PDA

Pogledaj cijelu verziju : making music...



dmy
10-01-2009, 12:58
bok jel zna ko ljudi molim vas neki dobar program za pravljenje vlastite muzike osim fl-a, trebao bih vasu pomoc :friends:

Dyslexia
30-01-2009, 00:13
kakvu mjuzu mislis pravit

Mjutant
30-01-2009, 21:25
ja znam sam za fl i znam da je zakon :D

Kostolomac
30-01-2009, 23:19
Možda Reason?

Dyslexia
31-01-2009, 00:03
Fl Studio najlaksi za koristenje i za njega ima najvise vst-ova samplova itd

Cubase - Slican sistem kao i FL samo malo slozenije ja sam osobno probao meni se ne svida, ma da neki kazu da se mastering bolje napravi u cubaseu.

Reason - po meni najvece smece a tezak za shvatit u vrazju mater, ne bih ga preporucio ni neprijatelju :D, on je vise za studije itd... po meni nije bas za pravljenje glazbe a ima ruzan interface da boli glava, plus sto se ne mozes uopce snac u njemu.

Imas jos i nekih Sonyevih programa ali to je sve smece, Fl ti je najednostavniji ako prvi put pocinjes radit on je dosta jednostavan a sve se moze napravit ako znas, a i vecina ga koristi.

streetrace777
31-01-2009, 00:22
Fl Studio najlaksi za koristenje i za njega ima najvise vst-ova samplova itd

Cubase - Slican sistem kao i FL samo malo slozenije ja sam osobno probao meni se ne svida, ma da neki kazu da se mastering bolje napravi u cubaseu.

Reason - po meni najvece smece a tezak za shvatit u vrazju mater, ne bih ga preporucio ni neprijatelju :D, on je vise za studije itd... po meni nije bas za pravljenje glazbe a ima ruzan interface da boli glava, plus sto se ne mozes uopce snac u njemu.

Imas jos i nekih Sonyevih programa ali to je sve smece, Fl ti je najednostavniji ako prvi put pocinjes radit on je dosta jednostavan a sve se moze napravit ako znas, a i vecina ga koristi.

Nebi se slozio kolega, Reason je odlican program i lagano se snaci. Problem je sto je minimalan zahtjev barem neka midi klavijatura i tada mozes radit cuda :)

Neven <R>
31-01-2009, 23:57
Jep Reason je jednostavan i u neku ruku emulira hardveraj tako da je sve logički posloženo i dočarava kako bi to izgledalo u studiu. Međutim u verziji 4 je skoro pa nemoguće išta napraviti bez MIDI klavijatura (koristio sam prije verziju 2.5), a što se tiče neke opremljenosti reason > FL studio za početnike. Zašto? Zato jer za FL Studio treba imati gro VST instrumenata i sample librariesa da bi ličilo na nešto, što znači da treba šnjofati po netu i nalaziti sve te instrumente itd. dok se u Reasonu odmah dobije puno korisnih synthova,sampleova itd. Normalno glavna zamjerka za Reason je što nema podršku za VST-e, što je meni osobno preveliki nedostatak da bi ga koristio.

I stvarno, ali stvarno reason nije kompliciran samo radi na drukčijem principu od FL studija, ali ove novije verzije su još pojednostavile stvari koliko sam primjetio.

Ableton Live je koliko sam čuo jednostavan i navodno mu je jedna od glavnih prednosti intuitivnost, međutim nisam ga isprobao pa ne mogu reći. Ima još Garage Band, ali on je za Mac-ove, Pro Tools, Logic itd. su kompliciraniji programi koje nisam isprobavao pa opet ne mogu ništa reći o njima. :P

streetrace777
01-02-2009, 10:38
Ableton isto trazi VSTie jer nema u sebi izbora. Reason ima recimo skoro sve za napravit instrumental. Ima najbolji ReDrumer- T je najbolja drum masina koju sam vidio u bilo kojem programu. Ima Rex Loop player za sempliranje i ostale stvari

Dyslexia
04-02-2009, 15:24
Ja znam da je reason vrlo kvalitetan program i opsiran, ali ono sto meni treba on nema, navikao sam na FL i tamo mogu sve napravit, ove godine izlazi FL 9. Ovaj Fl je bio dobar ali malo su ga zeznili ima nekih malih bugova ali vjerujem da ce fl 9 rijesiti to sve.

$p1tf1r3
06-02-2009, 13:57
glupo je rec da je FL za pocetnike, time hoces reci da je jedan Deadmau5 pocetnik ili Orjan Nilsen??! mislim totalno glupo..nhf...FL je odlican program samo ako se zna skroz iskorstiti izuzev njegovu default vstia, to osobno nekoristim nego imam sve kvalitetne vstie a FL korstim radio audio engina koji mi pase...Fl-ov zvuk sa default elementima je jako plastican zato preporuka u startu da se skinu pro vsti od steinberga,ni...itd...druga opcija je Cubase kojeg vecina producenata koristi i jako je rasiren usudim se reci i jedan od popularnijih (Ferry Corsten, Ronski Speed...itd) i stvarno odlican program ali mi jednostavno nepase...zatim Reason koji je za mene shit, istina mocan je program i sve to stoji ali onaj metalizirani zvuk ubije ti uho :roll:, zato dosta producenata radi samplove u Reasonu a kasnije ih obradjuje u Cubaseu da izgube takaj metalni zvuk...zatim slijedi Logic pro i moja preporuka ako se ima naravno osx, to je jedan od najjachi programa ako ne i najjaci, ne moram ni spomenut da ga legendarni Paul Van Dyk koristi, zapravo cijeli sistem (0VcW3QFuSng)...zatim navest cu ostale programe tipa Nuendo, Pro Tools, EnergyXT kojeg koriste Marcus Schossow & Thomas Sagstad...ubiti imas puno opcija najbitnije ti je da dobijes kvalitetan zvuk i da imas ideje, usavrsavanje dodje s godinama, onda definiras sam svoj zvuk... :wink:

Dyslexia
06-02-2009, 19:18
Svaki od tih programa je stvoren za nesto FL je savrsen za Trance/Techno/Club/Dance/House/Rave itd... nema boljeg programa od fl-a za ovakav zanr glazbe zato jer pruza sve sto ti treba da napravis tkavu vrstu glazbe, dok vec u ambienatal,progresive, psy trance..... itd glazba se radi u nekim drugim programima. Ali sve se to moze raditi u fl samo mozda na malo tezi nacin nego je to recimo u nekom drugom programu.

Ali da je Fl za pocetnike to nikako Fl je profesinalni program za pravljenje glazbe, samo on ima ljepse sucelje od svih pa se u njemu najlakse snaci, barem meni

RIDER32
19-02-2009, 20:46
Eo naso sam prvu temu o autio programima pa cu tu pitat.
Trebam jednu pjesmu izrezat i spremit je u .mp3 formatu. Imam audaciy i sve sam fino izrezo ali mogu spremit samo project. Jel zna ko kako se sa njim sprema u .mp3 ili neki drugi program a da mogu je ureit i spremit u .mp3. Po mogucnosti da je free.

Dyslexia
19-02-2009, 22:46
pa kako nemozes imas export to mp3, ne kontam kako nemozes radim s tim programom duze vrijeme imas save as project ali pogledaj dolje imas export as wav, mp3 ...

$p1tf1r3
20-02-2009, 00:27
treba ti lame mp3 encoder kojeg ubacis u direktorij od auda city

http://audacity.sourceforge.net/help/fa ... m=lame-mp3 (http://audacity.sourceforge.net/help/faq?s=install&item=lame-mp3)

Neven <R>
20-02-2009, 00:39
Svaki od tih programa je stvoren za nesto FL je savrsen za Trance/Techno/Club/Dance/House/Rave itd... nema boljeg programa od fl-a za ovakav zanr glazbe zato jer pruza sve sto ti treba da napravis tkavu vrstu glazbe, dok vec u ambienatal,progresive, psy trance..... itd glazba se radi u nekim drugim programima. Ali sve se to moze raditi u fl samo mozda na malo tezi nacin nego je to recimo u nekom drugom programu.


Apsolutno si u krivu, ne kužim uopće kako to možeš tvrditi. Zašto bi bilo jednostavno napraviti Trance pjesmu u FL Studij, a Psy Trance ili neki drugi žanr ne? Ionako su bitni samo instrumenti koje koristiš, puno bitniji od programa.

Sa današnjom tehnologijom, samo je pitanje ukusa i navike u tome koji će se DAW koristiti, apsolutno sve se može napraviti u bilo kojem iole popularnom DAW-u.

TeraBajt
02-03-2009, 16:15
Probaj rebirth, besplatan je, a tako smexy.

I btw, reason rula, kad prodam klavir i ucmekam si neku kulnu yamaha klavijaturu, onda ce jos vise rulati ;D

Neven <R>
02-03-2009, 18:35
Nemoj prodati klavir, ipak je to nešto potpuno drukčije od digitalaca. Bit će ti žao jednog dana, znam ljude koji su tako napravili.

TeraBajt
02-03-2009, 22:57
onako, kvitao sam muzičku, čisto zbog toga što bi trebao ponavljati razred zbog izostanka, a još želim svirati, i to pjesme koje nađem na netu i to, pa mi je klavijatura praktična, a i klavir za daljnje sviranje treba uštimavati, što je poprilično skupo.

Pathetica
12-04-2009, 15:49
koristim cubase 5, mislim da nije kompliciran al moraš prije tog skužit osnove... imaš ih i na jubitou, lijepo skraćene, a za svako izdanje imaš i official tutorial. nisam čitala sve vaše postove, al moram priznat da je muka radit na sam jednom sintiču, pa ako imaš čeličnu volju onda si opremi mali studio i dobro će ti doći elektronski bubnjevi. ako radiš trance tehno goa i bla mjuzu preporučam cubase il fl. ako pak radiš neš tipa rock, metal, moraš imat smisla odsvirat gitaru da ne zvuči ko da fkt sviraš na sintu (osim ak ju nemaš, onda blago tebi). imaš i equalizere i razne mix varijante kojima se tek počinjem zabavljat, a ak si ljenjivac imaš gotove samplove svih mogućih žanrova pa ih moš slagat ko igricu:P have fun