PDA

Pogledaj cijelu verziju : windowsi se ne učitavaju [Riješeno]



thonchek
22-12-2008, 14:24
pozz svima.Imam jedan problem, naime koristim windows xp sp2 i dok upalim komp, komp mi se upali i dođe na slici ono start windows normality, last known configuration, safe mode...I sada odem na start windows normality i komp mi se restarta sam, pa na safe mode i opet mi se restarta.Jewl možda znate što je to???Zahvaljujem vam unaprijed :D

Kenyi
22-12-2008, 15:09
Imao sam isti problem.Nisam mogao otkriti sta je pa sam odma formatirao i frisko stavio windows.To je rješilo moj problem.Bas i mene zanima sta ga uzrokuje i stvari.

IGoR_2803
22-12-2008, 15:53
pozz svima.Imam jedan problem, naime koristim windows xp sp2 i dok upalim komp, komp mi se upali i dođe na slici ono start windows normality, last known configuration, safe mode...I sada odem na start windows normality i komp mi se restarta sam, pa na safe mode i opet mi se restarta.Jewl možda znate što je to???Zahvaljujem vam unaprijed :D

probaj napraviti repair postojeće instalacije sa win cda... znači ko da ideš nove windowse stavljat, namjestiš si first boot device da ti je otpikaner, pukneš cd, čekaš da loada datoteke s cda i onda dalje ćeš skuziti, pitat će te da li želiš repairati postojeću instalaciju i stavi da... samo čitaj kaj piše, znači ne želiš ući u recovery console... drugo mi ništ ne pada na pamet pošto kazes da ne mozes čak ni u safe mode...

edit: ako nemas nikakve bitne podatke na tom hardu ili particiji onda mozes i direktno friske windowse stavit da se ne gnjavis...

thonchek
22-12-2008, 16:56
znači pali su windowsi

thonchek
24-12-2008, 14:00
sad su mi se poceli instaliravat oni devicei inetwork i onda mi izbaci neku gresku i nemogu instalirat windowse :(.Pokazo bih vam sliku ali ju nemogu staviti neznam zašto?

C
25-12-2008, 19:51
AMD Athlon 6000+ ima dvije jezgre. Jedna je 3000, druga je 3000 MHz-a, skupa su 6 GHz-a.
Točnije, ima 3.00 GHz-a, a tebi u sigu piše 3.01 GHz, zacijelo si ga OC-ao nešto sitno, što je pokvarilo stabilnost CPU-a. Vrati BIOS na default, pa probaj. Ako ga i nisi OC-ao, onda je možda uključen/isključen koji spektar ili kako već za grafičku, RAM i sl.

thonchek
25-12-2008, 20:17
ne na tom kompu, na tom mi je sve uredu.Na frendovom kompu.Sve sam lijepo sliko i nemogu stavit sliku na forum.Zašto?

C
26-12-2008, 01:34
Čuj, moguće su dvije stvari:
-Tehnički kvar matične;
-Podešenja matične; nestabilnost (BIOS).

thonchek
26-12-2008, 19:56
BIOS na toj matičnoj nisam ni pipnuo.
Znači ako je tehnički kvar, trebam kupiti novu matičnu?

IGoR_2803
26-12-2008, 20:30
BIOS na toj matičnoj nisam ni pipnuo.
Znači ako je tehnički kvar, trebam kupiti novu matičnu?

kakav crni tehnički kvar? si probao napraviti repair windowsa ili jednostavno friske windowse instalirati kao što sam ti rekao? to ti je prvi korak jer je čisto moguće da je problem softverskog karaktera...

edit: da, sad vidim da si to probao... anycase, da li si išao repair raditi ili si na frisko windowse instalirati probao?

thonchek
26-12-2008, 23:11
formatirao i frisko stavio.
I dobro sad to sve prođe i onda sam na koraku u instalaciji dok se pojavi miš i dok se počinju devicei inst., i tek tad mi baci neku grešku.
Neznam zasto mi nece stavit sliku, a posliko sam sve :(

thonchek
26-12-2008, 23:29
evo slike:
http://www.imagesforme.com/show.php/280166_DSC00003.JPG
http://www.imagesforme.com/show.php/280167_DSC00004.JPG
http://www.imagesforme.com/show.php/280165_DSC00002.JPG
(nisam mogo direktno uploadati,neznam zašto, pa evo linkova)
edit:sry na duplom postu

IGoR_2803
27-12-2008, 01:03
imas kakve dodatne pci kartice ili sta ja znam spojeno? izvadi sve nepotrebne stvari, iskljuci diskove ako imas dodatne osim sistemskog, ostavi samo jednu plocicu memorije nutra i onda probaj ponovno...

ako ne radi, skini memtest sa ovog (http://www.memtest86.com/)Slinka, zaprzi iso na cd, bootaj s cda i pusti da testira memoriju, vidjet ćeš da li se javljaju kakve greške...

C
27-12-2008, 01:14
BIOS na toj matičnoj nisam ni pipnuo.
Znači ako je tehnički kvar, trebam kupiti novu matičnu?

kakav crni tehnički kvar? si probao napraviti repair windowsa ili jednostavno friske windowse instalirati kao što sam ti rekao? to ti je prvi korak jer je čisto moguće da je problem softverskog karaktera...

edit: da, sad vidim da si to probao... anycase, da li si išao repair raditi ili si na frisko windowse instalirati probao?
Rekao je da je već radio format i nove winse, i ništa, opet se ruši PC. To je jedino nestabilnost podešenja u BIOS-u, ili tehnički kvar. Ne mora bit ni kvar, mogu će je da je stavio dva RAM-a od različitih proizvođača, znaš već, tada se RAM pobije. Itd.

thonchek
27-12-2008, 13:53
od pcie imam samo stari 56 kbps modem koji više ne koristim,nijedan dodatni disk,a ram pločice su jedna od kingmaxa a jedna od tamo neko nepoznatog proizvođača

IGoR_2803
27-12-2008, 15:38
od pcie imam samo stari 56 kbps modem koji više ne koristim,nijedan dodatni disk,a ram pločice su jedna od kingmaxa a jedna od tamo neko nepoznatog proizvođača

probaj samo sa jednom od te dvije, te mozes izvrtiti memtest prvo sa jednom, onda sa drugom da vidiš da li nije jedna u defektu, a moze biti da nije ni jedna nego da jednostavno dolazi do problema jer nisu isti moduli...

thonchek
27-12-2008, 17:49
hvala svima koji su mi pomogli.Uspio sam složiti.Bilo je do ram pločice.SAd radi samo sa jednom pločicom,ova A-data pločica se valjda pokvarila tijekom vremena.
Hvala najbolji ste :thumbs2:

IGoR_2803
27-12-2008, 18:04
hvala svima koji su mi pomogli.Uspio sam složiti.Bilo je do ram pločice.SAd radi samo sa jednom pločicom,ova A-data pločica se valjda pokvarila tijekom vremena.
Hvala najbolji ste :thumbs2:

nema na čemu :D . nego, probaj ako ti se da staviti samo taj a-data i izvrti memtest86 (ako vec nisi), jer moze biti da je sa pločicom sve u redu ali jednostavno ne radi u kombinaciji sa tim kingmaxom... :wink:

C
27-12-2008, 18:08
Tako je. :)
RAM pločice različitih proizvođača u kombinaciji kada skupa rade, tada se RAM pločice pobiju, pa nastaju razni errori, a u princiou su obje pločice ispravne. Nvrm, već sam to rekao u ovoj temi. :)

thonchek
27-12-2008, 22:30
evo probao memtest i obadva su ispravna a kada ih stavim zajedno da rade odma errori

C
27-12-2008, 22:45
To neka ti bude lekcija. :D
Dakle, uvijek u rad puštati RAM pločice od istog proizvođača. I što je više moguće, svih istih karakteristika.

thonchek
27-12-2008, 22:49
pa od ovih pločica sve isto latencije, takt,sve,ali nije proizvođač. :(
I sad na starom kompu imam 512 mb rama :(

C
27-12-2008, 23:11
Glavno da je proizvođač isti. A sve ostalo, otom potom, naravno, bolje je da su dvije RAM pločice totalno iste.