PDA

Pogledaj cijelu verziju : "driver stopped responding and has recovered" [Riješeno]



Deadwalker
23-12-2008, 12:44
ova poruka u naslovu mi se javlja dok igram neke igre. Ono, ne izbaci me iz igre(bilo koje) nego se igra na trenutak smrzne i onda dalje normalno radi ali je iritantno...Koristim nvidia display drivere, verzija 178.24...googlao sam dosta, mnogi su imali problema s tim, ali nisam uspio naci rjesenje. Zna netko u cemu je stvar? Konfa je u sigu...
Btw, mislim da nije stvar u verziji driver-a, to mi se desavalo i prije

Scourge92
23-12-2008, 14:56
iako misliš da nije do driver-a, svejedno probaj sa reinstalacijom drivera
pokreneš komp u safe modu (pritisneš F8 tijekom paljenja), odeš u control panel i u add/remove programs izbrišeš drivere od grafe (pregledaj da nije nešta ostalo na hardu pa i to ručno obriši) te ih nanovo instaliraj
pokušaj pa javi, ak se ništ ne promjeni, barem ćemo znat da nije do driver-a

C
25-12-2008, 20:01
To nećeš riješiti nikada ti.
To se dešava sa hybridnim grafičkim karticama, koje nemaju svoje originalne drivere, nego neki remix od same grafičke, pa do drivera. Ti imaš Gigabyte GF grafičku. To je mješavina nVidia i Gigabyte grafičke, te ne prima originalne drivere za GeForce, već se trebaju praviti/prepravljati driveri za Gigabyte, ali kada se i preprave, kartica mehanički i dalje ima jedne djelove od Gigabytea, a čipove od nVidie. Totalni remix, gdje ne znaš tko koga, pa ti je to normalno. Oni to pokušavaju sve prepaviti sve novijim i novijim driverima, no kvarova će uvijek biti.
Ja imam AH3650, koja je pješavina ATI-a i Asusa. Šta misliš, tko će proizvesti drivere za tu grafičku? ATI sigurno neće, njegovi su čipovi, GPU, VRAM i sl., ali kartica je Asus-ova, a Asus ne zna napraviti drivere za tuđe čipove. Tako je i kod tebe Gigabyte sa nVidiom.
I meni se pojavljuje taj error, ali u pola godine jednom, sasvim slučajno, i prođe nakon restarta, i više ga nema, do ljedećih šest mjeseci.
Ako ti se taj kvar često ponavlja, instaliraj druge drivere za tu grafičku. Noviji driveri znače popravak starijih drivera, ali i donose nove probleme. To zapamti. Tako da noviji driveri ne moraju značiti riješenje problema. Znače riješenje starih problema, ali i otvaraju vrata novim problemima, koji mogu biti gori nego oni stari.

Deadwalker
26-12-2008, 12:32
E majstore, puno hvala na pojasnjenju. Ne javlja se to meni tako cesto, neko me samo zanimalo u cemu je rijec. Zacudo, taj mi se error najjvise javljao dok sam igrao Titan Quest, dok s ostalim igrama ne tako cesto. Eto, meni se vec taj error nije javio tjedan dana, pa ono, i nije neki problem. Samo me zanimalo u cemu je stvar. Drivere drzim redovito update-ane tak da se nadam da u buducnosti nebum imal problema s tim...hvala jos jednom. Može lock

C
26-12-2008, 16:55
Ne ide lock, po pravilima, nego [Riješeno].
Uglavnom, hybridne grafičke nemaju prikladne drivere, iako su tehnički bolje. :(