PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ajde da vas cujem genijalci :D



Sickmanno1
12-01-2009, 19:56
Prvo da se pohvalim...uz Kandalfa kojeg imam i za kojeg vjerovatno vecina zna, uspio sam nabaviti maticnu plocu koja je napravljena za vodeno hladenje, najme rijec je o:

Evga 680i Black Pearl Motherboard (http://www.evga.com/articles/365.asp)

http://www.connectionworld.org/wp-content/uploads/42127.jpg

+ makno sam onu lame thermaltake pumpu i stavio od Innovateka, i ono temperature su u idleu 20-22C, s tim da nisam stavio pastu jer je nisam mogao naci :? :(

Uglavnom desio mi se problem i to brijem prilikom updejtanja biosa, najme neradi mi niti jedan od 2 Lan Connectiona...

Ono driveri su installirani, Windowsi ih prihvacaju, sve 5, al jednostavno LANovi nerade. Prvo sam brijao da je mozda ruter vrisno, al evo danas nakon sto sam kupio lan karticu (42kn lol) radi mi lan :/

Jel ima tko kakvu ideju sta se moglo desiti, i ako ima da li ima kakvu ideju kako to sloziti :/

Pusa :*

Sphinx
12-01-2009, 19:58
Znam da si to vjerovatno probao, ali probaj jos jednom reinstal drivera za mreznu ili flashanje biosa :roll:

Sickmanno1
12-01-2009, 20:01
Znam da si to vjerovatno probao, ali probaj jos jednom reinstal drivera za mreznu ili flashanje biosa :roll:

Ne da sam reinstalirao drivere nego sam cijele Windowse rusio i nije pomoglo :(

Hmmm, ponovno fleshanje? Bum probao :D

12-01-2009, 21:36
da nije disejblan lan u biosu???

Kad staviš nove winse šta ti piše u hardwere menagmentu za lan??

OS je vista ili XP??

Gwin
12-01-2009, 22:35
da nije disejblan lan u biosu???
vrlo moguće..

Sickmanno1
12-01-2009, 22:40
da nije disejblan lan u biosu???

Kad staviš nove winse šta ti piše u hardwere menagmentu za lan??

OS je vista ili XP??

To sam prvo pomislio, ali ono nemam nigdje te postavke u biosu :S (u pitanju je Phoenix BIOS)

Ili sam ja tolko sljep ili koji vrag...

Lanovi su dobro installirani jer ono kad ustekam kabal u njih makne se crveni iksic i kaze da je connected...

OS je XP...

Gwin
12-01-2009, 22:46
integrated peripherals > onboard lan
poput ovog..

http://www.overclockersclub.com/reviews ... /bios7.htm (http://www.overclockersclub.com/reviews/gigabyte_ep45_extreme/images/bios7.htm)

/edit.. ček?? windowsi prepoznaju LAN? ali se ne možeš spojit preko njih?

Sickmanno1
12-01-2009, 22:49
/edit.. ček?? windowsi prepoznaju LAN? ali se ne možeš spojit preko njih?

Jep, prepoznaju....zato mi ono smjesno jer da je u Biosu disejblan brijem da ga onda windowsi nebi nasli? Right?

Gwin
12-01-2009, 22:51
onda je softverske prirode, jer ako se kabel prepozna, onda nema veze s biosom

krivo podešene TCP/IP postavke?
možda ubijen krivi network servis u services.msc???

bezimeni
12-01-2009, 23:04
Kada stisneš propertis od mrežene i nakon toga status da li dobivaš ip adresu od routera ? Kada u run upišeš cmd i u konzolu ipconfig dobivaš li izvještaj sa ip adresama u kojoj bi ti trebao biti difoltna ip adresa od dhcp-a iz routera?
Imaš li u divice menageru kakvih žutih znakova kod mrežnih kartica ?

Sickmanno1
12-01-2009, 23:37
Kada stisneš propertis od mrežene i nakon toga status da li dobivaš ip adresu od routera ?

To nikad nisam ni dobivao...uvijek je bilo limited conection, ali uvijek sam ga podesio manualno...pa kvragu nisam takav n00b :(


Kada u run upišeš cmd i u konzolu ipconfig dobivaš li izvještaj sa ip adresama u kojoj bi ti trebao biti difoltna ip adresa od dhcp-a iz routera?

Nedobivam....


Imaš li u divice menageru kakvih žutih znakova kod mrežnih kartica ?

Daj me nemoj zezati :(

12-01-2009, 23:45
prepoznaje lan...ali ne pinga...kablovi su u redu jer rade na drugoj lan kartici...

Software je the point....

Karlo_from_Bjelovar
13-01-2009, 11:51
el si nakon flashanja biosa odabrao opciju tipa "choose optimized settings"?

bezimeni
13-01-2009, 12:52
Problem može biti softverski ali sobzirom da je dva puta instalirao windowse i drivere čisto sumnjam. Prije da su riknule mrežne .Možda je nešto pošlo krivo tjekom flešanja biosa ali kažu da je možda u šumi. Imao sam u par navrata situaciju kada bi mrežna prepoznala da je nešto u nju uključeno ali jednostavno paketi sa podacima nebi prolazili .Zadnji puta sam to vidio na jednom kompu nakon malo jače grmljavine .Prepozna ruter ali ne prima njegovu ip adresu nego se generira neka iz apipa ranga .

Sickmanno1
13-01-2009, 14:37
Tak je i meni nesto slicno, samo sto meni uopce neprepoznaje ruter, ono ko da imam neki nevidiljivi firewall koji ga koci :/

Gwin
13-01-2009, 14:38
jesam ti lijepo reko sinoć da ćeš morat flashat bios opet....