 5 je sranje od igre (nemojte se uvrijediti xD :oops: ). Trojka je najbolja u serijalu. Kod petice me najviše smeta izbor rasa, čudna kamera i bugovi... Trojka je jednostavno najbolja.

baldrick_
20-01-2009, 00:05
kod petice jedino što je lošije u odnosu na trojku je ta kamera i nedostatak nekih dugmića u interfejsu (srećom, prečice sa tastature rade). sve ostalo ili je poboljšano ili je ostalo na istom nivou u odnosu na trojku.. naročito bitka, ako imate tribes of the east (dodaje wait).

W3DR4N
20-01-2009, 12:33
Geomancer, ne postaješ iskusniji i stariji igrač pljuvanjem novih igara.

Uopće to vađenje igara iz cijelih dekada je smiješno, jer kad se sjetim kakvih je bolesnih sranja izlazilo devedesetih, nečeg što danas ni pod običan freeware ne bi prošlo.

20-01-2009, 20:54
Geomancer, ne postaješ iskusniji i stariji igrač pljuvanjem novih igara.

Ma ne pljujem ja po novim igrama, samo velim da mi Heroesi V baš nisu sjeli... Samo čekam Diablo 3 i Starcraft 2. Sad se baš i ne stignem previše igrati, jer je škola, ali nastojim probati čim više novih naslova...

Maja
26-01-2009, 11:28
Nove igre? Ne mrzim ih jer ih nisam ni igrala -_-' Oke, probah demo UT3, ipak mi je UT '99 bolji. I HOMM 3 je većini bolji od nastavaka. Kao i NFS Underground 2. Zanimljivo :|

Guber
27-01-2009, 21:19
ma dobre su i nove igre, tak je sa svim kad ljudi kažu to je prije bilo bolje...
ma bilo je i prije šrota, samo što se na njega zaboravilo, a samo su nam goldiesi ostali u glavi 8) ...
igram više starije igre, jer mi se teško privići i isprobati sve nove igre, više jednostavno nemam vremena

System
03-04-2010, 06:04
M-M-M-MEGA BUMP.

Ja svom srecom idem u razred sa oldskool gamerima pa donesem nekad Goldeneye i druge N64 klasike da igramo na informatici, a kad mene pitaju za savjet oko igara (sto se desava u 99% slucajeva) predlazem samo oldskewl igre. A kad vidim djete sa jednocifrenim brojem godina kako igra MW povraca mi se. A i ove nove igre se prave za debile jebeno su prelake. Tako kad mi neko trazi nove igre sa shiny grafikom samo mu kazem "Ne znam ja to ja znam samo fejsbuk".

Jos nesto. Ja bih te retarde sto pljuju po starim igrama zatvorio u jednu sobu i da 15 odina igraju rougelike igre.

bezimeni
03-04-2010, 07:47
Gamer sam od cc 1985. godine i ne igram stare igre jer su grafički zastarjele i ružne.Ne vidim poantu igranja tih grafički ružnih igara kada imamo nove koje su bolje u svakom segmentu.Npr. danas više ne želim zaigrati ni prvi Far Cry jer mi je grafički dosadan a da ne pričam o nečem starijem .

osvetnik_sch3l3
03-04-2010, 10:33
starimo, t oje to, standardi su nam sve veci te nas nove igre ne privlace kao sto su to stare cinile.
Moje prve dvije igre na Pc-u su bile starcraft i HOMM3. Onda su m ibile prelijepe, a i danas su.
Rijetka koja igra mi je kasnije priustila taj osjecaj ushicenosti i potpunog uzivanja prilikom igranja.

W3DR4N
03-04-2010, 12:20
M-M-M-MEGA BUMP.

Ja svom srecom idem u razred sa oldskool gamerima pa donesem nekad Goldeneye i druge N64 klasike da igramo na informatici, a kad mene pitaju za savjet oko igara (sto se desava u 99% slucajeva) predlazem samo oldskewl igre. A kad vidim djete sa jednocifrenim brojem godina kako igra MW povraca mi se. A i ove nove igre se prave za debile jebeno su prelake. Tako kad mi neko trazi nove igre sa shiny grafikom samo mu kazem "Ne znam ja to ja znam samo fejsbuk".

Jos nesto. Ja bih te retarde sto pljuju po starim igrama zatvorio u jednu sobu i da 15 odina igraju rougelike igre.

Kad me netko pita za preporuku igre, ja mu kažem GTA IV. Jer je bolja od bilo koje stare igre.

Raz
03-04-2010, 12:50
Da... ako imaš superračunalo. (ili konzolu)

hacker
03-04-2010, 18:19
Ne kužim zašto toliko ljudi sere po novijim igrama. Nije uopće istina da one nemaju "dušu".

bezimeni
03-04-2010, 18:41
Seru jer im igre više ne predstavljaju takav adrenalinski gušt jer su se izdovoljili i zasitili a željeli bi ponovno biti gladni ...nema to veze sa novim igrama .

Babitz
03-04-2010, 19:29
Ja sam nov gamer - gejmam aktivno tek od '99. kada sam dobio prvi komp. Prije sam tek povremeno mogao neš zaigrat na tuđem snesu ili atariju prastarom, a opet bičam po današnjim igrama okolo i naokolo. :(

Planescape Torment sam odigrao prvi put prije godinu i pol, ali mi je svejedno bolji od svih novijih igara, ma koliko da je bezbrojnih bugova imao, lošiju grafiku, slabiji gameplay, itd. Deus Ex i System Shock su mi isto mnogo bolji od današnjih šutera i wonabi klonova, iako sam ih oboje odigrao prije možda koju godinu. I nakon toga još nekoliko puta reinstalirao. Far Cry sam jednom odigrao do pola i odjebo jer je bio dosadan. Metal Gear Solid mi je najbolji u serijalu, iako sam ga odigrao NAKON dvice i trice i tek mjesec dana prije četvorke. Zašto? Jer je bio najbolje prezentiran i najzabavniji. Jebeš grafiku. Štos je u prezentaciji igre, atmosferi, priči, itd. Half - Life još uvijek svi rado igraju, unatoč zastarjeloj grafici i fizici. Jebeš broj poligona, zabava je bitna. Generični šuteri poput Crysisa, Far Cry 2 i slično nisu vrijedni mog vremena. Da mi je samo prikaz slike bitan, gledao bih filmove.

Ako ti je do igara samo zbog grafike i gledaš samo zadnji krik, onda igre nisu za tebe. Developeri se trebaju više truditi. Nitko se ne želi vratiti u prošla vremena. Nitko ne želi onu grafiku otprije tri godine, kamo li dvadeset, ali developeri trebaju težiti nekim novim idejama, a ne prokušanoj generičnoj formuli.

GTA IV je tehnički bolja igra od svih starih, a i većine novih, ali je dosadan ko kurac. Prije bih igrao Contru, naročito co-op.

Phun factor =/= posljednji krik.

System
03-04-2010, 19:37
Dis ^

Also. Vezano za kontru


Your character in this game always has infinite ammunition, an attribute lacking in almost every game today. Developers today try to make their games as realistic as possible and the end result is having to spend hours and hours trying to find shit in the game. It's boring. Nobody wants to play "virtual scavenger hunt." If I wanted to find shit for hours, I'd clean my room, and if I wanted realism, I wouldn't be playing video games. It's that simple. The characters in this game don't talk. They don't have cute names. They don't make smartass comments every time they run into something, and they don't have 10,000 frames of animation. It doesn't try to be a movie and a game simultaneously, because that formula never works and people always end up skipping the rendered sequences once they've seen them anyway. What's the point?

- Maddox :) :)

Babitz
03-04-2010, 19:41
Nerealnost ftw. UT. <3

bezimeni
03-04-2010, 19:49
Rješenje je vrlo jednostavno.Kome se ne sviđaju nove igre neka igra stare i problema nema :D .

Nisam retro gamer niti ću biti .Radije potražim drugi hobi.Meni su današnje igre bolje nego jučerašnje.Nikada nisam igrao dobar fps kao što je stalker a igrao sam ih većinu .Nikada se nisam tako dobro zabavio uz jurilice kao što sam se zabvio uz Ditr, Shift i Grid .Jedino je Grand Turismo bio na tom nivou.Ali da ga idem igrati danas na PS 1 umjesto ovih nabrojanih na PC-u...nema šanse.
Zadnji Metro je pak primjer orgazmičnog fps-a .Grafika je totalno uzbudljiva .I sad da ja idem ponovno igrati Deus Ex ..nema šanse.Uzgled rečeno i Deus Ex je bio uboica konfiguracija kada je izašao i pucao je na naprednu grafiku .Bio je igriv tek nakon dvije godine .

Ima i negativnih primjera poput wolfensteina gdje je original remek djelo u odnosu na današnji nastavak.Ali to su rjeđe situacije. Uostalom rast gamerske industrije govori u prilog poboljšanja i napretka a ne obrnuto.Kada bi nove igre bile lošije od starih onda bi industrija propala.

Raz
03-04-2010, 19:54
Nebi propala, jer novi gameri ne igraju stare igre tako da ni ne mogu usporedit jesu li lošije ili ne... naravno da se uzima ono što je ponuđeno na pladnju. :)

Što se tiče same kvalitete, to varira od igre do igre no većina je mehanikom identična onima prije 10- ak godina što starijim gamerima smeta. Za 5-6 godina će i novi gameri bičati ukoliko će situacija biti ista, dok će se novopridošlice čudit zašto je igra bez "duše"... nije bez duše, ali je identična te zamotana u ljepše ruho. :)

bezimeni
03-04-2010, 19:59
Ma je...ja sam odigrao sve GTA dijelove ...neke i preko kurca.Zadnji dio je najbolji do sada i najviše sam se zabavio bez obzira što sam to do sada xy puta doživio.Teško će ga neki novi GTA svrgnuti sa trona ali stiže nam nova Mafija koja sigurno hoće :thumbs2: .Samo neka oni rade grafički nabrijane i zabavne nove igre .

sickpetey
10-04-2010, 17:08
Čovjece ja jos uvijek nakon nekoliko mjeseca nabacim warcraft 2 XD prva igra koju igro ostala mi blizu srca lol

baldrick_
12-04-2010, 20:28
zanimljivo da se još i danas prave strategije koje da maltene nisu ništa kompleksnije / bolje od warcrafta 2.. vidi supreme commander 2. mada, to jeste žanr koji je dosta napredovao, tu nema spora.

A kad vidim djete sa jednocifrenim brojem godina kako igra MW povraca mi se.
ne razbiram, šta je tu loše?


Zadnji Metro je pak primjer orgazmičnog fps-a .Grafika je totalno uzbudljiva .I sad da ja idem ponovno igrati Deus Ex ..nema šanse.
porediš babe i žabe.. sem toga, ti igraš pucačine i trke koje su maltene jedini žanrovi (sem rts-ova) koji su napredovali.. ne bi tako pričao da voliš rpg-eve ili avanture

if I wanted realism, I wouldn't be playing video games.
znači, da je hteo da realistično ratuje on bi se prijavio za rat u iraku? ja bogami ne bih, volim uzbuđenje i volim da se realno napucavam, al ne želim da umrem

people always end up skipping the rendered sequences once they've seen them anyway. What's the point?
lol, pa naravno da skipuju sekvence koje su već videli.. šta je tu loše, ni film ne bi gledao odmah posle prvog puta ponovo, nego bi ga skipovao. tako će neko odigrati kampanju, sekvence će mu biti apsolutno do jaja, drugi put će biti dosadne. . bolje to valjda nego da ih uopšte nema. taj maddox je neki reti, vidim ja


Planescape Torment sam odigrao prvi put prije godinu i pol, ali mi je svejedno bolji od svih novijih igara, ma koliko da je bezbrojnih bugova imao, lošiju grafiku, slabiji gameplay, itd.
da, rpg-ovi nisu napredovali, ali ne od tormenta, nego od baldura.. jer torment i nije pravi rpg, torment je neka potpuna evolucija žanra, koji je preko njega evoluirao u nešto što više nije rpg. btw, po čemu ima slabiji gameplay? ok, borba je lošija, ali to nije ni poenta igre.. nije lošiji, samo je drugačiji

Deus Ex i System Shock su mi isto mnogo bolji od današnjih šutera i wonabi klonova
da, zato što nijedan ni drugi nisu klasični shooteri.. kao ni half-life, uostalom. ne možeš to tako uspoređivati, mešaš babe i žabe. uporedi klasičnu staru pucačinu sa klasičnom novom pucačinom - primer - soldier of fortune 1 sa, ne znam, crysisom. sigurno nećeš reći da je sof bolji. ako to kažeš, onda znači da u stvari sada ne voliš klasične pucačine, a sof si voleo u mladosti, pa ti je sad simpatično da ga opet igraš.. takva je situacija sa mnom i đukom 3d i ostalima, ali neću se zavaravati da su bolji od novih

inače, i meni kao i bezimenom, je i dalje guštati igrati nove igre na staru foru, koje nemaju nikakvih inovacija, dok god su zabavne i dobro odrađene.. ali, naravno, ne bi ni bilo zanimljivo da nema inovativnih igara, vremenom bi se smorili

Seru jer im igre više ne predstavljaju takav adrenalinski gušt jer su se izdovoljili i zasitili a željeli bi ponovno biti gladni ...nema to veze sa novim igrama .
ti uopšte ne pomišljaš da ima ljidi koji ne igraju samo pucačine, a? kenjaju zato što je neko "pametan" to izvalio, pa ga je neko drugi čuo, pa sad svako ko oće da se napravi pametnim iskusnim gejmerom priča da nove igre nemaju dušu. ili to ili ne ume da objasni zašto više ne voli da se igru, pa ide linijom manjeg otpora. sve je to rubbish

System
12-04-2010, 20:47
A sry nisam se dobro izraziJo za to dijete. :)
Igra mali, ali to je strasno pogledati, psovke, vrstanje, skicanje... ma strasno. Pa i ja sam igrao igre kao djete ali ako sam se tako ponasao jebat me. I igre koje sam ja igrao bile su X puta teze od ovih danasnjih pa nisam bio debil da se tako ponasam.

Za Planescape Torment se moram sloziti sa tobom, igra je evouirala u sebi svojstven podzanr, sto je ispalo dobro za razliku od nekih koji to pokusavaju danas da urade ali im ne uspjeva.


S[quote:1gvavz4q]if I wanted realism, I wouldn't be playing video games.

znači, da je hteo da realistično ratuje on bi se prijavio za rat u iraku? ja bogami ne bih, volim uzbuđenje i volim da se realno napucavam, al ne želim da umrem[/quote:1gvavz4q]

VIDEO... IGRE... ne znaci li to nesto.

Hmm... video igre...

bezimeni
12-04-2010, 21:12
baldrick od kuda tebi da ja volim samo fps-ove i vožnje te da ne volim rpgove i avanture ?

Babitz
12-04-2010, 22:20
@Baldrick
Ne da mi se raditi strku s citatima pa ću samo ovako odgovoriti.
Planescape Torment je imao sjeban gameplay u vidu borbe. Bila je dosta kilava i pathfinding je znao biti retardiran. Malo mi je bilo loše odrađeno fajtanje kao mage, budući da sam brzo mogao spiskati sve spellove i jebat se ako se moram fajtati bez restanja. Ostali dio gameplaya, tj. razgovori, manipulacija drugima i sve ostalo je bilo besprijekorno. Slažem se da se igra u potpunosti izdigla iz žanra i zbog toga je nešto što nitko neće ponoviti i zbog toga je igra besmrtna i svevremenska.

Također, ne možeš imati realne igre. Mislim, koliko je realno da jedan vojnik sam izmrvi cijeli bataljun, da ti se udovi ponovno regeneriraju ako sjediš 4 sekunde iza zidića, itd. Opet, to je nešto subjektivno i meni ne odgovaraju igre kao gow, halo ili cod jer su mi monotoni, generični i generalno zakurac. Volim nositi gomilu oružja, medkite i kretati se brže od kornjače koja se penje na mt. everest s privezanim utegom od 16t. Da želim realnost, išao bih u vojsku.

U redu je da želiš igrati pokoju igru bez inovacija i sa starim štihom, ali koji je smisao da je svaka druga igra takva? Ne postaje ti monotono, generično i naporno? Jedna igra postane popularna i odmah svi drugi kopiraju. Halo je započeo trend covera i regeneracije pa se sad svi furaju na to. Da ne govorim o god of war klonovima. Ili furanje na RPG elemente u šuterima u kojma su relativno beskorisni. Zbog toga volim tvrtke kao bioware ili valve koji se uvijek trude nadograditi koncept ili izmisliti neš novo, umjesto da u najboljoj maniri EA-a, tj. sotone, nađu nekog s uspješnom formulom i primjene (kopiraju) ideje na svojim igrama.

I oke, stoji tvoj argument da ne moš uspoređivat DE i SS2 s "tipičnim" šuterima, no opet, glupo mi je kad netko kaže kako mu nije na kraju pameti igrati te igre radi zastarjelog prikaza. To je kao da kažem da su mi novi Star Warsi bolji od starih jer imaju bolje specijalne efekte.

bezimeni
12-04-2010, 22:44
Štima , poštujem tvoj stav .Ja sam se u ovu temu javio najviše zbog naslova teme koja aludira da si kul ako si retro gamer .Ili sam ja iznimka ili je naslov pogrešan .Niti sam više mlad , pogotovo ako uzmemo gamerski staž koji je vjerojatno duži od godina života autora teme niti volim stare igre ako imam adekvatnu zamjenu u novim igrama...a imam ih .Ne mrzim stare igre jer bi za mržnju morao biti emocionalno povezan sa tim sranjem , ali su mi jednostavno odbojne zbog zastarjele grafike . Isto tako će mi današnje igre biti odbojne za pet godina ako ću se i tada igrati. Možda će to ići i malo sporije s obzirom da grafika više ne napreduje tako rapidno .Eventualno me možda obuzme 3D ludilo pa ću sa gađenjem gledati na bilo koju današnju 2D igru.

Babitz
12-04-2010, 22:53
Virtual Boy? (http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_boy)S:D

Feanor
12-04-2010, 23:01
Danas ja i frend prali u Co-op-u od 12 : 00 do 18 : 00 . Nisam se ovako zabavljo godinama

Alien Breed

http://www.blogdeconsolas.com/wp-content/uploads/alien-breed-evolution.jpg

i Final Fight

http://i89.photobucket.com/albums/k202/bshirk/99-1.jpg

Sonic_Moronic
12-04-2010, 23:04
Ja sam nov gamer - gejmam aktivno tek od '99. kada sam dobio prvi komp. Prije sam tek povremeno mogao neš zaigrat na tuđem snesu ili atariju prastarom, a opet bičam po današnjim igrama okolo i naokolo. :(

Planescape Torment sam odigrao prvi put prije godinu i pol, ali mi je svejedno bolji od svih novijih igara, ma koliko da je bezbrojnih bugova imao, lošiju grafiku, slabiji gameplay, itd. Deus Ex i System Shock su mi isto mnogo bolji od današnjih šutera i wonabi klonova, iako sam ih oboje odigrao prije možda koju godinu. I nakon toga još nekoliko puta reinstalirao. Far Cry sam jednom odigrao do pola i odjebo jer je bio dosadan. Metal Gear Solid mi je najbolji u serijalu, iako sam ga odigrao NAKON dvice i trice i tek mjesec dana prije četvorke. Zašto? Jer je bio najbolje prezentiran i najzabavniji. Jebeš grafiku. Štos je u prezentaciji igre, atmosferi, priči, itd. Half - Life još uvijek svi rado igraju, unatoč zastarjeloj grafici i fizici. Jebeš broj poligona, zabava je bitna. Generični šuteri poput Crysisa, Far Cry 2 i slično nisu vrijedni mog vremena. Da mi je samo prikaz slike bitan, gledao bih filmove.

Ako ti je do igara samo zbog grafike i gledaš samo zadnji krik, onda igre nisu za tebe. Developeri se trebaju više truditi. Nitko se ne želi vratiti u prošla vremena. Nitko ne želi onu grafiku otprije tri godine, kamo li dvadeset, ali developeri trebaju težiti nekim novim idejama, a ne prokušanoj generičnoj formuli.

GTA IV je tehnički bolja igra od svih starih, a i većine novih, ali je dosadan ko kurac. Prije bih igrao Contru, naročito co-op.

Phun factor =/= posljednji krik.

<3

baldrick_
13-04-2010, 14:25
baldrick od kuda tebi da ja volim samo fps-ove i vožnje te da ne volim rpgove i avanture ?
sori, stekao sam taj utisak preko tvojih poruka, samo pričaš o pucačinama i trkama, dragon age ti se ne dojmi (i čini mi se da si napisao da ne voliš tolko rpg-eve u toj temi, ali nisam siguran), onda u ovoj temi pričaš kako su novije igre bolje zbog grafike i adrenalinskog osećaja koji važi samo za pucačine i trkačine. a grafika je presudna stavka samo 0,001% avanturista.

još nešto, pročitao sam svoju poruku, i ono "a?" deluje kao da se nešto ljutim i tome slično, što nije istina, nisam želeo da ostavim takav utisak

@Baldrick
Planescape Torment je imao sjeban gameplay u vidu borbe.
da, znam, no to nije problem jer se borba javlja u ~20 odsto igre, a ostatak su dijalozi koji su fenomenalni. tako da je gameplay torment praktično čitanje dijaloga, i po tome ima fantastičan gameplay. akcenat baldur's gate je na borbi više na priči, priča je urađena lošije u odnosu na die beste (torment), ali to ne znači da ima loš gameplay, jel je poenta igre u borbi, a ne u priči. tako, poenta tormenta nije u borbi, pa i nije strašno ako je loša. sam gameplay je i dalje zabavan.

Također, ne možeš imati realne igre.
dakako da možeš, samo treba malo maštovitosti.. vidi assassin's creed, boriš se, ali ne smeju da te udaraju mnogo, poenta je u blokiranju. ne misli se na realnost uopšteno, nego na (kako je neko lepo sročio) na realnost u okviru settinga. na primer, u settingu ass creeda je da si ti mnogo opak ubica. to je u tom settingu činjenica, to je realno.. e, onda tu, za taj setting, treba važiti neka realna pravila (tu uskače ta realnost koju ja cenim) - tipa, svi ljudi mogu da umru, itd. ako igra settingom kaže "ljudi ne umiru" ili "ljudima se zdravlje popravlja dok sede iza bureta" to je ok, takav je svet, to je fantazija.. ali ako ne, onda oću realnost, a ne da sam pretpostavljam zakonitosti sveta.

U redu je da želiš igrati pokoju igru bez inovacija i sa starim štihom, ali koji je smisao da je svaka druga igra takva?
kao što sam napisao, ne bih voleo da svaka druga igra bidne takva, postalo bi dosadno

I oke, stoji tvoj argument da ne moš uspoređivat DE i SS2 s "tipičnim" šuterima, no opet, glupo mi je kad netko kaže kako mu nije na kraju pameti igrati te igre radi zastarjelog prikaza. To je kao da kažem da su mi novi Star Warsi bolji od starih jer imaju bolje specijalne efekte.
slažem se da je glupo kad neko to kaže (nisam siguran dal je to neko stvarno reko), ali to poređenje nije na mestu. star warsi se ne sastoje samo od efekte i akcije, već i od priče. da bi novi bili bolji od starih moraju imati i bolju priču. ali, za pucačinu priča nije toliko bitna, mnogo je bitnija grafika, udobnost i osećaj napucavanja, kao i level dizajn. po svim tim aspektima, današnje pucačine su bolje od starih. opet, deus ex i ostali nisu klasične pucačine, pa se mere po nekim drugim stvarima, o njima ne pričam.

Silvery
20-04-2010, 12:27
Neki dan mi je baš došao jedan prijatelj, i on je jedan od ovih koji mrze igre koje imaju dušu. Pokažem mu Fallout 2, i mada on zna dobro engleski, nije mu se svidjelo. NIJE. Pa koliko glup tip mora da bude da mu se Fallout 2 ne svidi?!

str1k3r
20-04-2010, 12:30
Ukus? Možda ne voli RPG?

Arbiter of Change
20-04-2010, 12:32
Ništa čudno, F2 je tehnološki užasno arhaičan i danas ga trebaš igrati malo duže da shvatiš zašto je zapravo dobar.

Silvery
20-04-2010, 12:47
Ne strikeru, on zapravo voli RPG-e, FPSove i neke menadžere i strategije.

str1k3r
20-04-2010, 12:51
Onda je ovo što Arby kaže. :)

baldrick_
20-04-2010, 12:55
ma ti si glup

Maja
23-04-2010, 12:06
Moji vršnjaci igraju samo novi Cod... Ništa više.. Ah :/

baldrick_
23-04-2010, 12:33
takva su deca, čekaj još nekolko godina, pa će sve leći na svoje mesto.. ili upiši informatičku gimnaziju

Forengner
23-04-2010, 12:40
Ja uglavnom igram starcraft warcraft diablo(2) sa starom ekipom,a sto se takvih igraca tice,samo ih ignorisem i podlo se smejem kada im treba pomoc.

Arbiter of Change
23-04-2010, 13:19
takva su deca, čekaj još nekolko godina, pa će sve leći na svoje mesto.. ili upiši informatičku gimnaziju
Da, sjesti će na mjesto... a koje mjesto kad jedino imaju iskustva s tim novim igrama? :)
Ja u neku ruku žalim i zavidim ovim novim gamerima - nemaju pojma što su propustili pa žive u blaženom neznanju i kondicioniraju se na nove igre.

System
23-04-2010, 14:03
zcLQosGVGBo&feature=related
:pray: :pray: :pray: :pray:
Ima veze sa temom.


Jos jedna karakteristika koja nedostaje danasnjim igrama je zabava. Skoro sam igrao sa frendom Crash Bash koja zabava citav dan smo igali i smijali se ko budale. :D
Valjda sad hoce da prave ozbiljne igre, ne znam.

baldrick_
23-04-2010, 14:16
[quote="baldrick_":2aic1x7r]takva su deca, čekaj još nekolko godina, pa će sve leći na svoje mesto.. ili upiši informatičku gimnaziju
Da, sjesti će na mjesto... a koje mjesto kad jedino imaju iskustva s tim novim igrama? :)
[/quote:2aic1x7r]
to je zanimljivo pitanje.. doćiće sigurno vreme kad će ih fps-ovi smoriti (bilo zato shvate da su isprazni, bilo zato što samo to igraju). ako ima onda tutneš avanturu, kontam da će im se svideti.. ili još bolje rpg (rpg-ovi su popularniji). problem je što nema ko da im tutne taj rpg, pa će prvo doći na forum da kukaju kako više igre nisu kao nekad, više nemaju dušu, bla bla bla.. a onda će jednostavno da batale igranje

btw, ja pronalazim mnogo zadovoljstva i u novim igrama. sve sem rpg-a i avantura je sad bolje, ko voli igraće, ko ne voli kukaće po forumima.. sem ako nije fan isključivo rpg-a i avantura, ali i dan-danas se nalazi dosta dobrih predstavnika tih žanrova

Kostolomac
07-06-2010, 19:39
Pa koliko glup tip mora da bude da mu se Fallout 2 ne svidi?!
Meni se ne sviđa. A gejmam se već cca. 14-15 godina, i volim RPG-ove. Glup nisam, barem koliko znam. Možda sam blago usporen.
Kao što je str1k3r rekao, vjerojatno je stvar ukusa. Pa barem su igre dovoljno širok pojam da svatko može razviti svoje afinitete i svoj ukus za njih.


Btw. za razliku od nekih, ne smatram se posebnim i oldskul gejmerom zato što sam odrastao na prastarim igrama. Kakve to ima veze? :(

Forengner
07-06-2010, 19:49
Pa da,ali ti si ga igrao,imas gomilu odl-school igara na polici,i imas argumente.
Danasnjoj kompaniji je jedini razlog 'Sranj* grafika..*.
+nisu nista bolje igrali.

Kostolomac
07-06-2010, 19:52
Ali takvi likovi većinom nisu samo površni u igrama, nego i u većini stvari.
To je već mentalitet čovjeka, barem po mom mišljenju.

Forengner
07-06-2010, 19:57
Zapravo,oni su maksimum idiotizma.
'Kanter',' Vorkraft'.
Yup,to je to.
Nop,ne zelim umanjiti vrednost ovih igara,ali ne mozes sebe nazivati gamerom,ili 'pro' igracem,ako si samo igra ova dva naslove.
Oni to rade.
Stalno.
Nerviraju me :o

baldrick_
07-06-2010, 20:38
pametni ljudi će provaliti da si ti pro, a oni paljevine, a za one manje pametne bi trebalo da te bude baš briga..

Ali takvi likovi većinom nisu samo površni u igrama, nego i u većini stvari.
To je već mentalitet čovjeka, barem po mom mišljenju.
ne bih rekao da je površnost, već niska duhovna inteligencija (što ne znači da imaju niske druge inteligencije)


Danasnjoj kompaniji je jedini razlog 'Sranj* grafika..*.

što ne znači da su glupi

Forengner
07-06-2010, 20:49
Ne glupi,ali primitivni.Poenta rpg-a nije graficki ugodjaj,vec prica,sposobnost igre da abzorbuje igraca u njen svet,dijalozi,likovi,svet,sve to.Ako je uz sve to i grafika dobra,onda je igra uspeh.

baldrick_
07-06-2010, 22:00
da, i taj lik ceni grafiku, a ne to ostalo, i zato ne igra rpg. možda je grafički umetnik, ne voli igre, a voli da gleda grafiku, a u slobodno vreme čita dostojevskog. i on je sad primitivan? mani da mlatiš. to što neko ceni priču ne čini ga ništa pametnijim od onoga što ceni grafiku u igri. da bi se odredila duhovna inteligencija gleda se sposobnost kritičarskog razmišljanja vezanog za niz aktivnosti (igre, filmove itd.).

cham3leon
07-06-2010, 22:07
Nije sve ni samo priča, da ga jebeš. Assassins Creed serijal meni ima baš lijepu napetu priču, ali igre mi suxaju dosta zbog lakoće i manjka izazova.

baldrick_
08-06-2010, 00:51
naravno da nije.. ali je jako bitna, ako je priča shit neću igrati igru bez obzira na žanr (izuzimajući pes)

Adikaaaa
15-08-2010, 21:17
Ma koja država, svijet... :( Mlada đubrad ne znaju što je kvaliteta.. glavno da je shiny... Meni su stare igre [većina]Sxyz puta bolje od ovih novih... Te igre imaju dušu...

EDIT: E, da... Ovo bi trebalo u pljuvačnicu, don't you think?
:thumbs2: ... Stare igre FTW ... ove današnje ništa nisu zanimljive nit imaju zanimljiv događaj ... Samo da se puca il vozi, i da je grafika napucana, a šta se dešava koga briga ...
Najjače su stare igre k'o Mighty Final Fight za NES, Super Mario, Batman :P
I one za Playstation 1, Breath of Fire IV, Worms :)
A ne ove današnje koje su "Niđe veze" kao NFS, dobra stara igra, al novi dijelovi je upropastiše :hangin:

Razzarach
15-08-2010, 22:21
newfags.
jos me vise nerviraju oni sta seru po novim igrama a stare uzidizu u nebesa.

Nodakim
15-08-2010, 22:56
Ne glupi,ali primitivni.Poenta rpg-a nije graficki ugodjaj,vec prica,sposobnost igre da abzorbuje igraca u njen svet,dijalozi,likovi,svet,sve to.Ako je uz sve to i grafika dobra,onda je igra uspeh.


Da želim sve što si naveo,pročitao bih knjigu.
Ovako želim grafiku,animacije i ostale kerefeke jer su zabavni.

baldrick_
16-08-2010, 01:06
:thumbs2: ... Stare igre FTW ... ove današnje ništa nisu zanimljive nit imaju zanimljiv događaj ... Samo da se puca il vozi, i da je grafika napucana, a šta se dešava koga
jel znaš ti, sinko, da je nikako da nađem vremena da odigram 4 (4!) avanture izašle u zadnja 2-3 meseca? daklem, pedesetak sati u kojima sigurno neću da pucam ili da vozim, a od toga 25 sigurno kvalitetno.

W3DR4N
16-08-2010, 01:48
Morate shvatiti da su 97. za Fallout pričali jednako, koji je imao sasvim solidnu grafiku, a bio manje kompleksan od igara izašlih krajem osamdesetih.
Igre moraju zadovoljiti audio-vizualnu prezentaciju svog doba, te pratiti gaming trendove koji se traže.

Problem je u tome što tek 20 naslova od njih par stotina unutar par godina postanu legende. Onda se gleda na to da su te igre klasici. A što je s ostalima? I tad je izlazila hrpa smeća i loših igara, od kojih su neke samo gurale tehnologiju, a neke na prastaroj tehnologiji izvlačili gameplay. Za deset godina, nitko neće htjeti igrati Mass Effect, a pričat će se o njemu kao čistom klasiku vođenja fabule. Što, to smeće s lošom grafikom?

Aral
16-08-2010, 07:01
Istina. Pitanje je dal ćemo ME i slične igre uopće tada moć pokrenut na nekin turbo uber novim os-ovima.

Sickmanno1
16-08-2010, 16:18
Osobno mislim da je ME los primjer. Brijem da ce se ta igra igrati i za 10 godina.

No mogu samo kao i vi nagadati...budemo vidjeli ^^

baldrick_
19-08-2010, 12:41
Igre moraju zadovoljiti audio-vizualnu prezentaciju svog doba, te pratiti gaming trendove koji se traže.

možda da bi se dobro prodale, ali ne i da bi bile kvalitetne. uzmimo za primer rpg žanr - prelepo nacrtana 2d igra visoke rezolucije sa glasovnom glumom zbog toga objektivno sigurno neće biti lošija igra od rpg-a pogođenog vrhunskom 3d grafikom

Čux
20-08-2010, 10:09
Moraju ak oće išta prodat, jer ak zgleda ispod prosjeka dosta ekipe neće biti zainteresirano opće probat ju. To samo pacijentima poput mene nije važno kak zgleda pogotovo MP igre koje vrtim na najnižim postavkama koje se nude.

bezimeni
20-08-2010, 10:22
Osobno mislim da je ME los primjer. Brijem da ce se ta igra igrati i za 10 godina


Ja ću za deset godina igrati ono što će biti aktualno a na ME ću gledati kao na dobru staru ali zastrjelu igru .Prije tridesetak godina sam uživao na tada najjačoj igri Phoenix .Danas ju više ne igram niti sam ju igrao kada je izašla neka tehnički naprednija igra .

-3upcRD5zB4

Sickmanno1
20-08-2010, 18:57
Ah ti si posebna prica xP

Ali ono nije isto prije 10 godina i sad 10 godina. Recimo 2000 godine igre uz 1990 su bile tuzne i smjesne, a danas 2010 godine, neke igre oko 2000 izgledaju i danas sasvim ok i igraju se.

(Counter Strike 1.6, UT99, Quake 3, Diablo 2, StarCraft..........)

bezimeni
20-08-2010, 20:09
Izuzeci i manjina .Igra se i tetris dan danas .Gaming industrija iz godine u godinu raste i to sigurno ne zato jer se igraju stari naslovi .

Sickmanno1
20-08-2010, 21:04
Izuzeci i manjina .Igra se i tetris dan danas .Gaming industrija iz godine u godinu raste i to sigurno ne zato jer se igraju stari naslovi .

Nisi morao tako veliko mi to naglasiti. Sta se izgra sa pocetka 90ih?

Tetris, lol, okey...

Ja sam nabrojao sam par igri, dok bi kreno preko 100 bi ih nabrojao...

baldrick_
21-08-2010, 11:58
izuzeci i manjina... pa sad, nisam siguran. ima li više pucačina i simulacija vožnje od rpg-ova, avantura i strategija?

Chupacabra
06-12-2010, 17:07
jučer došao frend.
Stavio sam mu da igra Deus Ex.
Nakon pet minuta objašnjavanja fizike vatrenih oružja i sistema ciljanja, zaigrao je.

ŠPRINT ŠPRINT PUN GAS TRČANJE DOK PUCA JEDAN BESKONAČAN RAFAL IZ ASSAULTGUNA DOK SE NE ISPRAZNI!!!!!!1111

neki su ljudi jednostavno glupi. :(

Kostolomac
06-12-2010, 18:19
Dobar ti frend kad ga prozivaš glupim na temelju igre ;)

K4ciga
06-12-2010, 18:49
Šta sam ja sad "noob" jer mrzim stare igre? Osobe koje to tvrde bi najradije poslao u neki konc logor, gdje bi cijeli dan razbijali kamenje. Oprostite, ali meni je vrhunski mazohizam igrati Diablo II, koji je u svoje doba bio fenomenalan, samo zato jer je "klasik" i jer ima "dušu". Realno gledajući, jedan Battlefield : BC2 ždere u svakom pogledu sve starije igre, ali HEJ, to su klasici.

Inače, najjače mi je to kurčenje po forumu gdje se naveliko određene persone hvale igranjem "klasika", usput se žaleći što više nema takvih igrica.

@Chupakabra, ti na osnovu igrice ideš nekog smatrat glupim? Što je najgore, vjerojatno si šutio cijelo vrijeme dok je tako igrao, da bi ga kasnije popljuvao na, pazi, forumu. Nemoj se družit sa "glupim" ljudima ako ti je to toliko ispod časti.

Forengner
06-12-2010, 19:05
Naravno da nisi,vec samo mozes da biras,pretpostavljam da imas ok pc,dok ja naprimer,imam krs,koji eventualno mota novije igre na minimum setingu,pa je normalno da cu birati starije igre barem dok malo ne poboljsam pc,kad se to desi,odmah cu kupiti DA:O iliti 'nove igre',a do tada,Oblivion,Morrowind,CoD 2,BG,WiC,MB Warband i ekipa za mene.

Chupacabra
06-12-2010, 19:07
@Kaciga:

Gle, taj frend je aktivan gamer koji igra sve igre, i kad kažem sve, i mislim *SVE*. Sad, to što mu je nekoliko ljudi (uključujući mene) pokušalo objasniti kako je lakše igrati, to zanemarimo. Želim reći da taj tip igra igre već 5 godina, ali je opet... Loš u tome, ne može naučiti. Na to sam mislio kad sam rekao da neki ljudi ne mogu naučiti.


Edit: tek sad vidim da sam napisao da je lik glup u svom ranijem postu, fejlam. Htio sam napisati da neki ljudi jednostavno ne mogu naučiti neke stvari.

cham3leon
06-12-2010, 19:32
Nije stvar u tome da je 2D grafika bila ljepša. Daleko od toga. Mene je dosta tih starih klasika odbilo baš zbog grafike, ali čak i ako grafika nije bogzna kakva, igrivost ju uvijek može zasjeniti i natjerati te da igraš zastarjelu igru. A da su nekad igre bile bolje, to nije samo iluzija. Možda se s time ponekad pretjeruje, ali ima uvijek nečega u tome.
Uzet ću za primjer žanr vožnji (arkade, kvazisimulacije) na PC-u i pobliže NFS serijal o kojem konstantno lomimo koplja. Igra o kojoj pričam je NFS četvorka, High Stakes. Ruku na srce, u vožnji nije nešto očaravajuće, auti su malo previše zalijepljeni za cestu i ne zanose se, ali svejedno je umijeće i gušt kočiti na pravom mjestu i pravilno proći zavoj bez dodira sa zidovima i izaći na ravnicu što brže možeš dok motor urla na 5-6 hiljada okretaja. Opet ruku na srce, pa priznam da me danas ne bi vjerojatno toliko zanimala ta igra kad sam navikao na hardcore simulacije koje me danas mnogo više vesele, ali činjenica stoji kako je ta igra rulala.

Prvo što bih naveo su oštećenja. Današnji žanrovski kolege ove 12 godina stare igre na tom polju su jako neodlučni, malo bi, malo ne bi. Nisu to bila bogzna kakva uništavanja i detaljnost ili realizam pogotovo uspoređujući s današnjim naslovima, ali auto je i izgledao oštećeno i ponašao se oštećeno nakon što si se razbio s njim pa je trebalo paziti. Čak ti je nekoliko barova u ćošku pokazivalo koliko je uništen motor, bodywork, ovjes i tako dalje. Što je još važnije, jedan od modova igre bila je karijera sa pun kok raznoraznih eventova gdje si kupovao automobile, utrkivao se s njima, kladio se u njih u utrci, čak ih i nadograđivao (!) iako nije bilo posebnih opcija za vizualnu customizaciju, već je svaki level nadogradnje imao svoj body kit. Poanta jest, da su nakon svake trke u karijeri auti zadržali svoju razinu oštećenja pa ih je trebalo popravljati, što iskreno nisam vidio u jednoj takvoj igri već dobrih 8-9 godina. U današnje vrijeme kad se igre poput Shifta kurče sa svojim detaljima ovakvim i onakvim zbilja je žalosno da moraš kupovati jedan Gran Turismo da bi imao karijeru u kojoj oštećenja ne nestaju magično.

Drugi detalj koji bih istaknuo ovdje je da je igra o kojoj pišem imala pogled iz kokpita. Da, igra iz 98. je imala taj čarobni kokpit koji današnji žanrovski predstavnici često ističu kao strašan novitet i adut svojih igara. I ne, to nije bila nakupina piksela sa volanom koji se nespretno rotirao lijevo desno, nego lijepo dizajnirani i prepoznatljivi kokpit za svaki automobil. Ne sjećam se da je simulirao osjećaj G-sile kao u Shiftu, hell, nije imao ni ruke na volanu jer bi u to doba ruke izgledale toliko loše da bi nagrdile ukupni dojam, ali bio je skroz fora, pogotovo kad je noću policajac jurio za tobom, a na dashboardu su se presijavala crvena i plava svjetla rotirki.

Da ne idem još u dublje detalje samo da navedem da je spomenuta igra imala mnogo detalja. Svaka staza se mogla odvoziti u mirrored, reversed, bad weather, night modu. Može i sve to zajedno. Mogao si manualno uključivati isključivati svjetla (duga i kratka, molit ću lijepo), s tim da je bilo nekih staza koje su noću bile toliko mračne da si bio u banani ako si razbio svjetla. Postojao je i car showcase u kojem ste mogli vidjeti detalje o svakom autu u igri i interaktivno razgledati stvarnu unutrašnjost svakog auta. Bilo je i tuniranja, odnosno podešavanja performansi auta da odrediš kako da ti se ponaša. U Hot Pursuit modu mogli ste ako ste kao racer pobijedili protivnika na svakoj stazi i kao policajac uhapsili oba trkača na svakoj stazi naknadno otključati SVE STAZE iz prethodnog nastavka Hot Pursuit, skupa sa izvedbama gotovo svih postojećih staza po snijegu.
Automobila nije bilo baš mnogo za današnje standarde, ali koliko se sjećam zajednica se pobrinula da ponuda auta bude mnogo šira. Sjećam se jedne stranice sa preko 300 auta za NFS četvorku koji su se mogli skinuti s neta. Šteta što sam onda bio klinac koji jedva da je znao koristiti IE, a kamoli instalirati modove.

Iako možda vozni model nije bio remek djelo, ali bilo je damn zabavno i kad pogledate s koliko brižnih detalja je igra napravljena, što reći, ko nas to danas zajebava?

crnisokol
06-12-2010, 22:02
Šta sam ja sad "noob" jer mrzim stare igre? Osobe koje to tvrde bi najradije poslao u neki konc logor, gdje bi cijeli dan razbijali kamenje. Oprostite, ali meni je vrhunski mazohizam igrati Diablo II, koji je u svoje doba bio fenomenalan, samo zato jer je "klasik" i jer ima "dušu". Realno gledajući, jedan Battlefield : BC2 ždere u svakom pogledu sve starije igre, ali HEJ, to su klasici.

Puno si pretjerao s ovakovom usporedbom...
Što se tiče starijih igara..evo ja sam se natjerao da zaigram Baldur's Gate jedinicu (TuTu mod, za nešto ljepšu grafiku) i uopće mi nije žao. dapače igra je odlična..u vrijeme kad je dvica izašla zaigrao sam, ali nije bila za mene..tad sam više brijao na pucačine, dok mi je danas RPG prerastao u najdraži žanr i u nedostatku dobrih novih rpg igara odlučio sam zaigrati hvaljeni klasik..

A strka oko Diabla 2 mi nikad nije bila jasna, kao ni oko Starcrafta..je, dobre su igre, ali mene nisu baš očarale previše..ali to je moje subjektivno mišljenje samo :D


Inače, najjače mi je to kurčenje po forumu gdje se naveliko određene persone hvale igranjem "klasika", usput se žaleći što više nema takvih igra.

kad ''nabiješ popriličan gamerski staž'' i ti ćeš sa sjetom pričati o ''klasicima'' :D...
e kad se sjetim Warcrafta 2, Heroesa 3, Unreal Tournamenta, Quake 2 itd. itd.

Bartuc
06-12-2010, 22:17
Meni su najbolje igre koje sam u životu igrao upravo stare igre:

1) DeusEx
2) Baldur's Gate
3) Sacrifice
4) Vampire the Masquerade - Redemption


Ali glupo mi je reći da nove igre ne valjaju. Ima strašno puno loših i neigrivih naslova, ali ima i odličnih poput:


1) Witcher
2) PoP - SoT
3) HoMM 5
4) Mass Effect
5) Stalker
itd.


Svaka generacija gaminga ima štošta za ponuditi, ali opet su mi najdraže igre bile upravo ove starije. Moglo bi se reći da sam bio mlađi i možda više uživao u gamingu nego danas, ali tu pretpostavku ubija činjenica da i dan danas obožavam zaigrati sve navedene igre i to nakon n prelazaka.

crnisokol
07-12-2010, 13:25
Može opis Sacrifice-a?..prvi put čujem za tu igru :?

Forengner
07-12-2010, 13:31
Davno je izasla,zanimljiva kombinacija RTS-a i akcionih igara.(ti si rendom wizard i cilj ti je da prineses zrtvu na neprijateljskom oltaru.)

Bartuc
07-12-2010, 13:42
Najgenijalnija RPG/Strategija (nije baš RPG, ali ajde :D) orijentirana na magiju ikada :pray: Ti si mage, imaš svoj oltar koji štitiš da ne bude oskvrnut i cilj ti je pobijediti druge magove tako da im oskvrneš njihove oltare. Oltare oskvrneš tako da žrtvuješ jedinicu na oltaru svome bogu, što je jača jedinica, to je proces oskvrnuća brži i jači.


Kako bi uopće mogao voditi borbu, moraš imati odličan izvor Mane. To radiš tako da zauzimaš Mana Shrineove koji ti šalju manu preko malih unita koje summonaš. Osim tih pokretnih mana unita, summonaš i razne jedinice (melee, ranged, flying) koje zahtjevaju određen broj duša da bi ih prizvao. Na mapi imaš plave duše koje možeš odmah pokupiti (to su duše od tvojih palih jedinica) i crvene duše (neprijatelji i NPC) koje moraš prvo konvertirati na oltaru da bi ih mogao koristiti za svoju vojsku.


U igri imaš na odabir između 5 bogova, ne moraš ostati vjeran istome bogu, radiš za onoga tko ti se sviđa u tom trenutku. Svaki bog ima svoje magije, svoje animacije kod castanja magije i svoje jedinice.


Unit design je jednostavno genijalan, magije su epske (mislim da igra nema dan danas konkurencije u svijetu magije!?), gameplay je trubo zarazan i dinamičan. Igra je BOGOVSKA, jedna od najboljih igara ikada.... ikada!



Z_64URxWCTI&feature=related

crnisokol
07-12-2010, 14:39
djeluje zanimljivo po tvom opisu..stavit ću je na svoju ''to play'' listu :D

dino032
07-12-2010, 14:50
I tako igram jedan dan ja Diablo 2, i dođe do mene frend iz razreda da mu posudim neke igre. I sad pitam ja njega kakve igre hoće i tak. Prvo mu pokažem Diablo, i naravno, on veli "Kaj bum to igral to grdo zgleda."... S:-x Al tu nije kraj. Veli on meni da pokažem kakve "pucačine" (kak to njubiji vele) imam, da on moze igrat prek neta. Naravno, ponudim mu dobri stari Quake 3 i Unreal Tournament, a ovaj na to "Joj daj kak ta sranja moreš igrat, gle kak je jadna grafika.". Uspio sam još obuzdati živce, pa ga pitam kakve igre onda uopće hoće. Veli on meniS"Daj mi nekaj s autima.". I ja naravno krenem trazit te igre. E, i tu mi je u jednoj kutiji za oko zapela kutija od Starcrafta, i CD od Warcrafta 2. Uzel sam ih tak, čisto da ga isprovociram :D , i pokažem mu. "Joj nemoj mi ta sranja nudit, to samo klikćeš po ekranu. A i gle grafiku kak je jadna.". Sad mi je bilo dosta, i pitam ja njega "A kaj ti onda oćeš?". Veli on meni "Imaš fifu ili san andreasa?" Lolz skoro mi je pozlilo. Nemam niš protiv tih igara, al većina srednjoškolaca (moje dobi, ofc) igra samo San Andreas ili NFS. I onda dok im pokažeš neki klasik, onda jednostavno vele "Smeće."... Kud ide ova država? :-x
jesi ti cuo za ono GTA 4

Sickmanno1
08-12-2010, 01:04
GTA 4 je isto smece

W3DR4N
08-12-2010, 02:02
Sacrifice

Zaboravio si napomenuti da igra ima najjači voice casting ikad. Uz Soul Reaver serijal.

b1AFOkCcW6U

crnisokol
08-12-2010, 09:12
jesi ti cuo za ono GTA 4

GTA4 < San Andreas :D

dino032
08-12-2010, 10:01
jesi ti cuo za ono GTA 4

GTA4 < San Andreas :D
de ajd gta 4 puno bolji nego san andreas

crnisokol
08-12-2010, 12:04
jesi ti cuo za ono GTA 4

GTA4 < San Andreas :D
de ajd gta 4 puno bolji nego san andreas

kako kome..meni ej san andreas bio fantastična igra koja me odmah zarazila..dok je gta 4 dobra igra ali nije mi na toj razini..da i ne spominjem neopravdano visoke hardverske zahtjeve..