PDA

Pogledaj cijelu verziju : GTA IV-da li je loša optimizacija uništila dojam igre?



Nee Joe
04-01-2009, 14:37
Evo, pošto je po mnogima uz Fallout 3, MGS4 i Dead Space GTA IV igra godine ( a i meni, offkorz), dali mislite da je ''katastrofalna'' optimizacija za PC uništila dojam i zabavu koji bi možda doveo GTA IV do vrha? Po meni, pa baš i nije, ali je u mnogočemu utjecala na to. Kako god pišite :D :D

Jerry
04-01-2009, 15:37
Po meni je,jer da su ju optimizirali kako treba,igra bi definitivno nosila vrh ... samo su usrali eto optimizacijom ... jer ne gta iv bi trebo radit na ovakvim konfama bez problema na med/high kao recimo fc2 koji im 10 puta bolju graf

spidEY v2.0
04-01-2009, 15:42
Pa eto meni nije zato što mi radi kao spada. :P

Nee Joe
04-01-2009, 15:48
da, sretno onima kojima radi kako spada, al onima kojima ne radi? Zamisli ironiju: nekad je GTA bila asocijacija za igru loše grafike, a danas kupujemo super jake kompvoe samo da bismo mogli na low derat GTA IV..

josip_kraš
04-01-2009, 16:26
po meni ne.

miska10
04-01-2009, 17:41
ja mislim da je....jer uopce ne vidim nikakve kavalitete i razloge da bi bila toliko zahtjevna,,....kad gledam jbt far cry 2, crsis...koji mi uopce ne lagaju, ni trunke na full detaljima....a gta...preveliko razocaranje... :thumbs1:

Jerry
04-01-2009, 17:47
ja mislim da je....jer uopce ne vidim nikakve kavalitete i razloge da bi bila toliko zahtjevna,,....kad gledam jbt far cry 2, crsis...koji mi uopce ne lagaju, ni trunke na full detaljima....a gta...preveliko razocaranje... :thumbs1:
potpis definitivini..utuko sam 2000 kuna u nadogradnjuza nove igre,da bi mi ovako gta iv laggao..a ostale igre s extra grafikom ništa..gr8

RIDER32
04-01-2009, 20:59
Evo, pošto je po mnogima uz Fallout 3, MGS4 i Dead Space GTA IV igra godine ( a i meni, offkorz), dali mislite da je ''katastrofalna'' optimizacija za PC uništila dojam i zabavu koji bi možda doveo GTA IV do vrha? Po meni, pa baš i nije, ali je u mnogočemu utjecala na to. Kako god pišite :D :D
Po meni definitivno da.
Vec sam negdi reko... ulozili su 200k dolara za antipiratsku zastitu a da su potrosili te pare na optimizaciju ljudi bi imali puuuno bolji dojam i kupili bi je a ne ovako citaju po forumima da ljudi imaju gadnih problema i da je jedva igraju.
Ni ja je nisam kupio. Imam preslab komp koji bi ju nekako/nikako pokrenio. Umjesto da dam samo 250k za igru ja moram prvo 3k za nove djelove i onda jos tih 250kn za igru da bi onda dobio 20 FPSa na WH i na low.
RockStar :thumbs1:

mrs.croft
04-01-2009, 21:50
meni je prosjek od 25 fps-a dovoljan. trebalo bi malo više sranja da bi se mogo bunit, ovako samo gunđam kad pada kiša, no sve ostalo osim toga je ok.

Arbiter of Change
04-01-2009, 21:52
Šta nismo ovu temu već pretresli prije nekih tjedan ili dva?

Deadwalker
05-01-2009, 09:15
slazem se, nema vise smisla pisat o tome, svi znamo sta je s ovom igrom. Uostalom, procitajte zadnji pcplay, uvodnik i recenzija vam sve lijepo objasnjavaju :wink:

uberfreak
05-01-2009, 09:43
po meni ne...

Neven <R>
05-01-2009, 20:30
meni je prosjek od 25 fps-a dovoljan. trebalo bi malo više sranja da bi se mogo bunit, ovako samo gunđam kad pada kiša, no sve ostalo osim toga je ok.
Kiša? Ja ni ne vidim kišu kad pada. :P (radeon hd4850)

Jerry
05-01-2009, 22:03
koji proc imaš?imam istu grafu i imam 15-20 fps :roll:

Neven <R>
05-01-2009, 22:17
AMD Athlon X2 6000+

Inače mi je igrivo u 1600*1200, negdje 25-30 FPS sa detaljima 30-40 i cars 50. Ali mislim da je ista priča ko i kod ostalih - odvratne sjene, tu i tamo se pojave artefakti itd., inače je ok.

Jerry
05-01-2009, 22:23
jbt ja bi bar 25 fpsa :S imam adtlona 5000 +

Outmind
05-01-2009, 23:03
Ne mogu na ovo objektivno odgovoriti, pošto sa igrom nemam nikakvih problema. Sigurno bi me živciralo da imam malo slabiji komp, taman toliko da ga hoće pokrenut, ali da se vuče ko krepana kuja. Ovako stvarno ne mogu niš reć protiv igre, osim naravno voice actinga, te repetitivnosti pojedinih misija (odi tam, ubi 15k ljudi, bježi od pajkana)

Neven <R>
06-01-2009, 15:32
jbt ja bi bar 25 fpsa :S imam adtlona 5000 +
Ma nema veze s zdravim mozgom, maknuo sam restrictionse i stavio texture na high i izgubio sam 2FPS-a, a igra izgleda puno puno bolje.

bezimeni
06-01-2009, 16:39
Igra mi je odlična i negdje sam na 45% ali jedva čekam da ju završim i sa guštom pobrišem sa kompa.Ne pamtim kada sam zadnji puta u životu igrao toliko trzavu igru .Ako su mislili da ću trčati u dućan po četverojezgreni procesor grdo su se prevarili.

Nee Joe
07-01-2009, 09:39
meni je igra apsolutno famozna. Izbriso sam sve igre samo zbog nje i isplatilo se. Iako trza, uživancija je zajamčena.

mujovita
07-01-2009, 10:17
Jbt ja ti igram GTA 4 na XBOX 360 moram priznati igrica je super :bravo:
ali kad sam htio GTA 4 stviti na PC hebemti previse trazi ta igra :yuck: :thumbs1:

ScorpiuS
07-01-2009, 11:52
meni je igra apsolutno famozna. Izbriso sam sve igre samo zbog nje i isplatilo se. Iako trza, uživancija je zajamčena.
Eto iako je pokrećeš ni tebi nije toliko fenomenalna. Nije ni meni bila apsolutno fantastična kada sam ju prvi put prolazio, a sadneznam ni hoću li je opet prelaziti, a SA samo 5 puta.

D.E.M.O.
07-01-2009, 20:26
meni je igra apsolutno famozna. Izbriso sam sve igre samo zbog nje i isplatilo se. Iako trza, uživancija je zajamčena.

igra kao igra je fantasticna. bog i batina. ali da ne trza..mislim da bih si kupio novi monitor :D

Dyslexia
11-01-2009, 00:01
Igra je dobra ali sugava neoptimiziranost je unistila cijeli dojam igrao sam ali nemogu vise 25 fpsa je bio prosjek ali znalo je i drasticno padat. Crysis koji ima jedni 50 puta bolju grafiku od ovoga mi radi beze beda a ovo smece od grafike trza i to ljudima sa qvadovima i 2 grafe u sli-u mislim o cemu tu onda pricat igra nevrijedi kune, sta ce mi igra ako ja nemogu igrat, imamo svi brutalne kompove danas a oni prave neoptimizirane igre, nekuzim kao da prvi put rade igre pa neznaju, u cemu je problem kod proizvođača, jel oni kad to testiraju nevide da tu nesto nestima. Boli njih kifla oni su znali da ce biti stapmedo za igrom kada ju stave u trgovine i da ce uhvatit lovu a za ostalo ih boli k...., tako danas nazalost vecina njih radi. Neznam sta bi rekao osim cista sramota za rockstar games da tako veliki i ocekivan naslov useru do jaja.

Lovac
04-03-2009, 00:30
Meni osobno (ne)optimizacija nije narušila dojam. Ono zašto mi se ovaj GTA ne dopada kao Vice city i San Andreas je:
- pre filmski štih (ne nužno loše, ali pošto ima komičnih likova u igri sve ostalo to ne prati, već je monotono i ozbiljno)
- povezano s ovim gore, humor (ima ga dosta, ali ne kao prije i fali kod fun faktora igre)
- monotone misije tipa vozi, ubij, spasi, čuvaj nekoga koristeći sniper (to su pokušali zamaskirati s mobitelom i izlascima, ali mene osobno nakon nekog vremena živcira da me svakih 5 min neko zove nekamo ili gubim njegovo povjerenje)
- glazba mi nije nešto, jedina dobra pjesma mi je Heaven and hell. Mogli bi se malo više ugledati na VC po tom pitanju
- nema aviona kao u SA
- premalo interakcije s Belićem
- sve u svemu ovo mi je korak unazad za serijal. Igra je ko modificirani GTA 3 s novim engineom

Da nebi ispalo da mi se totalno ne sviđa, volim je povremeno zaigrati i sviđa mi se vozni model koji mi je najbolji do sada u nekom GTA-u, no ovo je prvi GTA koji nisam do kraja prošao, premda sam dosta daleko.

Ivan_87
07-03-2009, 20:02
kad smo kod gta iv mnogo puta ljudi pretjeraju što se tiče ne optimizirane igre

ja ju derem 1600X1200 detalji medium i high bez beda .. tako da nemora bit uvjek zvjer od kompa .. jer sa bilo kojom kantom od 4k ce gta bit itekako igriv

a kad se kupuje pc za igrat ne gleda se ispod 4k za kutiju :roll:

uberfreak
10-03-2009, 12:44
a kad se kupuje pc za igrat ne gleda se ispod 4k za kutiju :roll:

ispod 6 k ako zelis da ti traje godinu-dvije

IgGy
22-04-2009, 14:15
Je. Vrlo je jasan Rockstarov nemar prilikom portanja i nedostatak kontrole kvalitete s Microsoftove strane, pošto igra spada u Games for Windows program.

Nedavno sam kupio novi stroj (Core i7 920, 4GB DDR3, 4870X2) i igra sa zadnjim patchem i zadnjim driverima za grafičku karticu još uvijek ponegdje dobrano zatrza. Vjerojatno prilikom učitavanja novog prostora.

No to naravno ne umanjuje činjenicu da je igra produkcijski apsolutno remek-djelo i vjerojatno jedna od najboljih igara koju sam ikad igrao.

Aral
22-04-2009, 14:25
Da, definitivno. Po meni jedno od najvecih razocarenja godine, uzas. Nek jos max payne zeznu, da mi je to vidjet. Nista, cekat cu neka bolja vremena kad cu imat stroj da mogu ovo normalno igrat. Zalosno, jer sad s ovim igram ama bas svaku igru. Ahhh...

Razzarach
22-04-2009, 17:13
Jbt ja ti igram GTA 4 na XBOX 360 moram priznati igra je super :bravo:
ali kad sam htio GTA 4 stviti na PC hebemti previse trazi ta igra :yuck: :thumbs1:
tvoj komp... radeon 9250 :pray:

RIDER32
22-04-2009, 19:34
Nedavno sam kupio novi stroj (Core i7 920, 4GB DDR3, 4870X2) i igra sa zadnjim patchem i zadnjim driverima za grafičku karticu još uvijek ponegdje dobrano zatrza. Vjerojatno prilikom učitavanja novog prostora.
Najs zwer :) Ali cak ni GTA4 nemoze zaposliti i7 ni pri najvecim postavkama gustoce prometa i slicnih stvari.
Iskoristi ga samo oko 30-50 posto.

SDDovi bi nam trebali donjet napredak kod ucitavanja textura jer su vrlo brzi.

ScorpiuS
22-04-2009, 22:23
I vrlo skupi!

RIDER32
22-04-2009, 22:28
Zasada. Cak su u posljednje vrjeme i pojeftinili i cak su stigli i u trgovine.
Cim cjena SDDa od oko 100tinjak GB padne na malo iznad 500 kn uzimam si jedan da mi bude sistemski i za igre koje cesce igram (tipa CoD4MP) da mi se mape brze ucitaju...