PDA

Pogledaj cijelu verziju : Slanje para izvan hrvatske!



Madox
30-12-2008, 00:15
E imam jedan kveščn...
Trebao bi jednom legi iz Nizozemske poslat neke pare.Oko 150kna
Al neznam kako.On ima samo normalan racun u banci.
Ja imam samo tekuci racun ( valjda ) di mi placa sjeda.Nemam ni karticu skojom mogu preko neta mu nekako uplatit ni nista...
Gledao sam onaj Western union ali mi tamo naplate gotovo isto koliko bi njemu trebao poslat para...
Sad dali postoji neki nacin da mu sendam pare a da me ne odere banka ili posta za previse...
Inace imam u rajfajzen banci account

SkunK
30-12-2008, 00:17
PayPal?

Samo ti treba devizni račun u banci.

Madox
30-12-2008, 00:19
ae kad si vec tak brzo odgovorio de mi reci kak da otvorim devizni :)
kak ide procedura i koliko traje

Helena
30-12-2008, 13:40
Dođeš u banku: "dobar dan, htio bih otvoriti devizni račun."

Samo pazi da otvoriš u banci čije kartice prihvaćaju na paypalu, npr PBZ. Kartice od Raiffeisen banke i od Zagrebačke znam da ne prihvaćaju. Preporučam PBZ, to sigurno nećeš fulat.

SkunK
30-12-2008, 16:06
Ja sam u Erste i sve je OK vec sam platio preko 300 dollara putem paypala i zasad je sve ok.

Ogg The Dogg
04-01-2009, 03:27
pa jel nije najjednostavnije ošćom uplatnicom? ak već imaš račun u banci? :?

SkunK
04-01-2009, 09:19
pa jel nije najjednostavnije ošćom uplatnicom? ak već imaš račun u banci? :?
:rotfl:

Ogg The Dogg
04-01-2009, 12:21
hm, šta je smiješno?

SkunK
04-01-2009, 13:42
Skuzit ces s vremenom :)

Helena
04-01-2009, 15:26
Kak ćeš općom uplatnicom uplatit nekaj nekome izvan Hrvatske?

Kalu
05-01-2009, 11:49
Plaćat u inozemstvo preko banke možeš ako imaš devizni račun, kad ga napraviš zatražiš da ti se izda IBAN/BIC broj. Te iste brojeve i ostale podatke potrebne za uplatu u inozemstvo zatražiš i od onoga kome želiš uplatit, odeš fino u banku s novcima i zatražiš transfer preko IBAN/BIC(novac prvo ide na tvoj devizni račun nakon čega se transferom prenosi na račun od primatelja...).

Imaš i lakšu opciju, ako imaš American Express ili Diners karticu jednostavno se regaj na PayPal i možeš plaćat preko neta sve.


:friends:

Helena
05-01-2009, 19:58
Dal se preko PayPala može plaćat direktno s tekućeg rečuna? Znam da se putem AlertPaya ne može, već se moraju uplatit pare na devizni, pa onda prek njega. Mislim da i za PayPal vrijedi ista stvar, tak da mu devizni račun treba u oba slučaja.

pimp
05-01-2009, 20:23
yep , devizni mu treba , ili nabavi si nekog frenda da ima paypal pa mu daj pare a on nek ti ucini uslugu

Kalu
05-01-2009, 20:24
PayPal nema nikakve veze s tekućim računom na banci(a ni deviznim). Znači PayPal se veže na (i naplaćuje preko) kreditne kartice kao što su American ili Diners. Važno je imati uredno plaćene dugove prema kući koja je karticu izdala i account na PayPalu se može napraviti u manje od 5 min.

Znaci kad se placa PayPalom tereti se kartica koja je registrirana na istom.

Helena
05-01-2009, 20:28
Ako ima karticu znači ima račun. Ako se plaća putem kartice znači da se pare skidaju s računa. :roll: Ja pitam dal može s običnom karticom s kojom diže pare s bankomata i plaća u dućanu ili mora imat devizni, jer devizni i tekući nemaju iste kartice. Al dobila sam odgovor, tako da nvm.

SkunK
05-01-2009, 20:48
PayPal nema nikakve veze s tekućim računom na banci(a ni deviznim). Znači PayPal se veže na (i naplaćuje preko) kreditne kartice kao što su American ili Diners. Važno je imati uredno plaćene dugove prema kući koja je karticu izdala i account na PayPalu se može napraviti u manje od 5 min.

Znaci kad se placa PayPalom tereti se kartica koja je registrirana na istom.


Ja plaćam paypalo mjesecima, i napravio sam transakcije izvan Europe(preciznije, USA,Kina i još par zemalja + zemlje EU) . Preduvjet je bio stvaranje [b]deviznog[7b]Sračuna na kojem se mogu stavljati strane valute. Bez tog deviznog računa nema paypal-a tako da ono , ili si se zabunio ili neznas o cemu pricas.

Informirao sam se o tome jako dobro i prošao dosta banaka da vidim kakvi su im uvjeti za devizni racun, na kraju sam otisao u svoju Erste banku gdje imam i tekuci (kunski only) račun. Otvorio sam tamo devizni račun. Napravio sam paypal account. Oni su mi zatim provjerili deviznu karticu (koju sam dobio s otvaranjem deviznog racuna) tako sto sam trazio ispis racuna s deviznog racuna te upisao neke znamenke koje je paypal poslao na taj devizni racun. Nakon toga je prosla provjera i omoguceno mi je da povezem paypal account s deviznim racunom u cjelosti. Nakon što se dogovorim preko ebaya ili vec nekog drugog posrednika, da placam putem paypala, paypal mi samo skine s deviznog racuna (ili javi ako nema dovoljno love na njemu).

To je cjela mudrost.

Helena
06-01-2009, 00:16
Hvala na detaljnom objašnjenju, mene frajer očito nije skužio. :D