PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako ispolirati cooler? [help]



Karlo_from_Bjelovar
22-12-2008, 19:29
dobar dan... :D

ovako... bio sam kupio polovni ThermalRight Ultra 120 Extreme cooler od Sickmannoa i sve super... montiralo se simo tamo... al kako je pasta bila lose nanesena i bio je na pasivi - load je bio 62c... kasnije sam dodao 12cm Xilence Red Wing i temperatura je ostala ista, eventualno pala za 1c... ok... stara pasta je bila lose nanesena i ono sto je ostalo u tubici - se zasusilo... za poklon od frenda sto sam mu sastavio konfiguraciju sam dobio Arctic Ceramique pastu... uredno sam pobrisao staru pastu sa coolera i proca "papirnatim rucnicima" i naknadno oboje jos jednom temeljito ocistio sa hidrogenom... stavio sam pastu - fini tanki sloj... palim komp sav vesel - kad ono sipak... 1c nize temperature... -.-" jedino sto mi onda ostaje je - poliranje...

eh sad, CPU ne bi polirao - radi garancije, al ovog TRUE ocu... ali trebam pomoc... kojim postupkom? da li mi je dovoljno dobar smirgl papir? el mogu odnest to nekom majstoru-tokaru (sta vec) (bjelovarcani pomazite :P ), da mu dam cooler, 50ak kn i nek se on s tim zaj**ava?

mislim da sam pruzio dovoljno .nfo-a... :thumbs2:

22-12-2008, 19:41
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=94725

Da ne trošim rijeci...

Karlo_from_Bjelovar
22-12-2008, 19:57
kk, 'fala na linku... :wink:

eh sad... kada kazem "šmirgl papir" "po standardu" se misli na "vodenu šmirglu"? ili su to dvije razlicite stvari?
ova Farecla g10 pasta za poliranje... gdje je mogu nabavit? el tog ima u, recimo, pevecu?

Dommyshell
22-12-2008, 20:03
kk, 'fala na linku... :wink:

eh sad... kada kazem "šmirgl papir" "po standardu" se misli na "vodenu šmirglu"? ili su to dvije razlicite stvari?
ova Farecla g10 pasta za poliranje... gdje je mogu nabavit? el tog ima u, recimo, pevecu?
odes u Pevec(ili neku drugu trgovinu alatom i opremom građevinskom) i trazis tetu tamo sto radi na tom odjelu gradevinske opreme i materijala da ti pokaze gdje se nalazi Vodeni smirgl ilitiga brusni papir ali napomeni vodeni jer nije isto i sad imaš razlićitih granulacija i ja mislim da bi bilo bolje da je sto manja da ne skineš previše površine i sve (da nebudemo prosti) razjebeš(oprostite zbilja li to je najbolja rijeć za to opisat). :D

Karlo_from_Bjelovar
22-12-2008, 20:08
ja razumjem ovo 800, 1000 itd... (finoca papira)
mene je samo zanimalo da li je isto "vodeni smirgl papir" i "smirgl papir"... :wink:
thx na odgovoru... ;)

sad se jos farecla ceka lol... :D

Sickmanno1
22-12-2008, 21:00
To bi bilo najidealnije rijesiti sa glodalicom, pa ako znas nekoga da ima glodalicu evo ti rijesenja :D

Btw nisi ti nesto dobro namontirao kad imas tako visoke temperature...meni 50 stupnjeva nije nikad preslo :/

Karlo_from_Bjelovar
22-12-2008, 21:22
sta ima bit krivo? cooler se cvrsto drzi ko kuca...

Karlo_from_Bjelovar
23-12-2008, 17:26
danas sam bio u pevecu... tmao nisu nista imali sta sam trebo... pa sam oso do "luksa" (trgovina s farbama itd)... tamo sam kupio 800, 1200 i 2000 papir... ostatka nije bilo... takoder sam kupio nekakvu Purol univerzalnu pastu za poliranje kovina... el to ok?

Dommyshell
24-12-2008, 11:51
danas sam bio u pevecu... tmao nisu nista imali sta sam trebo... pa sam oso do "luksa" (trgovina s farbama itd)... tamo sam kupio 800, 1200 i 2000 papir... ostatka nije bilo... takoder sam kupio nekakvu Purol univerzalnu pastu za poliranje kovina... el to ok?
Ma biće uredu ajde primi se posla i uzivaj XD. :D

Karlo_from_Bjelovar
24-12-2008, 13:37
ma ne bacam se na posao dok ne nabavim 1500 smirgl... samo me zanima el valja sta ova purol pasta?