PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mobitel, organizator u biti



W3DR4N
24-12-2008, 12:45
Zbog utrostručenog opsega posla koji me čeka u 2009. godini, potrebno mi je bolje organizirati vrijeme.
Stoga, trebam mobitel s besramno dobrim organizatorom, kako bi pamet nosio u džepu.
Mora imati vrhunski adresar, pregled po danima, tjednima, mjesecima, mogućnost ponavljanja, mail alertova, organizaciju projekata i drugo.
Cijena, a jebiga, koliko mora, mora.

Bitno je da ima nešto veći ekran i da pisanje bude praktično.

The Boz
24-12-2008, 12:48
Metni Aspire One u džep :p

ezav
24-12-2008, 12:50
Samsung i900 Omnia ...

Jedna stvar se mora priznati kod Win Mobile 6.1 da je organizator jako jako dobar ....

Ili HTC Touch HD .. malo veci ekran i mrvicu jaci proc .. ali zato dosta skuplji ...

Zato ja idem na i900 Omniu ...

W3DR4N
24-12-2008, 15:34
Relativno sam skeptičan prema Omnii. Samsung je po defaultu smeće, ne smeće poput Sony Ericssona, ali smeće.
Koliko me to košta, i jel ide u njega moja Tele2 kartica?

Dommyshell
24-12-2008, 15:57
omnia ti košta oko 4,5k kuna izvan paketa i pretplate znaci samo uređaj u koji bi tada trebale ici sve vrste kartica (vip,tele2,tomato...)ako uzimas npr u tele2 paketu to bi te onda uređaj ispo jeftinje ali onda možeš samo tele2 karticu stavljt,a ako ide na pretplatu odnosno ugovor onda nemoram objašnjavat detalje i posljedice moba koji košta 1kunu....

ezav
24-12-2008, 16:56
U Europatrade je 4,500 kn ...

U Vip kompletu s produljenjem pretplate za 24 meseca mene ispada 2.400kn (inace 2.700kn) i nije kodiran jer nijedan provajder ne kodira primium segment (dobro osim iPhone koje je u tvornici kodiran) ....

Ma gle moj samsung E730 vec sljaka normalno 4 godine ... problem je kaj na nase trziste jako rijetko dolazi vrh samsungove podnude ... tak da ovi jeftiniji modeli su smece .. kao od svih proizvodaca .. iskreno danas je sve to isti vrag ... svi rade sranja ...

Gle procitaj si po netu komentare ekipe na Omniu ... ekipa je izrazito happy .. tak da neznam ... ja sam ju imal na testu tjedan dana i odusevil sam se ....

W3DR4N
24-12-2008, 17:01
gledao sam neki filmić pa mi je windows mobile nekak presitan

kakav je pixon?

ezav
24-12-2008, 17:22
Iskreno neznam ... po netu kaj sam cital je vise nego ok ... a nije ni skup ... odi to tele centra (tam je 1700kn) mislim da ga imaju izlozenog pa probaj .. cini mi se ok ali ga nisam bas gledal ...

NITROS
24-12-2008, 17:45
Omnia = sporo sranje. Ekran ne registrira prste kako treba, spor je mobitel jer koristi windows mobile...

SE Xperia = ok mobitel, zgodni paneli, koristi windows mobile, ali je brz.

Moj favorit je dakako blackberry BOLD. To je pravi poslovni mobitel kojeg ima moj stari. Brz, jednostavan i mocan, JAKO mocan.

Tako da moj glas ide blackberryu

W3DR4N
24-12-2008, 18:17
nisam baš ljubitelj punih tipkovnica, ali ovaj ima vrlo pregledno i kvalitetno sučelje

nego, negdje vidim 2000 kuna, negdje 3, negdje i više
gdje to mogu kupiti, nov, otključan
jel ima to funkcionalni wifi, da mogu na net

NITROS
24-12-2008, 18:23
Blackberry ima najbolji wifi koji sam ikada vidio. Kako to cudo se lagano i brzo spaja. Moj stari cim se priblizi zgradi gdje imamo stan, blackberry je vec bez ikakvog pitanja spojen na net, na kucni ruter :)
Tipkovnica je nesto predobro. Mailove i poruke pises nevjerojatno brzo.

Moj stari ga je kupio za 1500kn preko firme. Tmobile
Kolko ja znam blackberry je otkljucan uredaj, ali ako nista drugo odi u tmobile i reci im neka stave tvoju karticu da vidis da li radi.

Gdje bi kupio? Jedino mi tmobile i vip padaju na pamet.

W3DR4N
24-12-2008, 18:26
Da kul, samo ga Tmobile nema kao uređaj u ponudi, a Vip ga nudi samo poslovnjacima, i to za 3600.
Barem na netu.
Valjda rade u subotu, pa zovem.

NITROS
24-12-2008, 18:28
Kako ga tmobile nema?
Pa imas ga u svakom tcentru.
http://www.t-mobile.hr/2/20-30-01-00-00 ... ort=&sve=0 (http://www.t-mobile.hr/2/20-30-01-00-00.asp?man=39&sort=&sve=0)

W3DR4N
24-12-2008, 18:30
I gdje je u svim tim padajućim izbornicima cijena za sam, otključan uređaj.

usput
Kakva je ovo plastika na poleđini uređaja i dobije li se futrola?

NITROS
24-12-2008, 19:29
Na poledini je koza, ne plastika. I da dobi se kozna futrola :)

Moras potpisati ugovor, ali o neobaveznom trajanju. Znaci 3200kn te kosta mobitel i nemoras vise onda biti na pretplati poslije jednog mjeseca.

Snowman
24-12-2008, 19:41
Metni Aspire One u džep :p
stari mi stalno treba na terenu podatke,ortvaranje pdf filova i slično......
probao je sve mobitele od Tač skrinova :) do mobitela od nokie E serije N serije..ma sve....i niti jedan ga nije tako zadovoljavao i onda si je kupio Aspire One....evo nikad sretniji nebi ga mjenjao ni za jedan mobitel ikada.
Ako ti trebaju dokumenti i brzo nešto u pokretu Aspire One je bog i batina tu.

W3DR4N
24-12-2008, 19:50
ja činim suprotno
mijenjam aspire one za mobitel
tj. ne mijenjam, već prebacujem organizaciju

Bartuc
24-12-2008, 20:06
Ma kakav Aspire One, nit je laptop nit je mobitel. Nemreš ga staviti u džep, a bome nemreš niti zaigrati igru na njemu s guštom zbog maleckog ekrančića. Kupuje se ili mobitel ili laptop, ti mini notebookovi su po mom mišljenju glupost. I njega i običan laptop moraš nositi u torbi pošto ne stanu u džepeka, a bome nisi takva tetkica da ti je teško nositi 2,5 kile umjesto 1 kile u rukama... Bar imaš pravi workstation kada ga izvadiš na stol, a ne igračku pa da ti se ljudi smiju iza leđa :D Ja znam da se mi na faxu smijemo liku koji nosi mini note sa sobom :D

W3DR4N
24-12-2008, 20:35
Netbook smo od milja prozvali PCP, kao računalni pandan PSP-u. Baldur nikad nije izgledao bolje nego na 9" ekranu, pogotovo na kakvom predavanju. AAO je kulerica.

Bartuc
24-12-2008, 21:02
Meni Baldur zgleda preljepo i na 19" :D Kaj ćeš kada mi je to jedna od 2 najbolje igre svih vremena :cry:


Nego, sviđa mi se kako izgleda onaj Blackberry što ga je Nitros predložio. Ne znam kakav je, ali mi se sviđa.

W3DR4N
24-12-2008, 21:08
malo čitam i pošto nisam koristio blackberry, imam pitanja

kakva je to blackberry tarifa, koliko para i tak to
ima li to veze s operaterom

koliko sam skužio, email, net, gps uopće ne rade bez toga

NITROS
24-12-2008, 22:11
To ti je tarifa koja ti salje svaki mail koji dobis na mobitel iste sekunde. Moze se sloziti preko kompa da ti salje direkt s kompa, ali ja to jos nisam slagao, tako da neznam na kojem principu radi.
GPS radi bez te tarife, ali ti je dobro da imas neku jacu podatkovnu tarifu jer zdere dosta google maps.
Net takoder radi bez blackberry tarife.
Samo sto je ta blackberry tarifa, nesto slicno onoj iphone tarifi. Napravljena je bas za blackberry i isplativa je ako ga imas.
Ali WiFi ti je way to go, pa lako ti skines mailove skopcan na wifi ili prosurfas netom.

Ali sve u svemu, sve to radi i na obicnim tarifama, ali vise kosta.

W3DR4N
24-12-2008, 22:44
ne kužim, gdje to mogu uzeti

Bartuc
24-12-2008, 23:15
Baš sam na trenutak zabrijao za taj Blackberry, totalno mi se svidio i reko kupil bum ga (koštao bi me 398 kuna onaj 8110 model)... Ali onda sam se sjetio da bi mi bio pakao se priviknuti na tu QWERTY tipkovnicu pošto već godinama koristim običnu tipkovnicu na mobitelu :D Tako da sam odustao od ideje...

ezav
24-12-2008, 23:57
Omnia = sporo sranje. Ekran ne registrira prste kako treba, spor je mobitel jer koristi windows mobile...

SE Xperia = ok mobitel, zgodni paneli, koristi windows mobile, ali je brz.

Moj favorit je dakako blackberry BOLD. To je pravi poslovni mobitel kojeg ima moj stari. Brz, jednostavan i mocan, JAKO mocan.

Tako da moj glas ide blackberryu

Omina spora ??? ... ne reagira na prste ??? ... arm imal sam ju doma tjedan dana i nemrem potvrditi ni jedno ni drugo ... brzina je bolja od bilo kojeg HTC-a na win mobile (od tytana 2 do dual touch).. meni pri brzini nije radil probleme (hehe dapace Quake se cist lepo vrtil ) ... dapace brzi od SE Xperia po mom iskustvu .. no dobro ... ne reagira na prste .. meni je moj s screen protektorom (s tim da je to bil vip uredaj od tehnicke sluzbe na testiranju i prosel je prek 20-30 ruku prije mojih) bolje reagiral od Iphone ekrana koji je kao najbolji touch ekran ... no dobro tebe je zezal .. kaj imas non stop ruke u cvarcima i cevosim pa od masnoce nemre dojt do kontakta :D ...

Blackberry nije los .. ali meni nikada nije sjel .. ima par modela na koristenju (hehe ljepo je imati pristup svim mobitelima u vip ponudi na tjedan dana :D ) i jednostavno mi nisu pasali .. neznam cudan mi je ... ali to sve ovisi o osobnim preferencijama ...

Meni je i dalje najbolji smartphone i dalje Palm Treo 680 (znaci na palm OS-u) .. sam nemrem nikak skemijati da ga dobim novoga ... a gad od frenda bi prije dal bubreg neg ga prodal .. smrc .. pa mi je izbor pal nakon godinu dana trazenja na Omniu .... pokazala mi se bolja nad 20 drugih modela kaj sam imal u rukama ... mada je bila blisak bitka s ovim najnovijim HTC-om ...

NITROS
25-12-2008, 16:33
iPhone je predobar sto se tice ekrana i stvarno svaka im cast, ali blackberry je poslovni mobitel i u tom okruzenju je daleko bolji od konkurencije.
Od nokie N95, pa do omnie i slicno.

Blackberry je brz, jednostavan i kvalitetan. Za nekoga kome je vazan rokovnik, kalendar i pregledavanje dokumenata, blackberry je definitivno way to go.