PDA

Pogledaj cijelu verziju : Komp Crash



ZC_Someone
11-01-2009, 13:30
pokušavam popraviti frendov komp već neko vrijeme, evo slijed događaja:

komp je star kojih 9 mjeseci i kroz to vrijeme sve radi normalno, jedan dan čovjek upali komp, koristi ga neko vrijeme i odjednom sve se izblokira i možeš samo gledati u nepomičnu sliku na ekranu
restarta komp, digne se sve dok ne dođe do loading windows XP i onda restart i tako ponovno i ponovno u nedogled
dođem ja do njega, gledamo po hardveru ništa se ne čini pokvareno, zaključimo da su se windowsi zblesirali, napravimo format c: i stavimo opet na komp XP i komp radi cca tjedan dana bez ikakvih problema, i onda opet se odjednom sve zamrzne i poslje restarta dođe do loading windows XP i onda restart i tako ponovno u nedogled
dofuram ja do njega svoj komp, i isprobam njegov procesor, rame, grafičku i HDD zasebno na mojem kompu, i moje komponente na njegovoj matičnoj i sve radi
opet format c:, reinstal XPa i sve radi noramlno kojih 3-4 dana i onda opet ista priča
nisam imao vremena to detaljnije ispitivati pa samo opet napravim format c: i reinstal XPa
naravno nakon nekog vremena sve se zamrze, ali frend ovaj put ne restarta komp već ga samo ugasi držanjem power tipke na kučištu, opet ga upali i windowsi se digu ali više ne može spremiti password za ADSL, i Firefox mu se nakon svakog gašenja/paljenja kompa svaki put pali kao da ga je tak instalirao, tako je to radilo kojih 3 tjedna, ali sad je nešto do kraja krepalo jer se nakon paljenja kompa čuje samo beeper
EDIT: nakon 3 pokušaja komp se normalno upalio :shock:

konfiguracija je:
AMD Athlon64 X2 4000+ BOX, dual core, SckAM2
MB Gigabyte M52S-S37, sAM2, nVidia NF520, SATA II RAID, GLAN
DDR2 1GB PC6400 (800MHz), Kingmax
Powercolor Radeon X1950GT, 256MB DDR3, 256bit, TV-out, DVI
FORTRON 400W, HQ, PFC, 2 x 12V, 12cm fan
DVD+RW/-RW/RAM NEC AD-7201S, LabelFlash, SATA, bulk, black

Hellboy
11-01-2009, 13:36
napajanje perhaps?

ZC_Someone
11-01-2009, 14:09
misliš da je preslabo ili u kvaru?
jer preslabo sigurno nije

Hellboy
11-01-2009, 14:10
moguće je da je u kvaru...frend je imao sličan problem i napajanje je bilo krivo...

ZC_Someone
11-01-2009, 14:17
moguće je da je u kvaru...frend je imao sličan problem i napajanje je bilo krivo...

k, probat ću staviti svoje napanje u njegov komp, imam isto takvo i nemam s njim problema