PDA

Pogledaj cijelu verziju : Par pitanjca u vezi splittera etc



Karlo_from_Bjelovar
30-12-2008, 17:29
eh... opet ja... :(

ovako... nabavio sam jos jedan dlinkov splitter (imam jos jedan - neki tcomov) i sada sam "dobio" ideju da preselim router na kat, gdje se nalazi telefonska uticnica preko koje se do nedavno (pred cca 2 godine) koristio dobri nam stari carnet... :P al sad da ja vama ne prepricavam cijelu pricu etc, evo pitanja i par cinjenica:

cinjenice: u prizemlju mi se nalazi telefon i jedan montirani splitter (dlinkov)... posjedujem JOS jedan splitter od t-coma... eh sad, ako ja (normalno) sad ostavim taj telefon dolje, a gore preselim modem na drugu uticnicu... da li cu imat problema s vezom? (znaci da kad me netko nazove da mi pukne DSL) ...ili da se preformuliram... da li je potreban splitter na uticnici na koju se ne spaja telefon? (iako je samo jedna linija u kuci, u zasebnoj uticnici je spojen telefon)

ako je vec potreban splitter na toj drugoj uticnici, da li je tesko (i zahtjevno, u smislu da trebam neki spešl dodatak) montirati ga? i pritom ne mislim na samo onu "malu kockicu" gdje samo popikas zice vnutra, nego kada izvadim iz zida onaj vrag gdje se "gura" 56k modem, telefon itd, sta se "unutra" tocno treba napravit?

hvala na linkovima i mogucim odgovorima... :wink:

Svinjoguz
30-12-2008, 18:11
da li je potreban splitter na uticnici na koju se ne spaja telefon?
nije

splitter sluzi za odvajanje telefonskog signala od internetskog...potreban je znaci samo na liniji di ti je telefon i internet... :eyebrows:

Karlo_from_Bjelovar
30-12-2008, 18:12
znaci ne moram se zaj*****t? YUPIIII

IDEM ODMA PROBAT NP

HVALA

Svinjoguz
30-12-2008, 18:20
moze pitanje...
jel ti linija na katu uopce "telekomunikacijski sposobna" тј. jeli sprovedena veza na mrezu?

Karlo_from_Bjelovar
30-12-2008, 18:37
EVO ! RADI!

nazvao sam kucu s mobitela, digo slusalicu na telefonu, probao surfat: I RADI!!!

sad idem slozit wlan na svoj stari komp (sad je to od mog starog)... al to ce bit mnogo bolja jer je soba gdje cu (od sada) drzat router tocno iznad sobe gdje se nalazi stari komp... a moja soba (gdje je konfa iz siga) se nalazi sobu do ovog: tako da je to superiska... :D

hvala svima na mukotrpnim i opsirnim odgovorima, a posebno svinjoguzu.... :wink:

Svinjoguz
30-12-2008, 18:44
uzivaj :thumbs2: :D

Karlo_from_Bjelovar
30-12-2008, 18:58
evo, sada sam ja spojen kablom, a stari edimaxovim wlan stickom... samo sto stari sad ima 100% signal, a ja sam imo jedva 50... jupii... :D

bezimeni
30-12-2008, 19:14
Spliter treba samo kod telefona dok je kod modema nepotreban ( ako se nalazi na nekom drugom mjestu u odnosu na telefon ) .Spliter razdvaja tonove različitih frkvencija koji putuju zajednički po telefonskoj žici.Ako tel. aparat nije u spliteru zaguši tonove na obje frekvencije te tada dolazi do pucanja sinhronizacije modema i centrale.

ber0
30-12-2008, 21:13
znaci da mogu prikljucit modem izravno u prvu utičnicu (koja je na katu),a telefon spojit preko splittera na drugu utičnicu koja je u prizemlju?

Svinjoguz
30-12-2008, 21:18
evo, sada sam ja spojen kablom, a stari edimaxovim wlan stickom... samo sto stari sad ima 100% signal, a ja sam imo jedva 50... jupii... :D
cudno jer ja kad sam spojen LANom sve je perfektno a WLAN mi zna strasno trokat...evo WoW mi je polu-igriv...spojen sam Dlinkovim stickom... :hangin:

Karlo_from_Bjelovar
30-12-2008, 21:22
e vidis... a ja dok sam bio na wlanu, da bi dobio (priblizne) performanse LANa, svaki put dok sam upalio komp morao sam okretat kuciste i otvarat neku random stranicu za koju znam da se inace uvijek otvora "u momentu"...

eh i da vas jos nesto pitam... sad sam malo kopo okolo al nemrem nac... imam zyxel p660... gdje mogu o(ne)mogucit da neko svrlja po postavkama routera a spojen je wlanom?

Svinjoguz
30-12-2008, 21:31
e vidis... a ja dok sam bio na wlanu, da bi dobio (priblizne) performanse LANa, svaki put dok sam upalio komp morao sam okretat kuciste i otvarat neku random stranicu za koju znam da se inace uvijek otvora "u momentu"...

eh i da vas jos nesto pitam... sad sam malo kopo okolo al nemrem nac... imam zyxel p660... gdje mogu o(ne)mogucit da neko svrlja po postavkama routera a spojen je wlanom?

stavljajuci password na postavke od routera? :wink:

Gwin
30-12-2008, 21:35
1. staviš password na router

2. http://www.imagesforme.com/out.php/t284959_zyxel.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/284959_zyxel.jpg)
WEP enkripciju odabereš ovisno o hardveru. ne podržavaju svi sve.naravno
možeš čak uključit ovaj "hide ESSID". bit će ti malo teže podesit wlan, ali je sigurnije. ja ga doduše imam ovako kako vidiš

3.http://www.imagesforme.com/out.php/t284960_zyxel2.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/284960_zyxel2.jpg)
mac adrese svojih kompova nadam se da znaš pronać??

Karlo_from_Bjelovar
30-12-2008, 21:46
evo... sad imam 64 bitni wep, mac filter, skriveni essid i promjenjen pass na routeru... prije tvojih "uputa" sam imao samo mac filter i wep... thx... :wink:

ps. ja sam mislio da jednostavno ima neka opcija koja onemogucava da netko ko je spojen wlanom prcka po postavkama routera... :wink:

edit: ko ne zna nac MAC addresse za komp, neka posjeti ovaj (http://www-dcn.fnal.gov/DCG-Docs/mac/index.html)Slink... ;)
ps. da se razumjemo, ja znam kako nac adresu vec odavno... :wink:

Gwin
30-12-2008, 21:56
ps. ja sam mislio da jednostavno ima neka opcija koja onemogucava da netko ko je spojen wlanom prcka po postavkama routera... :wink:
i ima.. zove se password na routeru :D

enikejs.. procedura za provaljivanju u tako zaštićeni router je slijedeća..

sniffat mac adrese wlan kompova u okolici. fejkat svoju mac adresu da odgovara jednom od tih kompova. pronać router kojem je zgašen SSID i kojem ne znaš ime.. :hangin: kad ti to uspije, onda moraš probit wep enkripciju. nakon toga moraš probit šifru na routeru :D. a ako hoćeš uzet nekome neš se kompa, moraš molit boga da se moja Vista, ženin XP i tvoj Linux uspiju vidjet preko wlana :D

da se razumijemo: za jednog profesionalca to je sve izvedivo.. ali previše posla za "casual" hackanje zbog par mp3ica ili filmova :D

Karlo_from_Bjelovar
30-12-2008, 22:00
ne znam el je ovo "tvoj linux" bilo "radi price" ili stvarno mislis da iam linux... ali... ja nemam linux... :D

razmisljam da predem na hackintosh... :oops:

Svinjoguz
30-12-2008, 22:31
ne znam el je ovo "tvoj linux" bilo "radi price" ili stvarno mislis da iam linux... ali... ja nemam linux... :D

razmisljam da predem na hackintosh... :oops:
ti to ozbiljno? :?

@gwin: ak hoces daj mi svoj msn, poslat ti bilo koji file, netstatat te, i poslat hippi virus u obliku "jebene fotke"
cas posla :D pa cemo vidjet moc casual hackanja :D :D

bezimeni
30-12-2008, 22:41
znaci da mogu prikljucit modem izravno u prvu utičnicu (koja je na katu),a telefon spojit preko splittera na drugu utičnicu koja je u prizemlju?

Da.

ber0
30-12-2008, 23:59
ok hvala :)