PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jimi Hendrix



Samael
09-01-2009, 23:23
jebeni golum ima prsten, no ja imam ovo:
http://www.imagesforme.com/out.php/i300922_ld800c7f8084a4f8a8df5be86ba9d5c4c.jpg

masu članaka, postera, isječaka iz poleta i svih mogućeih pizdarija o jimiju hendrixu iz 60tih i 70tih + ploča band of gypsis...
:pray:

džimi hendriks - dete crne mađije

Nee Joe
10-01-2009, 00:05
Hendrix je KULT!!!! ŠTUJTE GA KO BOGA!!! :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :gitara: :gitara: :gitara:

Death By Sexy
10-01-2009, 12:08
baš mi je preodličan :pray:
njega najduže slušam.. već 10 god.. baš imam na mp3 ona dva diska best of jimi

Korpse
10-01-2009, 15:21
Jimi je Bog :pray:

Maloki
10-01-2009, 16:37
Odlično, tema će se svesti na "JIMI :pray: :pray: " i slične gluposti :(

Duke of Earl
10-01-2009, 16:51
Odlično, tema će se svesti na "JIMI :pray: :pray: " i slične gluposti :(
Da, to sam baš sad htio spomenuti :(


Ali inače si poslušam Jimija s vremena na vrijeme, sva 3 albuma izdana za života su savršena, možda mi se Electric Ladyland najviše izdvaja, idem si ga baš sad poslušati. Sposobnosti na gitari nije potrebno dodatno spominjati, samo da kažem da je znao stvoriti fantastičnu psihodeličnu atmosferu u pjesmama, što mi se i najviše dopada kod njega, kao i kod većine Rock scene kasnijih 60.-tih.

baldrick_
11-01-2009, 03:07
on je izmislio wah-wah, i uopšte neku distorziju na gitaru, posle su njega svi kopirali.. po distorziji je možda samo dick dale revolucionarniji, ali ovako niko nije.. sem možda ajomija, ipak je čovek izmislio mjetal..

W3DR4N
11-01-2009, 03:35
Metal nije bilo teško izmisliti. Samo se trebala naći osoba koja dovoljno loše svira.

Samael
11-01-2009, 08:31
Metal nije bilo teško izmisliti. Samo se trebala naći osoba koja dovoljno loše svira.

:pray:

auč

Neven <R>
11-01-2009, 11:32
Ako je Hendirx izmislio wah wah pedalu, onda je bome izmislio i mikrovalne pećnice.

Kenyi
11-01-2009, 11:54
I mikrovalne kokice.

Dreamer Deceiver
11-01-2009, 12:04
Metal nije bilo teško izmisliti. Samo se trebala naći osoba koja dovoljno loše svira.

ali glavno da je ono šta ti slušas najbolje ;)

Enivej, đimija nikad nisam slušao previše...

D.E.M.O.
11-01-2009, 12:55
nije li on... crnac? :o

Cthulhu
11-01-2009, 13:28
Jimia nikad nisam slušao, niti vjerujem da ću ga ikad poslušati, ali ga iznimno poštujem.

Death By Sexy
11-01-2009, 13:33
ispod one trake koju uvijek nosi je imao lsd i kak se znojio.. :pray:
i onda umro u svojoj bljuvotini :'(

Maloki
11-01-2009, 14:00
on je izmislio wah-wah, i uopšte neku distorziju na gitaru, posle su njega svi kopirali.. po distorziji je možda samo dick dale revolucionarniji, ali ovako niko nije.. sem možda ajomija, ipak je čovek izmislio mjetal..
Ček, ti si došo do 666. posta i zato napravimo novi account? :(

King tiger
11-01-2009, 16:04
on je izmislio wah-wah, i uopšte neku distorziju na gitaru, posle su njega svi kopirali.. po distorziji je možda samo dick dale revolucionarniji, ali ovako niko nije.. sem možda ajomija, ipak je čovek izmislio mjetal..

hahahhahaa..koji n00b .. Hendrix je "uzeo" (tj. bio fasciniran) wah-wah pedalom od zappe (frank zappa- to ti jedan gitarist, nagađam da neznaš ko je :( ) kad ga je upozno i od tada ju je koristio i popularizirao..MISLIM čak da je i Clapton sa Creamom koristio wah-wah prije Hendrixa
pusti ga dal3, on je jedan od onih muzičkih "uberznalaca".

Duke of Earl
11-01-2009, 17:02
Metal nije bilo teško izmisliti. Samo se trebala naći osoba koja dovoljno loše svira.
Kaj ti stvarno trebaju takve besramno glupe i neutemeljene izjave, zašto ljudi imaju potrebu gurati se u područja koja ni najmanje ne razumiju. Daj koji put svoje smiješne izjave o glazbi bilo koje vrste potkrijepi s nekim argumentima i primjerima. Ajde da kažeš da je, neznam, Metal neinvetivan ili da su svi bendovi isti, makar to isto nema veze s mozgom, ali sigurno više nego reć da lošeSsviraju. Evo par primjera iz glave ˝lošeg˝ sviranja:

Spiral Architect - Insect (oyh9CQTdV_k)

Cynic - Veil Of Maya (7jTL7n0sQEA&feature=related)

Atheist - Mother Man (utqWrkVEQvI)

Gordian Knot - Muttersprache (Prnm9eL-hNI)

Svaki put kad pročitam neku glupost sličnu tvojoj u temi koja uopće nema veze s Metalom, pokušavam se suzdržati od komentiranja da bezveze ne uništim čovjeku temu. Ali kao što vidiš, to mi nažalost ne uspijeva, zato jer se uvjek sjetim Metal/Jazz glazbenika poput Paul Masvidala, Tony Choya, Sean Malonea, Chuck Schuldinera, Steve DiGiorgioa, Sean Reinerta, Gene Hoglana... , i onda netko kao ti dođe i izvali takvu odvratnu i notornu glupost o sposobnostima Metal glazbenika.

LL21, ispričavam se što sam ti vjerojatno ujebao temu, ali oko nekih stvari se ne mogu suzdržati :(

Neven <R>
11-01-2009, 17:42
Suzdržite se rasprava o metalu.

Samael
11-01-2009, 18:24
pogotovo jer niste shvatili da se lik zajebava

da se thread sredi, izvolite uživati

Uživ! (YF4-r2MpRMs)

:wink:

premda mi ništa neće nadmašiti machine gun, ovo i highway chile su mi jedne od najjačih njegovih pisama... premda je svaka pjesma hendrixa važna

W3DR4N
11-01-2009, 18:48
@duke
Potvrdio si svaki stereotip o metalcima.

Prvi ti link ne radi, ali druga dva su čisto super da potvrdim da su zanimljiviji Klinci s Ribnjaka. Jest da fufljaju i još uvijek ne znaju reći R, pa u pjesmi dobivaju "libicu za lođendan", ali bar ih kužiš. A i stari lisci Tonči feat Vjekoslava im rade zikicu.

Nee Joe
11-01-2009, 18:49
on je izmislio wah-wah, i uopšte neku distorziju na gitaru, posle su njega svi kopirali.. po distorziji je možda samo dick dale revolucionarniji, ali ovako niko nije.. sem možda ajomija, ipak je čovek izmislio mjetal..

hahahhahaa..koji n00b .. Hendrix je "uzeo" (tj. bio fasciniran) wah-wah pedalom od zappe (frank zappa- to ti jedan gitarist, nagađam da neznaš ko je :( ) kad ga je upozno i od tada ju je koristio i popularizirao..MISLIM čak da je i Clapton sa Creamom koristio wah-wah prije Hendrixa

da, kad je clapton sviro u creamu 60-ih sa Bauerom i ovim bubnjarom, kak se već zove, često je koristio tu pedalu za svoje solo nastupe, poput one u pjesmi Sunshine of your love. :thumbs2:

Nee Joe
11-01-2009, 18:51
hendrix je najviše postao kontroverzan kad je '69. (mislim da je te) na Woodstocku odriffao himnu SAD-a na gitari sa onim oštrim zvukom distorzije i pedalom, što je tada bilo nepojmljivo. Najbolja izvedba himne dosad :pray:

Samael
11-01-2009, 19:06
hendrix je najviše postao kontroverzan kad je '69. (mislim da je te) na Woodstocku odriffao himnu SAD-a na gitari sa onim oštrim zvukom distorzije i pedalom, što je tada bilo nepojmljivo. Najbolja izvedba himne dosad :pray:

bio je on kontroverzan, ako ćemo tako reći, mnogo mnogo prije... samo što nije uživao toliki status u americi kao u europi. i to je najbolja izvedba himne ikad :wink:

Samael
11-01-2009, 19:40
što se tiče kontroverznih glazbenika (lol) u 60-ima tu mi najdraži morrison (iz doorsa ak netko neznaS:P) :D..

sramotno bi bilo da netko nezna, no kakva je situacija, većina današnje mladeži je poseljačena i nema blage tko su rolling stonesi :(

a što se tiče jimija, ako već nemate živaca skupljati članke i surfati, kupite knjigu soba ogledala... fantastična je

Duke of Earl
11-01-2009, 19:59
@duke
Potvrdio si svaki stereotip o metalcima.

Nisam metalac, čisto za informaciju :wink:

Ali dobro, ostavit ću se rasprave koji ne vodi, a niti nemože voditi nigdje uz takvog sugovornika.

A o legendi Jimiju sam izrazio svoje mišljenje, pa se povlačim iz ove teme.

Duke of Earl
11-01-2009, 20:14
Zasto te briga sta on misli o muzici koju slusas:D
Pa ne slusas zbog njega,lol...
Radi se samo o poštovanju onog što možda i ne voliš osobno, ali je kvaliteta toga neupitna. Recimo, ja baš i ne volim ranije oblike Jazza, ali mi ne pada na pamet da kažem riječ protiv toga, zato jer sam svjestan koliko je to utjecajna, komplicirana i za ono vrijeme, orginalna glazba bila.

E sad za stvarno povlačim iz teme :)

Samael
11-01-2009, 20:20
Koja je bila prva Hendrixova pjesma koju ste čuli i što ste imali na umu dok ste je slušali? :)

Ja sam čuo Axis na kazeti, ufo je bio preweird, onda up from the skies i spanish castle magic, ako se dobro sjećam... tada nisam imao dovoljno experienca (lol) da uopće shvatim genijalnost lika i djela, jer muzike se nisam naslušao, pa sam axis proglasio kul djelom, no kad sam se kasnije vratio hendrixu... :pray:

mortician
11-01-2009, 21:33
Jimi je dio opce kulture, mislim da svako ko ima imalo intresa za glazbu zna za njega, sad ko ga voli a ko ne...po meni legenda(poster jos uvijek stoji na zidu, uz obituary i sodom :D )
prva stvar...mislim da "All along the watchtower"

Maloki
11-01-2009, 22:08
prva stvar...mislim da "All along the watchtower"
Mislim da sam tak i ja. Ili to ili Foxey Lady :)

baldrick_
12-01-2009, 02:10
najgotivnija pesma mi je voodoo childe (slight return).



on je izmislio wah-wah, i uopšte neku distorziju na gitaru, posle su njega svi kopirali.. po distorziji je možda samo dick dale revolucionarniji, ali ovako niko nije.. sem možda ajomija, ipak je čovek izmislio mjetal..

Hendrix je "uzeo" (tj. bio fasciniran) wah-wah pedalom od zappe (frank zappa- to ti jedan gitarist, nagađam da neznaš ko je :( ) kad ga je upozno i od tada ju je koristio i popularizirao..MISLIM čak da je i Clapton sa Creamom koristio wah-wah prije Hendrixa
da, to sam i rekao - hendrix je izmislio moderan način sviranja gitare sa wah-wah-om i distorzijom, što su posle svi kopirali. izmislio je taj način sviranja. zappa nije bio na tom nivou.

Babitz
12-01-2009, 02:34
što se tiče kontroverznih glazbenika (lol) u 60-ima tu mi najdraži morrison (iz doorsa ak netko neznaS:P) :D..

sramotno bi bilo da netko nezna, no kakva je situacija, većina današnje mladeži je poseljačena i nema blage tko su rolling stonesi
Zašto bi netko bio seljak ako ne zna za Rolling Stonese?

baldrick_
12-01-2009, 02:40
u suštini se slažem, mada je to deo opšte kulture.. ali, ko je rekao da baš rock treba da bude deo opšte kulture, zašto ne čileanska narodna muzika? setio sam se zašto, zato što je mnogo popularniji.. nema veze.
ipak, ja sam protiv učenja nečega samo zbog opšte kulture, tako da se slažem.. selaštvo određuje nešto sasvim drugo, ako ih muzika ne zanima, nema razloga zašto bi znali ko su stonesi.. mada, mislim da to svi znaju.

pimp
12-01-2009, 12:16
prva stvar koju sam poslušao je voodo chile i purple haze odmah poslije toga...

Nee Joe
12-01-2009, 14:58
prva stvar koju sam poslušao je voodo chile i purple haze odmah poslije toga...

prelegendarne pjesme :D

Babitz
12-01-2009, 15:13
u suštini se slažem, mada je to deo opšte kulture.. ali, ko je rekao da baš rock treba da bude deo opšte kulture, zašto ne čileanska narodna muzika? setio sam se zašto, zato što je mnogo popularniji.. nema veze.
ipak, ja sam protiv učenja nečega samo zbog opšte kulture, tako da se slažem.. selaštvo određuje nešto sasvim drugo, ako ih muzika ne zanima, nema razloga zašto bi znali ko su stonesi.. mada, mislim da to svi znaju.
Ja bi bio presratan da nemam pojma za 90% ovih popularnih govana. Uključujući Rolling Stonese. I da, ovo s popularnosti stoji jer je ovdje samo to mjera za kvalitetu i normalan ukus.

I idu mi na jetru ovi super liberali koji su tako otvorena uma za ukuse dok se god ne dotakneš njima svetog teleta. Recimo, oke je da pljujem po cajkama, koje jesu smeće, btw, no da kažem kako su meni Rolling Stones hrpa precjenjenog govna, odma bi me napali kako se ne kužim, kako nemam pojma i kako nemam pravo vrijeđat legende. Newsflash: imam to pravo. Imam pravo na svoj ukus, ma kolko se ne slagali s njim. I imam pravo ne znati gomilu medijski eksponiranog smeća koje se danas ustoličilo pod nazivom "opća kultura", a tiče se KEITH FAKIN RIČARDSA.

Feh.

Maloki
12-01-2009, 17:56
Daj jebovas, napravite neki hejt klub di ćete mrzit popularne stvari i biti alternativni, a ne tu kenjati :(

baldrick_
12-01-2009, 19:24
Sve sto je uberpopularno=govno.
Barem jos nisam vidio nesto sto ovo negira.
metallica? ac/dc? led zeppelin? nemoj tako.

Dreamer Deceiver
12-01-2009, 19:48
pogotovo plant i njegov vokal:(

pimp
12-01-2009, 19:58
jimi hendrix anyone? jebali vas metalika, roling stonsi , ejsidisi , i cepelini u pak...

baldrick_
12-01-2009, 21:04
Pa gle,Metallica je postala uberpopularna nakon sto je postala smece,AC/DC ima par dobrih albuma ali nakon toga smece,Cepelini su uberprecjenjeni.
ovo za metaliku se apsolutno ne slažem, ali dobro, ukusi su u pitanju kod tebe verovatno, za ac/dc se slažem, odlični sa bonom, prosečni sa johnsonom, ali oni albumi sa bonom su nešto mnogo dobro, uveli su me u rokenrol.. svi, zaključno sa back in black su odlični.
za cepeline se tek ne slažem, mislim da bi trebalo malo bolje da ih poslušaš - album houses of the holy, od početka do kraja, promenićeš mišljenje garant.

Maloki
12-01-2009, 21:32
Kako ste ultra retardirani :(

torcida007
12-01-2009, 22:20
Jim Hendrix,šta reč..legija.........njega se ne zaboravlja.
Metallica,ac/dc,RHCP,rolling stonesi su sve dobri bendovi,sad naravno ovisi jel ih voliš ili ne....
sam dal' sluša ode ko Bon Jovi-a? :P

Samael
13-01-2009, 19:15
Machine Gun (sVvtIS2YGVI)

:pray: :pray: :pray:

inače, kako se zove ona košulja što je jimi nosio na woodstocku... imam sobu ogledala ali mi se neda pogledati :(

pončo? nah

W1k1n6
14-01-2009, 12:45
Ne mogu vjerovati da nisam ništa postao do sada u temi o Hendrixu. Između ostalog on je pokretač ere gitarskih heroja pa biste ga svi koji slušate hard, metal ili rock općenito trebali cijeniti. Ne znam što sam prvo čuo od njega ali sam prvo zapamtio Hej Joža.
BTW, kad je Jimmy umro pitali su Janis Joplin da li se boji takve sudbine, na što je rekla kako se to njoj neće desiti i da će je svijet još dugo godina morati trpjeti... Umrla je dvadeset dana iza Jimmya. R.I.P.

W1k1n6
16-01-2009, 22:43
Piše se Jimi, ne Jimmy :(
Službeno se on potpisivao na pločama nadimkom Jimi ali pitaj tetu u školi pa će ti reći kako svakoga tko se zove James a doživljavaš ga kao dragu osobu možeš slobodno nazvati Jimmy, pa tako i velikog James Marshall "Jimi" Hendrixa. Al nećemo te banat zbog zavirivanja mravcu u šupčić mada se svi jako veselimo kad nas netko ide ispravljat :)

beba nema zvečku
17-01-2009, 11:20
Metal nije bilo teško izmisliti. Samo se trebala naći osoba koja dovoljno loše svira.

OT: trazim dopustenje da ovo stavim u sig.


A što se Jimi-a tiče.Čovjek je stvarno znao odsvirat si osjećajem i imao je dobar gruv.

Sonic_Moronic
17-01-2009, 13:40
Metal nije bilo teško izmisliti. Samo se trebala naći osoba koja dovoljno loše svira.

JESUS YES!

W3DR4N opet napada sa svojim neargumentiranim uberkul izjavama! Štujmo ga kao boga!!111!11!

Duke of Earl
17-01-2009, 16:48
Metal nije bilo teško izmisliti. Samo se trebala naći osoba koja dovoljno loše svira.

JESUS YES!

W3DR4N opet napada sa svojim neargumentiranim uberkul izjavama! Štujmo ga kao boga!!111!11!
Nemoj. Probao sam ja, ali nejde :(

W1k1n6
18-01-2009, 14:48
Metal nije bilo teško izmisliti. Samo se trebala naći osoba koja dovoljno loše svira.

Na žalost ovo je totalno nepoznavanje, ne samo metala već i glazbe uopće. Metal je najpreciznija i tehnički najsavršenija forma rock'n'rolla, najbolji instrumentalisti vježbaju od 5 sati dnevno na više, znači više nego recimo jazzeri, otprilike u okviru solista u klasičnoj glazbi. Pored toga metal je i matematički precizna disciplina, niti u jednoj drugoj glazbi se ne primijeti toliko kad netko ispadne, bilo u timeu, bilo da odsvira krivi ton. Da ne govorimo o brzini solo dionica, mnogi se klasičari dive metalcima kad vide u kojem tempu razvaljuju ljestvice. Naravno, ima i među njima otpada, ali puno manje nego u svim drugim glazbenim formama. Obzirom na naše digitalno doba onaj tko nema pojma o glazbi može misliti kako se sve to može postići sampleovima i ritam mašinama, no svima preporučam da čim više odlaze na koncerte jer će tamo osjetiti pravi duh glazbe, a ne da samo gledaju od kuda će pocicati novi set mp trica.

Babitz
18-01-2009, 15:11
Nitko ne shvaća zajebanciju. :(

Neven <R>
18-01-2009, 15:31
No dobro metalci ak niste shvatili Vedran se sprdao jer je mnogo metalaca uvjereno u superiornost njihovog žanra, što ste dakako potvrdili. Ali eto sad kad smo to rješili ja bi molio da se vratimo na topic o Hendrixu, a ovu raspravu nastavite na nekom od 152 topica vezana uz metal, daljnje metal ovo-ono postove uklanjam.

W1k1n6
18-01-2009, 19:11
Metal je tehnički najprecizniji oblik rock'n'rolla..ali neslažem se s time da instrumentalisti koji sviraju metal vježbaju više od jazzera ili klasičara(barem ne većina)...ako bi htio biti solist u klasičnoj glazbi,imalo dobar, moraš vježbat minimalno 8-9 sati na dan..a jazzeri,bar koje ja znam vježbaju po 6 sati minimalno..metal je težak za svirat (tehnički), ali definitivno nije teži ni od jazza, ni od klasike.. i usput, najviše se primjeti kada neko pogriješi, barem malo, u klasičnoj glazbi, a definitivno ne u metalu.. i kao "klasičar" definitivno me nijedan metal gitarist ili neoklasičar na električnoj gitari nije impresionirao u bilo kakvom izvođenju ljestvica, od pentatonike do starocrkvenih modusa..i izvođenja paganinija na gitari ili djela nekog drugog poznatog skladatelja, u superbrzim(čitaj prebrzim tempima)me nikad nije impresioniralo, i smatram to nepoznavanjem glazbe i obično izdrkavanje i preseravanje "tehnikom"..tu dolazi ona "dilema" kada se uspoređuje metal sa klasičnom glazbom..metal=vrsta popularne glazbe, klasična glazba=umjetnička glazba..ali da, nekažem da je svirati metal lagano, samo tvrdim da metal definitivno nije "težak" za svirati poput klasike ili jazza(govorim to kao gitarist koji je svirao i svira sve te vrste glazbe već 10 godina, ak ne i više)..a što se tiče odlazaka na koncerte, tu si definitivno u pravu :D
Svaka čast prvoj ligi jazzera i klasičara, ali prva liga instrumentalista u metalu nimalo ne zaostaje za njima. Bez brige, sviraju i oni po 9,10,24 ili koliko već sati. Što se tiče "izdrkavanja u superbrzim tempima", imao sam priliku vidjeti uživo jedno malo usviravanje jednog od najvećih violinista današnjice Maksima Fedotova, čovjek si je malo vježbal prije probe i svirao je neku dionicu iz Romea i Julije, ubrzavajući do bjesomučnosti da smo se bojali da će spalit Stradivarija ili koju već violinu ima vredniju od pola Hrvatske. Naravno, muzička forma klasike mu ne dozvoljava da to radi na koncertu jer bi ga proglasili cirkusantom, za razliku od metalaca koji ne priznaju nikakve barijere pa si znaju dati "malo" oduška. Pretjerana solo izdrkavanja pojedinih metalaca doista znaju biti pretjerana, no tipovi poput Malmsteena, Vaia, Satrianija i slični nikada ne pretjeruju već im je i "virtuoznost" odmjerena baš kao i klasičarima. Ne želim ništa govoriti protiv klasičara, ali velika većina njih baš i ne odgovara onom profilu kakvim ih predstavljaš. Imam frendicu koja svira u orkestru HNK, vježba, odnosno svira skoro isključivo na probama i predstavama, jako malo radi doma pa se sigurno nebi moglo reći da baš mukotrpno radi na sebi (ubit će me ako vidi ovo). Moglo bi se raspravljati o tome koliko prosječnih instrumentalista jednih više ili manje vježbaju od onih drugih, možda je jezičak vage u prosjeku doista na strani jazzera i metalaca, ali bit mojeg posta nije bila pljuvanje po drugim formama glazbe već samo zastupam metal i nedam da mi ga pljuju, mada i ja slušam već nekoliko desetljeća svojeg života, sve vrste glazbe, bolje rečeno sve što proizvodi zvukove :) Također moram primijetiti kako imaš malo previše zatvoren stav o tome da samo klasična glazba predstavlja umjetnost, te su definicije odavno floskula, baš kao i priče o "pravoj" književnosti, likovnoj, dramskoj, filmskoj, baletnoj ili bilo kakvoj drugoj umjetnosti.

Sickmanno1
18-01-2009, 19:30
Hendrix pusi drogu :(

Nije dobar uzor za mlade ljude :(

Elton John je bolji....

St. D.
18-01-2009, 19:57
Metal nije bilo teško izmisliti. Samo se trebala naći osoba koja dovoljno loše svira.
:pray:

Ja bi samo malo promjenio drugu rečenicu... Danas se u metalu najčešće nalaze ljudi koji dovoljno loše sviraju! Svaka čast izuzetcima!
Prije je bila potpuno druga situacija... To je samo moje mišljenje. Don´t kill me! :(

Edit:

Apsolutno se slažem sa gotovo svime šta je dal3 rekao u gornjem postu! Glede zatvorenog mišljenja o klasici, metalu i svemu tome...

Ali dobro, ne slušam Hendrixa, Malmsteena i ostale, pa ih ni ne sviram. Niti ih želim svirat, niti ikad svirat kao oni... Rithm ´n´ blues meni owna, zajedno i odvojeno! :D

W1k1n6
18-01-2009, 22:43
BTW, ja znam da se W3ki zajebavao ali mi je diglo živac kad su si neki to počeli stavljati u sigove :)
dakle da se i ja vratim na temu, upravo sam izvadio Hendrixovu CD kompilaciju The Guitar Player, na kojoj su izdvojene njegove blues stvari na kojima nema nekih spektakularnih solaža po kojima ga mnogi isključivo cijene. Izvanredno, ugodno za slušanje, jednostavno i svevremeno.

Samael
19-01-2009, 20:20
Evo čega sam se sjetio neki dan dok sam listao Sobu Ogledala:

...1967. je Džimi svirao u kafiću zvanom The Bag O' Nails. Te večeri su se tamo našli svi popularni engleski glazbenici tog doba, od Pita Toušenda, Kleptona, Pejđa do Đegera. Da je u tom trenutku tamo pala bomba, engleska bi scena prestala postojati. Jimi je nastup najavio pjesmom Wild Thing (od d trogsa), a to su svi prezirali, jer je to bio pop hit. No Džimi je tu jebenu stvar tako isprašio i uzletio u daleki svemir. Zamislite najgoru pjesmu na svijetu pretvorenu u najljepšu. Teri Rejd je u jednom trenutku otišao na wc i kad se vratio, sudario se s Brajanom Đounsom (gitarist roling stounsa), a đouns je rekao da pripazi kako hoda, jer je naprijed sve mokro. Teri je rekao da ne vidi nikakvu vodu, a Brajan je odgovorio da je mokro jer svi gitaristi plaču.

...

...

...

...

...

...

:pray: :pray: :pray:

p.s.
Džimi Hendriks bi učinio i pjesme In Flamesa dobrima 8)

Korpse
19-01-2009, 20:23
Eto, Jimi je car sada.


Hendrix pusi drogu :(

Nije dobar uzor za mlade ljude :(

Elton John je bolji....
Elton John puši nešto drugo :(

W1k1n6
20-01-2009, 19:38
Legendarni Hendrixov koncertni performance:
WOzhbj1BVOU

Razzarach
20-01-2009, 20:32
hendrix niš ne puši jer je kolko ja znam mrtav

Samael
20-01-2009, 21:05
hendrix niš ne puši jer je kolko ja znam mrtav

svetogrđe!

:yuck:

W1k1n6
20-01-2009, 21:16
Jučer sam s njim i Elvisom bio na pivi, što je tebi?

mortician
02-02-2009, 23:55
p.s.
Džimi Hendriks bi učinio i pjesme In Flamesa dobrima 8)

hehehehe :D

Razzarach
15-08-2010, 14:17
any1?
COsVgbAJ8B8&feature=channel
DjxH_a5U7wA&feature=channel
Purple Haze, All along the watchtower, Hey Joe i ostale su svi vec trebali cut. :)

beba nema zvečku
15-08-2010, 14:24
FAK JEA (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=19&t=29130&start=0&hilit=hendrix)

Viper33
15-08-2010, 15:35
zbilja si mislio da pcp nema temu o hendirxu? :?

Rang€r
15-08-2010, 17:58
dobar je, ali precjenjen imo.

inb4 "ti djete glupo nisi ni slušo hendrixa", imam njegovu diskografiju, slušo sam ga nekih mjesec dana, ima par pjesama koje mu mnogo ownaju, al mi se velika večina njegovih pjesama jednostavno neda slušat.

McPingvin_v2.0
15-08-2010, 18:14
Nije stvar u ugodi, nego u skillu koji za to treba :D

numb
15-08-2010, 18:19
On uopće nije tako dobar,bolji je gitarist BRAD DELSON!!! :thumbs2:

McPingvin_v2.0
15-08-2010, 18:56
Rofl.

croat1gamer
15-08-2010, 19:08
@ pingu- Mislim da sam ti vec spomenuo par puta ideju da benas nekoga zbog groznog glazbenog ukusa.

ot:
Genijalan muzicar, nema nikakvog izdrkavanja na e-gitari, muzika godi uhu. Kvalitetna muzika, jel.

Razzarach
15-08-2010, 22:26
ljevoruk svirat gitaru za desnjake samo tako.

SkunK
15-08-2010, 23:24
Tek sad vidio ovu temu. Jimi Hendrix... hmm... joj na što je to ličilo :)


TTT for the win :P

Razzarach
15-08-2010, 23:33
koju gitaru je spalio? strat il flying v?

Rang€r
16-08-2010, 00:51
Nije stvar u ugodi, nego u skillu koji za to treba :D

pa sad po skillu ima pun qrc gitarista koji su napredniji al su mi još gori od hendrixa, jer drkaju po gitari.

al što se tiče tog doba, kasne 60e i rane 70e mi ima pun kurac boljih izvođača, led zeppelin, black sabbath, pink floyd; just to name a few :wink:

Razzarach
16-08-2010, 00:57
Valleys of Neptune owna.

numb
16-08-2010, 10:54
Rofl.
Šta rofl?

@ pingu- Mislim da sam ti vec spomenuo par puta ideju da benas nekoga zbog groznog glazbenog ukusa.



A koga to?


[quote="McPingvin_v2.0":1i5f8bjo]Nije stvar u ugodi, nego u skillu koji za to treba :D

pa sad po skillu ima pun qrc gitarista koji su napredniji al su mi još gori od hendrixa, jer drkaju po gitari.

al što se tiče tog doba, kasne 60e i rane 70e mi ima pun prozor boljih izvođača, led zeppelin, black sabbath, pink floyd; just to name a few :wink:[/quote:1i5f8bjo]

Bolje su 90-e i 2000-e.

MasaKrisT
16-08-2010, 11:07
Numb ajde odi na forum.hr ,nemoj unistavat svaku dobru temu,hvala i bok:)

Rang€r
16-08-2010, 11:16
Rofl.
Šta rofl?

@ pingu- Mislim da sam ti vec spomenuo par puta ideju da benas nekoga zbog groznog glazbenog ukusa.



A koga to?


[quote="McPingvin_v2.0":2l993ssy]Nije stvar u ugodi, nego u skillu koji za to treba :D

pa sad po skillu ima pun qrc gitarista koji su napredniji al su mi još gori od hendrixa, jer drkaju po gitari.

al što se tiče tog doba, kasne 60e i rane 70e mi ima pun prozor boljih izvođača, led zeppelin, black sabbath, pink floyd; just to name a few :wink:[/quote:2l993ssy]

Bolje su 90-e i 2000-e.[/quote:2l993ssy]

kako si ti neočit troll, inače svi s ovakvim mišljenjem rade ovakve postove

Ima li ovdje još tko da mrzi ona glam-rock sranja iz 80-ih,tipa Scorpions,Whitesnake,Twisted Sister,Kiss,Motley Crue,Bon Jovi,Poison,Dokken,Skid Row,Cinderella,Gunsi,Europe,Def Leppard,WASP,Alice Cooper,Great White,White Lion,Stryper,Ratt i ostala sranja?Izgledaju kao pičke,a najgore mi je kad netko...

[quote=croking1994]Guns n Roses, Nickleback,Green Day.....posto volim sve slusat, al to najvise ovih dana.
:thumbs2: I ja njih volim slušat.

vukopas
16-08-2010, 16:41
Zanimljivo je da mrzi gunse jer su glam rock sranje ali ih takoder voli i poslusati.

numb
16-08-2010, 17:56
a nisam vidio da pišu Gunsi,a mrzim ih,osim zadnjeg albuma.

MasaKrisT
16-08-2010, 18:06
52 posta i nijedan normalan.Cestitam.

hansi
16-08-2010, 18:08
a ja nisam nista govorio

numb
16-08-2010, 19:12
52 posta i nijedan normalan.Cestitam.
pa kako??

Rang€r
16-08-2010, 22:22
pogledaj moj post iznad.

hrčak
16-08-2010, 23:06
52 posta i nijedan normalan.Cestitam.
pa kako??



- Vrlo je nepoželjno pisati vrlo beskorisne postove i/ili one koji nemaju veze s temom. Svi znamo za šale i zezanja, ali ako primijetimo da je nekome previše stalo do uvećanja post counta ili da ometa rasprave svojim nekonstruktivnim upadima - nećemo ga/je tolerirati.

Vidiš ovo, to je jedno od pravila foruma koja ti očigledno nisi pogledao i prema kojma bi ti već odavno trebao dobiti ban. Ako nemaš ništa pametno za reći i ako ti je namjera stalno pisati ovakve postove onda bi se trebao ozbiljno zabrinuti za svoje psihološko zdravlje koje oćito nije baš najzdravije kod tebe. Ako si samo neki dvanaestogodišnjak onda ti preporučam da napustiš na 2-3 godine forum jer očigledno nemaš ni trunke pameti kako bi napisao post koji vrijedi pročitati i koji bi trebao nešto govoriti.

OT:
Čuo sam par pjesama od Hendrixa i nisu mi bile uopće loše ali su mi jednostavno postale dosadne nakon nekog vremena, a o njemu kao gitaristu imam samo riječi hvale, čovjek koji je svirao zubima i vjerojatno jedan od najvažnijih ljudi koji je zaslužan za današnje sviranje gitare.

Rang€r
16-08-2010, 23:16
52 posta i nijedan normalan.Cestitam.
pa kako??



- Vrlo je nepoželjno pisati vrlo beskorisne postove i/ili one koji nemaju veze s temom. Svi znamo za šale i zezanja, ali ako primijetimo da je nekome previše stalo do uvećanja post counta ili da ometa rasprave svojim nekonstruktivnim upadima - nećemo ga/je tolerirati.

Vidiš ovo, to je jedno od pravila foruma koja ti očigledno nisi pogledao i prema kojma bi ti već odavno trebao dobiti ban. Ako nemaš ništa pametno za reći i ako ti je namjera stalno pisati ovakve postove onda bi se trebao ozbiljno zabrinuti za svoje psihološko zdravlje koje oćito nije baš najzdravije kod tebe. Ako si samo neki dvanaestogodišnjak onda ti preporučam da napustiš na 2-3 godine forum jer očigledno nemaš ni trunke pameti kako bi napisao post koji vrijedi pročitati i koji bi trebao nešto govoriti.


ma to, reci ti njemu :bravo:

Insert
18-08-2010, 09:26
IbqchLSjAaI

Rang€r
18-08-2010, 14:59
wOuxtUPQSPw

beba nema zvečku
18-03-2011, 10:20
tVsNlchp0GE&feature=related

Jesam ja to možda fulao topic?

Duke of Earl
18-03-2011, 10:39
Čuj ti shredanje na 1:04, ovo je iz jebene 1954., svaka čast.

Sonic_Moronic
18-03-2011, 14:46
Bolesno, moram njega čekirati.

Sonic_Moronic
19-03-2011, 09:56
Može još jedan komad povijesti? Može.

1NAq4HyoNe4