PDA

Pogledaj cijelu verziju : EA najavljuje još otkaza i štednji



Arbiter of Change
22-12-2008, 22:06
Da, izgleda čak i da kompanije koje se ne samo naoko čine gigantima imaju povećih problema uzrovanih nedavnom recesijskom krizom, čak toliko da je EA najavio otkazivanje nekoliko projekata (bolje rečeno, pokrenuo je projekt godišnje štednje) i otpuštanje otprilike 1000Szaposlenika. (http://www.escapistmagazine.com/news/view/88323-EA-Announces-More-Cuts-And-Closures)

Mislite li da će ove odluke imati nekakve posljedice po pitanju broja i kvalitete igara na kojima će EA raditi kroz dogledno vrijeme?


EA Announces More Cuts And Closures

Electronic Arts has revealed new details about its restructuring and consolidation plan, which will now see ten percent of its workforce laid off and numerous studio closures in the coming months.

EA announced at the end of October that it would lay off six percent of its workers after taking a $310 million loss in the second fiscal quarter of the year, and also committed to hiring new employees in "low-cost locations" outside the U.S. The moves were designed to save the company $50 million per year, but EA has apparently decided that those moves don't go far enough.

In a statement, the company announced that it now intends to lay off ten percent of its workers, which will leave roughly 1000 people without jobs. The plan will see at least nine studios and "publishing locations" shut down, including the Vancouver-based EA Black Box, confirming rumors about the studio's impending closure that have been circulating for the past two weeks. EA Black Box operations will be consolidated at the EA Canada studio in Burnaby, British Columbia; other closures will be announced in the coming weeks and months. EA said the majority of the layoffs and closures will be completed by March 31, 2009.

The plan is now expecting to save the company $120 million per year, although it will face restructuring charges of $55-65 million over the next "several quarters." "EA is implementing a plan to narrow its product portfolio to focus on hit games with higher margin opportunities," the statement said. "The company remains committed to taking creative risks, investing in new games, leading the industry in the growing mobile and online businesses, and delivering high-quality games to consumers."

It's an unfortunate development but one that's been a long time coming, and I wouldn't be surprised to see even more cuts announced early in the new year. It's impossible not to feel badly for those affected by the layoffs and closures (or at least it should be) but the prospect of an EA that doesn't suck is awfully appealing. Will this be the beginning of a real turnaround at EA, or just another step in another long, inexorable slide into irrelevance?

Sgt. Bull
22-12-2008, 23:01
Počelo je. Sada ćemo takav scenario viđati masovno u gaming industriji jer je zavladala svima nam poznata kriza, a daleko od toga da je EA ove godine briljirao sa nekim uber naslovima. Dakako da su oni nalupali masne novce na neke novo izdane naslove no vjerojatno to nije bilo ni blizu dovoljno na ono što je protraćeno na naslove koji nisu zasjali onim sjajem u kojem ih je želio vidjeti EA.

Arbiter of Change
23-12-2008, 13:51
Naravno, ali zanimljivo da je EA među prvima objavio, na relativno velika zvona, ovakve vijesti. Znači li to da su u zadnje (duže) vrijeme stvarno donosili loše odluke ili je to u potpunosti uvjetovano stanjem u svijetu? Naravno, uvijek postoji ona mala nada da ih konačno sustižu "kazne" za tolike godine kroz koje su štancali, jednostavno rečeno, loše igre i da će definitivno preokrenuti politiku?

W3DR4N
23-12-2008, 13:56
EA je ove godine imao najbolje igre, kvalitetom i kvantitetom ispred konkurencije.
Ako njima ide slabo, što se uopće događa u drugim firmama.

The Jackal
23-12-2008, 13:57
Misliš li i pod najbolje i Undercover?

Arbiter of Change
23-12-2008, 13:58
Baš sam to isto i ja mislio. Ako ništa drugo bar su pokrenuli nekoliko novih IP-ova, što je samo po sebi neka vrsta čuda u ovo vrijeme kad izgleda samo nastavci izlaze, nastavci kojih EA isto tako ima gomilu i koju im donose zaradu. Naravno, bilo je nekoliko propusta (Undercover, npr), ali gledano koliko su igara izdali i dalje bi trebali biti u dobranom plusu (ono, laički promatrano).

torcida007
23-12-2008, 14:29
Mirror's edge,battlefield:bad company,warhammer Online,Spore,Fifa 09...........sve su to odlićni naslovi koji su sigurno EA-u donili love.
Ako je EA u problemima,sigurno je onda i pola drugih tvrtki u gaming industriji

GODSKILLER
23-12-2008, 14:38
kriza je izgovor da otpuste radnike,a pritom povečaju profit KAPITALIZAM=KANIBALIZAM

Kenyi
23-12-2008, 14:40
kriza je izgovor da otpuste radnike,a pritom povečaju profit KAPITALIZAM=KANIBALIZAM

Svaka cast na zakljucku.
Inace jel to znaci da ce se odgoditi sims 3 :( ?

IgGy
23-12-2008, 15:23
Mirror's edge,battlefield:bad company,warhammer Online,Spore,Fifa 09...........sve su to odlićni naslovi koji su sigurno EA-u donili love.
Ako je EA u problemima,sigurno je onda i pola drugih tvrtki u gaming industriji

Mirror's Edge je prilično loše prodan, no svi ostali naslovi koje si nabrojao mahnito zgrću pare, pogotovo Spore i FIFA 09.

Arbiter of Change
23-12-2008, 20:28
kriza je izgovor da otpuste radnike,a pritom povečaju profit
A igre se kao ono same kote?

Snowman
23-12-2008, 21:06
Pročitao sam naslov i to je to,ovaj text nisam ni čitao više jel me naslov previše obradovao :D

Lord Ragnarok
23-12-2008, 21:22
:pray: :thumbs2:

ti nisi bas jedan od pametnijih u razredu, jel tako? kak se mozes radovati tudoj nesreci? sta mislis (samo tteoretski) kako bi se ti osjecao da ti stari radi u ea i onda dode obavjest kako je dobio otkaz? i onda ti se okupi hrpica idiota koja ti se smje u facu. kako bi se osjecao?

Karlo_from_Bjelovar
23-12-2008, 21:24
ne zaboravite mass effect...

ScorpiuS
23-12-2008, 23:09
OK, ovo mi nije jasno. EA je definitivno zgrabila najviše love ove godine, ali zašto su oni prvi počeli otpuštat. Još nisam čuo slične vjesti iz drugih izdavača. Jeli to EA tolika pič*ica da nemože pretrpit gubitak kojeg druge firme trpe.

Deadwalker
23-12-2008, 23:21
OK, ovo mi nije jasno. EA je definitivno zgrabila najviše love ove godine, ali zašto su oni prvi počeli otpuštat. Još nisam čuo slične vjesti iz drugih izdavača. Jeli to EA tolika pič*ica da nemože pretrpit gubitak kojeg druge firme trpe.

istina, citao sam da Ubisoft primjerice zaposljava dodatnu radnu snagu. Oni kazu da ce ljudi sada dok je kriza manje ici na godisnje odmore, a vise ce ostajat doma i igrat igre. Ima tu neke istine :D

ScorpiuS
23-12-2008, 23:33
OK, ovo mi nije jasno. EA je definitivno zgrabila najviše love ove godine, ali zašto su oni prvi počeli otpuštat. Još nisam čuo slične vjesti iz drugih izdavača. Jeli to EA tolika pič*ica da nemože pretrpit gubitak kojeg druge firme trpe.

istina, citao sam da Ubisoft primjerice zaposljava dodatnu radnu snagu. Oni kazu da ce ljudi sada dok je kriza manje ici na godisnje odmore, a vise ce ostajat doma i igrat igre. Ima tu neke istine :D
:pray:
I pak morat će se onda upregnut malo da nenaprave igru zbog koje bi ljudi morali bankrotirati da kupe novi PC.

torcida007
23-12-2008, 23:48
Sumnjam da Activision-Blizzard imaju problema s krizom.
Za njih se WoW dobro skrbi. :D

Deadwalker
23-12-2008, 23:52
:pray:
I pak morat će se onda upregnut malo da nenaprave igru zbog koje bi ljudi morali bankrotirati da kupe novi PC.

ako nista drugo, ovogodisnji naslovi od Ubisofta su bili dobro optimizirani, nadam se da ce tako i sljedece godine...steta sto im igre nisu bile dobre na svim razinama, pa ono, nek se poprave jos i imat cemo se cemu veselit...

Snowman
24-12-2008, 02:36
:pray: :thumbs2:

ti nisi bas jedan od pametnijih u razredu, jel tako? kak se mozes radovati tudoj nesreci? sta mislis (samo tteoretski) kako bi se ti osjecao da ti stari radi u ea i onda dode obavjest kako je dobio otkaz? i onda ti se okupi hrpica idiota koja ti se smje u facu. kako bi se osjecao?

da mi tata radi u EA odrekao ga bi se preko novina jel bi me bilo sramota da mi tata pravi takva smeća od igara.I da drago mi je da ta šugava usrana retardirana debilna odvratna smrdljiva krepana firma koja sebe naziva nekom firmom za igre propada.Čak planiram naparaviti i slavlje za to što im firma propada.

I daj se više naučite,jedina stvar koju je EA napravio kod mass effect ta da je zaljepio svoju markicu na nju,...

Lord Ragnarok
24-12-2008, 03:51
ah, jos jedan koji izigrava facu.. ''ja bi se odreko svog starog da radi u ea'' daj molim te prvo razmisli o tome sta pises prije neg to napises. lako je ispasti glup (hmm tebi to cak i ide). Uzmi da ti stari radi u nekoj drugoj firmi (recimo blizz ili kojagod ti je tvrtka smjela) i da najave otkaze a tvoj stari se tamo nade.i sad opet dode ista ona hrpica budala i smije ti se kako ti je otac dobio otkaz. bi li se onda osjecao savrseno sretan s tom spoznajom i tim znanjem?

Maloki
24-12-2008, 05:17
da mi tata radi u EA odrekao ga bi se preko novina jel bi me bilo sramota da mi tata pravi takva smeća od igara.I da drago mi je da ta šugava usrana retardirana debilna odvratna smrdljiva krepana firma koja sebe naziva nekom firmom za igre propada.Čak planiram naparaviti i slavlje za to što im firma propada.

I daj se više naučite,jedina stvar koju je EA napravio kod mass effect ta da je zaljepio svoju markicu na nju,...
http://www.w3bdevil.com/forums/You-Are-Fucking_Retard.gif

ScorpiuS
24-12-2008, 12:50
Mi bi EA-u trebali dić spomenik jer je DONIO Mass Effect na PC. BioWare prije neg što je došo pod EA nije ni pomišljao da ga stavi na PC.

Baldrick
24-12-2008, 16:33
nije samo ea-u tako sigurno, a to što se smanjuje dobitci je dobra stvar, vreme je da se igre vrate na stanje u kome su bile pre 15 godine, kad su pravljene iz ljubavi prema igrama, a ne prema parama. ovo ja predviđam odavno - propast savremenog gaminga, gubitak profita velikih kompanije, apokalipsa iz koje će se uzdići mnogo bolje doba za pc gaming. znači, budite obradovani.

GODSKILLER
24-12-2008, 17:15
:pray: :thumbs2:

ti nisi bas jedan od pametnijih u razredu, jel tako? kak se mozes radovati tudoj nesreci? sta mislis (samo tteoretski) kako bi se ti osjecao da ti stari radi u ea i onda dode obavjest kako je dobio otkaz? i onda ti se okupi hrpica idiota koja ti se smje u facu. kako bi se osjecao?

da mi tata radi u EA odrekao ga bi se preko novina jel bi me bilo sramota da mi tata pravi takva smeća od igara.I da drago mi je da ta šugava usrana retardirana debilna odvratna smrdljiva krepana firma koja sebe naziva nekom firmom za igre propada.Čak planiram naparaviti i slavlje za to što im firma propada.

I daj se više naučite,jedina stvar koju je EA napravio kod mass effect ta da je zaljepio svoju markicu na nju,...

:evil: Njemu čale radi u hrvatskim brodogradilištima,tako da mu bude sKanader uručio otkaz :evil:

Rang€r
24-12-2008, 17:21
Mi bi EA-u trebali dić spomenik jer je DONIO Mass Effect na PC. BioWare prije neg što je došo pod EA nije ni pomišljao da ga stavi na PC.

1. da nema eaja i microsofta oni to ni neb radili na konzole
2. ME nisam ni igro nit namjeravam, dak da me baš boli što su donjeli na pc :)

Snowman
25-12-2008, 04:55
ah, jos jedan koji izigrava facu.. ''ja bi se odreko svog starog da radi u ea'' daj molim te prvo razmisli o tome sta pises prije neg to napises. lako je ispasti glup (hmm tebi to cak i ide). Uzmi da ti stari radi u nekoj drugoj firmi (recimo blizz ili kojagod ti je tvrtka smjela) i da najave otkaze a tvoj stari se tamo nade.i sad opet dode ista ona hrpica budala i smije ti se kako ti je otac dobio otkaz. bi li se onda osjecao savrseno sretan s tom spoznajom i tim znanjem?

Meni kažeš da razmislim šta da napišem a ti kažeš da u hrvatskoj netko može raditi u takvim firmama.....odrasti malo....i da taj tvoj ufurani forumski sarkazam ostavi svojim prijateljima koji možda i misle da si faca što si nekom liku odbrusio na forumu na neki frajerski način..na mene ti to baš i nepali.

uberfreak
25-12-2008, 10:23
EA bi bilo steta da propadne jer su izdali puno spuer igara

ScorpiuS
25-12-2008, 11:33
EA ti neće propast apsolutno nikad. On ti je za igre Bog i batina.

MasaKrisT
25-12-2008, 12:49
@ snowman: daj tati molim te pokazi to sto si napisao da bi ga se odrekao da radi u EA,i onda mu pogledaj u oci.

sto se teme tice,mislim da nema sanse da te velike tvrtke propadnu,kad manje postanu nestabilne,vece ce ih pripojit sebi,izvuci ono sto valja i ici dalje...

Maloki
25-12-2008, 13:56
Meni kažeš da razmislim šta da napišem a ti kažeš da u hrvatskoj netko može raditi u takvim firmama.....odrasti malo....i da taj tvoj ufurani forumski sarkazam ostavi svojim prijateljima koji možda i misle da si faca što si nekom liku odbrusio na forumu na neki frajerski način..na mene ti to baš i nepali.
Ti si, dečko, žešći kreten. Zašto? Eto, jednostavno jesi.
Kao prvo, pogledajmo koje je sve igre EA izdao ove godine: Dead Space, Mass Effect, Spore, FIFA 09, Red Alert 3, Left 4 Dead, Warhammer Online, Crysis Warhead... Sve igre odlično prihvaćene i od strane igrača i od strane kritike.
Kao drugo, nisam si mogao pomoći a da ne dođem do zaključka da si ti debil iz čisto prostog razloga što ti je uopće palo na pamet da bi mogao organizirati feštu jer EA propada. Vjerujem da barem 75% tvoga društva (ako ga i imaš, jelte) čisto puca ona stvar jel propada nekakav EA ili ne.
Treće - izvaljuješ gluposti da bi se odrekao oca da ti radi u EA-u. Možda bi se on trebao odreći tebe jer si žešći kreten?
Četvrto - zašto pobogu nitko iz Hrvatske ne može radit u EA-u? To što si ti glup i nemaš nikakve mogućnosti ne znači da su i svi ostali takvi.
Peto - ja u Ragnarokovim postovima nisam vidio nikakav "ufurani forumski sarkazam", čovjek ti je direktno poručio da si čisti kreten i ja se slažem s njime.
Šesto - još uvjek ne mogu vjerovati kakvih sve kretena ima na internetu :(

Sretan Božić želim :friends:

MasaKrisT
25-12-2008, 15:27
moderi su ljudi koji imaju rl,i slave Bozic sa obitelji i prijateljima,ne sjede pred kompom cekajuc jednog u nizu retaja.Heavy metal Christmas!

Snowman
25-12-2008, 15:59
aha moj post je obrisan jel ova retardirana budala gore ima više postova tako?
da inače to ide tako..... :bravo:

imaš pravo to što on govori drugima da su kreteni nitkome ništa ali kad njemu napišeš nešto samo tvoj post se obrise.
Ma nabijem nakurac i tebe i moderatora admina koji je obrisao moj post u 100 pički materini.
Doviđenja.

Duke of Earl
25-12-2008, 16:03
aha moj post je obrisan jel ova retardirana budala gore ima više postova tako?
da inače to ide tako..... :bravo:

imaš pravo to što on govori drugima da su kreteni nitkome ništa ali kad njemu napišeš nešto samo tvoj post se obrise.
Ma nabijem nakurac i tebe i moderatora admina koji je obrisao moj post u 100 pički materini.
Doviđenja.
:rotfl: Isuse, obožavam ovaj forum.

Deadwalker
25-12-2008, 16:34
e sta jos necu sve procitat na ovom prekrasnom forumu, joj :D :D

Nego, da kazem svoje misljenje o EA-u...to je danas uz Activision-Blizzard jedna od najjacih firmi u gaming industriji. Njima je uvijek primarna zarada, a za kvalitetu imaju određenu granicu koje se vise-manje drze. Ovogodisnji naslovi proizvedeni od samog EA-a su bili dobro ocjenjeni od strane kritike te se ostvarili poprilicno dobru prodaju. Imali su nekoliko kikseva, ali to su bili naslovi koje oni nisu radili, nego su bili samo izdavac. Slazem se sa Scorpius-om da je EA prvenstveno zasluzan sto smo vidjeli Mass Effect na pc-u jer dok je Bioware bio samostalan jos, tada se nije razmisljalo o konvertiranju igre na pc sto bi bila neizmjerna steta. Dakle, kolko god neki pljuvali po EA(valjda neka stara navika, neznam) ove godine im se stvarno mora dici palac jer su napravili izvrstan posao, napravili su i izdali poprilicno kvalitetne igre a kolko cujem njihov sljedeci hit koji izdaju nece imati nikakvu antipiratsku zastitu(valjda se pokusavaju okusati na primjeru Stardock-a sto je pohvalno). Mene je EA ove godine vrlo ugodno iznenadio te su nam jasno pokazali da je za njih razdoblje ekskluziva zavrsilo i da cemo u buducnosti igrati razne do sada, samo konzolaske igre sto je naravno veliki poticaj i za ostale firme da urade isto. Nadam se da ce im kvaliteta ostati na razini i da ce nas iznenadit opet nekakvom skroz novom igrom kao sto je ove godine bio Dead Space. A ova situacija sa otkazima je sasvim normalna sada u razdobljima krize. To rade sve velike firme kako bi srezali troskove i nista u tome cudnoga nema. I da, vece su sanse da nas u sljedecih 50 godina pogodi asteroid nego da EA propadne...toliko o tome...

Quiet Riot
25-12-2008, 17:02
aha moj post je obrisan jel ova retardirana budala gore ima više postova tako?
da inače to ide tako..... :bravo:

imaš pravo to što on govori drugima da su kreteni nitkome ništa ali kad njemu napišeš nešto samo tvoj post se obrise.
Ma nabijem nakurac i tebe i moderatora admina koji je obrisao moj post u 100 pički materini.
Doviđenja.
:rotfl: Isuse, obožavam ovaj forum.
Tako je to kad si snjegović, a nema snijega za Božić :(

ScorpiuS
25-12-2008, 17:17
[quote=Snowman]aha moj post je obrisan jel ova retardirana budala gore ima više postova tako?
da inače to ide tako..... :bravo:

imaš pravo to što on govori drugima da su kreteni nitkome ništa ali kad njemu napišeš nešto samo tvoj post se obrise.
Ma nabijem nakurac i tebe i moderatora admina koji je obrisao moj post u 100 pički materini.
Doviđenja.
:rotfl: Isuse, obožavam ovaj forum.
Tako je to kad si snjegović, a nema snijega za Božić :([/quote:so4mxcsa]
Auuuu! :pray:
Da nema limita u znakovima ovo bi ste gledali u mom potpisu.

torcida007
25-12-2008, 17:21
Sretan vam Božić dečki i cure i mnogo seksa,ljubljenja,darova............
Nemogu a se ne osvrnem na snowmana.Ahh,šta reči o tome biseru na ovom forumu?Ja iskreno neznam,pa to ostavljam vama.........

Snowman
25-12-2008, 18:15
[quote="Duke of Earl":2k3o7ad6]
:rotfl: Isuse, obožavam ovaj forum.
Tako je to kad si snjegović, a nema snijega za Božić :(
Auuuu! :pray:
Da nema limita u znakovima ovo bi ste gledali u mom potpisu.[/quote:2k3o7ad6]

nauči se koristiti onda PS.Ide ti uz pamet očigledno pa da se neosjećaš zapostavljeno pa možeš ovo staviti u sig:
http://i42.tinypic.com/19sh80.jpg

Mene čudi što nema nikakve fail slike...pa trebao se neki pametnjaković naći i citirati me sa FAIL slikom....nije valjda da postajete pametniji :shock:

Srle
25-12-2008, 18:53
Meni je drago sto EA propada i otpusta ljude... salim se, naravno.
Izgleda da u doba novcane krize najprije padaju najveci...
Ali cisto sumljam da ce sledece godine imati neke drasticne gubitke.Spore,WAR,neki novi NFS (mislim jest los serijal ali cisto sumljam da se ne prodje) SIMS-i (treci dio ili ekspanzije,svejedno),ponesto za konzole (neznam sta ali vjerovatno ce biti),te EA sports to nece dozvoliti. Plus ako i The old republic,te neka bas dobra igra pojavi sljedece godine...EA se ne mora puno brinuti.Ostale kompanije bi se mozda trebale brinuti...Cisto sumljam da ce meni omiljeni LucasArts ostati nedirnut krizom, definitivno se proizvodjaci hardwarea trebaju zabrinuti.
Ali ko zna, mozda se oformi "Unija Gamerske Industrije" ili nesto slicno, pa budu molili Obamu,ili jos ranije Busha, da im odobri paket od nekoliko milijardi dolara za spasavanje gaming industrije.

nosferatu25
25-12-2008, 20:18
http://www.imagesforme.com/out.php/i278540_suicidalsnowman.jpg

Snowman
25-12-2008, 20:34
e tako sad je topic u skladu sa ostalima na ovome forumu...sad je 100% pcplay topic :pray:

Snowman
25-12-2008, 20:58
e tako sad je topic u skladu sa ostalima na ovome forumu...sad je 100% pcplay topic :pray:
Vidis li ikakvu vezu tvog posta i naslova ovog topica?
Vidim.....preglup je kao i ovaj cijeli topic....čudno kako ti nevidiš.....(Zapravo i nije čudno)

Čudno kako si samo moj post spomenuo da nema veze sa ovim topicom..... :bravo:

The Boz
25-12-2008, 21:19
Snjegović se otopio.

nosferatu25
25-12-2008, 21:45
ljudi, nemojte se ljutiti na Snowmana, verovatno je to neki nerd pubertetlija koji još nije otkrio sebe. ali je, na žalost, otkrio i tastaturu...http://img3.harmony-central.com/acapella/ubb/facepalm.gif

torcida007
25-12-2008, 22:23
Snowman kapa do poda i :pray: .

ScorpiuS
26-12-2008, 08:48
Sada ste ga sigurno rastužili :( mora da se sada kupa u suzama uz EMO mjuzu u pozadini. :toilet:

Baldrick
26-12-2008, 16:58
što se ovoga snowmana tiče, očigledno je da je dečko mlad (cenim 7.-8. razred), te samo ponavlja ono što je čuo, a opšte je popularno mišljenje gaming zajednice da je ea shit. nema razloga za ljutnju na njega, promeniće se sigurno za godinu-dve najviše, to je normalna faza u odrastanju.
a i vi drugi ne bi smeli sebi da dopustite da se nervirate oko nečega što se dešava na internetu. a ni u stvarnosti.
inače, ovo što snowman sada priča za ea, je isto kao kad svi pljuju metaliku da se prodala, te da valjaju samo prva četiri, tu i tamo neko pomene i peti, albuma. ljudi još nemaju izgrađeno svoje mišljenje, jbg...

definitivno se proizvodjaci hardwarea trebaju zabrinuti.

pazi, ne znam da li je ovo tačno, ali ako jeste, kontam da je to odlično za budućnost gaminga. zamisli da se pojavljuju stalno igre sa sve boljom i boljom grafikom, a zahtevnost ne raste, jer proizvođači hardvera nemaju profita od dogovora sa developerima igara da namerno prave što zahtevnije igre.
naravno, smetalo bi mi da grafika ne napreduje dalje, iako ne igram nove pucačine, uvek sam za napredak.

ScorpiuS
26-12-2008, 20:26
Reci mi ovo.
Konzole: grafika bolja = zahtjevnost ista
PC: grafika bolja = zahtjevnost veća
To me dovodi samo na to da developeri nežele naprezati svoj mozak kako bi optimizirali igru, jer znaju da uvjek mogu reći da trebaju gameri jače mašine da bi igrali njihove igre. Zakaj se ljudi nemogu ugledat na Ubisoft Montreal sa svojim Far Cry 2?

Arbiter of Change
26-12-2008, 20:29
Reci mi ovo.
Konzole: grafika bolja = zahtjevnost ista
PC: grafika bolja = zahtjevnost veća
Ne baš, fora je u tome da PC verzije kao nude oštriju grafiku (veći setting i veća reza tekstura, jel'te), ali iskreno je većinom u pitanju samo pokušaj pravdanja lijenosti kod portova. Isto tako, na konzolama igra ima više-manje iste performanse, a kod kompova imaš xxx faktora koji ti mogu utjecati (fragmentacija diska, problematični driveri, itd).

Ali ovo je već OT... let's not go there.


pazi, ne znam da li je ovo tačno, ali ako jeste, kontam da je to odlično za budućnost gaminga. zamisli da se pojavljuju stalno igre sa sve boljom i boljom grafikom, a zahtevnost ne raste, jer proizvođači hardvera nemaju profita od dogovora sa developerima igara da namerno prave što zahtevnije igre.
Ne nužno ista stvar, ali to ti je ova fora sa novim i boljim medijima za pohranjivanje i distribuciju igara (CD, DVD, Blu-ray, itd). Unatoč tome što, khm "određene skupine" khm, pokazuju da se igra od 4,5GB može uz određene alate i postupke smanjiti na nekoliko puta manje, i dalje se furaju na ovim većim i skupljim medijima. Ne diram sada DVD kao medij za filmove, to je druga stvar (porno industrija ima tu većinu).