PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako potrošiti nedjelju?



Arbiter of Change
04-01-2009, 19:26
Evo sad gledam na vijestima gdje izvještavaju kako su "građani u krizi", "građani će morati biti maštoviti sada kad su trgovine zatvorene nedjeljom", "šopingholičari neka idu u Austriju", itd. Jesam li ja jedan od rijetkih normalnih koji ovo vidi, ili je čitava situacija predstavljena kao da je većina građana hrvatske ovisnaSo tome da mora nedjeljom ići u šoping?

Nemojte me krivo shvatiti, ne diram ja ovdje posljedice odluke nerada nedjeljom, već samo ovaj odvratan pristup i čitav "što će jadni građani sada raditi". Ono... ffs.

Samael
04-01-2009, 20:14
masovni mediji će nasrati svakakve gluposti... zaboli te ona stvar i kraj priče. šo sad imamo dvije vrste šopinga, jedan obavezni i nedjeljni za odmor i razbibrigu?

faking lol

IGoR_2803
04-01-2009, 20:31
Jesam li ja jedan od rijetkih normalnih koji ovo vidi, ili je čitava situacija predstavljena kao da je većina građana hrvatske ovisnaSo tome da mora nedjeljom ići u šoping?

vjeruj mi ima nas jos... sad, da li smo normalni ili mi smo mi ti koji nismo normalni neznam... ako gledamo brojke mislim da smo ipak u manjini što bi reklo da nismo normalni... ali to je već odavno poznata činjenica da su Hrvati rastrošan narod... osobno mi se to gadi, i organski ne podnosim taj konzumeristički mentalitet, ali mislim da tu nema pomoći... mogu političari kolko god pozivati na stezanje remena ali Hrvaticama i Hrvatima je valjda u genetskom kodu zapisano da moraju trošiti... pa makar i nemaju što...

Ryd3R
04-01-2009, 20:46
U potpunosti se slažem s Igorom, to se pogotovo vidi tijekom ovih Božićnih blagdana, ljudi nemaju novaca, u kreditima su, ali ipak je bitno da se cijela kuća okiti s 10k lampica, da se kupuju ogromne količine hrane i pića, ukratko da se suludo troši, a onda nakon praznika se žale ljudi kako nemaju novaca, i opet se dižu krediti. Hrvati su stvarno narod koji voli trošiti bez razloga.

croat1gamer
04-01-2009, 21:19
nista novo na balkanu, i prije je bilo tako

inace, ako pogledate malo u proslost, bilo je i vecih problema, ali ljudima nitko nista, skoro pa sve je nastavilo raditi kao sto je bilo do tada

Svinjoguz
04-01-2009, 22:03
nase drustvo je spalo na jako niske grane.jebes ti kaj radnici doma imaju familije pa ih jos nedjeljom moraju izrabljivat da bi velike sretne hrvatske mogle pokazivat kak su sretne, hajmo si obuc super krpice i rentat mercedesa da mozemo nedjeljom pokazivat kak smo mi jedna sretna hrvatska obitelj, idemo na skijanje kako bi nase malo retardirano dijete moglo iskusit drazi skijanja...doma nemamo za jebeni posni sir al kog briga!!!iako je svjetski financijski slom pred nama mi cemo i dalje ici nedjeljom u shopping centre kupovat sve zivo na kredit a doma nemamo za kruh... nisam ninakog ljubomoran, imam vise para neg kaj mi treba... fala bogu da je doso ovaj zakon za zabranu rada nedeljom da se glupe male retardirane obitelji spuste na zemlju

MILF hunter
04-01-2009, 23:00
Yep,da ne govorim da mobitel naprosto mora biti skuplji od 3 milje :roll: :thumbs1:

Sonic_Moronic
04-01-2009, 23:04
Šta nisu trgovine uvijek bile zatvorene nedjeljom?

*zbunjen*

Deadwalker
04-01-2009, 23:38
slažem se da su Hrvati jako rastrosan narod i da vecina zivi na minusu svakodnevno, al su ovu zabranu mediji prikazali kao smak svijeta u nas. Uglavnom, sve je to malo prenapuhano. Sad je malo cudno, al ce se ljudi s vremenom prilagodit...

Ryd3R
05-01-2009, 00:14
Da, imam ja lika u razredu koji se tak isfurava kao neka elita. Ono, lik dođe u školu sa iPhonom 3g, a drugi dan mi stara kaže kak je čula kak su mu starci u financijskim problemima. A ja dobim novi mobitel za 800 kn, jer ono kaj će mi bolji, ima sve kaj mi treba, i on se meni onak bahato podsmijehiva. A moja obitelj, fala bogu, nije u nikakvim problemima.
To mene živcira, ljudi koji jedva sastavljaju kraj s krajem, ali bitno je da pred drugim ljudima izigravaju elitu i bogatune.

ssalG
05-01-2009, 00:23
Nažalost mi smo preuzeli taj takozvani zapadnjački mentalitet u kojem je važnije biti obučen u marke i imati slike sa ljetovanja/zimovanja da ih možemo pokazati susjedu nego to imamo li za jesti i mogu li se kupiti knjige za školu.
Sjećam se priloga na vijestima sa Nova TV u kojoj obavještavaju o "tragičnoj" sudbini zagrebačke majke koja eto jadna na početku školske godine nema za kupiti djetetu knjige, da bi se tijekom "srcedrapajućeg" priloga onako samo kao fusnota spomenulo to da je ona te godine bila na ljetovanju.
Određeni dio naših ljudi su počeli vjerovati da luksuzi tipa ljetovanje/zimovanje, novi auti, skupa odjeća...itd. u stvari nisu luksuz nego pravo koju im je zajamčeno ustavom i troše novce na takve stvari, a kada skuže da nemogu imati i ovce i novce onda svi skupa počnu glasno tulti kako kako su im plaće male i kako rođak Damir u Njemačkoj ima plaću od 10,000 eura.
Naravno tako tuleći nadglasavaju pravu sirotinju koja eto nemože tako glasno tuliti jer se prehladila, a nema novca za lijek protiv prehlade.
Više nam na TV-u nije glavna vijest kako je Iraku poginulo 200 ljudi ili kako je Rusija napala Gruziju već to da se ona sponzoruša Vlatka rastaje od svoga sponzora ili takozvano "silovanje" one kurvetine Nives Celzijus.
Ako se ovako nastavi onda bi bilo i bolje da nam svijet nestane 2012, barem bi uštedjeli municiju alijenima koji bi nas pobili kada bi vidili što nam je glavna okupacija u životu.

Nee Joe
05-01-2009, 00:27
eh, utjecat će to jako na nas. Hrvati zapravo sad misle kak je ta nedjelja zapravo bezopasna. Za dva tjedna će počet ići u šoping u Mađarsku, Bosnu, Italiju i sl. Žene i drugi radnici koji su ovisili o nedjelji sad će imati veće radno vrijeme. Onako su imale smjene, a sada će raditi neprestano isto. Crkva misli da će ljudi na misu nedjeljom davati milodar, ali grdno se vara. Supermarketi najviše ovise o vikend akcijama i nedjeljnim cijenama, a već sad, kad je tek prvi dan, marketi poput Konzuma i Lidla ulažu tužbe na zakon. Mi smo takav narod da od obične nedjelje ćemo stvorit građanski rat.

bezimeni
05-01-2009, 00:35
Ma katastrofa.Gadi mi se sve to.Pogotovo ekipa koja nako crkve , nedjeljom direktno u dućan :thumbs1: .Trgovine bi trebale raditi subotom do 15 sati i lokot do ponedeljka. Jedino u turističkoj sezoni , na moru , fakat trebaju trgovine biti otvorene 7 dana u tjednu .Pre malo je ponude uz obalu za jednog turista , pa mu još i trgovinu zatvori i pola ih se više nebu vratilo.
Ali u ostatku zemlje nema tko što bauljati po trgovačkim centrima nedjeljom .Kao da će netko umrjeti od gladi ako ne kupiuje svaki dan...i tak smo nacija predebelih .

blood4me
05-01-2009, 01:35
Mrzim taj zakon, sad nemam motiv za otić u crkvu...

Deadwalker
05-01-2009, 08:40
Ma katastrofa.Gadi mi se sve to.Pogotovo ekipa koja nako crkve , nedjeljom direktno u dućan :thumbs1: .Trgovine bi trebale raditi subotom do 15 sati i lokot do ponedeljka. Jedino u turističkoj sezoni , na moru , fakat trebaju trgovine biti otvorene 7 dana u tjednu .Pre malo je ponude uz obalu za jednog turista , pa mu još i trgovinu zatvori i pola ih se više nebu vratilo.
Ali u ostatku zemlje nema tko što bauljati po trgovačkim centrima nedjeljom .Kao da će netko umrjeti od gladi ako ne kupiuje svaki dan...i tak smo nacija predebelih .

covjek je sve rekao... :bravo:

IGoR_2803
05-01-2009, 08:42
zapadnjački mentalitet? da, istina, preuzeli smo dosta toga lošeg od njih, ali zanimljivo kako gdje god dođeš na zapad trgovine niti ne rade nedjeljom, a preko tjedna do kojih 19, 20 h... hell, u Irskoj trgovine rade preko tjedna do 17 h... pa Hrvati bi valjda izveli državni udar da se tako skrati radno vrijeme...

bezimeni
05-01-2009, 09:45
Je ...mi možemo pokupiti zapadnjački mentalitet i raditi 7 dana u tjednu ali kada treba podjeliti zapadnjačke plaće onda kažu da mi nismo zapad nego balkan....ovdje se radi kao na zapadu a plaćen si kao na istoku :twisted: .
Ako kopiramo zapad onda bi ga po logici trebalo kopirati po svemu ! Kako po radu tako i po standardu .
Ma tvrdim već godinama....sprema se nova revolucija.Neće ljudi još dugo trpiti ovakav sranja .

Herr Schnitzel
05-01-2009, 09:55
sprema se nova revolucija.Neće ljudi još dugo trpiti ovakav sranja .Uz hrvatsku apatiju? Nema sanse. Hrvatski narod trpi sve, glavno da su Snjezna kraljica i Konzum u blizini.

Hellboy
05-01-2009, 10:06
zaboravio si i nove arene^^

Neven <R>
05-01-2009, 11:33
Eh eh,trgovine otvorene nedjeljom, pa kome to treba pa to je truli kapitalizam, izrabljivanje radnika, ljudi ne bi smjeli raditi nedjeljom! Tako raspravljaju gospoda dok sjede u kafiću u nedjeljno jutro, a konobar im donosi kavu.

bezimeni
05-01-2009, 11:41
Konobari su nešto drugo .Konobar zaradi više od jednog trgovca kojemu se u Konzumu plaća kreče oko 2800 kn .A tako je i ostalim lancima.I to sa radnim nedjeljama.

Neven <R>
05-01-2009, 11:46
Znači da radnici u trgovinama više zarađuju, opravdao bi njihov rad nedjeljom?

bezimeni
05-01-2009, 11:50
Naravno.Nedjelja u prekovremene sate i ponedjeljak slobodan dan...ili neki drugi dan u tjednu sobzirom da ne mogu svi istovremeno na slobodan dan.Ali nedjelja se obavezno mora platiti kao prekovremeni sat + uvečanje za rad nedjeljom .Kada bi ljudi bili pošteno plaćeni puno bi se i manje bunili.Znam ,jer mi je mama dočekala penziju u jednom trgovačkom lancu i poznati su mi svi untarnji problemi .Ljudi su potplaćeni i to debelo dok se njihovi vlasnci ( da , riječ je o robovima) bogate enormno na leđima potplaćenih radnika koje NITKO ne štiti.

Neven <R>
05-01-2009, 11:56
E pa baš zato je ovaj zakon teže smeće koje fulava bit. Umjesto da se radnicima omogući da rade nedjeljom i da za to budu adekvatno plaćeni + da dobiju neke dobre uvjete za to (tipa slobodni ponedjeljak), ovdje se ide linijom manje otpora koja će prvenstveno štetiti tim radnicima jer će poslodavci samo dobiti izgovor da daju otkaz većem broju radnika, a zadržani radnici če morati raditi više prekovremenih (neplaćenih ili potplaćenih naravno) kako bi nadoknadili poslodavčevu "štetu" prouzročenu ovim novim zakonom. Zakon koji totalno fulava poantu i neće pomoći nikomu, podsjeća me na 0,0 promila.

bezimeni
05-01-2009, 12:01
Ne , neznaš ti bit problema .Ako i zakonodavac donese zakon o plaćanju nedjeljom njihovo će robovlasnici naći kako dodatno izžmikati vlastite radnike kako bi to nadoknadili (npr ne dobiješ slobodan dan a ako se buniš dobiš premještaj na drugi kraj grada pa ti putuj sinko :wink: ) .Potpuna zabrana je najbolja za radnike...pitaj bilo kojeg radnika u trgovini i siguran sam da će ti potvrditi moje riječi.

Neven <R>
05-01-2009, 12:05
Vidjet ćemo, po meni je ovo samo mazanje očiju javnosti, a u isto vrijeme licemjerno kada uzmemo u obzir koliko drugih djelatnosti radi nedjeljom.

bezimeni
05-01-2009, 12:11
Pa treba ih sve ukinuti ( osim hine službe ,policije i vatrogasaca ) ili ih treba i sve uposliti ! Što je sa samohranim majkama i situacijama kada su oba roditelja zaposlena u trgovini pa nemaju gdje ostaviti vlastitu djecu nedjeljom.Zašto se ne otvore vrtiči nedjeljom ? Nebi li svi morali imati ista parava u ovoj šugavoj državi ? Zašto neki imaju veća parava od rugih ? Ili će mo svi raditi 7 dana u tjednu ili nitko osim gore napisanih službi bez kojih se nemože jer su životno važni dok jedana kupovina nedjeljom nije životno važna nego je stvar neorganiziranosti i objesti.

Neven <R>
05-01-2009, 12:28
Pa točno niti su nam birtije potrebne nedjeljom niti su benzinske pumpe pa svejedno rade nedjeljom. Nikakav problem se neće rješiti ovim zakonom, radnici u trgovinama će opet raditi istu količinuSsati, samo što će te sate odraditi na neki drugi dana ili kroz više dana u tjednu sa prekovremenim. Znači da će umjesto da radi recimo u nedjelju blagajnica raditi ekstra 2h u čet i pet ili će raditi svaku subotu umjesto da radi jedan tjedan u nedjelju, jedan tjedan u subotu itd. Poslodavci će već smisliti kako da okrenu to u svoju koristi i na kraju će radnicima biti sve isto uz to da će neki od njih dobiti otkaz zbog smanjenih prihoda.

Oni koji su do sada radili 50h i više tjedno za 2800kn/mjesec raditi će tako i dalje.

bezimeni
05-01-2009, 12:35
Koliko znam iz vlastite okoline , radnici su jako zadovoljni trenutnom zabranom.Meni je to dovoljan razlog da podržim ovaj zakon .A objesne potrošače ne šljivim ni 5%.Prezirem ih. Ne pamtim kada sam išao nedjeljom u dućan ili u birtiju .Tu i tamo mi je zatrebao doktor ili apoteka ali nisam lud da si idem trošiti slobodan dan na glupu kupovinu u konzumu....

IGoR_2803
05-01-2009, 13:13
@ Neven: propuštaš bit... opće nije stvar u zakonima, vladi ili poslodavcima... najveći problem je mentalitet ljudi, jer dok god bude ljudi koji ŽELE ići u dučane nedjeljom, koji žele dane provoditi u trgovačkim centrima dok im se djeca igraju u onim zadimljenim igraonicama, dok god ljudi u 22h navečer kad dođu iz kina u avenue mallu dobe neopisivu želju i potrebu da nešto kupe, tolko dugo budu i vlasnici tih trgovina iznalazili način da prodaju, i to iz prostog razloga jer im je isplativo... ponuda i potražnja... ne kažem da su poslodavci i političari nedužni u svemu tome, ali najveći krivac je taj prokleti potrošački mentalitet...

bezimeni
05-01-2009, 13:34
Ljudska glupost je bezgranična.....klik (http://www.tportal.hr/showtime/estrada/4778/Katie-Holmes-dnevno-trosi-82-hrvatske-place.html)S.

Pokušavam si zamisliti da sam toliko bogat i da imam na bacanje....što bi me više uveseljavalo , pomagati sirotinji ili rasipati od objesti ? Koliko je samo života mogla spasiti sa tim novcem...ima i gorih od nas.

Svinjoguz
05-01-2009, 14:15
marksisticka revolucija :D :rambo:

Nodakim
05-01-2009, 20:05
Ima jedan veliki problem kod toga...
Nema slobodna nedelja ama baš nikakve veze s pravima radnika i slobodnim danima...
Istina je da kršaćanski dan odmora je nedelja i da oni propagiraju da se nedeljom mora ići u crkvu...to je jedini razlog ovome zakonu,nikakva prava radnika ili nesto...

Ixy
05-01-2009, 21:04
Zašto je to veliki problem?
Sve da to i je razlog uvođenja ove zabrane, ne vidim ništa loše... svi sretni i zadovoljni (osim "šopingholičara", jel, ali kog boli Marko za njih).

The Great Duck
06-01-2009, 14:37
Ima jedan veliki problem kod toga...
Nema slobodna nedelja ama baš nikakve veze s pravima radnika i slobodnim danima...
Istina je da kršaćanski dan odmora je nedelja i da oni propagiraju da se nedeljom mora ići u crkvu...to je jedini razlog ovome zakonu,nikakva prava radnika ili nesto...
Slažem se.Trebalo bi svakome dopustiti da izabere jedan slobodan dan u tjednu,pa tko hoće u nedjelju u crkvu ili shopping,neka uzme nedjelju,tko neće,neka uzme neki drugi dan.Ipak,to bi moglo dovesti do zbrke i komplikacija.

Ixy
06-01-2009, 14:42
:?

Da, to bi bilo održivo stanje. :pray:

Sonic_Moronic
06-01-2009, 21:01
Ima jedan veliki problem kod toga...
Nema slobodna nedelja ama baš nikakve veze s pravima radnika i slobodnim danima...
Istina je da kršaćanski dan odmora je nedelja i da oni propagiraju da se nedeljom mora ići u crkvu...to je jedini razlog ovome zakonu,nikakva prava radnika ili nesto...
Slažem se.Trebalo bi svakome dopustiti da izabere jedan slobodan dan u tjednu,pa tko hoće u nedjelju u crkvu ili shopping,neka uzme nedjelju,tko neće,neka uzme neki drugi dan.Ipak,to bi moglo dovesti do zbrke i komplikacija.

Šališ se, jelda?

The Great Duck
06-01-2009, 21:19
Zašto bih se šalio?

Ryd3R
06-01-2009, 21:22
Zato što je to neizvediva situacija. Naravno da bi došlo do zbrke i komplikacija.

Sphinx
07-01-2009, 00:59
Onaj tko se zeli pomoliti, moze se pomoliti i na neki drugi dan, ovako je sve glupo ispalo. Trebali su dopustit rad nedjeljom, ali da tada dnevnica bude 250% od obicne, npr. ako je normalna 100kn, za nedjelju dobijes 250, pa bi se ljudi tukli da rade nedjeljom.

Nodakim
07-01-2009, 01:08
Ma nebi,sve su to dobri Hrvati i katolici

Peyo
07-01-2009, 03:43
Onaj tko se zeli pomoliti, moze se pomoliti i na neki drugi dan, ovako je sve glupo ispalo. Trebali su dopustit rad nedjeljom, ali da tada dnevnica bude 250% od obicne, npr. ako je normalna 100kn, za nedjelju dobijes 250, pa bi se ljudi tukli da rade nedjeljom.

Ja sam dobivao 250 % nedjeljom dok sam radio. 8)

IGoR_2803
07-01-2009, 18:48
Onaj tko se zeli pomoliti, moze se pomoliti i na neki drugi dan, ovako je sve glupo ispalo. Trebali su dopustit rad nedjeljom, ali da tada dnevnica bude 250% od obicne, npr. ako je normalna 100kn, za nedjelju dobijes 250, pa bi se ljudi tukli da rade nedjeljom.

da, 250% sigurno, ne znam di ti živiš...

cham3leon
07-01-2009, 19:57
Sad će se i kameleonče izjasnit o ovome.

Možda se nekima od vas, (pa i meni, priznajem) nedjeljna navala na šoping centre čini blesavom, možda čak i luđačkom, pa se čini nepojmljivo da hrvatine nemaju šta radit ako nema šoping centara otvorenih, ali ima toga. Riječki tower center je prepun ljudi koji možda nisu totalni ovisnici o šopingu, ali ne znaju bolje iskoristit slobodno vrijeme. Nakon filma u Cinestaru u Tower centru od silnih automobila nastaje gužva na cijelim Pećinama, a iz garaže se izlazi i po pola sata.

Ako vam se čini da je nepravedno trgovcima koji inače imaju mršavu plaćicu branit rad nedjeljom, situacija je nešto drukčija. Moja ujna radi u Brodokomercu sa vrlo slabom plaćom i tek odsad ima svaku nedjelju slobodno. Kaže da se preporodila. Treba izdržat za te pare radit ubitačnim radnim vremenom bez petka i svetka, kako bi se reklo. Ona se više od svega veseli slobodnom danu, a sad će valjda, fala bogu, doć i ona na svoje.

Nodakim opet ističe svoj antikršćanizam jer, možebit, nije shvatio da ga nitko ne sili da ide u crkvu nedjeljom niti bilo kojim drugim danom, a ako neće, ne mora joj se ni približiti na manje od kilometar. Kao što nitko ne sili onih 5 - 10 ljudi koji se pojave na nedjeljnoj misi. Ionako, šta Crkvi znači zatvaranje šoping centara, kad hrvatine ionako ne idu tamo u terminu jutarnje mise - Ko bi se probudio u 8 ?!! Oni u šetnje šoping centrima kreću najviše popodne.

Nedjelja nije neradna zato jer nekakvi frikovi moraju ić molit, nego je to jednostavno preuzeto iz kršćanske tradicije i postalo standard za jedan dan u tjednu na koji se puk može odmarat. Nije nedjelja samo zbog Crkve. Ako oćete, ajmo onda stavit da se ne radi utorkom, pa ćemo doći na isto. Ili ste svi odreda takvi radoholičari da vas naprosto vrijeđa jedan slobodan dan u tjednu?

Nodakim
07-01-2009, 20:09
Chameleon,meni stvarno briga za crkvu,kršćane,mise i ostalo,ali kada crkva počne diktirati politiku,ustav i zakone treba da ih netko odvuče od svih tih all mighty god said that fora.
:roll:

IGoR_2803
07-01-2009, 20:11
ma to su gluposti, istina da se Kaptol zalaže za zabranu rada nedjeljom, ali ako se tolko volimo uspoređivati sa civiliziranim (ovo civiliziranim kazem uvjetno) zapadnim svjetom, neka pogledaju kako tamo trgovine rade... radnim danom do 17h pa si ti misli...

Arbiter of Change
07-01-2009, 21:58
Držite se teme (nisam spominjao razloge ove odluke nerada nedjeljom već posljedice) da ne bi opet pojedinci skrenuli temu u Lockland.

cham3leon
07-01-2009, 23:04
Chameleon,meni stvarno briga za crkvu,kršćane,mise i ostalo,ali kada crkva počne diktirati politiku,ustav i zakone treba da ih netko odvuče od svih tih all mighty god said that fora.
:roll:

Ne znam stvarno u kojoj to zemlji ti živiš gdje Crkva diktira zakone i ostalo? Pa nismo u srednjem vijeku kad je Papa praktički bio car Europe. Vrh tvoje države (valjda u 'rvackoj živiš) se sastoji od Ive, Jadranke, Šeksa i ostalih pajaca s Markovog trga. Nešto ih pošteno i časno obavlja svoj posao, a vjerojatno duplo toliko je korumpirano. Oni su odgovorni za zakone, provođenje istih, a ustav je nastao kad i Hrvatska i po njemu se gore navedeni ravnaju, tako da ne znam što ti je u životu Crkva ikad uskratila ili te natjerala na nešto.

Dapače, broj kršćana, pardon, vjernika uopće je u velikom padu, tako da sam prilično siguran da se srednji vijek ne ponavlja.

Kako kultura kreće dalje, ljudi uzimaju nove zanimacije i nove "religije". Ateizam je relativan pojam jer je ljudima prirođeno vjerovati, ili se na sličan način posvetiti nečemu s najvećim užitkom. Ono što su nekada bile crkve, danas su šoping centri ili čak stadioni. Pogledajte značenje stadiona, pogotovo kod nas u Europi, gdje je nogomet sport #1. Svaki ima arhitekturalni stil koji naglašava njegovu veličinu, ljepotu, jedinstvenost, i da stoji na ponos klubu i navijačima. Kao katedrale. Crkvene zborove zamijenile su navijačke pjesme koje se pjevaju sa istim žarom i ponosom kao što se nekad zdušno pjevalo u crkvama.
Tako da se može reći da su mnogi ove godine na neki način ostali bez svojih crkava, pa makar oni to sami sebi ne mogli priznati.

Nodakim
08-01-2009, 00:22
Meni se čini da ti želiš da se vrati srednji vijek.
Uostalom crkva se bavi politikom,npr Bozanić,on je na svojoj propovijedi/več šta otvoreno govorio što misli u EU,to jest govorio je da će ona biti kraj crkve i vjerskih sloboda....
Crkva redovno pljuva sve zakone koje im se ne sviđaju i traži izmjenu po onome kako njima spada.
I da je ne govorim da je situacija tako loša,nego govorim da se želi postići da bude tako loša za nas.
Sada oko te nedelje,posljedice su očite,manje radnjih sati,manje radnika,kupljenih artikla će biti isto,jer već i sada dosta toga su potrebne stvari(to jest sve veći postotak su te stvari),ali vrijeme provedeno u šopingu kraće.Nedelja ne radni dan jednostavno jer je tako crkva rekla i gotovo.Slobodni dan u tjednu bi se trebao inače dogovoriti među radnicima i poduzećem,zato što je pravo ljudi da sami sebe odrede raspored,a ne drugi.Država i njezine službe,pa ja mislim da bi trebali raditi 24/7,više radnih mjesta,opet građanin odlučuje svoj raspored.(naravno ne sve,samo one za koje ima nekakve potrebe,makar i male)

ssalG
08-01-2009, 01:54
A je' ga nasro, to je strašno.
Ako svaka organizacija i osoba na ovom planetu može kritizirati i tražiti promjene zakona koji joj se nesviđa zašto to nebi mogla i crkva?
Nedjelja se već otprilike 1300-1400 godina na ovim prostorima smatra neradnim danom i naša vlada je jednostavno odlučila slijediti staru tradiciju i proglasila nedjelja neradnim danom umjesto da izmišlja toplu vodu i proglašava neki drugi dan neradnim.
A ako ti toliko smeta neradna nedjelja savjetujem ti da se preseliš u Iran, čujem da je tamo četvrtak neradni.

Nodakim
08-01-2009, 02:23
I hear it is lovely there.
:)

IGoR_2803
08-01-2009, 09:25
Meni se čini da ti želiš da se vrati srednji vijek.
Uostalom crkva se bavi politikom,npr Bozanić,on je na svojoj propovijedi/več šta otvoreno govorio što misli u EU,to jest govorio je da će ona biti kraj crkve i vjerskih sloboda....
Crkva redovno pljuva sve zakone koje im se ne sviđaju i traži izmjenu po onome kako njima spada.
I da je ne govorim da je situacija tako loša,nego govorim da se želi postići da bude tako loša za nas.
Sada oko te nedelje,posljedice su očite,manje radnjih sati,manje radnika,kupljenih artikla će biti isto,jer već i sada dosta toga su potrebne stvari(to jest sve veći postotak su te stvari),ali vrijeme provedeno u šopingu kraće.Nedelja ne radni dan jednostavno jer je tako crkva rekla i gotovo.Slobodni dan u tjednu bi se trebao inače dogovoriti među radnicima i poduzećem,zato što je pravo ljudi da sami sebe odrede raspored,a ne drugi.Država i njezine službe,pa ja mislim da bi trebali raditi 24/7,više radnih mjesta,opet građanin odlučuje svoj raspored.(naravno ne sve,samo one za koje ima nekakve potrebe,makar i male)

ovo mi zvuči kao očajni vapaj šopingholičara koji očajnički treba posjetiti neku ogromnu trgovinu nedjeljom pa makar kupio kilu kruha... nhf :)

eddie2142
08-01-2009, 09:56
Chameleon,meni stvarno briga za crkvu,kršćane,mise i ostalo,ali kada crkva počne diktirati politiku,ustav i zakone treba da ih netko odvuče od svih tih all mighty god said that fora.
:roll:

I ja sam mislio da si ti nesto pametan...
ha ha, kao i obicno bio sam u krivu
Slusaj, nije Nedjelja neradni dan jer se tad Isus preporodio ili jer Crkva tako hoce, zapravo htjela je prije nego sto su hrvati naselili jadran..Zasto? Da nema tog neradnog dana, sad zamisli kako bi svijet izgledao! Da citav tjedan ides u skolu? Da citav tjedan lizes supak sefu? Zato su fratri odjelili jedan dan da malo vidis familiju, nesto naucis, da imas vremena pa da odes u crkvu (OPCIONALNO!!) i uglavnom da citav dan slajfas kurac... I da to pravo bude oduzeto zaposlenicima prodajnih centara, nebi da su bolnica ili policija!







...ili su mozda shopping centri jednako vazni kao bolnica?

cham3leon
08-01-2009, 16:46
Meni se čini da ti želiš da se vrati srednji vijek.
Uostalom crkva se bavi politikom,npr Bozanić,on je na svojoj propovijedi/več šta otvoreno govorio što misli u EU,to jest govorio je da će ona biti kraj crkve i vjerskih sloboda....
Crkva redovno pljuva sve zakone koje im se ne sviđaju i traži izmjenu po onome kako njima spada.
I da je ne govorim da je situacija tako loša,nego govorim da se želi postići da bude tako loša za nas.
Sada oko te nedelje,posljedice su očite,manje radnjih sati,manje radnika,kupljenih artikla će biti isto,jer već i sada dosta toga su potrebne stvari(to jest sve veći postotak su te stvari),ali vrijeme provedeno u šopingu kraće.Nedelja ne radni dan jednostavno jer je tako crkva rekla i gotovo.Slobodni dan u tjednu bi se trebao inače dogovoriti među radnicima i poduzećem,zato što je pravo ljudi da sami sebe odrede raspored,a ne drugi.Država i njezine službe,pa ja mislim da bi trebali raditi 24/7,više radnih mjesta,opet građanin odlučuje svoj raspored.(naravno ne sve,samo one za koje ima nekakve potrebe,makar i male)

Baš si se izownao:
- Crkva NEMA autoritet u ovoj državi, i ona NE može odrediti na koji dan se može, a na koji ne može raditi. To čini VLADA. Ponavljam, Bozanić NIJE tvoj predsjednik/premijer. To što komentira stvari je jer ima pravo na to, kao i svaki drugi građanin Hrvatske, koliko god bilo bezveze kad se počne izjašnjavat o politici.

- Lud nisam, i ne želim novi srednji vijek, niti sam ikad napisao da želim. To si ti sanjao sinoć.

- Gdje je smisao toga da si svaka firma određuje svoj tjedni neradni dan?! Moraju postojati neki standardi u svijetu, zaboga. Zamisli na što bi ličilo društvo kad bi svako uzimao slobodni dan kad oće? Da je neko pred 1500 g. izmislio da je četvrtak neradni dan, ne bi radio u četvrtak, bi li ti bilo bolje? Ili želiš da se radi svih 7 dana u tjednu? Pa ti si onda san svakog poslodavca.

- Najvažnije službe i rade 24/7, pričamo o trgovinama.

- Epilog: Vjerovao ili ne, Crkva se nije urotila protiv tebe. Nitko ti ne nameće da nedjeljom moraš ići u crkvu. Uvedene promjene su čisto zbog nekakvog reda u gospodarstvu, ne zbog odlaska u crkvu.
:rotfl:

D.E.M.O.
17-01-2009, 19:08
Crkva nije zatvorena nedeljom?
:(

Nodakim
17-01-2009, 19:19
Zergali ste me.

Sphinx
18-01-2009, 00:37
Zasto crkva smije radit nedjeljom :D

Ja mislim da obicne trgovine (hrana i namirnice) nebi trebale radit nedjeljom, osim ako dobiju posebnu dnevnicu, npr. umjesto 100kn neka dobiju 250kn, pa ce se svi tuc za rad nedjeljom :D. Ali bilo bi u redu da rade npr. trgovine namjestajem, tehnikom, i slicno, jer kad obican radnicki covjek radi cijeli tjedan, zasto se nebi u nedjelju prosetao po trgovinama i slicno, umjesto da se tijekom tjedna zuri jer mora na posao.

McPingvin_v2.0
18-01-2009, 10:32
- Crkva NEMA autoritet u ovoj državi, i ona NE može odrediti na koji dan se može, a na koji ne može raditi. To čini VLADA. Ponavljam, Bozanić NIJE tvoj predsjednik/premijer. To što komentira stvari je jer ima pravo na to, kao i svaki drugi građanin Hrvatske, koliko god bilo bezveze kad se počne izjašnjavat o politici.
Oh so wrong. Crkva nema autoritet, ali ima utjecaj jer se bagra iz fotelja njima voli ulizivati. Valjda misle da će u širi krug pakla onda. Pojasni mi što onda radi vjeronauk u školama? Škola je državna ustanova, a u Hrvatskoj su Crkva i država odvojene.

- Gdje je smisao toga da si svaka firma određuje svoj tjedni neradni dan?! Moraju postojati neki standardi u svijetu, zaboga. Zamisli na što bi ličilo društvo kad bi svako uzimao slobodni dan kad oće? Da je neko pred 1500 g. izmislio da je četvrtak neradni dan, ne bi radio u četvrtak, bi li ti bilo bolje? Ili želiš da se radi svih 7 dana u tjednu? Pa ti si onda san svakog poslodavca.
Slastičarnica Krešimir na Jarunu (koja, usput budi rečeno, ima najbolji sladoled od čokolade IKAD) je imala neradni utorak. Radili su svaki dan, osim utorka. Sad je to nedjelja, sumnjam da se gazdi isplati imati dva neradna dana :)

- Najvažnije službe i rade 24/7, pričamo o trgovinama.
Meni oba roditelja rade u takvim službama. Gdje da oni kupe nešto za gablec? Gdje mogu kupiti novine? Gdje mogu kupiti nešto što im treba jer rade u smjenama od 12 sati? GDJE?!

Oni su niži ljudi? Njima ne treba hrana, piće?

Ovaj zakon je promašen, kao i svaki od kad je HDZ opet zasjeo na čelo države. Svi ti zakoni su donjeti na brzinu da bi se udovoljilo masama i privremeno ih smirilo, ali učinak je nikakav. Državna matura, zakon o nepušenju, novi zakon o sigurnosti u prometu (da imam para išao bi na ustavni sud da im spolno općim s majkama, piše da sve osobe do navršene 24 godine života svojim opasnim ponašanjem ugrožavaju živote drugih u prometu), reforma zdravstva, a i zakon o neradnoj nedjelji.

Trebalo je uvesti da dućano do, bubam, 250 m2 smiju raditi nedjeljom kao i svakim danom, dućani do, bubam, 2k m2, do 13, a preko toga ne smiju uz, naravno, sukladne dnevnice radnicima. U ovom slučaju imate situaciju u Zagrebu da samo jedna pekarna radi poslije 14 sati. Jedna. Na preko milijun ljudi. Više ne živimo na selu, samo neki gore to ne mogu shvatiti.

bezimeni
18-01-2009, 11:30
Što će im novine ako su na radnom mjestu....osim ako ne "rade" u nekoj državnoj ustanovi...a gablec si kupe u subotu i ponesu na posao u nedjelju.Ili ne mogu pregristi pecivo staro jedan dan...tada savjetujem posjetu zubaru ili pečenje vlastitog kruha u nedjelju.Brašna ima hvala bogu.
Izgleda da moraš biti Rambo kako bi preživio bez svježeg kruha :rotfl: .

Neven <R>
18-01-2009, 11:52
Ali hej bitno je da mogu na kavu kad god požele.

bezimeni
18-01-2009, 12:23
I ispijanje kave bi ja ukinuo .Ali sobzirom da se konobari i ugostitelji ne bune , za razliku od radnika u trgovini , jer im se očito više isplati raditi i zaraditi nego raditi i ne zaraditi kako je kod teta u dućanu , nebih se puno mješao u taj dio.

McPingvin_v2.0
18-01-2009, 12:59
Što će im novine ako su na radnom mjestu....osim ako ne "rade" u nekoj državnoj ustanovi...a gablec si kupe u subotu i ponesu na posao u nedjelju.Ili ne mogu pregristi pecivo staro jedan dan...tada savjetujem posjetu zubaru ili pečenje vlastitog kruha u nedjelju.Brašna ima hvala bogu.
Izgleda da moraš biti Rambo kako bi preživio bez svježeg kruha :rotfl: .
Ne kužiš poantu. Ima ljudi koji ŽELE raditi nedjeljom. Ima ljudi koji MORAJU raditi nedjeljom jer im je bitna svaka kuna. Ima ljudi kojima treba nešto nedjeljom. Ponestane ti pelena, a imaš malo dijete. Radiš kolače i ponestane ti brašna. Ljudima treba mogućnost kupnje jer ljudima neke stvari trebaju. Zakon je totalno promašen jer se iz jedne krajnosti prešlo u drugu.

Sphinx
18-01-2009, 13:04
Što će im novine ako su na radnom mjestu....osim ako ne "rade" u nekoj državnoj ustanovi...a gablec si kupe u subotu i ponesu na posao u nedjelju.Ili ne mogu pregristi pecivo staro jedan dan...tada savjetujem posjetu zubaru ili pečenje vlastitog kruha u nedjelju.Brašna ima hvala bogu.
Izgleda da moraš biti Rambo kako bi preživio bez svježeg kruha :rotfl: .
Ne kužiš poantu. Ima ljudi koji ŽELE raditi nedjeljom. Ima ljudi koji MORAJU raditi nedjeljom jer im je bitna svaka kuna. Ima ljudi kojima treba nešto nedjeljom. Ponestane ti pelena, a imaš malo dijete. Radiš kolače i ponestane ti brašna. Ljudima treba mogućnost kupnje jer ljudima neke stvari trebaju. Zakon je totalno promašen jer se iz jedne krajnosti prešlo u drugu.
S ovime se slazem. Ima ljudi koji zele radit nedjeljom, naravno za odredeni bonus. Ljudi zele radit, a drzava im neda ? Mislim ono, wtf ? A konobari se ne zale jer oni uz placu dobiju mancu i njima je to dodatna zarada posto obicni radnici ne rade nedjeljom pa ima vise ljudi po kaficima.

bezimeni
18-01-2009, 13:25
Što će im novine ako su na radnom mjestu....osim ako ne "rade" u nekoj državnoj ustanovi...a gablec si kupe u subotu i ponesu na posao u nedjelju.Ili ne mogu pregristi pecivo staro jedan dan...tada savjetujem posjetu zubaru ili pečenje vlastitog kruha u nedjelju.Brašna ima hvala bogu.
Izgleda da moraš biti Rambo kako bi preživio bez svježeg kruha :rotfl: .
Ne kužiš poantu. Ima ljudi koji ŽELE raditi nedjeljom. Ima ljudi koji MORAJU raditi nedjeljom jer im je bitna svaka kuna. Ima ljudi kojima treba nešto nedjeljom. Ponestane ti pelena, a imaš malo dijete. Radiš kolače i ponestane ti brašna. Ljudima treba mogućnost kupnje jer ljudima neke stvari trebaju. Zakon je totalno promašen jer se iz jedne krajnosti prešlo u drugu.


Ako ti jednom ponestane pelana drugi puta češ misliti vlastitom glavom a ne nositi ju za ukras.Isto vrijedi i za kolače.A što se želje ili potrebe tiće....svatko bi radio ako bi za to bio adekvatno plaćen .Vani su trgovine nedjeljom također zatvorene a tamo gdje su i otvorene zapošljavaju se radnici koji rade samo taj dan u tjednu.Samo u trulim državama se tjeraju radnici da rade 7 dana u tjednu za 3000 kn :thumbs1: .

Tak da ja kužim poantu jako dobro .Hebo ja sve polusposbne ljude koji se nisu u stanju opskrbiti preko tjedna.Ako nisu u stanju onda neka crknu od gladi taj , sedmi dan i nekam im djeca hodaju posrana.

Vedro
18-01-2009, 13:29
Bravo bezimeni :rotfl:

cham3leon
18-01-2009, 18:27
@Pingvin

Da, vjeronauk je ozbiljan simptom težnje za svjetskom dominacijom... A to šta je više od 90% pučanstva Hrvatske katolikčke vjeroispovjesti možda ima veze s tim. Ionako nije obavezan, barem nije bio dok sam ja bio u osnovnoj.

Inače, ako je netko gladan nedjeljom, pekare rade.

Ne kažem da ovaj zakon nije loš, ali treba razumjeti da je to uvedeno zbog velikih trgovačkih lanaca kojima smo preplavljeni, od kojih svi tretiraju svoje radnike kao smeće. Ima bezimeni poantu...

Anarion.Umarth
18-01-2009, 18:29
treba razumjeti da je to uvedeno zbog velikih trgovačkih lanaca kojima smo preplavljeni, od kojih svi tretiraju svoje radnike kao smeće....
da, baš tako...

Nodakim
18-01-2009, 18:51
@Pingvin

Da, vjeronauk je ozbiljan simptom težnje za svjetskom dominacijom... A to šta je više od 90% pučanstva Hrvatske katolikčke vjeroispovjesti možda ima veze s tim. Ionako nije obavezan, barem nije bio dok sam ja bio u osnovnoj.

Inače, ako je netko gladan nedjeljom, pekare rade.

Ne kažem da ovaj zakon nije loš, ali treba razumjeti da je to uvedeno zbog velikih trgovačkih lanaca kojima smo preplavljeni, od kojih svi tretiraju svoje radnike kao smeće. Ima bezimeni poantu...


Erm,ja živim jako blizu trgovačkih centara i toga i gledam na glavnu cestu kojom se ide tamo,mogu ti reći da nedeljom je cesta skoro pa prazna,a subotom su kolone sada barem 2 pute veće...znači učinjeno je ništa
Oko vjeronauka,je,zašto je onda u isto vrijeme kada regularna nastava,zašto je totalno pristran i zalaže mržnju?
Ne znam opće koja je njegova svrha?Rade bih ga zamijenio informatikom koja je onak 500puta važnija,to jest zapravo nije jer je važnost vjeronauka 0,a s 0 se ne množi *fejlani humor*


@pingvin
ŽENI ME!11

cham3leon
18-01-2009, 22:06
Erm,ja živim jako blizu trgovačkih centara i toga i gledam na glavnu cestu kojom se ide tamo,mogu ti reći da nedeljom je cesta skoro pa prazna,a subotom su kolone sada barem 2 pute veće...znači učinjeno je ništa[/quote]

Gužva ili ne, mi pričamo o radnom vremenu prodavača i zaposlenika koji su jako često primorani raditi nedjeljom ne bi li zadržali dragocjeni posao budući da je nezaposlenost visoka. Zabrana rada nedjeljom nije tu zbog gužvi, nego zbog čestog pretjerivanja s radnim vremenom zaposlenika.


Oko vjeronauka,je,zašto je onda u isto vrijeme kada regularna nastava,zašto je totalno pristran i zalaže mržnju?

http://www.imagesforme.com/out.php/i315397_fail1.bmp

Čim nađeš dokaze o mržnji javi. Jedva čekam da čujem ^^

Sickmanno1
18-01-2009, 22:15
Osobno nemam nista protiv rada nedjeljom. I sam sam radio nedjeljom i nije mi bio problem. Glavno mi je bilo da imam jedan dan tjedno slobodan, a bila to nedjelja ili srijeda stvarno mi nije bitno. Enivej, nemam nista protiv ni da se nedjeljom radi, ali opet mislim da bi barem jedna trgovina trebala raditi, ili barem benziska crpka ili tako nesto, jer nerijetko mi se desi da u subotu popijem sve pive i onda mi dodu drugovi u nedjelju pa moram ici kupiti, a sad ocito budemo pili sok, ak zaboravim i popijem sve :D

EDIT: Na cigarete sam zaboravio, al dobro ima kafica gdje se mogu kupiti, jos do 1.6, a onda figa...

Nodakim
18-01-2009, 23:17
@kamelokakogod



Nema veze,oko radnog vremena se više ne trebaju brinuti,jer su dobili otkaze.
GG



Oko mržnje no comment
Mislim da je stvar crkve o ateizmu,they will burn in hell forever if they dont obey me dovoljan

Ryd3R
18-01-2009, 23:23
Oko vjeronauka,je,zašto je onda u isto vrijeme kada regularna nastava,zašto je totalno pristran i zalaže mržnju?

S ovime se i djelomično slažem...recimo tu kod mene te zaposlenici crkve otvoreno vrijeđaju ako uzmeš etiku a ne vjeronauk u srednjoj školi.

Plexihack
19-01-2009, 07:45
Oko vjeronauka,je,zašto je onda u isto vrijeme kada regularna nastava,zašto je totalno pristran i zalaže mržnju?

S ovime se i djelomično slažem...recimo tu kod mene te zaposlenici crkve otvoreno vrijeđaju ako uzmeš etiku a ne vjeronauk u srednjoj školi.

Yep,ovdje isto,pa ja idem iza njih,ispružim ruku go zombi i govorim "Join us,join us,join us,join us,hell awaits!" :D
Ma neka te vrjeđaju,sprdaj se sa njima :P
Nemoj sad reći da ti nije gušt kad te vide u random-metal-band-here majici pa ti krenu srati ^^

A za nedjelju,meni je dosta da je fast otvoren :P
Da se mogu ćevapa najest nakon turnira ili utakmice neke :D

McPingvin_v2.0
19-01-2009, 09:56
Ako ti jednom ponestane pelana drugi puta češ misliti vlastitom glavom a ne nositi ju za ukras.Isto vrijedi i za kolače.A što se želje ili potrebe tiće....svatko bi radio ako bi za to bio adekvatno plaćen .Vani su trgovine nedjeljom također zatvorene a tamo gdje su i otvorene zapošljavaju se radnici koji rade samo taj dan u tjednu.Samo u trulim državama se tjeraju radnici da rade 7 dana u tjednu za 3000 kn :thumbs1: .

Tak da ja kužim poantu jako dobro .Hebo ja sve polusposbne ljude koji se nisu u stanju opskrbiti preko tjedna.Ako nisu u stanju onda neka crknu od gladi taj , sedmi dan i nekam im djeca hodaju posrana.
Ti živiš na selu ili tako razmišljaš? (disklejmer: nemam ništa protiv sela niti ljudi s njega, govorim o razini globalno - lokalno)

Pričam konkretno za Zagreb. Cca. 700.000 ljudi. Realno gledano, 550.000 ljudi su idioti. Nekome će nešto trebati. Soda bikarbona jer ih boli želudac? Kiselo vrhnje za umak jer imaju goste? Nije bitno, bitno je da je ovaj grad ogroman, ima ogroman broj ljudi koji imaju još veće potrebe.

Trula država je zato jer ovi gore ne bi htjeli potrošiti više vremena i uredili zakon o radu, nego ga jednostavno zabrane. Da stvar bude bolja:

Članak 54.

Svatko ima pravo na rad i slobodu rada.
To je Ustav. Ustav je iznad zakona, predsjednika, premijera, Boga, Isusa, Alaha, Budhe i svega u ovoj državi. Zakon me spriječava u onom što piše u Ustavu da imam pravo.

Da, vjeronauk je ozbiljan simptom težnje za svjetskom dominacijom... A to šta je više od 90% pučanstva Hrvatske katolikčke vjeroispovjesti možda ima veze s tim. Ionako nije obavezan, barem nije bio dok sam ja bio u osnovnoj.

Inače, ako je netko gladan nedjeljom, pekare rade.

Ne kažem da ovaj zakon nije loš, ali treba razumjeti da je to uvedeno zbog velikih trgovačkih lanaca kojima smo preplavljeni, od kojih svi tretiraju svoje radnike kao smeće. Ima bezimeni poantu...
Nisam pričao o svjetskoj dominaciji, nego o tome da su vjera i država odvojeni, pa ovo drugo sponzorira ono prvo :)
I molim da se više ne priča ni o vjeri ni o 90% pučanstva rimokatoličkog vjerskog opredjeljenja, jer svi znamo da realno 70% ljudi ide u crkvu nedjeljom, od toga 20% zato jer stvarno vjeruje u Boga. :)

Ja sam rekao, nerad nedjeljom je ok, ali ne bjesomučni: "NEMA DA SE RADI NEĐELJOM!!!11oneone" To treba regulirati, kao i sve ostalo :)

Ryd3R
19-01-2009, 10:30
Nemoj sad reći da ti nije gušt kad te vide u random-metal-band-here majici pa ti krenu srati ^^


U osnovnoj sam išao na vjeronauk. Imao sam Iron Maiden majcu i neka random seljačina razreda mi nabaci da kak mogu imat takve majce na vjeronauk (mislim sad vidite u kakav sam ja razred išao) i vjeroučiteljica kaže: Stvarno, te iron maiden i takve stvari više neću vidjeti na vjeronauk, jasno?
Imao sam te majce svaki puta onda :thumbs2:
Druge pak smo godine (8. raz) dobili svećenika koji je slušao maidene :pray:

bezimeni
19-01-2009, 11:38
Pingvin

Što je sa parovima koji imaju djecu i oboje su zaposleni u trgovini ili sa samohranim majkama ? Gdje će oni ostaviti djecu nedjeljom? Kakva su njihova prava ? Zašto vrtiči ne rade nedjeljom?
Ustav si obejesi mačku o rep jer ne živiš u pravnoj državi.Što se tiće mjesta stanovanja ono je Zaprešić zadnjih 9 godina .Radim u Zagrebu.Rođen sam u Petrovoj i živio konstantno u Zagrebu 27 g.I da , radim i poneku nedjelju .I ne smeta mi jer mi je plaćena 100% više + dobijem jedan slobodan dan u tjednu.Moja radnička prava se poštivaju i zato mi ne smeta ali mnogima se krše i sa njma suosjećam.

Zašto škole i fakulteti nemaju nastavu nedjeljom.Pa trebalo bi i to uvesti.Idemo svi kompletno raditi sve dane u tjednu.To bi bilo najpoštenije.Što se ima odmarati ili učiti u nedjelju.Uči po noći a fino imaš redovnu nastavu i nedjeljom.I što će ti toliki praznici ? Dobiješ 25 slobodna dana godišnjeg odmora a ostatak u školu .

I da , nadam se da buš do penzije radio sve nedjelje u mjesecu.Sobzirom da živimo u trulom kapitalizmu to bu ti se vjerovatno i ostvarilo.

McPingvin_v2.0
19-01-2009, 11:45
Neki vrtići ne rade ni subotom. OH NOES, NAU WOT?

Poštivaju se i radnička prava mojih roditelja, ali na kraju kužim da se mi slažemo u svemu. Samo treba poštivati ta prava i to zakonom urediti. Ovakvi zakoni totalne prohibicije su debilni :)

bezimeni
19-01-2009, 11:50
Kakav narod takva vlast.Debilan narod , debilna vlast , debilni zakoni.

cham3leon
20-01-2009, 08:45
/cut

Signed...

Objašnjenje za Nodakima:

Crkva potiče odbacivanje ateizma i prihvaćanje Đizsa, a preko njega se jedino dolazi u ono što zovu raj. Zašto te muči to da ti govore da nećeš doć u raj ako ionako ne vjeruješ u njega? :P

Najbolje od svega je da je sastavni dio Kršćanskog nauka učenje o slobodi. Što znači da ti nitko ne smije narediti u što da vjeruješ, niti ti zabraniti izlazak iz Crkve ako se tako odlučiš (Mislim da se odrekneš sakramenata i to). Isto tako, Crkva će prihvatiti svakoga tko joj se želi pridružiti.

Ali bolje da se ostavimo razgovora o ovom jer ovakve rasprave samo dovedu do flejmanja i eventually svađe.

Šta se trgovina tiče, nekad (ne tako davno) nismo imali ni jedan šoping centar pa su svi išli u inozemstvo kupovat povremeno, a ostale dane smo se opet uspjeli opskrbiti.
Ovaj zakon je očajnički potez, ali ipak je brže rješenje od uspostavljanja prav(n)e države za kojom toliko žudimo.

Nodakim
21-01-2009, 22:32
Ako ću ikoga vrijeđati to će biti crkva,ti si mi drag
:P
btw.izgleda da se radna nedelja vraća

cham3leon
21-01-2009, 22:36
:D
Heh, ok, ali ja sam isto član Crkve :P

Vraća se nedjelja? Dakle Sanader se posro? (opet)

IGoR_2803
21-01-2009, 22:41
Dobiješ 25 slobodna dana godišnjeg odmora a ostatak u školu .


i to ne kad tebi paše nego kad ti neko drugi odredi...