PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dvadesetjednominutni StarCraft 2 multiplayer video



IgGy
22-12-2008, 13:36
Ova će vijest zasigurno razveseliti mnoge ljubitelje StarCraft franšize, ali posebice one koji nestrpljivo iščekuju nastavak. Pošto je opće poznato kako Blizzard dobrano kuha hype za svaki svoj naslov, tajming je jedan od ključnih faktora uspjeha. Ukoliko cijela zemlja (Južna Koreja, jel) na prstima iščekuje dolazak nastavak vašeg naslova, možete biti prilično sigurni kako ste, eto... uspjeli.

Kliknete li na sljedeći link (http://eu.starcraft2.com/features/battlereports/1.xml), poći ćete na službenu StarCraft 2 web stranicu na kojoj se nalazi video prilog multiplayer makljaže trajanja 21. minute. Što drugo reći, doli... uživajte!

croat1gamer
22-12-2008, 13:42
tek sam na 4 minute, tezak je do bola video (+500 mb)
inace, cak bi i moglo biti nesto, kasnije ce reci kakav je ostatak, ali izgleda obecavajuce

Scourge92
22-12-2008, 13:55
tek sam 5 minuta odgledo, al izgleda obečavajuće

THUNDER_DINIX
22-12-2008, 14:18
haha, fora je ona "Zerg rush" slika sa portala :thumbs2:

Scourge92
22-12-2008, 14:32
odgledo do kraja, zakon je trailer, nije me razočarao

RIDER32
22-12-2008, 17:21
Drago ih server. Vec 5 minuta cekam da ga pocne skidat :yuck:

bananac
22-12-2008, 22:01
umro sam od smijeha kada sam cuo komentatore
Marine napadne Probea a komentatori pocnu vristat koda se odvija nogometna utakmica

jebo ih starcraft

croat1gamer
22-12-2008, 22:03
jebo ih starcraft
:(

sta, pa vidi se da su radili u koreji, tamo je to vaznije od nogometa

meni su zabavni :D

e, steta sto su samo tih par jedinica prikazali

bananac
22-12-2008, 22:13
da cuo sam tu foru sa starcraftom u koreji
ja bi rekao da je to zalosno i smijesno a ne zabavno

inace, igra izgleda predobro a za ostatak neznam jer niasm prevelik fan starcrafta

SkunK
22-12-2008, 23:37
da cuo sam tu foru sa starcraftom u koreji
ja bi rekao da je to zalosno i smijesno a ne zabavno


Nazalost, nemas pojma o čemu pričaš.

Osim što je Starcraft tamo okupirao 2 nacionalna kanala, donio zarade iznosa milijuna i milijuna dolara, preporodio i osoposobio moderan eSports i napravio kulturološko čudo, to nije nikakva fora, to je jedan od najvećih pomaka ikad u gameing povjesti.

Moglo bi se o tome stranice pisati, ali je nepotrebno, samo upišeš u sam google :"Korea eSports Starcraft" ili pak zadnji broj PCPlaya okreneš di u MP rubrici imaš sažeti opis o čemu se radi o od kakve je važnosti za cjelu MP pa i samu gaming zajednicu.

THUNDER_DINIX
23-12-2008, 11:14
^joj, ti i tvoji Koreanci :)

torcida007
23-12-2008, 11:22
Ništa drugo doli :pray:

bananac
23-12-2008, 18:24
/cut

primjer cistog komercijalizma kojeg prezirem

SkunK
23-12-2008, 18:35
/cut

primjer cistog komercijalizma kojeg prezirem

To nema veze s komercijalizmom... nego pitanje je, kako imaš obraza pričati o nečem o čemu apsolutno nemaš pojma?
Ja već par godina proučavam eSports u Koreji i još sigurno neznam 50% stvari a ovo što znam je miljama daleko od današnjeg poimanja kompetativnog gameinga u Europi pa čak i u SAD-u.

Ne samo da je to tamo dio kulture, nego svatko zna za Starcraft, počevši od strica koji popravlja aute, do mulca iz prvog razreda i starca u staračkom domu. Cijela se kultura počela bazirati na nečem novom, na nečem uzbudljivome. Zar ti kao gamer ne priželjkuješ da igre dobiju takvu pozornost?

Pričao bi s tobom ja o tome još jako puno ali čemu to kad neznaš do kakvih je razmjera to tamo došlo, niti izgleda neznaš dobro što znači kad je nešto "Komericijalno". Prema tome, trebali bi izbaciti sve LG-ove,Seagate HDD-ove,Logitech miševe, Intelove i AMD-ove procesore jer je to sve komercijalno i trebali bi to prezirati.

Mislim to što si upravo rekao je tako smješno... no evo, u svrhu znanja apeliram da pročitaš ove linkove, siguran sam da ćeš nešto naučiti ako ne o stranoj kulturi, barem o tome kako gaming može doći do takvih velikih razmjera i utjecati ne samo na kulturu,samu populaciju i ekonomiju nego i na svijest ljudi općenito.

http://www.rockpapershotgun.com/2008/12/11/korea/
http://en.wikipedia.org/wiki/StarCraft_ ... ompetition (http://en.wikipedia.org/wiki/StarCraft_professional_competition)
http://boxerforever.com/

Isto tako mozes malo prosurfati po "Pravim" siteovima koji se bave progamingom tipa : gosugamers.net i teamliquid.net

Uživaj!

bananac
24-12-2008, 01:26
a kak nije komercijalizacija kad su od jedne video igre napravili nacin zivljenja. velike kompanije su se sjetile da bi se mogle reklamirati na raznim natjecanjima kojih je bilo zbog popularnosti video igara, koje su postale popularne zbog nekih povjesnih razloga koliko sam procitao iz linkova koji si postao
i eto ti velikih natjecanja i pro gamera koji zive od love sponzora

mozda i jesam glupo reagirao zato sto nisam znao kako to tocno ide kod njih i sad, nakon sto sam procitao par stvari, mi nije jasno zasto je to tako kod njih...meni je nezamislivo da mi se nacin zivljenja temelji na video igrama. ima puno vise stvari od zabave na npr racunalu sto je kod tih koreanaca octio stvar socijaliziranja

SkunK
24-12-2008, 09:41
1. Cek sta ti mislis da je to bio njihov "master plan" ?? Igra je došla u vrijeme kada je Koreja doživila tehnološki "boom" i bila je praktički prva RTS igra u Koreji koja se igrala na PC-u zato jer konzole nisu uvozili zbog feuda s Japanom.

2. Moras znati da je njihova kultura drukcija, to što je drukčija ne znači da nije normalna. Ljudi igraju igre i tako se upoznaju, zar to nije bolje nego upoznati polu pijanu curu u zasmrđenom bircu ? Možda nekom je bolje ovo drugo ali nismo svi isti, pa tko voli nek izvoli, u svakom slučaju to je jedan novi level življenja od kojeg smo mi jako daleko.
Neznam što ti smatraš "komercijalizmom" ali 90% stvari je u neku ruku "Komercijalizirano" da nema sponzora i ostalih većih tvrtki nebi postojao eSports jer je jednostavno sama struktura takve organizacije ovisna o nekom načinu plaćanja jer nemože sve namiriti od donacija fanova.

OK je biti protiv toga da se iskomercijaliziraju sve stvari jer se nekad pretvore u lošije "polu-proizvode" ali bezveze tupiti po svemu da je "Komercijalno" pa ne valja je loše, osim toga to je vrlo zeznut pojam jer je granica između svega vrlo tanka.


Ali u svakom slučaju, Koreja je priča za sebe i jedan vrlo ljep primjer kako bi eSports trebao izgledati.

The Boz
24-12-2008, 09:47
Ima važnijih stvari od nogometa.