PDA

Pogledaj cijelu verziju : Antivirusi!



RaptorFang
13-01-2009, 22:57
KOje su najbolje zastite za kompjuter (antiviruse,cistac,...)?
Kako vi svoj kompjuter odrzavate cistim,brzim i sigurnim!?
Hvala

Chappi
13-01-2009, 23:39
1.obrisi winse i sacuvaj bitne podatke.
2.Instaliraj sve potrebne drivere za komp(nove)
3.Optimiziraj komp po vodicu koji je na pcplayu forumu.
4.Za antivirus i firewall Uzmi BitDefender Total Security 2009
5.Za ciscenje spywarea koristi spy bot ili ad-aware
6.Za popravljane registry greska koristi registry booster
7.Jednom mjesecno defragmentiraj disk

To ja koristim i komp mi je usavršenom stanju.

SkunK
14-01-2009, 00:06
1. Koristim NOD32,mozak (najvaznija komponenta sigurnosti spriječava 80% zaraza), Windows Vistu s najnovijim i redovnim updateom (ostalih 20% zaraza), Spybot S&D i built in Windows Defender za spyware. To ti je imho dovoljno. Firewall isto od Viste, no mozak najviše spriječi zaraze i provale. Ako bas zelis firewall preporuka je Comodo firewall ili Zone Alarm.

2. Za odrzavanje "čistoće" koristim Tune Up 2009 i CCLeaner. To varira od korisnika do korisnika, meni je zasad ovaj mix dovoljno dobar. I Diskeeper 2009 za automatski defrag.

Chappi
14-01-2009, 00:12
Meni poslo pp da mu je to za stari pc a novi mu je prosjecan tako da vista otpada.Bezveze je imati antiviirus i firewall posebno...Uzmi Od bitdefendera sve u jednom paketu

Hellboy
14-01-2009, 11:57
ja koristim BitDefender Total Security 2009, redovno updateani WinXP, Windows Defender, SpyBot i CCleaner...nema teoretske šanse da se nešto prošverca ^^

SkunK
14-01-2009, 13:45
Dosta ljudi hvali BitDefender iako je ga ja baš ne preferiram jer nema toliko dobru herustiku kao npr. NOD32 . Ali stvar je u tome što svatko ima svog favorita, pa ako izabereš BitDefender 2009, NOD32,Kaspersky itd. nećeš pogriješiti jer iako postoje razlike, tebe kao krajnjeg korisnika nebi trebale zanimati. Važan je mozak najviše kao i oprez.

The Jackal
14-01-2009, 17:20
Koristim Kaspersky 2009 i odličan je. Još i AD-Aware i to ti je sasvim dovoljno. I updejtovi redoviti ofkors

josip_kraš
14-01-2009, 19:35
avast 4.7
noadware
adaware
spybot s&d
to koristim za čišćenje kompa od gamadi, avast je odličan free antivirus koji se sam updatea.ostali programi su isto free osim noadwarea.

za čišćenje i popravak registrya
tuneup utillities
glary utillities
ccleaner

glary i tuneup imaju opciju prikazivanja programa koji se pokreću pri startupu, i koji vrlo usporavaju sam startup.većinu programa preko glarya i tuneupa možeš isključit.
također glary, tuneup i ccleaner koristim za čišćenje registrya i temp filesa.

viruse skeniram jednom mjesečno, naravno prvo update antivirus programa.