PDA

Pogledaj cijelu verziju : Knights of Honor



K4ciga
26-12-2008, 18:32
Mislim da nije bila tema o ovog igrici,ako je,ispričavam se.

Dakle,jedna od boljih igrica koju sam igrao u zadnje vrijeme,igra je zaista opsežna i detaljna,a bila je i recenzija u PCPLayu relativno davno,mislim da je pokupila oko 80%.Igra vas smiješta na tron jedne od zemalja u Europi za vrijeme srednjeg vijeka,a cilj vam je pokoriti Europu,koristeći se svim raspoloživim sredstvima,uključujući i špijunima,potkupljivanjem,ali i ratovima.Neću navoditi sve mogućnosti jer mislim da bi mi to oduzelo veći dio preostalog dana,ukratko,jedna od remek dijela Black Sea Studia.

Što vi mislite o ovoj igretini,ako ste je igrali?

Khorne
26-12-2008, 18:48
Igra mi je tak,nis posebno,zapravo solidna je,a najvise ju pamtim po tome sto je jedna od rijetkih igara koja je smjestena u srednji vijek a moguce je igrati s hrvatskim kraljevstvom...

Cthulhu
26-12-2008, 19:39
Ovim su mi prijatelji punili glavu prije nekoliko godina, nažalost ju nisam imao prilike nabaviti i odigrati.

Scourge92
26-12-2008, 19:57
Imam igru, nedavno nabavio
dosta zanimljiva i opširna, meni najviše služi za ubijanje dosade.

Prije par dana sam sa Hrvatskom zauzeo Bosnu, al od onda nisam igrao :(

keko
27-12-2008, 13:50
Ja sam igrao,igra mi je odlična,jedini minus mi je što je malo prelagana...

Herr Schnitzel
27-12-2008, 14:12
Meni jedna od najdrazih strategija ikada. Raj za mikromenadzment-frikove.

bananac
27-12-2008, 17:48
igrao, igrao, igrao i igrao... :pray:

jedna od menih bolji igara, savrsena u ono vrijeme kad sam ju prvi put zaigrao
kad sam prvi puta sa hrvatskom prekinuo vazalstvo habsburske monarhije... :pray:

preporucam svakome!

K4ciga
27-12-2008, 20:16
Ok,nije za svakoga,ali...60% igrača RTS-a će uživati u KoH-u.Inače,nebi vjerovali što sve možete raditi kad vaš svećenik postane Papa :)

Rang€r
27-12-2008, 22:33
igram sad EU3 IN, al mogo bi ovo nabavit kad več svi hvale :)

bananac
28-12-2008, 00:22
taj papa zna nekad bit bahat
pozove jednog od tvojih viteza u krusadu a ako odbijes cijeli katolicki svijet zarati protiv tebe :D

Creed
05-01-2009, 00:56
Ovo je moja ono...top 5 igra svih vremena ....inace sam velik fan RTS-ova i veliku vecinu sam igrao.

S Hrvatskom sam igrao u sva 3 razdoblja i bio totalni vladar, ujedinio rusiju (nasi drugovi hahaha xD). Inace sama igra je vrlo razradjena, jedinice su dobro rasporedjene po snagama i menađment gradova, kraljevstva, i vitezovovih skillova je odlican.

Ja se iskreno nadam nekoj vrsti nastavka...nesto mozda u 1. Svjetskom mozda xD

crowap
05-01-2009, 10:54
tu igru treba odigrati ma šta drugi mislili, teško je to opisati...pre jebeno, mada je želim zaigrati neznam di da je još nadem..izgubio sam je, .... :cry:

Creed
05-01-2009, 15:26
ja sam DL-ao prije par dana..... inace sam imao na CD-ovima ali ih nemogu naci ni ja xD

FF
05-01-2009, 17:09
Igrao ja sa Hrvatskom i Mađarskom. Osvojio Europu oba puta :rambo: Igra je super :bravo:

la50
05-01-2009, 22:23
Evo moj brat upravo ubija i ubija sate uz tu igru.Samo je hvali.Ali on nezna kako trade at,šta mora izgradit i to pa ako tko zna bi li mogao objasnit?

Outmind
05-01-2009, 22:56
Počeoo sam igrat jučer, i za sada mi baš i nije neš. Nekak je previše sand box-asta, sve je nekak usporeno i nemam pojma kaj bih sad trebao delat...

K4ciga
05-01-2009, 23:33
@Outmind,prođi tutorial u kojemu je zaista sve objašnjeno,a i moraš imati barem 7 sati aktivnog igranja da bi koliko-toliko pohvatao sve konce,igra je zaista opsežna...

Inače,jedina zamjerka ovom remek-dijelu je to što ima premalo mjesta u Royal Courtu.Jer,jednom kada imaš 30+ provincija,i kada se poklopi da ti e.g kralj umre,nije veselo,odjednom se cijela mapa zacrveni.Ne kažem da treba imati bezbroj mjesta u RC,ali barem da raste proporcionalno sa povećanjem broj provincija,e to bi dovelo do željenog učinka.

Inače,igra je dosta specifična,jer ako ste pametni i imate malo sreće,možete uništiti jako,jako puno država sa par špijuna i trgovcem,ne kažem da se može pokoriti cijeli svijet,ali ako planirate osvojiti neku državu koja je jača od vas,špijun sredi par pobuna,eventualno ekonomski oslabi zemlju tako da zajebe neki trade route,malo potplatite okolne državice da napadnu,i ostatak nije problem.

BTW,Outmind,probaj upisati šifre,pa pređi jednom sa šiframa dok ne skužiš princip,pa onda drugi put probaj bez šifri.

Dux
06-01-2009, 00:24
ma super je igra, al borbu još treba malo doraditi nekako mi je previše brza i arkadna šta ja znam :) inače prešao sam sa hrvatskom još davno, al bome sam se namučio.

The Great Duck
06-01-2009, 14:39
Prije sam se zagrijao za KoH zbog igrive Hrvatske i mogućnosti da promijenim povijest i s Hrvatskom pokorim Europu,ali mi više nije tako dobra jer se stvari odvijaju previše nerealno za moj ukus.

Creed
06-01-2009, 17:48
Prije sam se zagrijao za KoH zbog igrive Hrvatske i mogućnosti da promijenim povijest i s Hrvatskom pokorim Europu,ali mi više nije tako dobra jer se stvari odvijaju previše nerealno za moj ukus.


Slazem se...... naprimjer da obicna mala drzavica kao (recimo) venecija razbije i italiju i pokori vise od pola njemacke a da i ima 20 vazala

Outmind
06-01-2009, 19:26
@Outmind,prođi tutorial u kojemu je zaista sve objašnjeno,a i moraš imati barem 7 sati aktivnog igranja da bi koliko-toliko pohvatao sve konce,igra je zaista opsežna...

Inače,jedina zamjerka ovom remek-dijelu je to što ima premalo mjesta u Royal Courtu.Jer,jednom kada imaš 30+ provincija,i kada se poklopi da ti e.g kralj umre,nije veselo,odjednom se cijela mapa zacrveni.Ne kažem da treba imati bezbroj mjesta u RC,ali barem da raste proporcionalno sa povećanjem broj provincija,e to bi dovelo do željenog učinka.

Inače,igra je dosta specifična,jer ako ste pametni i imate malo sreće,možete uništiti jako,jako puno država sa par špijuna i trgovcem,ne kažem da se može pokoriti cijeli svijet,ali ako planirate osvojiti neku državu koja je jača od vas,špijun sredi par pobuna,eventualno ekonomski oslabi zemlju tako da zajebe neki trade route,malo potplatite okolne državice da napadnu,i ostatak nije problem.

BTW,Outmind,probaj upisati šifre,pa pređi jednom sa šiframa dok ne skužiš princip,pa onda drugi put probaj bez šifri.


Nisam se dobro izrazio. Prošao sam tutorial i nije mi ovo prva strategija ovakvog tipa, jedino kad počnem igrati, svemu treba dugo vremena. Recimo napravim par jedinica za vojsku i stavim da mi se u provincijskim središtima grade građevine, o onda se jedno 5-10 min niš ne dešava, tak da me to malo deprimira, jer nemam živaca čekat. Dat ću joj još jednu šansu, možda mi i bude bolje.

K4ciga
06-01-2009, 19:28
Prije sam se zagrijao za KoH zbog igrive Hrvatske i mogućnosti da promijenim povijest i s Hrvatskom pokorim Europu,ali mi više nije tako dobra jer se stvari odvijaju previše nerealno za moj ukus.


Ovisi na kojoj težini igraš,uvjeravam te da se slične stvari neće često događati na hard razini.Osim toga,nije li tako zanimljivije? Mislim,smisao je da se promjeni povijest,zar ne? Neznam za vas,ali meni je ovako zanimljivije.

Usput,šteta što nema KoH2,ne treba puno promjena,eventualno bolja grafika i proširenje svijeta ( bilo bi 1337 da možeš putovati u Ameriku i boriti se sa Indijancima ).

Wishmaster
06-01-2009, 21:41
pa kolko se sjećam more se kontrolirati brzina igre...ili?
ja to na početku nisam skužil pa sam skoro odustal.

Ficho56
06-01-2009, 23:53
Igra mi je zakon, baš se ufuram svaki put dok ispočetka počnem.
Jedino mi je bed ako ne igram s Hrvatima zaratit s njima. :rotfl:

Creed
07-01-2009, 00:50
@ Wishmaster: moze se kontrolirati sa /*- na numpadu....kolko ja znam :P

@k4ciga: neznam bas...onda bi igra izgubila znacenje mislim ipak je Vitezovi casti.......a u to vrijeme nije bilo ni vitezova a ni to ubijanje indijanaca nije bilo casno ali to je posve druga rasprava ;)


Ja osobno bi volio da igra ima malo price...recimo da pocnete kao rebel i onda da morate skupiti vojske i skilla te osvojiti grad da zapocnete svoje kraljevstvo i onda da pocne ostatak poznatog koh-a

K4ciga
07-01-2009, 01:07
Creed,naravno da bi se vremensko razdoblje pomaknilo.Ili,recimo da se malo unazadi...na doba Sparte,Atene,itd. itd.U svakom slučaju,trebala bi biti bolja grafika.Ne kao u Total War serijalima,ali...

Creed
07-01-2009, 11:37
zanimljivo...da se ide nazad u vrijeme....to bi bilo sjajno, npr. ujediniti grcke drzave ili igrati s nekim perzijancima.....I naravno graficki napredak bi bio dobrodosao ali ne naravno nesto perverzno :D

The Great Duck
07-01-2009, 12:42
Prije sam se zagrijao za KoH zbog igrive Hrvatske i mogućnosti da promijenim povijest i s Hrvatskom pokorim Europu,ali mi više nije tako dobra jer se stvari odvijaju previše nerealno za moj ukus.


Ovisi na kojoj težini igraš,uvjeravam te da se slične stvari neće često događati na hard razini.Osim toga,nije li tako zanimljivije? Mislim,smisao je da se promjeni povijest,zar ne? Neznam za vas,ali meni je ovako zanimljivije.

Usput,šteta što nema KoH2,ne treba puno promjena,eventualno bolja grafika i proširenje svijeta ( bilo bi 1337 da možeš putovati u Ameriku i boriti se sa Indijancima ).
Volim ja da se događaju nepovijesne stvari,ali one koje su se mogle realno dogoditi,npr. engleska pobjeda u 100-godišnjem ratu.Ovdje neka AI zemlja ide okolo osvajatisve što stigne,i dođe do dosta nerealnih rezultata zbog kojih gubim volju za igranje.

Wishmaster
07-01-2009, 13:14
Ova igra definitivno nije za indijance i Ameriku.
Realnost povijesnih događaja je valjda zadnje s čim se treba zamarati.
Jednostavno igra za opuštanje,može se ekperimentirati s špijunima i te gluposti...
Nastavak jednostavno nebi pasal, a kad bi već radili neku igru prema ovoj bolje bi bilo da stave drugi naslov jer ova nema neku pretjeranu priču tak da ne vidim svrhe nastafku.
"if it ain't broken, don't fix it"

Ficho56
07-01-2009, 13:42
Da, za ovu igru baš ne bi pasao nastavak, ali možda bi dobro sjeo neki spiritualni, znači ono, nekaj skroz drugo, kako je neko reko, stara Grčka bi bila fora, ali naravno to bi trebalo upakirat pod drugim imenom :D

Cid
10-04-2011, 15:19
Prije neki dan sam instalirao ovu igru i zakon je.
Prešao sam onaj vodič, mislim da sam zapamtio uglavnom sve, te krenuo kampanju sa hrvatskom oko 1000. godine.
S ekonomijom mi ide ok, što se tiče vanjskih poslova nešto sam se posvadio s papom jer on hoće da napadnem Bizant, al ja sam pacifist, neka sere pohlepnik sredovekovni 8)
Samo još ne razumijem borbu, mislim da bi me sravnilo sa zemljom kad bih odigrao bitku. Koristilo bi mi par savjeta:D

Cid
10-04-2011, 17:39
Malo sam se igrao zadnjih sat-dva, još uvijek bez ijedne odigrane bitke. Al našao sam plaćenički kamp pa ću valjda da unajmim templare i ekipu da osvojim koju obližnju pokrajinu.

Nisam siguran isplati li se Bosnu osvajati, primjetio sam da je Samuilo oslabio pa bih mu mogao oduzeti to područje. Još sam planirao zamijeniti Istru za recimo Panoniju, Zagreb mi se ne sviđa a uz to sam već centralizirao ekonomiju na Zadar.

sickpetey
10-04-2011, 17:53
Najbolja igra ikad (i jedina u kojoj sam fakat moro proci cijeli tutorial),neprocjenjiv je osjecaj kad pocnes sa nekom malom drzavicom tipa Zeta (Crna Gora) i da osvojis skoro svaki postojeci grad uz more. Morat cu si nabaviti tu igru da ponovo pocnem igrat.

Wishmaster
10-04-2011, 17:56
Trgovina, trgovina, trgovina. Najbolje je zaposliti nekoliko merchanta da trguju s većim silama i generiraju dobre novce. Ukini porez (ili smanji) i imaj dva-tri špijuna s kojima budeš radil nerede okolnim zemljama.
Ja sam obično imal (ovisno o dostupnim resursima) ili grad-tvrđavu za kupnju vojske ili ekonomski nastrojen grad koj je generiral resurse.

Borbe su recimo to tak, tipične rts-like. Znači, spearmen>horsmen itd... Ja sam osobno obožaval igrati s Vikingima jer su divlji i smanjuju moral neprijatelju pa se neki često ne žele boriti ili kad se zaletim počnu bježati a onda je sve pis of kejk. Archeri su obavezni ali ne previše jer jednom kad se ispucaju su nula. Gradove napuni s archerima i kad je opsada okupi ih na glavnoj kuli i promatraj show :D
Vojskovođi sam obično povećaval Leadership i onaj Healing. Dread (ja mislim da se tak zove) je isto dobar da protivnika obeshrabriš.

sickpetey
10-04-2011, 17:59
Ane kolko sam imo borba di mi protivnik poceo bjezat bez da sam itijednu strijelu odapeo.
I treba staviti merchante odma na pocetku i cuvati ih kao suho zlato jer pri kasnijem gamu skoro svaki novi merchant je spy i samo ti odjednom nestane 90% treasury-a...strahota.

Cid
10-04-2011, 18:02
Skužio sam već to za merchante, jedan mi trguje s Cordobom a drugi sa Švedskom.
Na koji način utječe poglavar provincije na nju samu, ima li razlike ako je on klerik, arhitekt ili nešto treće?


...pri kasnijem gamu skoro svaki novi merchant je spy i samo ti odjednom nestane 90% treasury-a...strahota.
yZg7YookBDk

EDIT: hoće mi uspjeti da osvojim Bosnu prevarom pomoću špija? prihvaćam savjete:D

sickpetey
10-04-2011, 18:11
Pa ak je klerik onda ti ide bonus na vjeru a arhitekt ti ubrzava gradnju al tbh ja sam uvijek imo samo jednog klerika a arhitekte nikad nisam gradio jer su mi generali i merchanti bili vazniji...oh da i jedan spy je must have. Prva provincija koju sam dobio je bila dobivena spijunazom :D likovi su mi postavili spya kao vodju jedne provincije i naredio sam mu da podigne bunu i pridruzi provinciju mojoj drzavi,a jednom su mi Teutonci okrunili spy-a i time dobijes cijelo kraljevstvo...osim ako spy ne odluci da te izda..

Wishmaster
10-04-2011, 18:14
Skužio sam već to za merchante, jedan mi trguje s Cordobom a drugi sa Švedskom.
Na koji način utječe poglavar provincije na nju samu, ima li razlike ako je on klerik, arhitekt ili nešto treće?

Mislim da klerik dodaje +1 piety (ili možda čak books?) u provinciju, arhitekt +1 worker, Landlord +1 food. Tak nekaj, uglavnom beskorisno je trošiti knightove na to. Radije napravi špijuna i pošalji u Papinsku državu :D


I treba staviti merchante odma na pocetku i cuvati ih kao suho zlato jer pri kasnijem gamu skoro svaki novi merchant je spy i samo ti odjednom nestane 90% treasury-a...strahota.
Kolko sam ja love znal dignuti s špijunima (onda sam odma dovršaval gradnju kaj god da se gradili jer jer momentalno nastupila inflacija) :D Ili pak anektirati provincije sebi. FUN FUN FUN

Cid
10-04-2011, 18:15
:pray:
kakva igra pa zašto ovo prije nisam vidio, klanjam im lošu promidžbu i skupe poluproizvode

Wishmaster
10-04-2011, 18:16
Pa ak je klerik onda ti ide bonus na vjeru a arhitekt ti ubrzava gradnju al tbh ja sam uvijek imo samo jednog klerika a arhitekte nikad nisam gradio jer su mi generali i merchanti bili vazniji...oh da i jedan spy je must have. Prva provincija koju sam dobio je bila dobivena spijunazom :D likovi su mi postavili spya kao vodju jedne provincije i naredio sam mu da podigne bunu i pridruzi provinciju mojoj drzavi,a jednom su mi Teutonci okrunili spy-a i time dobijes cijelo kraljevstvo...osim ako spy ne odluci da te izda..
Moj je postal papa. Prvo bil vrbovan za clerica u nekoj državi i odma nakon toga je umro papa i mojeg špijuna su izabrali za papu. Jednom sam čak osvojil Rim s špijunom (ali sam se naplačal dosta love kad bi ga ulovili i zatvorili).

sickpetey
10-04-2011, 18:20
Ja uglavnom igram sa pravoslavcima. Jednosstavnije je i mogu biti neovisan o papi :D...jedina losa strana je sto sam jednom mora odbiti 13 crusadea na moju drzavu. Bio dobar sa proslim papom,onda je taj krepo i doso je neki namrgodjeni koji je valjda mrzio pravoslavce i naredio 13 crusade..tek tada shvatis koliko je dobro da si u dobrim odnosima sa nekim drzavama jer ako si frend sa nekom drzavom onda ce ti cak prekinuti crusade na tebe. Od 16 crusadea koje je papa poslao na mene 3 nisu ni dosla jer sam imo "veze" sa tim drzavama :D. Ugl igra je epska i trebalo bi fakat napraviti vise kao ona. Combat nije nesto preepik ali je isto dobar i igranje na najtezoj razini je čak prokleti gušt i kompovi nisu nešto prejaki niti imaju OGROMNO vecu ekonomiju od tebe kao u nekim igrama nego samo više razmisljaju i prave bolje odluke sto mi se jako svidja.

Cid
10-04-2011, 19:06
Nastao problem. :(
Odapeo je kralj, a njegov nasljednik nema ženu. Tko sad nasljeđuje krunu ako ovaj novi nema rodbine?

EDIT: odjednom se opet vratila Bosna i pokorila pola Mađarske i Bugarske, wtf

sickpetey
10-04-2011, 19:13
Nema veze ako nasljednik nema ženu,naci ce je samo moras pregovarati sa ljudima (sto ce biti jebeno tesko) ili cekati da nadje zenu. Samo nemoj davati throne najmladjem ili ce ti se ostali nasljednici pobuniti.

Srle
10-04-2011, 19:14
Meni je baš zabavna bila...Fora mi je bila da možeš oženiti sina s princezom kako bi kasnije dobio tu zemlju kad kralj umre...
Inače nije mi se borba sviđala...to sam pustio da se samo dradi nekako mi nije nešto bila....al mikromenadžment je rulao...

Cid
11-04-2011, 23:14
Koji sam danas haos na mapi uradio, ova igra boguje. Igrao sam negdje 3 sata u komadu :pray:

Cid
18-04-2011, 21:47
Odigrao sam nekoliko "partija" u zadnjih tjedan dana. Mogu reći da je jako zabavna igra na neko vrijeme, ali fali joj sadržaja i dorađenosti.
Ne govorim kako je igra loša, ali uz ove ideje i potencijal mogla bi se napraviti igra daleko većeg kalibra. Malokoja stvar bi me obradovala više od KoH 2, i držim fige da će neki studio pokazati zanimanje za nastavak.
Možda će netko reći kako nemam pravo i da je igra opsežna i ima veoma mnogo detalja, ali bih igrajući svako malo pomislio "oh, kada bi barem sada mogao napraviti to i to", itd.