PDA

Pogledaj cijelu verziju : GB EP45-DS3R - zaboravljen bios password



Karlo_from_Bjelovar
08-01-2009, 13:16
ovo je situacija... frendu je dosao bratic na par dana, i kako je ovaj non stop nesto prckao po biosu ovaj je metnuo sifru na cijeli komp (preko biosa, no)... e sada, sifru je mjenjao vise puta i panj kakav je - zaboravio ju je... rekao sam mu da proba drzat bateriju minutu vani ali nije pomoglo... on veli da ju je drzao 2 minute vani al da je nije full izvadio nego ju je samo malo "podigao", tek tolko da nije tamo gdje bi trebala biti...

eh sad, da li je moguce da bateriju nije podigao dovoljno, odnosno da li baterija mora "do kraja" bit izvadena da bi se "dogodio" CCMOS... u slucaju da i to ne pomaze, na koji nacin vratiti pass? (ili ga u potpunosti maknuti)

thx... :wink:

08-01-2009, 13:21
moguće je....i kad se baterija vadi preporučljivo je izvadit kabel od napajanja...da nema nikakvog dovoda struje...


Drugi način ti je da nađeš CMOS pin...prebaciš ga sa pozicije 1-2 na 2-3 i opet vratiš...

Karlo_from_Bjelovar
08-01-2009, 13:35
a ta baterija sigurno ide "do kraja" van?

08-01-2009, 13:37
da...slobodno si s iglom zahvatiš na jednom kraju i izvadiš je...naravno računalo mora biti ugašeno i svakako izvadi kabel od napajanja van....da nema nikakvih mogučih dovoda struje...

Pričekaš 2 minute...jer ne pali baš na svim plocama da je dovoljno 10-20 sekundi...i opet sve vratiš i bios je resetiran...pa nema više passworda..

Karlo_from_Bjelovar
08-01-2009, 13:45
ma ofc... to mi je za frenda (ineedspeed na forumu), tlaci me na mob... :D

reko sam mu da izvuce kabel od napajanja, par puta stisne power button, i da onda pokusa izvadit bateriju do kraja... i nek je ostavi vani 5 minuta (sigurno je sigurno)... :roll: