PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s monitorom



SkunK
29-12-2008, 10:33
Uglavnom, vidio sam da ovaj isti monitor (cak i side model) ima i AMD_Freak. Poslao sam mu P.M. s nekim problemcicima koji se meni pojavljuju na ovom LG Flatron W2242T LCD WS monitoru, ali eto vidim, outbox je 0 znaci procitao je ali ne zeli odgovoriti ili mu se neda, pa sam odlucio to prenjeti ovdje.

O cem se radi :

1. Kad ukljucim (nakon duzeg ne-rada monitora, ili kad je duze u standbyu recimo nekih 20tak minuta) - prvih 5-10 minuta cujem nekakvo "zujanje" dosta tiho ali je prisutno u doljnjem ljevom kutu monitora. Nakon nekih 10tak minuta u potpunosti nestane. O čem se radi?

2. Čujem jedan zvuk ali drukčiji od prvog kad mi je brightness ispod 100, nekakvo zujanje ali jače. Čitao sam da to nije samo do mene nego svi W2242 od LG-a imaju taj problem.

3. Kad se recimo mjenja iz crne pozadine u bjelu i obratno, znam čuti kao na onim starim CRT monitorima isto kratkorajno "zazuji" ali na 1-2 sekunde, kad tako mjenja iz potpuno crne u svijetlu pozadinu.


Za problem 2. sam siguran da je boljka dosta LCD-a jer mi je vise ljudi reklo, a broj 3. sam isto cuo da ovaj monitor ima problem s time. E sad, neznam dali da ga idem vracat u Ve-Mil i bili mi ga oni zamjenili, neznam pošto problemi nisu toliko "jaki" ali opet, tu su i postoje a nevolim svaki put kad je monitor "u crnom" vise od 15tak minuta da moram cuti blago ali opet prisutno zujanje sljedecih 7-8 minuta a nakon toga sve OK. Isto vrijedi i za problem broj 3.

Dali da pokusam zamjeniti, i sta mislite imam li uopce sanse da mi zamjene monitor?


Eto, hvala!.

Herr Schnitzel
29-12-2008, 10:59
Koliko znam, to zujanje proizvode originalni modeli, a ne kopije.
Svejedno, nisam bas previse "in" sa monitorima, pa pricekaj nekog strucnijeg :)

SkunK
29-12-2008, 11:25
Koliko znam, to zujanje proizvode originalni modeli, a ne kopije.
Svejedno, nisam bas previse "in" sa monitorima, pa pricekaj nekog strucnijeg :)

Tako je rekao i kolega "C" ali to zujanje se pojavljuje i kad je recimo monitor nekih 15 minuta u standbyu. Kao da ima problema s mjenjanjem iz skroz tamne pozadine u svijetliju.

SkunK
05-01-2009, 20:02
Pošto je AMD_Freak negdje naveo da ne odgovara na hardverska pitanja preko P.M. zamolio bi ga ako moze pogledati ovu temu pošto on jedini na forumu ima isti monitor kao i ja. Važno mi je da usporedimo simptome da znam dali da zbog ovakvih stvarčica nosim monitor na zamjenu.