PDA

Pogledaj cijelu verziju : Wurm Online



Plexihack
09-01-2009, 13:06
http://www.wurmonline.com/index.php?c=Overview.php

Evo,upravo skidam,čini se uber,može se terraforming radit,sve je interaktivno...

Je ko probao?

theplaya
09-01-2009, 15:48
neznam kaj te privlači ovoj igri(grafika nije sigurno XD), po čemu bi terraform trebao biti tako zanimljiv i inovativan? po filmovima na youtubeu mi se cini igra kao neki propali pokušaj grupice entuzijasta da naprave mmo.

Plexihack
09-01-2009, 18:03
Pa,sve je slično real time poslu...znači kopaš i kuhaš koliko bi to i radio,možeš gradit kuće,/v/ upravo radi jedan grad podzemni,brodove.
Da netko proradi na njoj bila bi puno bolja,ali dok nema igrača nitko neće radit.

Empe Tri
30-06-2011, 15:40
uhh... odakle sam iskopao ovu temu hehe :D

evo bas skidam igru cisto me zanima kakva ce biti al mi se fakat cini zanimljiva

mali opis :


What can I do in Wurm?

Explore huge, diverse landmasses extending over 512sq km in total
Make your home on either the PvP or PvE server
Craft and use thousands of unique items
Wage war on other kingdoms, and lead yours to victory
Hunt creatures such as the unique red dragon, forest giant, kyklops, troll king and others!
Discover and fight over religious artifacts on the PvP server
Modify the terrain; dig, raise, flatten and sculpt the land around you!
Capture and breed animals from the environment
Train 114 Skills, 10 Player Characteristics, and 3 Religion Characteristics
Follow one of four unique deities and religions.
Become a priest or champion of your religion and learn powerful spells and enchantments.
Choose one of five meditation paths and take advantage of special meditation abilities
Earn as many of our 200+ skill and achievement titles as you have time for!
Mount various creatures, from horses and carts to unicorns, bears and even dragons!
Construct, crew or even captain seven different ship types, from small rowing boats to impressive caravels with other players
Build a variety of structures, from guard towers to stone houses to fences and statues.
Found your own settlement wherever you desire; own land, build a farm, a castle, or perhaps an entire village!
Pave roads and plant signs to improve local infrastructure and by connecting settlements
Live off the land by creating fields to farm a variety of crops including potatoes, garlic, cotton, wheat, pumpkins and more!
Cook food using a huge range of ingredients
...and much more!

Empe Tri
30-06-2011, 17:34
evo i mapa
http://noizeviolation.com/wurm/Freedom_map.png

igra je dosta dobro zamisljena samo opada zestoko u grafici :P

DJ Not Nice
01-07-2011, 14:06
Koliko teži igra?

Markecgrad
01-07-2011, 15:41
Ako niste znali, Notch je bio jedan od programera koji su radili na toj igri :)

Empe Tri
01-07-2011, 15:52
Koliko teži igra?

a negdje oko 500mb
treba joj jos dosta dorade al i bez toga mi je super zanimljiva ;)

DJ Not Nice
01-07-2011, 16:01
A radi li se na igri il je u stagnaciji nekoj?

Empe Tri
01-07-2011, 16:15
koliko sam citao da rade sad koliko nebi znao :P

Macolla
01-07-2011, 19:45
Igrali smo ja i brat te mogu reći da igra treba još mnogo dorade ali je i sada freakin' prezanimljiva. Evo mali summary onoga što smo uradili dok smo igrali (a nismo dugo zbog nedostatka vremena): spawnali smo se u nekom gradiću, lutali smo okolo i čitali wurmpediu da vidimo kako napraviti kuću, našli smo neko selo uz more i kupili platz kojemu je cijena bila pola tone drveta, dobili smo sjekire, posjekli što se dalo i napravili plan kuće, trebao nam je i sljedeći dan da je završimo. Uglavnom sljedećih dana smo napravili ograđeno područje, kupili krave, konje i prase, Zaklali lava iznad kuće, Napravili jedne velike tačke, još jedne ukrali, te se zaputili u neki uber grad nekoliko kilometara niz obalu. Tu smo se nakrali ko Sanader i vratili se prodali sve to. Od tada nismo više igrali.

hrčak
01-07-2011, 23:52
Mogo bi probat, izgleda zabavno. Jel F2P?

DJ Not Nice
02-07-2011, 07:12
/cut
I to ste sve učinili u tih dva/tri dana?

Macolla
02-07-2011, 09:58
Pa manje više da. Dobro kad razmislim možda je bilo 4 dana +- 20%. I da igra je F2P. Novijem igraču prvi put neće bit zamoran tutorial od jedno 20ak min koji se mora proći ali svaki sljedeći lik će ga morati opet prolaziti. U igri se osjeti kako je još u fazi razvijanja, animacije nisu nešto, ponekad zalaga na sekundu ili dvije, ali totalno je igriva, i vuče te da igraš dalje. Recimo mene je vuklo to što možeš osnovat svoj grad ako želiš a možeš i svoj rudnik. Gradovi se mogu praviti u rudnicima ako se iskopaju dovoljno veliki. E da sjetio sam se, postoji mogućnost pravljenja brodova sve od malih čamaca pa do velikih galija. Pretpostavljam da bi se sad čitatelj upitao: "OMG kaliko treba igrati za galiju?", e pa treba vam isto onoliko koliko igraču tj. alijansi u EVE Online treba za titana. Any further questions?

EDIT: Vlasnik moguće galije je jedan čovjek ali obično ga prati mnogobrojna posada koja brod koristi za svoj spawn point prilikom logina. Brod služi kao kuća, storage space, ma grad u malom.

Markecgrad
02-07-2011, 11:30
Samo što se večina stvari iz ove igre može uz malo truda postići na Minecraft serveru i još imaš puno više slobode.

DJ Not Nice
02-07-2011, 15:38
Al nije isto, te je mal glupavo uspoređivati sa Minecraftom.

Markecgrad
02-07-2011, 16:28
Pa ono, najvjerojatnije je Notch dosta stvari iz te igre prenio u Minecraft, a uz pomoć bukkitovih plugina je stvarno moguće napraviti MMORPG na serveru koji ima questove, NPCove, mobove, priču i sve potrebno da bi se nešto nazvalo MMORPG-om.

Macolla
03-07-2011, 10:07
Po meni je Minecraft vrhunska i inovativna igra ali ja mislim da prije svih scriptanja NPCeva, questova, levelanja, i što već ne moramo pričekati neku verziju gdje world ima puno veću "rezoluciju". Pod time mislim na to da se graditeljski i terrain blokovi smanje i napokon se uvede koso pozicioniranje. Minecraft jest full sandbox igra ali sigurno svakog igrača vuče želja za više slobode, a to je sama fizika Minecraft svijeta.

Arbiter of Change
09-09-2011, 11:56
Digli su novi server, što je za Wurm ogromna stvar.
http://www.wurmonline.com/

The Wurm team have sent word that they are launching “a second server in its Non-PvP Freedom series. This new land, called Deliverance, is smaller than Independence, and is a gentler land ideal for the new explorer.”

bVcuWSoi6oQ&feature=player_embedded

keko
27-01-2012, 11:19
Imam pitanje: naletio na ovu igru i vrlo me zainteresirala, pogledao sam na njihovim stranicama i piše da se može igrati besplatno, ali da ne mogu dići skillove više od 20 i ne mogu ići na premium servere, što to konkretno znači? Da li je to vrlo ograničavajuće ili se ni ne primijeti?

keko
27-01-2012, 21:37
Anyone?