PDA

Pogledaj cijelu verziju : Medieval 2



McPingvin_v2.0
28-12-2008, 22:20
Wai not, samo Herr Odresku i meni nije baš radilo :)

Herr Schnitzel
28-12-2008, 22:21
Wai not, samo Herr Odresku i meni nije baš radilo :)
Nikad nismo ni probali.
Anyway, ja sam za.

mvaljave
29-12-2008, 01:08
tigi202@hotmail.comSja sam za

McPingvin_v2.0
29-12-2008, 13:07
http://www.imagesforme.com/show.php/282 ... 432522.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/282924_medieval22008122912432522.jpg)

GG Herr Schnitzel :)

Herr Schnitzel
29-12-2008, 13:23
Hah. Mnogo dobar meč.
Doduše, bio bih pečen da nisam imao topova... :oops:

McPingvin_v2.0
29-12-2008, 13:26
Ne bi bio pečen, bio bi... Raščerupan, unakažen i obnažen :D

Herr Schnitzel
29-12-2008, 13:27
Ne bi bio pečen, bio bi... Raščerupan, unakažen i obnažen :D
'Ko ti kriv kad drvene zidove uzimas :D

McPingvin_v2.0
29-12-2008, 13:28
Ti si mi kriv što si mi sve živo poklao s tim topovima :)

Herr Schnitzel
29-12-2008, 13:33
Ti si mi kriv što si mi sve živo poklao s tim topovima :)
Samo crossbowmene, pjesadiju sam postedio :P

McPingvin_v2.0
29-12-2008, 14:49
... a Herr Schnitzel je upravo izgubio grad kojeg je branilo 1130 vojnika, a napadalo ga 750... Ako netko hoće vidjeti snimku budem aplodao :P

Herr Schnitzel
29-12-2008, 14:50
A Pingu je izgubio na otvorenom, budem aplodo :P
Doduse, onaj charge mi doista nije trebao. Tactically very unsound.
(Svejedno je 3:1, Pingu).

McPingvin_v2.0
29-12-2008, 14:52
Daj, imao si pola Njemačke na svojoj strani i išao si izletavati van s njima... To ni Napoleon kod Waterlooa ne bi napravio :P

Herr Schnitzel
29-12-2008, 14:54
Opustio sam se, ipak si izgubio 3 prethodne :P

Herr Schnitzel
29-12-2008, 20:54
LL21 vs. Herr Schnitzel - 1:1

Mnogo krvi. Druga partija je nesto najkaoticnije sto sam odigrao zadnjih par... godina.
Uglavnom, zasada dvije zestoke bitke sa ne bas uvjerljivim pobjedama.

Treca partija slijedi nakon PP-a.

Herr Schnitzel
29-12-2008, 22:00
Za zadnju partiju: LL iz ocaja poslao kopljanike da ih longbowmeni pokose. Ja sam bio jos ocajniji jer longbowmeni nisu imali vise strijela.

Ali inace, jako dobra igra. Dabogda se ovo ponovilo cim prije.

McPingvin_v2.0
30-12-2008, 13:12
Odigrah upravo jednu partiju s Herr Schnitzelom, ja sam branio grad s Venecijom, a on ga je pokušao osvojiti s HRE-om.

Pokušao, jel :D

Naime, kolega je zaboravio uzeti siege equipment, ali je imao bombardiere i trebušete pa mi je razvalio zidine i crossbowmene na njima, ali prvi val mu nije prošao. Ishod bitke je tada već bio uglavnom odlučen, ja sam izgubio 55% vojske, a on cca 65%. Ostatak sam povukao na trg (1 unit spearmena, 1 unit VHI-a, 1 unit dismounted knightsa, 2 unita crossbowmena, general i 2 unita lake konjice). Herr je penetrirao u grad i od tamo me gađao s topovima (gad sretni mi je ubio generala prvim pucnjem iz topa), ali nije mogao doći do trga jer je bilo teško proći ulicom kraj mojih prosvjednika :D

Kako god, nakon 10 minuta časno je priznao poraz i svaka mu čast na tome :)

Herr Schnitzel
30-12-2008, 13:17
Vrlo dobra partija (vise za Pingvina, ali nema veze).
Izgubio sam, ali nije mi zao: 1. Zato jer sam budala (zaboravio siege eq.)
2. Pobio sam 80% protivnicke vojske :)

Borba je bila zestoka (as always), a onaj sretni pogodak iz topa je izmamio sirok osmijeh.
Uglavnom, Pingu je trebao napraviti veliki charge poput mene. Bilo bi mi mnogo lakse :D

Herr Schnitzel
30-12-2008, 21:50
I tako zavrsi jos jedno bespostedno mlacenje izmedju mene i LLa.
U prvoj bitci sam uzeo Poljake, a LL Veneciju. Zbog omanjeg nesporazuma, ja sam uzeo klasicnu srednjevjekovnu vojsku (kopljanici, sjaseni vitezovi i puno konjice), a protivnik modernu sa musketirima koje stite duga koplja. Uglavnom, poveo sam jedan ogroman napad duz cijelog bojnog polja, a konjica je napadala neprijateljsku koja se nalazila na bokovima. Moja pjesadija je pokupila dosta batina u samom trku do neprijatelja, ali kad su se nasli u melee borbi su stvari krenule na bolje. Nazalost, moje konjanistvo je izgubilo duel sa LLovim teze oklopljenim Broken Lances (moji su uglavnom bili laksi Polish retainers i tek dvije jedinice teskasa Polish Guarda), i zatim su krenuli u napad s ledja mojoj pjesadiji (koja je, cini se, cak i pobjedjivala), i tako je zavrsila prva bitka - ja sa 90% gubitaka, a LL sa 60.

Druga je bila, pak, jos zanimljivija. Uzeo sam Holy Roman Empire, a LL Francuze. Ovdje sam uzeo cetiri jedinice konjanika (3x Imperial Knights + general), 3x Dis. Imperial/Feudal Knights, Zweihandere i kopljanike. LL je uzeo Voulgiere (vrstu kopljanika), koji su pokrivali Scots Guard (najopakije strijelce u igri) i francusku tesku konjicu. Odlucio sam se na beskompromisni napad, slican onom u prvoj bitci, s time da je ovaj put pjesadija uvjerljivo pobijedila Voulgiere, koji su se relativno brzo razbjezali, ali Scots Guardovi su pruzali itekakav otpor, i zaustavili su napredak moje vojske. Na srecu, ovaj put je konjanicki dvoboj izasao u moju korist i imao sam dovojno konjanika za uvjerljiv charge na glavninu neprijateljske sile. U prilog mi je islo i to sto su se njegovi strijelci u pozadini nasli dosta rastrkani, pa je konjica mogla unistavati jedinice jednu po jednu, dok ih je zadrzavala pjesadija u melee borbi. U svakom slucaju, vrlo kaoticna i gusta borba. Zavrsili smo sa 75% gubitaka s moje strane, i 95 (ja mislim) s LLove.

GG.

Herr Schnitzel
03-01-2009, 17:23
Jucer zavrsile dvije bitke epskih proporcija: u prvoj smo u dobrom Braveheart stilu igrali Englezi vs. Škoti (ja bio na strani opresora). Bitka je ispala tako da sam ja bio u obrani jer je LL brzo krenuo na mene, i od toga je nastao nepregledni kaos i jedan ogroman melee između mojih vitezova i LLovih gorštaka s claymoreima :)
Dok sam se koncentrirao na taj sukob, LL je mudro poslao konjanike na moje strijelce s leđa, ali na sreću tu su bili kopljanici i konjica za brzu reakciju, tako da je vitalan dio vojske ostao više-manje čitav. To je zapravo odlučilo bitku jer su strijelci mogli nastaviti sa nemilosrdnim zasipanjem Škota strijelama... Uglavnom, od mojih 1880 vojnika poginulo je 1040, a od LLovih 2040 izgubljeno je 1750.

Druga bitka je dobivena, izgleda, intervencijom neke više sile :)
Sukob je ovaj put između Venecije (ja) i Njemačke (LL). Koncentrirao sam se uglavnom na pješadiju, sa mješavinom odličnih Venetian Heavy Infantry, talijanske milicije (koju sam dodatno pojačao oklopom), talijanskih plaćenika (Broken Lances, i sjašeni i konjica), te dvije jedinice kopljanika i mušketira. LL se opremio sa 4 (?) jedinice Gothic knightsa, koji su mi itekako utjerali strah u kosti, zatim mnogo kopljanika, helebardista i strijelaca. Započeli smo bitku sa sukobom konjice na boku, gdje sam počeo gubiti pa sam hitno poslao glavninu pješadije u pomoć konjici. Plan je upalio, LL se morao na trenutak povući i poslati pješadiju (Zweihanderi) i napraviti kontranapad s konjicom, i time je bitka počela punim žarom. Dok je makljaža trajala, poslao sam dio pješadije na LLove strijelce, tako da su u rezervi ostali samo mušketiri i kopljanici. Zatim sam na trenutak uspio pobijediti elitni dio LLove vojske na desnom boku (Gothic knights + zweihanderi), koji su uglavnom počeli bježati, i poslao sam preživjele u pomoć pješacima koji su sada bili uhvaćeni među strijelce, kopljanike i helebardiste. Strijelci su se većinom razbježali, ali su s leđa došli LLovi vitezovi koji su prethodno bili raštrkani, tako da mi je cijela pješadija bila potjerana, a konjica uništena. Mušketiri i kopljanici su bili zadnja linija obrane, mušketiri su pucali dok su mogli, a zatim je LL poslao cijelu vojsku u melee napad na moj položaj (brojčano smo bili nadjačani), i dok se sve činilo da je izgubljeno, kopljanici su uvjerljivo držali svoj položaj, i u spas je stigla prethodno razbježana pješadija, koja je natjerala cijelu LLovu vojsku u bijeg, a protivnik je časno priznao poraz. Od mojih 2000 vojnika poginulo je 1100, a od LLovih 2000, 1300.

Odlična partija.

thonchek
05-01-2009, 23:07
sry sta pitam, a koji je to medivial(total war?)

thonchek
06-01-2009, 12:38
ok, onda bi mogo i ja koji put zaigrat sa vama :D

thonchek
06-01-2009, 16:15
znači to je Medieval 2 total war?
Malo ste me zbunili :?

thonchek
06-01-2009, 22:37
ok pa se onda dogovorimo za neki game :thumbs2:

Herr Schnitzel
10-01-2009, 22:10
Jucer smo se Pingu i ja potukli u dvije zanimljive partije.
Za prvu je protivnik odabrao Engleze, a ja, na njegovo iznenadjenje, Asteke. Moram reci da je Pingu napravio nespretan odabir vojske, sa puno skupih strijelaca i topovima, a premalo pjesadije i konjice da to pokrivaju. Meni se vojska sastojala od Jaguar, Eagle ratnika, plemstva s toljagama (:)) i par jedinica strijelaca i bacaca koplja. Rezultat je bio da je moja brojna pjesadija pregazila ono malo Billmena i vitezova, strijelci su dobili masivne cvrge na glavama, a general je bio silovan od Jaguar Warriora.

U drugom sukobu sam branio grad, ponovno s Astecima, a Pingu napada s omiljenom mu Venecijom (postavke su bile na huge, tako da samo rijec "epski" opisuje dozivljaj). Venecijanci su poceli s dugotrajnim bombardiranjem koje mi je porusilo cijelu sjevernu stranu zidina i pripadajuce tornjeve, a zatim su krenuli pjesaci (uglavnom Venetian Heavy Infantry i sjaseni vitezovi). Docekali su ih Jaguar ratnici, strijelci na ostacima zidina i bacaci koplja, a na trgu sam ostavio najjace Eagle Warriore jer sam ocekivao brz proboj prve crte obrane, koji se na srecu nije dogodio. Naime, moja pjesadija se pokazala iznenadjujuce efikasnom (cak su se dobro drzali protiv VHI :)), a Pingu nije imao nikakve rezerve osim dvije jedinice strijelaca i cetiri jedinice musketira, koji u ovakvoj situaciji jednostavno nisu korisni. Vecina musketira je bila pobijena tijekom bitke zahvaljujuci mojim strijelcima, i tako je ovaj ostatak hrabro krenuo naprijed. General ja dosao na pola puta do trga, gdje su ga docekali Sokoli™, a ni strijelci nisu docekali neku bolju sudbinu. Uglavnom, s obje strane je poginulo oko 1450 ljudi, s time da je meni ostalo jos 1000, a Pingvinu tristotinjak. :)