PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s Matičnom



LPFireDog
29-12-2008, 00:21
ugl..frend je u 4 mjesecu kupio komp...4 mjeseca nakon toga otišla je matična...dobio je novu i sad se opet strgala..
na kompu neradi ništa ekstremno..koristi ga za cod4 i downloadanje ..

Ovo mu je konfiguracija
AMD Athlon 6400+,ATI Radeon HD3870,2gb rama,ASUS M2NSLI Deluxe,320 gb hard disk,Antec 500W napajanje


please help

Bartuc
29-12-2008, 00:38
Asus M2N-SLI ti ima problema sa voltažama na DIMM slotovima (za memoriju). Problem se riješava tako da se manualno voltaža podesi na 1,8V te se memoriji smanji frekvencija/latencije tako da može raditi kvalitetno na toj voltaži. Ili da se flasha BIOS na najnoviju verziju pošto to ispravlja grešku sa voltažama.


Probaj se poigrati sa time, ako ne pomogne, onda ne znam u čemu je problem pošto nisi zapravo ništa rekao o problemu.

Karlo_from_Bjelovar
29-12-2008, 00:42
uglavnom: probajte flashat bios na najnoviji... :wink:

LPFireDog
29-12-2008, 00:43
Hvala na savjetima
ugl upali se komp i nece se uopce bootat..

Bartuc
29-12-2008, 00:46
Ako se neće bootati, onda nemreš znati da li se pali komp. Čuješ ventilatore kako ruže, ne procesor :D Tako da je bitno da kažeš da li se uopće ne pojavljuje ništa na ekranu ili stane na određenom dijelu boota te da li zvučnik u kućištu javlja kakve signale dok upališ komp.

LPFireDog
29-12-2008, 00:50
Kad se počeo "kvarit" došo je do dijela kad se pokaže na ekranu onak m2n sli deluxe i nije htio dalje od toga bootat i poslje toga nista vise na ekranu....a cujem zvukove ventilatora i tak a to je bilo i prošli put isto tak i moro sam čekat mjesec dana da mi pošalju novu matičnu -.-

Bartuc
29-12-2008, 00:52
A niš, probaj otvoriti kućište i resetirati CMOS na matičnoj. Nakon toga upali komp i brzo odi do BIOS-a gdje se poigraj sa voltažama i memorijom. Ako ne proradi, probaj flashati BIOS. Ako niti tada ne proradi, onda čekaj druge savjete kada se ljudi probude :D


Ja sada odo njonjati, laku noć :P