PDA

Pogledaj cijelu verziju : Blu-ray Filmska Čarolija



GODSKILLER
22-12-2008, 13:25
Sad sve iz početka...stare dvd filmove u smeće i nabava ponovno u novom formatu.....koje filmove budete među prvim nastojalo nabaviti u novom formatu(kad budete raspolagali odgovarajućom tehnikalijom)ne downloading sa interneta nego baš na Blue-ray-u jer stvarno sad je trenutak da neki filmovi budu baš takvi u kolekciji.......evo jednog site-a baš za :pray: http://www.watchblu.com/

Kad ispunim tehničke preduvjete pod MUST
STAR WARS I-VI

THUNDER_DINIX
22-12-2008, 13:39
kad i ja ispunim tehnicke i financijske uvjete: Star Wars saga, Harry Potter, Terminator, LOTR, Pirati s Kariba...

Neven <R>
22-12-2008, 13:40
Mene ta tehnologija nimalo ne fascinira, razlike postoje, ali nisu tolike da izazovu WOOOOW efekt.

THUNDER_DINIX
22-12-2008, 13:45
pa da. meni je i ova tehnologija odlicna

bezimeni
22-12-2008, 17:15
Ne pada mi na pamet bacati teško složenu kolekciju od min. 400 dvd filmova .Preko komponentnog kabela je slika izvrsna a preko hdmi-a i upscalinga je još i bolja .Na Blue-ray ću prelaziti postepeno i to tek onda kada će player koštati siću a medij poput današnjeg dvd-a .Možda ni onda.

Bartuc
22-12-2008, 17:28
HDReady ili FullHD upscaling daje toliko fenomenalno dobru sliku da stvarno ne vidim koj će mi bog BlueRay. Na mom HDMI setu se doslovce ne vide pixeli na ekranu, boje se preljevaju iz jedne u drugu i slika je božanstvena. A nemam FullHD već HDReady kombo.


Ali kada bi baš morao birati, onda bi definitivno LotR odabrao. Osim njega, tu su i hitovi poput "HULK Incredible", "Batman - oba nastavka", "Transformers", "Iron Man", "King Kong", "Jurasic Park" i slični naslovi koji su snimljeni tak da ti čeljust pod dotakne :pray:

croat1gamer
22-12-2008, 19:14
eh, ako se sjecam postoji purple ray, ili tako nekako
on ima oko 2160p, dok obican blue ray ima 1080p
ali je jos uvijek u fazi testiranja

W3DR4N
23-12-2008, 13:43
Prije desetak godine je bio puno veći i osjetniji prijelaz, magnetske trake u VHS-u, s ultranekvalitetnom slikom, guljenjem, snijegom i raznim kerefekima smo zamijeni s fantastičnim digitalnim zapisom.
Osim toga, mogli smo birati scene, imali dodatne materijale, višejezični audio zapis, redateljeve komentare, titlove......

Prijelazom na Blu-ray imamo samo malo bolju sliku, koja u pokretu i ne dolazi do izražaja, dok je sama struktura medija ostala ista. Korak koji nije vrijedan odricanja velikih, godinama skupljanih kolekcija.

Naziv topica preimenovan u Blu-ray, kako je to jedini ispravan naziv novog medija.

Aerial
23-12-2008, 13:48
Korak koji nije vrijedan odricanja velikih, godinama skupljanih kolekcija.

This.

Neven <R>
23-12-2008, 18:23
A i enivej, blu ray čitači ionako čitaju DVD i upscalaju ga, kolko ja znam.

Deadwalker
26-12-2008, 12:20
HDReady ili FullHD upscaling daje toliko fenomenalno dobru sliku da stvarno ne vidim koj će mi bog BlueRay. Na mom HDMI setu se doslovce ne vide pixeli na ekranu, boje se preljevaju iz jedne u drugu i slika je božanstvena. A nemam FullHD već HDReady kombo.


Ali kada bi baš morao birati, onda bi definitivno LotR odabrao. Osim njega, tu su i hitovi poput "HULK Incredible", "Batman - oba nastavka", "Transformers", "Iron Man", "King Kong", "Jurasic Park" i slični naslovi koji su snimljeni tak da ti čeljust pod dotakne :pray:

Hm, kolko sam te skuzil, mi zapravo dobivamo bolju sliku sa kupnjom kvalitetnog LCD televizora. Blue-Ray je zapravo dodatna sminka, kaj ne?
Glede filmova, svakako bi u blue-ray-u htio pogledati Star Wars I-VI, Lotr, The Matrix triology, The Dark Knight, Iron Mana, Transformerse i jos neke

olio
26-12-2008, 14:18
HDReady ili FullHD upscaling daje toliko fenomenalno dobru sliku da stvarno ne vidim koj će mi bog BlueRay. Na mom HDMI setu se doslovce ne vide pixeli na ekranu, boje se preljevaju iz jedne u drugu i slika je božanstvena. A nemam FullHD već HDReady kombo.


Ali kada bi baš morao birati, onda bi definitivno LotR odabrao. Osim njega, tu su i hitovi poput "HULK Incredible", "Batman - oba nastavka", "Transformers", "Iron Man", "King Kong", "Jurasic Park" i slični naslovi koji su snimljeni tak da ti čeljust pod dotakne :pray:

Hm, kolko sam te skuzil, mi zapravo dobivamo bolju sliku sa kupnjom kvalitetnog LCD televizora. Blue-Ray je zapravo dodatna sminka, kaj ne?
Glede filmova, svakako bi u blue-ray-u htio pogledati Star Wars I-VI, Lotr, The Matrix triology, The Dark Knight, Iron Mana, Transformerse i jos neke
on govori o upscalingu običnog DVD na rezoluciju blu raya
možda to izgleda dobro ali ne izgleda bolje od blu raya