PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dracula Origin



JohnnyMo
09-01-2009, 22:35
Evo nisam neki teski zaljubljenik u avanture ali par ljudi mi je preporucilo Dracula Origin pa sam je i instaliro i poceo igrat.

Trazio sam imali ove teme vec otvorene , nisam nasao , pa ako postoji da se odmah ispricam.

Znaci sta mislite o igri , kakva vam se cini , problemi , hvale , itd.

Evo posto sam ja njubara sto se tice avantura , odmah zape na pocetku , kad treba kao oznacit mjesta na onoj karti ... oznacio sam 4 dalje mi se nista ne aktivira , neznam sta da radim ...

Pozdrav!

Arbiter of Change
09-01-2009, 22:44
Baldrick je napisao rezu ovdje na dnu stranice. (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=7&t=16426&start=270)


Jako dobra i realna recenzija, posebno s ovim osvrtom na to koliko su zapravo zagonetke logične u igri (ali stvarno, sve zahtjevaju samo logično razmišljanje i promatranje okoline). Ja bi se još bio požalio i na iritantan voice acting glavnog lika, ali inače jako dobro. Nadam se da bi u doglednoj budućnost mogli vidjeti i recenziju Dracula 3, The Path of the Dragon iz tvog pera. :thumbs2:

Baldrick
09-01-2009, 22:46
kao prvo, igra je ok što se gameplaya tiče, čak i više nego ok, odlična, ali je priča žešći shit. ali, baš baš shit. shitčina. ogromna.
grafika odlična, ma sve, samo priča...

kao drugo, mislim da tema postoji, jer se sećam da sam nešto pisao na ovom forumu o drakuli, ali nisam siguran, u svakom slučaju, greške se dešavaju, bitno da si ti pretražio, pa ako nisi našao, nikom ništa, jbg, život ide dalje..

što se tvog problema tiče, treba da pročitaš u novinama gde su se ubistva dešavala i na koju stranu je bežao drakula, pa da povežeš mesto ubistva i pravac bežanja na karti za svako ubistvo. ako si povezao za baš svako ubistvo, onda si to pogrešno učinio. pomuči se još malo, naćićeš rešenje.
ovo gore je spoiler.

inače, da te posavetujem malo - kad imaš problem u avanturi nekoj, tipa ne znaš šta sledeće učiniti, tj. zaglavnjen si, mnogo je isplativije i tebi i onima koji treba da odgovore da potražiš rešenje u walkthroughu, jer ti ćeš mnogo brže dobiti odgovor (jer malo ko igra avanture, pa ne može da ti odgovori), a i oni neće morati da se muče da odgovore. mada možda oni i hoće da odgovore, imaš i takve ljudi koji hoće da se kurče sa svojim znanjem.. jbg.

JohnnyMo
09-01-2009, 22:59
Sto se questa tice oznacio sam mjesta na kojima su se desavale radnje iz novina ; a sada bi kao trebao olovkom povezat radnju od 1. do 4. mjesta ?


A sto se volktruova tice , to mi je skroz bezveze ...isto kao da mi neko drugi prelazi igru , nema ni malo truda ..

Arbiter of Change
09-01-2009, 23:02
Sto se questa tice oznacio sam mjesta na kojima su se desavale radnje iz novina ; a sada bi kao trebao olovkom povezat radnju od 1. do 4. mjesta ?
Ako si dobro označio mjesta (provjeri to prvo) nakon toga moraš povući linije po ulicima kojima je počinitelj bježao (to moraš pročitati iz članaka ili ćega već) i onda gledati gdje se linije sjeku.

Baldrick
09-01-2009, 23:38
A sto se volktruova tice , to mi je skroz bezveze ...isto kao da mi neko drugi prelazi igru , nema ni malo truda ..
slažem se, ali isto ti dođe kad pitaš na forumu, i kad pogledaš u walkthrough - neko drugi ti kaže šta da radiš, tj. prelazi ti igru.

najbolje rešenje je uhs reader, program koji daje samo hintove, i to veoma diskretne ako hoćeš da budu takvi, a ne celo rešenje.

JohnnyMo
10-01-2009, 00:15
A sto se volktruova tice , to mi je skroz bezveze ...isto kao da mi neko drugi prelazi igru , nema ni malo truda ..
slažem se, ali isto ti dođe kad pitaš na forumu, i kad pogledaš u walkthrough - neko drugi ti kaže šta da radiš, tj. prelazi ti igru.

najbolje rešenje je uhs reader, program koji daje samo hintove, i to veoma diskretne ako hoćeš da budu takvi, a ne celo rešenje.

Ma dobro nije da sam doso i pitao gdje se nalazi neki predmet ili sta ja znam vec , gdje nesto posebno trebam otkriti ; nego bas mi nije objasnjeno sta da radim jer bio sam pronasao sve lokacije ( mozda i bug neki ) tako da me samo interesiralo sta trebam raditi.

Kasa7
10-01-2009, 15:41
bas sam si razmišljao da si kupim tu igru ili pricekam vampyre story.mislim da cu ipak ovu drugu

C
10-01-2009, 20:22
Prešao sam sve djelove Dracula igara, jedino ovu zadnju Draculu nisam prešao (Origin), no prijeći ću i nju kada budem imao vremena.

U glavnom, ako hoćeš avanturu i mozgalice, imam ti preporuke.
Ako si početnik i hoćeš neku laganu, grafikom totalno nabrijanu i dobru, ali ne i zahtjevnu, onda poigraj Aura: Fate of The Ages.
A ako želiš super mozgati i biti tisućiti čovjek na ovoj planeti koji je prešao najtežu avanturu u povjesti, potraži igru po imenu Necronomisson (mislim da postoji 1 i 2; dvojku još nitko nije prešao, opako je teška, i za nju ne postoje niti prohodi, niti šifre, niti bilo kakva riješenja, čak ju nisu prešli niti oni najzagriženiji avanturisti mozgalica).

Baldrick
11-01-2009, 02:09
Ma dobro nije da sam doso i pitao gdje se nalazi neki predmet ili sta ja znam vec , gdje nesto posebno trebam otkriti ; nego bas mi nije objasnjeno sta da radim jer bio sam pronasao sve lokacije ( mozda i bug neki ) tako da me samo interesiralo sta trebam raditi.
na internetu ne moraš nikom da se pravdaš.

Baldrick
11-01-2009, 02:12
bas sam si razmišljao da si kupim tu igru ili pricekam vampyre story.mislim da cu ipak ovu drugu
drugačije su to igre, mislim po priči i atmosferi.. vs ti je više zajebancija, a origin se trudi da bude ozbiljna igra, ali propada u tome.. mada, i avs pomalo propada - glupo je što mona i šišmiš pokušavaju baš sve hot-spotove da na neki način ismeju, a naravno to ne uspeva uvek... bolje da nisu ni ubacivali one ne-smešne šale.. mada, ono što je nekom smešno, nekom drugom nije i obrnuto, ali ipak - igra tako gubi dosta na stilu.

Baldrick
11-01-2009, 02:34
Prešao sam sve djelove Dracula igara, jedino ovu zadnju Draculu nisam prešao (Origin), no prijeći ću i nju kada budem imao vremena.

U glavnom, ako hoćeš avanturu i mozgalice, imam ti preporuke.
Ako si početnik i hoćeš neku laganu, grafikom totalno nabrijanu i dobru, ali ne i zahtjevnu, onda poigraj Aura: Fate of The Ages.

verovatno već znaš, ali.. origin nema veze sa dracula serijalom, ni po priči (naravno, imaju neke zajedničke karakteristike), ni po gejmpleju.. skroz su drugi ljudi pravili. ako voliš mistolike avanture, moj ti je savet da zaobiđeš origin. mada i ona ima mnogo (mnogo više nego obična p&c avantura), ipak je to više na foru avantura u kojima je najbitnija avantura, tj. više je old skool.

ja bih dečku/čoveku/ženi/kako već, preporučio da, ako hoće da se malo ozbiljnije pozabavi avanturama, odigra full throttle - em je laka, em je mnogo dobra, savršena za uvod u avanture. pa posle curse of the monkey island, pa posle nek pita za dalje, il nek istražuje sam.

C
11-01-2009, 04:43
Znam da nemaju veze, ali jedno im je zajedničko. Avantura, mozganje, etc.

Joneleth_Irenicus
11-01-2009, 04:55
Dobra igra... Priča je možda malo smotana, ali sve u svemu je ok. Sviđa mi se ona glazba na početku igre, nešto predobro. :P

JohnnyMo
11-01-2009, 14:11
Sto se questa tice oznacio sam mjesta na kojima su se desavale radnje iz novina ; a sada bi kao trebao olovkom povezat radnju od 1. do 4. mjesta ?
Ako si dobro označio mjesta (provjeri to prvo) nakon toga moraš povući linije po ulicima kojima je počinitelj bježao (to moraš pročitati iz članaka ili ćega već) i onda gledati gdje se linije sjeku.


Pronasao sam sva mjeste , vukao crte na sve moguce lokacije u svim kombinacijama i nista se ne desava ; reagira li lik kad se dobro oznace te crtice , smjer kretanja

Arbiter of Change
11-01-2009, 14:18
Pronasao sam sva mjeste , vukao crte na sve moguce lokacije u svim kombinacijama i nista se ne desava ; reagira li lik kad se dobro oznace te crtice , smjer kretanja
OK, sad može biti da sam ja nešto pobrkao (ovisi o ovome što iduće kažem), ali ti u svakom članku imaš kao opisano mjesto gdje se napad DOGODIO i onda je kroz članak, na ovaj ili onaj način, opisano KUDA je počinitelj pobjegao/viđen da bježi/itd. To ti u biti daje 2 lokacije (ili smjer) koje trebaš povezati i tako za svaki slučaj, te zatim gledati gdje se nastale linije sjeku. Mislim da lik kao kaže naglas nešto tipa "Aha, tako je bilo..." kad sve povežeš ili tako nešto.

Ovo je zapravo prva teža zagonetka... pojma nemaš što te čeka (kemijske formule i klavir, anyone?). :)

JohnnyMo
11-01-2009, 21:47
Evo napokon oznacio smjerove !! Alelujaa!!

JohnnyMo
23-02-2009, 12:25
Evo samo mogu da se pohvalim da sam otkad sam preso prvi problem , na DRUGOM ! Kako uc u mutavu kucu !?!?!? :twisted:

C
23-02-2009, 14:58
Reci gdje si točno stao?
-Ja sam ti skoro pa prešao Dracula: Origin igru, sve znam. :)

Arbiter of Change
23-02-2009, 14:59
Jesi razmišljao da zamijeniš igru za neku drugu? Vjeruj mi, te prve su ništa u usporedbi s tim što te čeka kasnije.
Opiši malo detaljnije situaciju.

C
23-02-2009, 15:00
Opiši malo detaljnije situaciju.
Točno tako. Ja nisam pratio tvoje korake, tj. temu. :)

JohnnyMo
23-02-2009, 15:35
Ma kad povezes one crte na karti odes na mjesto gdje se sjeku , na nekakvo groblje , stali vec , kucas na vrata neke kuce , nekoga trazis , al te neki lik nepusta unutra , i sad ti moras naci nacin da udjes u kucu...

C
23-02-2009, 16:55
Simple. Rečem ti šta da radiš, u koracima, pa ako zapneš, reci na kojem si koraku zapeo.

1. Otiđi na groblje kod lika koji kopa, i razgovaraj s njie o svemu. Na groblju ćeš naći jedan veo od neke žene, onaj kada se žena udaje, pa ga nosi na glavi (samo nije bijeli, nego crni), to ćeš naći na jednom križu, kada to pokupiš, opet pričaj s tim likom koji kopa grob. Ispred tog lika uzmi jednu špatulicu s tri kljove i otiđi do jednog groba, kao mala kućica je. Tamo upotrijebi špatulicu i očisti grob kako bi mogao vidjeti dva imena i dva prezimena, jer su dva lika tu pokopana, i njihove godine. Kada to uradiš, ti ćeš ih automatski zapisati u bilješke.

2. Na ulazu na to isto groblje, kada tek uđeš, imaš lijevo od lika neka kao šupica. Tu te traži četveroznamenkastu šifru. Ta šifra je ona s grobova koje si ostrugao. Mislim da su zadnji dani preminulih šifre, pa ti dođe ja mislim 9896, ili tako nešto, ne znam na pemet. Kada upišeš šifru, klikni desno na taj katanac. Uđi unutra i pokupi sve što se dâ pokupiti.

3. Na groblju imaš, po sredini groblja stepenice prema dolje. Tu siđi. Imati ćeš jedna vrata koja su zaključana, rešetke su u glavnom. Raširi ih s jednim od itema (neka šipka). Zatim kombiniraj šibice sa lampom, i zapaljenu lampu s lopatom, te ih stavi unutra i vidjeti ćeš da ti nešto piše, to ćeš zabilježiti u bilješkama.

4. Trebati ćeš na grobljima zatim riješavati zagonetke. Prvo ćeš na tom mjestu gdje se već nalaziš riješiti zagonetku. Zagonetke su ti tamo gdje su anđeli, tj. kipovi anđela. Znači, tu gdje se nalaziš imaš čaše i vodu, moraš napraviti s lijeva pa u krug do kraja desno da ti ide čaša-voda-čaša-voda-čaša-voda i tako sve do kraja i na kraju ti zadnja tri trebaju biti voda-čaša-čaša. Kada to poredaš, na svakoj zagonetci, trebaš pritisnuti na jedan gumb koji je u okolici te zagonetke, neki su gore-desno, neki gore-lijevo i sl. Ili ako hoćeš, možeš ih redati od desno, prema lijevo, pa ti ide čaša-čaša-voda-čaša-voda-čaša-voda i tako do kraja lijevo.

5. Popni se uz stepenice i kruži po groblju riješavajući zagonetke. Jedna će ti biti sa životinjama, a jedna s ljudima. Kod životinja, vukovima i svim manjim životinjama trebaju oči biti crvene, a kod ljudi, trebati ćeš se poigrati i vidjeti sekundu u naprijed, tj. kome će pasti mrtva glava na slici. Kada to sve riješiš, idi na jedan grob koji će se "otključati". Idi do sredine, tj. dna groblja gdje si razvaljivao ogradu, te vidio da nešto piše, i tu uđi, te pokupi knjigu.
Kruži po groblju sa Space tipkom i primjetiti ćeš jedan grob, na uglu je. Klikni na njega i on će ti maknuti poklopac od groba, zatim ćeš vidjeti stepenice i vrata. Tu uđi.

6. Naći ćeš se u šupi. Samo idi ravno, uz stepke do jedne kuhinje u kojoj neki lik lovi žohare. Tu pokupi sve što se dâ pokupiti, kao i u šupi. Zatim se vrati do ulaza u groblje.

7. Vidjeti ćeš da ima jedna kanta za smeće, puna muha. Uzmi veo koji si pokupio sa groblja i sve muhe njime pohvataj, te taj veo s muhama kombiniraj s staklenom teglicom.

8. Vrati se do tipa koji lovi žohare i daj mu tu teglicu u kojoj su muhe i veo, zatim ćeš moći ići dalje u vrata, i tada si već u toj kući, u koju pokušavaš ući.

JohnnyMo
23-02-2009, 18:45
Simple. Rečem ti šta da radiš, u koracima, pa ako zapneš, reci na kojem si koraku zapeo.

1. Otiđi na groblje kod lika koji kopa, i razgovaraj s njie o svemu. Na groblju ćeš naći jedan veo od neke žene, onaj kada se žena udaje, pa ga nosi na glavi (samo nije bijeli, nego crni), to ćeš naći na jednom križu, kada to pokupiš, opet pričaj s tim likom koji kopa grob. Ispred tog lika uzmi jednu špatulicu s tri kljove i otiđi do jednog groba, kao mala kućica je. Tamo upotrijebi špatulicu i očisti grob kako bi mogao vidjeti dva imena i dva prezimena, jer su dva lika tu pokopana, i njihove godine. Kada to uradiš, ti ćeš ih automatski zapisati u bilješke.

2. Na ulazu na to isto groblje, kada tek uđeš, imaš lijevo od lika neka kao šupica. Tu te traži četveroznamenkastu šifru. Ta šifra je ona s grobova koje si ostrugao. Mislim da su zadnji dani preminulih šifre, pa ti dođe ja mislim 9896, ili tako nešto, ne znam na pemet. Kada upišeš šifru, klikni desno na taj katanac. Uđi unutra i pokupi sve što se dâ pokupiti.

3. Na groblju imaš, po sredini groblja stepenice prema dolje. Tu siđi. Imati ćeš jedna vrata koja su zaključana, rešetke su u glavnom. Raširi ih s jednim od itema (neka šipka). Zatim kombiniraj šibice sa lampom, i zapaljenu lampu s lopatom, te ih stavi unutra i vidjeti ćeš da ti nešto piše, to ćeš zabilježiti u bilješkama.

4. Trebati ćeš na grobljima zatim riješavati zagonetke. Prvo ćeš na tom mjestu gdje se već nalaziš riješiti zagonetku. Zagonetke su ti tamo gdje su anđeli, tj. kipovi anđela. Znači, tu gdje se nalaziš imaš čaše i vodu, moraš napraviti s lijeva pa u krug do kraja desno da ti ide čaša-voda-čaša-voda-čaša-voda i tako sve do kraja i na kraju ti zadnja tri trebaju biti voda-čaša-čaša. Kada to poredaš, na svakoj zagonetci, trebaš pritisnuti na jedan gumb koji je u okolici te zagonetke, neki su gore-desno, neki gore-lijevo i sl. Ili ako hoćeš, možeš ih redati od desno, prema lijevo, pa ti ide čaša-čaša-voda-čaša-voda-čaša-voda i tako do kraja lijevo.

5. Popni se uz stepenice i kruži po groblju riješavajući zagonetke. Jedna će ti biti sa životinjama, a jedna s ljudima. Kod životinja, vukovima i svim manjim životinjama trebaju oči biti crvene, a kod ljudi, trebati ćeš se poigrati i vidjeti sekundu u naprijed, tj. kome će pasti mrtva glava na slici. Kada to sve riješiš, idi na jedan grob koji će se "otključati". Idi do sredine, tj. dna groblja gdje si razvaljivao ogradu, te vidio da nešto piše, i tu uđi, te pokupi knjigu.
Kruži po groblju sa Space tipkom i primjetiti ćeš jedan grob, na uglu je. Klikni na njega i on će ti maknuti poklopac od groba, zatim ćeš vidjeti stepenice i vrata. Tu uđi.

6. Naći ćeš se u šupi. Samo idi ravno, uz stepke do jedne kuhinje u kojoj neki lik lovi žohare. Tu pokupi sve što se dâ pokupiti, kao i u šupi. Zatim se vrati do ulaza u groblje.

7. Vidjeti ćeš da ima jedna kanta za smeće, puna muha. Uzmi veo koji si pokupio sa groblja i sve muhe njime pohvataj, te taj veo s muhama kombiniraj s staklenom teglicom.

8. Vrati se do tipa koji lovi žohare i daj mu tu teglicu u kojoj su muhe i veo, zatim ćeš moći ići dalje u vrata, i tada si već u toj kući, u koju pokušavaš ući.



Hvala lijepo , pomoglo je ....ako na iducem problemu zaglavim definitivno se odricem ne samo ove igre , nego cijelog žanra avantura ...il ja neznam razmisljat il se nisam navikao , nesto nevalja...

C
23-02-2009, 19:30
Ma daj. Pa svatko to može riješiti, ali nekima treba više, a nekima manje vremena. :wink:

DelPiero
01-01-2013, 13:54
Evo ponukan ovom temom nabavio sam ovu igru,pošto volim horor avanture ne znam kako sam ovo propustio.Grafika mi je dobra,posebno za vrijeme kada je igra izašla na tržište,samo malo animacije štekaju.Dracula mi je ovdje malo čudan,mladolik i nije spooky.Ima par vrlo zeznutih zagonetki.Sve u svemu solidna avantura,preporučujem i Dracula:resurrection i Dracula:Last sanctuary.Glas i ponavljajući komentari Van Helsinga znaju biti iritantni.