PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nestanak struje



pskoda
26-12-2008, 14:45
Jučer mi je na nekoliko sekundi nestalo struje u kući i nakon toga nisam mogao upaliti komp. Sumnjao sam na napajanje pa sam ga i otvorio.Unutra ima nečeg bijelog ali nisam siguran je li toga bilo prije.ako mi možete reći je li se išta moglo dogoditi ostalim djelovima kompa, iako nema nikakvih vidljivih tragova da je nešto izgorilo na njima i je li normalno to nešto bijelo u napajanju?Na žalost ne mogu poslati sliku.

Deadwalker
26-12-2008, 14:47
Ja bi reko da ti je napajanje pregorilo. To se zna cesto desit ako dođe do kratkog spoja ili neceg slicnog

The Boz
26-12-2008, 14:57
...Unutra ima nečeg bijelog...
Da, otišlo je napajanje. Pukel kondić. Jel bilo bijelog dima možda?

pskoda
26-12-2008, 15:09
Ni dima ni mirisa. Samo se neće upalit.To bijelo je kao neka plastika koja se rastopila i stvrdnula ima je između transformatora i još nekih sklopova.I svijetlo na prekidaču za uključivanje napajanja gori.

C
26-12-2008, 19:03
...Unutra ima nečeg bijelog...
Da, otišlo je napajanje. Pukel kondić.
Kako si dvoličan. :D Kolega, nije otišlo napajanje, nego je otišao kondezatorčić! :D
Neka ga promjeni sa novim kondorom, da ne kupuje novo napajanje, ako ovome fali samo kondić. :D

josip_kraš
26-12-2008, 19:11
najbolje da ti to poslikaš

C
26-12-2008, 19:12
Na žalost ne mogu poslati sliku.

josip_kraš
26-12-2008, 19:26
e jeb`ga nisam vidio.

The Boz
26-12-2008, 20:02
...Unutra ima nečeg bijelog...
Da, otišlo je napajanje. Pukel kondić.
Kako si dvoličan. :D Kolega, nije otišlo napajanje, nego je otišao kondezatorčić! :D
Neka ga promjeni sa novim kondorom, da ne kupuje novo napajanje, ako ovome fali samo kondić. :D
On je to opisao kao "nešto bijelo". Misliš li da takav čovjek u slobodno vrijeme otvara napajanja i lemi kondenzatore na tiskane pločice? :P
Mislim, mogao bi on to na popravak odvuć... Došlo bi ga ~120 kuna za sat vremena servisa i ~80 kuna za novi kondenzator, ako je samo to riknulo, i ako je rikavanje kondenzatora uzrok kvara a ne rezultat. S obzirom da novo napajanje nije cjenovno tolikoSdaleko, savjetujem nabavku novoga... Osim ako je neko 600W brand name čudo od devetstotinjak kuna :p

Anarion.Umarth
26-12-2008, 20:13
meni se isto to dogodilo, ali napajanje radi
doduše nije testirano pod opterećenjen

pskoda
26-12-2008, 22:00
Probao sam napajanje na jednom starom kompu i radilo je savršeno.Ali čini mi se da je problem možda u matičnoj izvadio sam je iz kućišta i na drugoj strani negdje ispod procesora je mali trag nekakvog izgaranja.Mislim da je to to.

soundmaster
26-12-2008, 22:05
:(
pa poskidaj sve živo
skini proc pa ga provjeri, pa gpu ,pa ploču
al to je malo pre veliki posao testirat
pa odnesi ti to u servis :D

pskoda
26-12-2008, 22:09
Ide to na servis, ali hvala vam na pomoći :ekipa:

C
27-12-2008, 01:23
On je to opisao kao "nešto bijelo". Misliš li da takav čovjek u slobodno vrijeme otvara napajanja i lemi kondenzatore na tiskane pločice? :P
Mislim, mogao bi on to na popravak odvuć... Došlo bi ga ~120 kuna za sat vremena servisa i ~80 kuna za novi kondenzator, ako je samo to riknulo, i ako je rikavanje kondenzatora uzrok kvara a ne rezultat. S obzirom da novo napajanje nije cjenovno tolikoSdaleko, savjetujem nabavku novoga... Osim ako je neko 600W brand name čudo od devetstotinjak kuna :p

Ide to na servis, ali hvala vam na pomoći :ekipa:
Vidiš kako je mali mudar. Zašto bi dao 120< KN za popravak napajanja, kada može i za 120< cijeli PC. :D