PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem sa driverima na visti i dx10



Hidraulicar Kreso
13-01-2009, 19:45
Ovako, imam friško instaliranu vistu home premium 32 bit. Stavljeni najnoviji driveri za grafu znači catalyst 8.12, i dok igram neke igre u dx10 modu mi se zna ekran zacrniti na 5 sekundi i vrati mi se u igru. Ponekad da a ponekad ne, i moram ići u tak manager i zatvoriti igru. Probao sam nekoliko puta napraviti reinstal drivera, ali opet isto. Jedino što nisam probao je staviti 8.11 catalyst. Ali dok igram u dx9 sve je ok. Do čega bi mogao biti problem. A nakon svega toga mi izbaci video card driver stopped responding and recovered succesfuly.

C
13-01-2009, 22:28
Nema sumnje. Već sam pisao o tome. Grafička ti je hybrid koja nema 100% prikladne drivere. Ginward 8800GT je prerađena nVidia GeForce 8800GT, i tu je smetnja. Ti, kao ja na hybridci od Asusa, a izvorno od ATI-a i drugi, imaju iste takve probleme. Jednostavno driveri nisu 100% kompitabilni sa grafičkom jer je grafička prerađena od nekog drugog proizvođača, te driveri koji postoje za tu grafičku nisu kompitabilni 100% s njom, i tu ti je problem. Riješenje mogu biti noviji driveri, ali mogu biti i stariji, te ultra-stariji, jer s novijim driverima se zakrpa 5 grešaka, ali nastane novih 10...

Hidraulicar Kreso
14-01-2009, 15:13
izvini, ali ne gledaj moj sig, i ne čitaš dovoljno dobro moj prijašnji post, ja nemam 8800 gt, nego gecube radeon hd 3870 xturbo ddr4.

C
14-01-2009, 15:17
Pa očito grafička nije čistokrvna ATI! Prerađena je od drugog proizvođača. Čitaj ti malo bolje moj post. :wink:

Hidraulicar Kreso
14-01-2009, 15:35
Pa očito grafička nije čistokrvna ATI! Prerađena je od drugog proizvođača. Čitaj ti malo bolje moj post. :wink:

ok, i što mi je sada činiti

Nee Joe
14-01-2009, 15:38
pošto je ovo već tema o driverima imam i ja jedan problem (ja sam n00b kod tih stvari pa se baš ne kužim u sve to) na Visti. Naime, imam Vistu Ultimate 64bit verziju i imam grafičku GeForce 8500gt. Svaki put kad idem instalirati nover drivere radi normalno, zatim dođe do pola i prekine raditi, a ne znam u ćemu je problem. Još ću stavit što mi se pojavi kad prestane pa ko zna nek mi pleez pomogne.

C
14-01-2009, 20:23
Pa očito grafička nije čistokrvna ATI! Prerađena je od drugog proizvođača. Čitaj ti malo bolje moj post. :wink:

ok, i što mi je sada činiti
Nema popravka, kako sam i rekao. Jedino novi i/ili stari driveri. Ali hybridna grafička ti nikada neće imati svoje drivere koji će raditi na njoj 100%.

Deadwalker
15-01-2009, 23:40
Nema sumnje. Već sam pisao o tome. Grafička ti je hybrid koja nema 100% prikladne drivere. Ginward 8800GT je prerađena nVidia GeForce 8800GT, i tu je smetnja. Ti, kao ja na hybridci od Asusa, a izvorno od ATI-a i drugi, imaju iste takve probleme. Jednostavno driveri nisu 100% kompitabilni sa grafičkom jer je grafička prerađena od nekog drugog proizvođača, te driveri koji postoje za tu grafičku nisu kompitabilni 100% s njom, i tu ti je problem. Riješenje mogu biti noviji driveri, ali mogu biti i stariji, te ultra-stariji, jer s novijim driverima se zakrpa 5 grešaka, ali nastane novih 10...

istina, opet sam iskusio taj problem na svojoj kozi. Trenutno sam 175.16 verziji posto je to zadnja verzija drivera koji normalno funkcioniraju na mojoj grafickoj. Prvo sam probao 178.24 verzijom ali su mi ce cesto igre rusile posto se javljao onaj stanovit problem "driver stopped respoding and has recovered". Nakon toga sam probao beta verziju drivera 181.20 ali nisam uspio ni intstalirati. Nakon toga sam danas skinuo si i instalirao 181.20 verziju whql, uspio sam je nekak instalirat, al ono, bio sam u igri(u ovom slucaju GRID) svega minutu i dvije dok nisam zavrsio na desktopu, a display mi se "pikselarizirao". Jednostavno odustajem, vise mi je puna kapa tih driver-a, nikako u zadnje vrijeme na zelene granu. Ostajem za sada na 175.16 verziji a dalje cemo vidit sta ce biti...

vex
17-01-2009, 16:24
Na kojim ste vi drogama, kakve prerađene grafe...

GeCube , Club3D , Sapphire , Palit , XFX , BFG tech .. to su neke od firmi koje "po tebi prerađuju" grafe jer ih nvidia ili ati ne prodaju sami , oni samo prodaju referentni dizajn koji kasnije dobije novi cooler , naljepnicu ili povišene frekvencije , ali svejedno driveri sa nvidjine ili atijeve stranice moraju valjati ako si odabrao dobru verziju (serija grafe xp/vista i 32/64 bit)

C , ajde mi nađi jednu čistokrvnu nvidia ili ati grafu koja je u prodaji molim te ja još takvu nisam vidio :(

C
17-01-2009, 16:52
Očito ne znaš ništa o grafičkim karticama. :(
Gledaj, samo jedan primjer. ATI HD3650, Asus je uzeo tu grafičku i raščampao da samo GPU ostane od ATI-a, a sve ostalo oni napravili. I sada ta grafička neće raditi sa ATI HD3650 driverima, a Asus za svoju prerađenu AH3650 nema drivere koji će 100% raditi. ATI neće izdati drivere za Asusovu grafičku, a Asus ne može napraviti drivere za ATI-ev GPU, a sve ostalo njihovo.

Evo, ja ću tebi dati svoju Asus AH3650, koja je prerađena od ATI HD3650, pa da vidim kako ćeš se snaći s njom.

vex
17-01-2009, 17:07
Na kojim ste vi drogama, kakve prerađene grafe...

GeCube , Club3D , Sapphire , Palit , XFX , BFG tech .. to su neke od firmi koje "po tebi prerađuju" grafe jer ih nvidia ili ati ne prodaju sami , oni samo prodaju referentni dizajn koji kasnije dobije novi cooler , naljepnicu ili povišene frekvencije , ali svejedno driveri sa nvidjine ili atijeve stranice moraju valjati ako si odabrao dobru verziju (serija grafe xp/vista i 32/64 bit)

C , ajde mi nađi jednu čistokrvnu nvidia ili ati grafu koja je u prodaji molim te ja još takvu nisam vidio :(

Ne shvaćam , samo si malo prepravio moj i napisao da ja nemam pojma.



I da , driveri sa Atijeve stranice MORAJU raditi na bilo kojoj grafičkoj bilo koje firme (u tvom slučaju Asus) koje drži njihov gpu i s Atijem ima potpisan ugovor kao official partner. Pročitaj malo , sve to imaš na njihovim stranicama :)

Ako tebe driveri ne rade , dobio si nešto što se zove defective merchandise.
:(

C
17-01-2009, 17:18
Skidao sam Omega Drivere, sa Guru 3D-a, od ATI-a pokušavao, od Asusa pokušavao, nema šta nisam, ništa ne pali. Od Asusa rade, ali ne 100%. Sa većinom, čak i sa ATI-evim driverima neće ni da pokaže sliku, ni u safe modeu, niti bilo kako. A na ostalim driverima ne može raditi i sl.
Na stranicama jedno piše, a u praksi je sasvim drugo. To bi trebao znati. Napisano je svašta, a pola od toga je laž.

vex
17-01-2009, 17:56
Ako imaš garanciju nosi to natrag gdje si ju kupio.. ako stvarno niti jedni driveri ne rade to je dovoljan razlog da ti daju istu takvu novu ili zamjene za neku drugu koja se nalazi u istom cjenovnom rangu.

C
17-01-2009, 18:43
Ma ne treba. Čitaj po netu, svi svakakve probleme s njom imaju. Ja sam to sve porješavao, našao pokvarene DLL-ove i sl., te otkrio druge kvarove i nema potrebe. Samo da nađem OpenGL HA enable/disable i sve riješeno, jer u 3D programima kocka mi se vrti na 1 FPS-u a memorija joj radi kao da ima 1 Hz, a u crysisu, sve na high ide 15-20 FPS-a, uzevši u obzir da je CPU AMD Sempron 2500+, tj. da zaostaje za grafičkom.