PDA

Pogledaj cijelu verziju : FarCry1 ....bijeeeela plaza



Gmer
07-01-2009, 11:43
Pozdrav ekipa!

Imam problemcek...zazelio sam se dobrog fps-a, i instaliram farcry1, sve prodje u redu, udjem u igru, pocnem igrat, al kad izadjem van na otvoreno, plaza je potpuno bijela, tj. cijeli pod, sveeeeee.. probao sam reinstalirat cak i instalirat sa drugog cd-a i nista...
tak da sam zakljucio da je stvar u postavkama negdje.. imam laptop dell inspiron 1525. 1.60Ghz , 1 Gb RAM

Gjd i sto bi trebao u settingzima ?

Fala,

rispekt :friends:

Hellboy
07-01-2009, 12:00
mhm...GMA X3100 grafa u tom laptopu nije bog zna što...možda je u njoj problem

C
07-01-2009, 13:05
Ne znam, ali sudeći da je grafa loša i nije baš nešto, to je nonormalno. Kod mene Crysis na Radeon 9550, oceani, mora i plaže su bile blijede i bijele da ne vidim ni svoje oružije u ruci. Tamo/Tada je bio problem sa HDR-om, te se riješio kada sam kupio novu, puno jaču grafičku karticu, koja ima savršen HDR. Sudeći da Radeon 9550 nije imala nikakav HDR, temo gdje je HDR trebao, bilo je sve blijedo i bijelo. Nisam siguran, no ako FC ima u opcijama HDR, isključi ga ili nešto mixaj u podešenjima.
Ako ne uspiješ riješiti, jedino ti do grafičke može biti.

Hellboy
07-01-2009, 13:20
rly? tak je bilo na r9550? na mojoj drugoj kanti FC vozi bez problema na skoro maxanim detaljima na r9250 (128mb) i nisam imao tih problema...more je imalo prekrasne refleksije, plaže su izgledale kao...well...plaže...sjene su bile nabrijane...jedini problem kad sam primjetio da je sve svijetlo je dok je tamo bila GF4kMX koja nije imala shadere i nije mogla iscrtavati sjene...ali čak i tada sam imao normalne plaže i plavo more (bez refleksija, jelte)

C
07-01-2009, 13:22
Rekoh 9550 i Crysis. Ne za 9550 i FC.
I da za FC HDR nemam pojma, jer FC nisam nikada ni igrao.

Probaj sa novim/starim driverima.

Hellboy
07-01-2009, 13:25
oh kek...nisam vidio Crysis (kako mi je to promaklo, u ime svega svetoga?)
enivej, imam frenda kojem je Crysis radio na r9550...radio je jezivo loše, ali je radio...nije bilo takvih problema...

C
07-01-2009, 13:28
Moja R9550 je bila OC-ana sa 250 MHz-a na 501 MHz, itd... :wink:
Crysis je letio kao podmazan, iako efekata poput HDR-a nije bilo. Vjerojatno zbog Omega Drivera. Na običnim driverima je grafika bila OK, ali blokira, trza i preskače, a sa Catalyst Driverima da ni ne govorim, bez obzira na vrhunski, kvalitetni i performansama obrađeni, te totalno stabilni OC.
S običnim i Catalyst Drierima je sve sporo, iako kvalitetno, a na Omega Driverima nije bilo nekih specijalnih efekata, ali je bilo totalno podmazano. Sjećam se da sam i Dark Messiah, sa Catalyst Driverima igrao na very low detaljima, i trzalo je. A na Omega Driverima sve na high detaljima, poneki na very high, i letilo je kao podmazano. Jest da tamo nema nikakvih ubojitih efekata poput HDR-a, ali Crysisove plaže i efekti sunca su gutale sve u svojoj jakoj svjetlosti da ne vidiš prst pred nosom.

Frky
07-01-2009, 13:50
Imam isti problem kao i autor teme!

Konf:
Intel Pentium DualCore T2410 @ 2.0
3gb rama
Mobile Intel 965 express


Ali, to sam probao na visti, sad imam xp! Je li to možda igra ulogu?

thonchek
07-01-2009, 16:02
pa ja na ovoj konfi isto imam taj problem, neznam sta je, mom frendovima radi sve lijepo a samo meni s tim problemom :(

Gmer
13-01-2009, 13:39
hm...znaci ima li ko konkretnu ideju sto probat napravit da se problemcek rijesi ?

nosferatu25
13-01-2009, 15:05
hm...znaci ima li ko konkretnu ideju sto probat napravit da se problemcek rijesi ?
možda novi driveri? meni na staroj 7950gt nije radio prikaz vode kako treba, ali čim sam stavio patch 1.3 i najnovije drivere problem se rešio. dakle, nađi najnoviji patch za FC i drivere za tvoju grafičku na AMD-ovom sajtu. I smanji malo detalje.