PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tamburice



Nee Joe
10-01-2009, 23:12
Nema ljepšeg zvuka nego kad tvrda trzalica odere sevdarlinku na napetim žicama tambure bisernice uz miris šljiva u zlatnim poljima na sunčan dan sa bočicom rakije u ruci koju ste ukrali susjedu dok ju je ispijo ko žedna mula vodu na vrući dan :D . Ima ko da se slaže sa mnom?

q5LXV7N6QXY

Samael
10-01-2009, 23:20
do. not. want!

:(

cijenim narodnu glazbu (ne narodnjake s kvazi glazbom, naučite razliku) no hrvatsku narodnu ne volim baš slušati. slavonska kola i shit su kulni, a dalmatinske klape su mi došle na kurac, gade mi se jer su nas neprestano silovali s njima kad smo bili po regatama u kupu dalmacije :yuck:

jedina narodna glazba koju volim poslušati i slušam je irska

Hellboy
10-01-2009, 23:24
kolega Slavonac...ah...naša slavonska polja, hrastove šume i zvuk tamburaša...nema ljepšeg prizora...sinoć je bila fešta u jednoj krčmi u predgrađu...tamburaši su svirali do jedan ujutro... :pray:

Nee Joe
10-01-2009, 23:30
kolega Slavonac...ah...naša slavonska polja, hrastove šume i zvuk tamburaša...nema ljepšeg prizora...sinoć je bila fešta u jednoj krčmi u predgrađu...tamburaši su svirali do jedan ujutro... :pray:


znam kak je to... sviro sam tamburu (točnije brač) na svadbi sinoć u 22 sati na -10. Prsti su mi se tak smrzli da kad sam sviro, nisam znao koju žicu stišćem, a u jednom trenutku mi se prst zalijepio za žicu. Al muzika je prava. :D

Hellboy
10-01-2009, 23:34
ah...ovo je bilo u pravoj slavonskoj brvnari...bilo je pečenja, tamburaša...vani snijeg, a u krčmi mrcinski kamin grije...imam frenda koji svira brač...predobro :pray:

Ryd3R
10-01-2009, 23:37
jedina narodna glazba koju volim poslušati i slušam je irska

Također, obožavam irsku glazbu. :thumbs2:

btw, jel voli ko slušati američku (country) narodnu glazbu?
ja i ne baš, nego me zanima jel netko drugi.

Nee Joe
10-01-2009, 23:39
ah...ovo je bilo u pravoj slavonskoj brvnari...bilo je pečenja, tamburaša...vani snijeg, a u krčmi mrcinski kamin grije...imam frenda koji svira brač...predobro :pray:

janjetina na ražnju... dok vrela mast curi dolje sa pečenja, dođeš sa šnjitom kruha i sastružeš ti mast te pojedeš sa guštom, a poslje zarežeš potrbušnicu koja je slana ko sam vrag, i režeš ju tupim nožem, a kad klizne kroz grlo uzmeš čašu vina iz tetrapaka ( :rotfl: ) i sve to zaliješ uz pjesmu.... joooj, što mi fali ljeto.... :cry:

Nee Joe
10-01-2009, 23:41
jedina narodna glazba koju volim poslušati i slušam je irska

Također, obožavam irsku glazbu. :thumbs2:

btw, jel voli ko slušati američku (country) narodnu glazbu?
ja i ne baš, nego me zanima jel netko drugi.


slušam neš malo i učim svirat na gitari. Preteško je.... fučkaš sve soliste i metalce, country đitre i pjesme su najteže za svirat... Conway Twitty i Hank Williams imaju najbolje country balade....

Hellboy
10-01-2009, 23:55
[quote="Hellboy v2.0":3cbqsgye]ah...ovo je bilo u pravoj slavonskoj brvnari...bilo je pečenja, tamburaša...vani snijeg, a u krčmi mrcinski kamin grije...imam frenda koji svira brač...predobro :pray:

janjetina na ražnju... dok vrela mast curi dolje sa pečenja, dođeš sa šnjitom kruha i sastružeš ti mast te pojedeš sa guštom, a poslje zarežeš potrbušnicu koja je slana ko sam vrag, i režeš ju tupim nožem, a kad klizne kroz grlo uzmeš čašu vina iz tetrapaka ( :rotfl: ) i sve to zaliješ uz pjesmu.... joooj, što mi fali ljeto.... :cry:[/quote:3cbqsgye]
ne samo ljeto...zaboravljaš kolinje u maglovitoj jeseni - ovdje feštamo uz tamburicu u to doba...zaboravljaš kako izgledaju livade u proljeće...snijegom prekrivene tihe šume...ne ide bolje :D

THUNDER_DINIX
11-01-2009, 00:01
tamburice su zakon, osobito ovdje u Slavoniji

MTF*
11-01-2009, 14:05
stari mi slavonac, mogu poslusat, pogotovo uz kulen :D

The Great Duck
11-01-2009, 14:36
Ja sam iz Dalmacije ali isto volim tamburice,a i ostalu narodnu glazbu (ne cajke).

Jedino mi je žao što izgleda većina tamburaških sastava ima potrebu da svira neke pjesme koje baš i ne volim,ali to već ide u zabranjeno područje,tako da nećemo dalje o tome.

Kostolomac
11-01-2009, 15:52
Obožavam tamburice, i sve varijacije istih (bisernice itd.). I mandoline su mi zakon :)

bananac
11-01-2009, 15:55
stari svira prim tu i tamo

Duke of Earl
11-01-2009, 17:27
Štujem tamburicu kao Boga u ovoj varijanti, apsolutno savršena fuzija 2 naočigled nespojiva žanra:

True - Legal Robbery (3B2l28C2bmA&feature=channel_page)S :pray:

Ali da, inače volim tamburice i u klasičnoj narodnoj varijanti, djeluje umirujuće na mene, još ako nema previše vokala, savršeno.

mortician
11-01-2009, 22:28
Štujem tamburicu kao Boga u ovoj varijanti, apsolutno savršena fuzija 2 naočigled nespojiva žanra:

True - Legal Robbery (3B2l28C2bmA&feature=channel_page)S :pray:


u potpunosti se slazem :thumbs2:
...po meni najznacajniji hrvatski glazbeni "proizvod" ekstremnije glazbe...uz patarene :)

snowblind
12-01-2009, 00:17
Štujem tamburicu kao Boga u ovoj varijanti, apsolutno savršena fuzija 2 naočigled nespojiva žanra:

True - Legal Robbery (3B2l28C2bmA&feature=channel_page)S :pray:



ovo treba zakonom zabranit

Duke of Earl
12-01-2009, 00:52
Štujem tamburicu kao Boga u ovoj varijanti, apsolutno savršena fuzija 2 naočigled nespojiva žanra:

True - Legal Robbery (3B2l28C2bmA&feature=channel_page)S :pray:

ovo treba zakonom zabranit
http://img169.imageshack.us/img169/3271/facepalmgs2.gif

ZAŠTO ??? Jebemu, danas sam več 3 puta morao čitat retardirane opaske na tuđe glazbene ukuse, koji se Bog događa s ovim forumom, što svi imate potrebu neargumentirano kenjat po svemu što ne razumijete ?

Zašto bi ovo trebalo zakonom zabranit ? True je trenutno jedan od najorginalnijih bendova na domaćoj glazbenoj sceni, i barem pokušavaju stvoriti nešto novo i orginalno, a ne reciklirati nešto već 100x viđeno. Neznam, možda si ti dobio dojam da je bend nekakva zajebancija koja ne shvaća tamburicu ozbiljno, ako je tako, onda si potpuno u krivu. neznam više zašto se uopće trudim, ajde odi ti fino slušat DJ BoBu i ostavi se komentiranja kvalitetne i orginalne glazbe :wink:

snowblind
12-01-2009, 13:09
nije mi se dalo agrumentirati kada sam poslušao jer mi se nije uopće svidjelo pa sam izgubio volju da nešto više napišem;

jel ti vidiš negdje da sam ja napisao da ja njih smatram zajebancijom, ne, napisao sam to jer se tamburica ne treba mješati sa drugom glazbom, a ovo što sam poslušao mi je jednostavno ne slušljivo

i ja ovo ne smatram uopće originalnim što su pomješali metal i tamburicu, jel je i colonija napravila novu i originalnu stvar kada su spojili dance i tamburicu, da se turbo folk pomješa sa tamburicom jel bi i to bilo originalno? izgleda da imamo drugi pojam originalnosti

a ovo što si napisao za dj bobu neću ni komentirati jer ni neznaš šta slušam tak da nema smisla išta pisati

Duke of Earl
12-01-2009, 13:33
jel ti vidiš negdje da sam ja napisao da ja njih smatram zajebancijom, ne, napisao sam to jer se tamburica ne treba mješati sa drugom glazbom, a ovo što sam poslušao mi je jednostavno ne slušljivo
Pa poznam neke dečke iz benda, i ovaj momak što svira tamburicu, se s tim bavi godinama i voli instrument, pa ne smatra da se ne treba miješati s drugom glazbom. Siguran sam, da kad bi se izolirali samo dijelovi gdje tamburica ide, da bi ti se svidjelo.


i ja ovo ne smatram uopće originalnim što su pomješali metal i tamburicu, jel je i colonija napravila novu i originalnu stvar kada su spojili dance i tamburicu, da se turbo folk pomješa sa tamburicom jel bi i to bilo originalno? izgleda da imamo drugi pojam originalnosti
Aha, a kako ti onda definiraš orginalnost ako ovo nije orginalno ? Zapravo Colonia i je napravila orginalnu stvar, ali kvaliteta toga je upitna, jako upitna. I da, miješanje tamburice s nekim žanrom u kojem još nije upotrebljena, jest orginalno, ali kao što sam rekao, to ne znači da to ima objektivnu kvalitetu, o tome se radi.

a ovo što si napisao za dj bobu neću ni komentirati jer ni neznaš šta slušam tak da nema smisla išta pisati
Ovo za BoBu nije bilo ozbiljno, znam da ne slušaš takve debilane, pratio sam EDM temu :wink:

Možda sam ja malo prenaglio s reakcijom, ali opet, i ti si napisao glupost, kaj nebi jednostavnije bilo reći : "ne paše mi takav stil glazbe", nego "to treba zakonom zabranit".

snowblind
12-01-2009, 17:12
trebao sam argumentirati zašto sam to napisao, al eto jbg nisam, moja greška

danas što se tiće glazbe teško je bit originalan a da nešto ne uzimaš već što postoji, meni nije neka originalnost pomješati dva žarna

The Great Duck
15-01-2009, 16:03
Kad smo već kod originalnosti,baš me zanima kako bi izgledalo da netko preradi koju cajku u death metal XD.

wiseguy
15-01-2009, 16:22
@duke
to se i ja pitam,ako neslušaš bend ili se nekužiš u temu ili nisi upučen nemoj srati po temi 8)
ot:volim tamburice,imaju nekakav umirujuči zvuk

Ficho56
17-01-2009, 00:39
Inače sviram bugariju u folklornom ansamblu i gitaru, i slušam od metala sve, tak da moram priznat da mi se ovo jako svidjelo :D

Sonic_Moronic
17-01-2009, 13:59
Štujem tamburicu kao Boga u ovoj varijanti, apsolutno savršena fuzija 2 naočigled nespojiva žanra:

True - Legal Robbery (3B2l28C2bmA&feature=channel_page)S :pray:

Ali da, inače volim tamburice i u klasičnoj narodnoj varijanti, djeluje umirujuće na mene, još ako nema previše vokala, savršeno.

Glazba je dobra, volim Folk Metal, neofolk i slično. Ali mi je vokal preloš...

Ontopiq: Hebiga, balkanska narodna glazba mi je dosada najgora. :(