PDA

Pogledaj cijelu verziju : Satelitska trebam pomoć



BeHolder
31-12-2008, 13:19
Doma imam neku satelitsku koju nisam spojio 3 godine.
Danas sam je isho spajat radila je prvih 20 minuta nakon toga mi je dosao plavi ekran(na ovoj televiziji je tako,pretostavljam da je na drugima crni) i cuje mi se neki piskutavi zvuk
jesu me mozda iskljucili ili tako nesto??

Hellboy
31-12-2008, 13:21
moguće...možeš li išta napraviti, kao ući u meni receivera ili štogod slično?

BeHolder
31-12-2008, 13:30
kako šaltam programe stalno mi je ta boja i na svakom trećem čujem taj zvuk.
Imam neki prastari risiver astra III, ja mislim da nije iz hrvatske jer mi je to moj pokojni djed bio doneso iz engleske nemam pojma kud.(plovio je cijeli život)
a menija baš i nema imam tipke store,set,power,1-9 brojeve, PL,mo/st,mute, tune- dvije tipke gore dole,ch- dvije tipke gore dole
kako pritiscem set prvo mi je slovo pishe c-kao channel valjda(1-150),onda neko slovo a-(5.00-9.99),H(0-1),f(-2 do +7),b(0-1)
(moguce da je crko :P)

Hellboy
31-12-2008, 13:32
hmh...moj risiver ima plavu sliku samo kad nemam signala zbog lošeg vremena...jel ti antena ispravno položena? blokira li ju štogod?

BeHolder
31-12-2008, 13:33
ne vani je lijepo položena gleda prema zraku^^
EDIT: U tih dvadeset minuta je hvatala nekih 30ak programa,hvatala bi sigurno koji i sad.

Hellboy
31-12-2008, 13:41
well...ako je stvarno toliko star, možda i jest na vječnim lovištima...gdje je stajao cijelo to vrijeme kad nije bio u uporabi? možda se nešto uvuklo :D

BeHolder
31-12-2008, 13:44
well...ako je stvarno toliko star, možda i jest na vječnim lovištima...gdje je stajao cijelo to vrijeme kad nije bio u uporabi? možda se nešto uvuklo :D
a ispod televizije je stajao na nekoj polici pun prašine^^.
Danas mi stari zabrijo da želi gledat neki film pa je zelio da mu spojim satelitsku, što je najbolje ja sam ga nazvao da radi, ali pet minuta nakon toga je crkla :-x tako da neznam šta će bit.

Neven <R>
31-12-2008, 13:58
Je li receiver digitalni ili analogni?

Lord Jambrek
31-12-2008, 19:34
kako šaltam programe stalno mi je ta boja i na svakom trećem čujem taj zvuk.
Imam neki prastari risiver astra III, ja mislim da nije iz hrvatske jer mi je to moj pokojni djed bio doneso iz engleske nemam pojma kud.(plovio je cijeli život)
a menija baš i nema imam tipke store,set,power,1-9 brojeve, PL,mo/st,mute, tune- dvije tipke gore dole,ch- dvije tipke gore dole
kako pritiscem set prvo mi je slovo pishe c-kao channel valjda(1-150),onda neko slovo a-(5.00-9.99),H(0-1),f(-2 do +7),b(0-1)
(moguce da je crko :P)


Imaš analognu satelitsku.

Dakle upali satelit, ako ga spajaš preko antenskog priključka onda moraš naći kanal za satelitsku na telki. Primjerice stisneš traženje programa na telki na, ne znam, programu 12 i nek traži. Ako ga spajaš prek scarta, onda nema problema. Samo provjeri jesu li ti svi kablovi na mjestu, može bit da ti je konektor koji spaja tanjur i reciver otišao. Probaj i potražit programe na satelitskoj :D

uberfreak
03-01-2009, 09:48
Doma imam neku satelitsku koju nisam spojio 3 godine.
Danas sam je isho spajat radila je prvih 20 minuta nakon toga mi je dosao plavi ekran(na ovoj televiziji je tako,pretostavljam da je na drugima crni) i cuje mi se neki piskutavi zvuk
jesu me mozda iskljucili ili tako nesto??

meni isto tako dođe- pogledaj onu debelu bijelu zicu ( barem ju ja takvu imam ) koja spaja tanjur i ovaj( crna kutija na kokoj su gumbi nemrem se setiti kak se zove)