PDA

Pogledaj cijelu verziju : Strujni adapter za USB uređaje?



Outmind
02-01-2009, 21:12
Dakle situacija je sljedeća - imam sasvim običan mp3 player kapaciteta 2gb kojeg pokreće jedna AAA baterija. Kako je taj mp3 ujedno i usb drive (duh) ima i usb "đek". E sad, zanima me postoji li igdje za kupiti strujni adapter koji bi spojio na usb đek i u utičnicu, te bi isti moj mp3 player opskrbljivao energijom iz gradske strujne mreže konvertiranom u output ekvivalentan jednoj AAA bateriji, da ih ne moram svako malo kupovat?

Znam da ovo zvuči kao da objašnjavam debilu, ali napisao sam to tako da izbjegnem nesporazume, pošto sam jednom frendu sat vremena morao obbjjašnjavati ovu zamisao :rotfl:

Hellboy
02-01-2009, 21:15
shvaćam što želiš, ali ako player nije predviđen za punjenje preko USB konektora, svaki pokušaj može rezultirati kvarom...ne bi bio problem uzeti standardni adapter koji može dobiti 1,5V outputa i spojiti ga na USB konektor, no kao što rekoh, ako nije za to napravljen, riskiraš da ga spržiš...

Outmind
02-01-2009, 21:26
Ne trebam ja njega puniti, slušao bih to na licu mjesta sa playerom uštekanim u struju, samo mi dakle treba nepresušna zamjena za bateriju, mobilnost mi u tom slučaju nije bitna.

Hellboy
02-01-2009, 22:35
ako USB ulaz nije namijenjen inputu električne energije da ga tako pogoniš (ie, ako ti player mora biti isključen dok je spojen na računalo), dođe ti na isto - spržit ćeš ga

Outmind
02-01-2009, 22:58
Da, u principu je tako... a nišš onda, another dream shattered xD

Hellboy
02-01-2009, 23:12
doduše možeš napraviti "bateriju" ako spojiš adapter sa 1,5V outputom na krajeve dijela olovke ili nečeg sličnog što bi odgovaralo dimenzijama baterija

gruba skica iz painta:
http://i71.servimg.com/u/f71/11/71/19/94/kek10.jpg

croat1gamer
03-01-2009, 03:51
ako se sjecam, mp3 player ne mora imati nikakvu bateriju kada je spojen na komp, ali mora biti upaljen, pa ako hoces slusati muziku s mp3 playera a ne kompa, izvoli :D

Hellboy
03-01-2009, 10:35
ne smije biti upaljen, ali smije imati bateriju, i koja korist od upaljenog playera na kompu, kad može glazbu slušati na kompu?

Anarion.Umarth
03-01-2009, 14:43
pa ako može raditi priko usb-a na pcu, zašto ne bi usb mogli spojiti s transformatorom-sigurno će se naći neki punjač za mob sa odgovorajućim naponom

Hellboy
03-01-2009, 18:53
u tome i jest stvar...u uputama većine playera stoji da ne smiju biti upaljeni kad su spojeni na računalo...a ako nisu upaljeni onda i ne rade, jelda?
ako smije biti upaljen, onda bi se dalo napraviti rješenje navedenog problema, stoga, outmind, pogledaj u uputama što kažu o stanju playera kad je spojen s računalom

soundmaster
03-01-2009, 19:02
ma ja sam sa jednim focus mp4-em dobio neki drek koji se ušteka u utičnicu pa imaš napajanje preko usb-a
al fakat ,može se i preko kompa