PDA

Pogledaj cijelu verziju : Domaći jezik u GTA IV



RIDER32
28-12-2008, 00:13
Sta ste sve culi ingame? Kolko Niko zapravo dobro šprega bosanski :)

Eo primjer: BpFPYg14 ... re=related (BpFPYg14mXk&feature=related)

spidEY v2.0
28-12-2008, 00:22
Lepa zemlja.

Seronja.

Ogrebo si mi auto.

Ti si idiot.

Vrati se Niko!

OK, dogovoreno.

Uvek isto, nikad drugačije.

Niko, ne budi idiot.

Neverovatno.

Ti si dobar u ovoj igri.

Bum se ja još sjetio. I da, on ne govori bosanski.

LD
28-12-2008, 00:28
Moram naglasiti da se radi o kvazi-srpsko,bosansko, hrvatskom rjecniku, i to dosta losem. Moje mišljenje je da Rusi imali prsta u voice studiju dok su lika "ucili" naglasak i naravno recenice iz igre. Totalno se osjeti ruski naglasak i stvarno je iritantno.

RIDER32
28-12-2008, 00:36
kvazi-srpsko,bosansko, hrvatskom
Jes' to pokupio sa t-portala? :D

Maloki
28-12-2008, 01:28
Preretardirano je sve to napravljeno, uopće nije uvjerljivo i izrazito glupo zvući.
Evo primjer totalne gluposti iz igre:


...
...
...
...
Tvoja voljena majka,

Mother

KingTomy
28-12-2008, 12:27
Najbolje mi je kad me murija uhvati i onako Niko digne ruke a oni nešto kao:

"Freeze LCPD ! " a ovaj njima
"Začepi kretenu !"

:rotfl: :rotfl:

Sova
28-12-2008, 12:55
Men bilo najbolje kad mi je Roman sletija s motora i ranija se,a Niko na to:'U picku materinu'.

Hellboy
28-12-2008, 13:13
očajan voice acting...kao da je bio problem naći nekog iz ovih krajeva i dati mu da izgovara tekst...doduše sudim samo iz onog videa jer još nisam probao igru...sjene me odbijaju...

Death By Sexy
28-12-2008, 13:16
ovo je takav shiat da to nisu istine.. lik govori srpski s američko-ruskim naglaskom.. kak je to uopće moguće?! jednostavno preloše..

uberfreak
28-12-2008, 13:16
Najbolje mi je kad me murija uhvati i onako Niko digne ruke a oni nešto kao:

"Freeze LCPD ! " a ovaj njima
"Začepi kretenu !"

:rotfl: :rotfl:
Nice

Men bilo najbolje kad mi je Roman sletija s motora i ranija se,a Niko na to:'U picku materinu'.
pa sto bi se drugo moglo reći?:D

spidEY v2.0
28-12-2008, 14:43
Isto mi je dobro, kada skroz na početku se vozite autom do stana i ako izađeš iz auta, Roman počne govoriti:

Niko, vrati se!

Bežiš od mene rođače!

Niko, ne budi kreten!

:D

LD
28-12-2008, 16:24
kvazi-srpsko,bosansko, hrvatskom
Jes' to pokupio sa t-portala? :D

Nope, nisam ni znao za taj clanak :)

josip_kraš
30-12-2008, 17:39
niko nije spomenuo
"zdravoooo bracarooo"

Jerry
30-12-2008, 17:45
prokletstvo!

Outmind
30-12-2008, 22:01
Iako se u potpunosti slažem sa stavom da je voice acting očajan, zapitajte se koliko će ljudi osim nas 15-ak milijona koji to razumijemo uopće išta primjetiti. Amerima, azijatima, a bome i velikom dijelu europljana je to tak svejedno. Btw može li mi netko točno reć kaj ono kaže kad ga udari auto, neš u stilu "ti si džoka" ili tak neš, nikak nemogu jasno čud a "džoka" mi baš i nema smisla...

LD
30-12-2008, 22:40
Iako se u potpunosti slažem sa stavom da je voice acting očajan, zapitajte se koliko će ljudi osim nas 15-ak milijona koji to razumijemo uopće išta primjetiti. Amerima, azijatima, a bome i velikom dijelu europljana je to tak svejedno. Btw može li mi netko točno reć kaj ono kaže kad ga udari auto, neš u stilu "ti si džoka" ili tak neš, nikak nemogu jasno čud a "džoka" mi baš i nema smisla...


Stvar je u tome što na mutyplayeru ljudi, uvjereni naglaskom, tvrde da si budala kada kazes da je Niko s prostore bivše Juge. Prilicno je iritatno od strane Rockstara da naprave nekakvu "promidžbu" naših prostora, i onda ubace neku budalu koja priča naš jezik (naš jezik pod navodnicima)

BTW: q2FFb15RFMs

RIDER32
30-12-2008, 23:39
Ko jazavac... A tek ona... :(
Ugl da nije predkraj proprico Nikinim glasom mislio bi da je neka podvala :o

Dr. Kam
31-12-2008, 15:37
Tu se uopće ne može raspoznati čemu on bliže naginje jer frajer guta slova. Taj "Rus", ako je Rus, se stvarno namučio da pokušava jezik s ovih prostora izgovarati kako bi ga Englezi govorili, a ne netko iz Slavenskih zemalja. Kad sam čuo "marč" umjesto "marš" došlo mi je da uninstalam igru s kompa, vratim igru u dućkas i tužim Rockstar - al eto, nisam^^. Gameplay mi je OK, priča isto - samo me ta jezična barijera malo muči.

josip_kraš
31-12-2008, 17:25
da ali ono što je već netko rekao; nekog amerikanca/engleza/francuza/španjolca/nijemca nije briga jel niko kaže "marč" ili "marš".

Dr. Kam
01-01-2009, 12:41
Zato je ruski voice acting čisto u redu :P

josip_kraš
03-01-2009, 11:19
ti razumješ ruski?

uberfreak
03-01-2009, 13:24
ne trebas razumijeti.... prepoznas ruski naglasak, barm to nije tesko

josip_kraš
03-01-2009, 15:33
valjda...

aminokiselina
10-01-2009, 22:40
nekad zna reći i :ti si slučaj za psihijatra

al stvarno mi nije jasno što nisu mogli nekog sa balkana naći ko zna engleski i dati mu da priča

bar bi bilo realnije i engleski bi bio izgovaran s takvim ˝balkanskim˝Snaglaskom, a to što priča na srpsko,bosansko,hrvatskom bi bilo realnije

ali kao što je već napisano to nikoga nije briga osim nas koji razumijemo


e da jel neko razumije little jacoba :D
al bez da čita

Nee Joe
10-01-2009, 22:46
najbolje kad zoveš Romana na mob pa kaže Niko: Rođak. A i ima kad policajci hvataju kaže seronje. Slabo su to napravili al je cool za čut. :D

josip_kraš
11-01-2009, 10:55
da, također florijan je jedno tipično srpsko ime...

najbolje je bilo razgovor nika i darka: :rotfl:
VTqioAGvbfU&feature=related

ScorpiuS
11-01-2009, 13:08
da, također florijan je jedno tipično srpsko ime...

najbolje je bilo razgovor nika i darka: :rotfl:
VTqioAGvbfU&feature=related
Preveliki je utjecaj ruskog naglaska, ja Nika neke rječi nisam ni razumio baš zbog tog naglaska.

cropir
11-01-2009, 20:24
mogli su uzet nekog sa naših krajeva, ali opet, valjda su ovog lika našli i svidio im se a zbog tih 30-ak rečenica je glupo nalazit novog lika za cijelu igru.

josip_kraš
16-01-2009, 21:15
danas je niko rekao: "jebiga"

Stranger
18-01-2009, 15:04
Nisam ni znao za to. A taj Niko je Srbin koji je došao u Ameriku?

Kako otprilike ide priča?

Sad se isplati radit GTA Serbia, a ne za SA. :D

RIDER32
18-01-2009, 15:22
Nije potvrđeno ni da je srbin ni da je hrvat ni da je bosanac...
Ipak ja mislim da je Bosanac jer u biografiji na Wikipediji pise da je bio u "Bosnian War".

uberfreak
18-01-2009, 18:42
Nije potvrđeno ni da je srbin ni da je hrvat ni da je bosanac...
Ipak ja mislim da je Bosanac jer u biografiji na Wikipediji pise da je bio u "Bosnian War".
bosanian wars ti je kako svijet zove domovinski rat ............ :toilet:

ScorpiuS
18-01-2009, 19:56
A jesu ludi, rat za teritorij svake države u bivšoj Jugoslaviji i oni BOSNIAN War

josip_kraš
18-01-2009, 19:56
ne želim povlačit raznorazne rasprave ali se nemože izjednačavat rat u bosni i domovinski rat jer, je domovinski rat vođen na području domovine (hrvatske) pa se zato i zove domovinski a bosna i hercegovina nije hrvatska.

a svijet domovinski rat zove croatian war of independence, rat u bosni je poznatiji u svijetu, pa se zato uzima za temu u filmovima i igrama zato jer je u njemu sudjelovao nato, dok u domovinskom ratu nije.

uberfreak
19-01-2009, 08:05
ne želim povlačit raznorazne rasprave ali se nemože izjednačavat rat u bosni i domovinski rat jer, je domovinski rat vođen na području domovine (hrvatske) pa se zato i zove domovinski a bosna i hercegovina nije hrvatska.

a svijet domovinski rat zove croatian war of independence, rat u bosni je poznatiji u svijetu, pa se zato uzima za temu u filmovima i igrama zato jer je u njemu sudjelovao nato, dok u domovinskom ratu nije.
sry ni9sam znao, ja mislio da se tak zove zbog toga jer se doogađao između jedne drzave (jugoslavije) sry, nisam znal....... :(

ScorpiuS
19-01-2009, 14:23
ne želim povlačit raznorazne rasprave ali se nemože izjednačavat rat u bosni i domovinski rat jer, je domovinski rat vođen na području domovine (hrvatske) pa se zato i zove domovinski a bosna i hercegovina nije hrvatska.

a svijet domovinski rat zove croatian war of independence, rat u bosni je poznatiji u svijetu, pa se zato uzima za temu u filmovima i igrama zato jer je u njemu sudjelovao nato, dok u domovinskom ratu nije.
sry ni9sam znao, ja mislio da se tak zove zbog toga jer se doogađao između jedne drzave (jugoslavije) sry, nisam znal....... :(
To je građanski rat

josip_kraš
19-01-2009, 14:42
@uberfreak-sve ok. :D

theplaya
19-01-2009, 16:09
Hrvatski nije sigurno jezik kojim prica Niko jer ima nekoliko izraza koji ne spadaju u Hrvatski jezik, kao ''izvini'' ''srećan sam'', vjerojatno ih ima jos tek sam na pocetku igre :). tako da je izgleda srpski. No koji god da je nije bas maestralno izveden :thumbs1:

Nee Joe
19-01-2009, 16:15
nema veze jezik-sve to dolazi sa našeg područja. Čak i ima dašak Hrvatske, kad se spominje onaj Mr. Bulgarin da živi na Jadranu (Adriatic Coast).

theplaya
19-01-2009, 16:49
ma znam nije to uopce bitno, samo steta sto nisu to bolje izveli(makar znam da ostatku svijeta to nije bitno).

bounce
19-01-2009, 17:04
vi sad nagađate, a na početku igre mu veli roman da mu njihov srpski loše ide..

ScorpiuS
19-01-2009, 18:34
Nije istina reko je samo da je zaboravio "home language" neda će zaboravio "Serbian"

cropir
19-01-2009, 20:37
Nije potvrđeno ni da je srbin ni da je hrvat ni da je bosanac...
Ipak ja mislim da je Bosanac jer u biografiji na Wikipediji pise da je bio u "Bosnian War".
em... mogao je covjek bit agresor. makar, po onome sta se kroz igru sazna o njegovim iskustvima iz rata je vjerojatno branio nesto.

josip_kraš
19-01-2009, 20:55
ja mislim da je bosanski srbin.

bounce
20-01-2009, 03:01
Nije istina reko je samo da je zaboravio "home language" neda će zaboravio "Serbian"

zaheb, istina, veli tako, al onda roman veli njemu za par sec da je nikov engleski "better than my serbian" .. znači :D

BlackDCRO
25-01-2009, 22:41
ccc... vi se zalite na jezik a neki ni nemogu pokrenut igru :toilet:

RIDER32
25-01-2009, 22:47
ccc... a sta da pricamo amo kako je igra neoptimizirana?
Ovdje se prica o svemu a ne samo o (ne)pokretanju.

CCC

K4ciga
25-01-2009, 23:17
Jel' uopće bitno tko je Niko? Ima hrvatsko ime i prezime,tu i tamo govori srpski ali iz Bosne je.Lijepi mix,mislim da je to točno ono što je Rockstar htio - da se nezna zapravo prava nacionalnost glavnog lika,jerbo zna da na ovom području postoji određena doza nacionalne netrpeljivost,i sve bi to loše utjecalo na prodaju općenito.

Rockstar games nikad nije rekao,niti hoće,koje je Niko nacionalnosti.Dao je ponešto naslutiti,međutim ništa dalje od toga,i sad možemo analizirati još 100 stranica svaku njegovu izjavu,kretnju,psovku,crte lica,...bez rezultata.

RIDER32
25-01-2009, 23:42
E upravo to je R* odlicno naptavio :pray:

K4ciga
26-01-2009, 00:07
Tako je,nikad nećeš biti siguran koje je nacionalnosti Niko.

Ali,voice acting je očajan u pravom smislu te riječi.Za priču nema problema,dapače - sviđa mi se.Sviđa mi se i Niko po karakteru - onako hladan i šutljiv,koji prije nego što mu postavljaju pitanje pita o kojoj je cifri riječ,ono,ima muda:)

Ali voice acting...mislim da bi bilo zdravije da su jednostavno našli osobu na Balkanu koja bi bila u stanju Niki posuditi glas.Dapače,mislim da bi ih manje i koštalo,ako bi ih uopće koštalo.Meni bi bilo drago nekome iz GTA serijala posuditi glas za đabe:)

streetrace777
26-01-2009, 00:22
Ako ste gledali novi film Taken, vidjet cete da Niko ima isti naglasak kao i Albanci dok pricaju engleski. tako da je moguce i da je Niko albanac :)

RIDER32
26-01-2009, 13:14
Lik je dobro odglumio naglasak na engleskom. Barem se to nama cili jer mi neznamo bas engleski (vecina) :D

Bara
27-01-2009, 13:57
Evo ovako, sada cu ja jako subjektivno zaključiti temu! Niko govori srpski jezik! Ali taj Nikin srpski su glupi Amerikanci tako izobličili da izgleda kao da govori hrvatski sa ruskim naglaskom, također, engleski govori sa ruskim naglaskom, također, iz ovoga zaključujemo da se Amerikanci baš nisu potrudili naći nekog lika koji govori srpski i koji će sinkronizirati Niku! Hvala!

ScorpiuS
27-01-2009, 15:32
Evo ovako, sada cu ja jako subjektivno zaključiti temu! Niko govori srpski jezik! Ali taj Nikin srpski su glupi Amerikanci tako izobličili da izgleda kao da govori hrvatski sa ruskim naglaskom, također, engleski govori sa ruskim naglaskom, također, iz ovoga zaključujemo da se Amerikanci baš nisu potrudili naći nekog lika koji govori srpski i koji će sinkronizirati Niku! Hvala!
Ti si nešto previše umišljen pa zaključuješ svaku drugu tem na ovom forumu! :D
Ako ti se dalo čitat temu otkrio biš da R* neželi da svijet zna koje je nacionalnosti Niko i to sa nekim jako dobrim argumentima.

Bara
27-01-2009, 16:56
Djavla oni ne žele da otkriju koje je Niko nacionalnosti, jesi li ikada pročitoa e-mail od majke? Koliko majka piše puta bre ili srećna... a jbg, istina je

ScorpiuS
27-01-2009, 19:12
Djavla oni ne žele da otkriju koje je Niko nacionalnosti, jesi li ikada pročitoa e-mail od majke? Koliko majka piše puta bre ili srećna... a jbg, istina je
Definitivno nikada nije napisala "bre" :D

josip_kraš
27-01-2009, 19:17
Djavla oni ne žele da otkriju koje je Niko nacionalnosti, jesi li ikada pročitoa e-mail od majke? Koliko majka piše puta bre ili srećna... a jbg, istina je
Definitivno nikada nije napisala "bre" :D

da, bre nije nikad napisala, ali srećna često napiše

Bara
27-01-2009, 22:24
dobro, ja sam sada malo pretjerao, :D da je napisala bre to bi bilo već izrugivanje srba... Ali, očito je da je naš dobri Nikec srbin

ScorpiuS
27-01-2009, 22:47
Nemora značit. Možda mu je majka srpkinja, a otac hrvat! :D

Bara
27-01-2009, 22:54
Nemora značit. Možda mu je majka srpkinja, a otac hrvat! :D
dobro, ja sam sada malo pretjerao, :D da je napisala bre to bi bilo već izrugivanje srba... Ali, očito je da je naš dobri Nikec srbin


Djavla oni ne žele da otkriju koje je Niko nacionalnosti, jesi li ikada pročitoa e-mail od majke? Koliko majka piše puta bre ili srećna... a jbg, istina je
Definitivno nikada nije napisala "bre" :D

da, bre nije nikad napisala, ali srećna često napiše


Ove su rasprave dostoje bogova, ali ono stvarno... i točka, SRBIN JE!

RIDER32
27-01-2009, 23:39
Želim dokaz sa potpisom samog Sama Housera da je Niko srbin!!!

uberfreak
28-01-2009, 14:17
Želim dokaz sa potpisom samog Sama Housera da je Niko srbin!!!
me 2

Hellboy
28-01-2009, 14:27
erm...kog briga koje je tko nacionalnosti? ja tvrdim da je Niko Belic Koreanac koji je u Rusiji naučio štogod rvackog u svrhu diplomacije, došao u ove krajeve, prebiše ga, završio na plastičnoj operaciji (zato nema karakteristične crte lica za Azijce) no lokalni plastičar ga je nafilao silikonom za prozore i zato izgleda onako gadno i još mu je pritom ukrao dokumente i pare i ostavio ga u jarku...pravo ime mu je Ni-ko...isto kao što je Barack Obama zapravo Irac koji se nekad zvao Barchus O'Bama, no u nesreći u pivovari je potamnio uslijed izlaganja kiselini te je promjenio ime i otišao u US of A...sve ja znam...

Bara
28-01-2009, 16:51
erm...kog briga koje je tko nacionalnosti? ja tvrdim da je Niko Belic Koreanac koji je u Rusiji naučio štogod rvackog u svrhu diplomacije, došao u ove krajeve, prebiše ga, završio na plastičnoj operaciji (zato nema karakteristične crte lica za Azijce) no lokalni plastičar ga je nafilao silikonom za prozore i zato izgleda onako gadno i još mu je pritom ukrao dokumente i pare i ostavio ga u jarku...pravo ime mu je Ni-ko...isto kao što je Barack Obama zapravo Irac koji se nekad zvao Barchus O'Bama, no u nesreći u pivovari je potamnio uslijed izlaganja kiselini te je promjenio ime i otišao u US of A...sve ja znam...


Toga sam se i ja dosjetio, ali nisam htio iskazivati takvo svoje mišljenje, drago mi je da mislimo isto u vezi toga :D

uberfreak
28-01-2009, 17:47
ma on vam je iz središnje azije, na njemu su testirali ljekove da svi ljudi postanu balkanci pa se pobijelio i postao je balkanac, a od soka je zaboravio govoriti pa je opet naucio u balkanu

ScorpiuS
28-01-2009, 21:27
Ma što je vama. OK, dosta mi je bilo ovog nagađanja oko toga tko je Niko. Evo, da maknem kamen sa duše, JA SAM PISAO PRIČU ZA GTA IV!!!1 Eh, sad je lakše.
Dakle, Niko je izvanzemaljac koji kada se spuštao na zemlju opalio glavom u jednog balkanca. A pošto smo mi toliko tvrdoglavi on je ostao bez pamćenja. Našli su ga Srbi i obučili ga kako živjet, govorit, hodat, ali dalje nisu znali, pa su ga oteli Hrvati u ratu i oni ga naučili čitat i pisat, engleski jezik. Onda ga je Hrvatska vlada poslala u Rusiju da ukrade nacrte nuklearne bombe kako bi Hrvati mogli započet WW3 i poklat sve živo i stavit balkansku rasu na vrh hranidbenog lanca. Niko je u Rusiji previše živio i tako je i pokupio njihov naglasak, ali je uspio ukrasti nacrte. Vratio ih je i dao saboru, ali oni u saboru su bili toliki idioti da su zaboravili da će im za NUKLEARNU bombu trebat nešto NUKLEARNO. Onda je Niku dopizdila debilna uprava u Hrvatskoj te je otišo u jameriku da malo živi bogat život kakav mu je rođak obećo.
Eto, odatle počinje, a dalje znate. Sad šutite, OK?

Bara
28-01-2009, 21:28
Ma što je vama. OK, dosta mi je bilo ovog nagađanja oko toga tko je Niko. Evo, da maknem kamen sa duše, JA SAM PISAO PRIČU ZA GTA IV!!!1 Eh, sad je lakše.
Dakle, Niko je izvanzemaljac koji kada se spuštao na zemlju opalio glavom u jednog balkanca. A pošto smo mi toliko tvrdoglavi on je ostao bez pamćenja. Našli su ga Srbi i obučili ga kako živjet, govorit, hodat, ali dalje nisu znali, pa su ga oteli Hrvati u ratu i oni ga naučili čitat i pisat, engleski jezik. Onda ga je Hrvatska vlada poslala u Rusiju da ukrade nacrte nuklearne bombe kako bi Hrvati mogli započet WW3 i poklat sve živo i stavit balkansku rasu na vrh hranidbenog lanca. Niko je u Rusiji previše živio i tako je i pokupio njihov naglasak, ali je uspio ukrasti nacrte. Vratio ih je i dao saboru, ali oni u saboru su bili toliki idioti da su zaboravili da će im za NUKLEARNU bombu trebat nešto NUKLEARNO. Onda je Niku dopizdila debilna uprava u Hrvatskoj te je otišo u jameriku da malo živi bogat život kakav mu je rođak obećo.
Eto, odatle počinje, a dalje znate. Sad šutite, OK?


Ovo je jedan od boljih upada koje sam čuo, bravo Scorpa :D Pošteno si me nasmijao kada si rekao, " JA SAM PISAO PRIČU ZA GTA IV !!!! "

uberfreak
29-01-2009, 10:14
Ma što je vama. OK, dosta mi je bilo ovog nagađanja oko toga tko je Niko. Evo, da maknem kamen sa duše, JA SAM PISAO PRIČU ZA GTA IV!!!1 Eh, sad je lakše.
Dakle, Niko je izvanzemaljac koji kada se spuštao na zemlju opalio glavom u jednog balkanca. A pošto smo mi toliko tvrdoglavi on je ostao bez pamćenja. Našli su ga Srbi i obučili ga kako živjet, govorit, hodat, ali dalje nisu znali, pa su ga oteli Hrvati u ratu i oni ga naučili čitat i pisat, engleski jezik. Onda ga je Hrvatska vlada poslala u Rusiju da ukrade nacrte nuklearne bombe kako bi Hrvati mogli započet WW3 i poklat sve živo i stavit balkansku rasu na vrh hranidbenog lanca. Niko je u Rusiji previše živio i tako je i pokupio njihov naglasak, ali je uspio ukrasti nacrte. Vratio ih je i dao saboru, ali oni u saboru su bili toliki idioti da su zaboravili da će im za NUKLEARNU bombu trebat nešto NUKLEARNO. Onda je Niku dopizdila debilna uprava u Hrvatskoj te je otišo u jameriku da malo živi bogat život kakav mu je rođak obećo.
Eto, odatle počinje, a dalje znate. Sad šutite, OK?


Ovo je jedan od boljih upada koje sam čuo, bravo Scorpa :D Pošteno si me nasmijao kada si rekao, " JA SAM PISAO PRIČU ZA GTA IV !!!! "

Ma covjek govori istinu.......... nije to smijesno to ti je za pohvalu
P.S. ja sam niko belic :rotfl: