PDA

Pogledaj cijelu verziju : Big Mac - vječno pitanje



W3DR4N
21-12-2008, 19:20
Big Mac ove godine slavi četrdeseti rođendan postojanja.
McDonaldsov hamburger, najpopularniji je sendvič na svijetu, za kojeg su čuli i oni koji nikada nisu bili u McDonaldsu.
Njegova prepoznatljivost leži u njegovoj kat-formi.

Vječno se povlači jedinstveno pitanje.
Kako pojesti Big Mac bez da se ne usvinjite?
Bez da zamažete majicu, ruke, lice. Da ne izgledate kao da ste glavom lupali pinjatu punjenu majonezom i ketchupom.
Tražimo jedinstvena rješenja, i učinkovita.

Disclaimer: Znamo da je nemoguće pojesti i ostati čist, no bar pokušajte.

Herr Schnitzel
21-12-2008, 19:22
Ne ga jesti uopce. Odvratan je.

croat1gamer
21-12-2008, 19:47
Ne ga jesti uopce. Odvratan je.
kao i sve ostale hamburgere
imam usadenu mrznju prema svemu od mcdonaldsa kao hellboy prema hrenovkama
kada prolazim uz neku njihovu tvornicu grozota zaobilazim u velikome krugu

MTF*
21-12-2008, 20:03
vise ne jedem u mcdonaldsu...no ne vidim di je tolki problem, jedino razdoblje kada nisam ostao cist je kad sam bio djete...bez beda sam ga inace jeo, nit je tolko velik...
ali kad pricamo o big tastyu, e, to je problem pojest a da ostanete cisti, to je najvece krme iz mcdonaldsa ^^

Hellboy
21-12-2008, 20:23
mhm, iako ne preferiram mcdonalds, big mac je zapravo jako lako pojesti bez da se čoek epski zasere - rastaviš ga ^^

cham3leon
21-12-2008, 21:57
Probajte pojest samo burger iznutra bez ovih krastavaca salata i paradajzića, pa će vam se MekDrek zgadit za cijeli život. :D Ne bi to opće imalo okusa da nema dodatke svakojake.

Kako se ne zasrati dok žderete? Čvrsto držanje prstima sa svih dohvatljivih strana dok grizete mrcinu čini se kao najjednostavnije rješenje. Ionako je svaki sastojak odstajao tjedan-dva pa je ugodno slijepljen s ostalim sadržajem ove nakupine kolesterola.

Dobar tek :thumbs2:

The Boz
21-12-2008, 22:00
Jako lako. Rastaviš ga, pojedeš prvo hamburger gornji, pa zatim ostatak. Ne primiš za meso nego odozdo ga držiš. Želiš li demonstraciju u živo o vlastitom trošku?

croat1gamer
21-12-2008, 22:01
e, ali okolina se moze zamazati?
ako da, uzmi noz i nasjeci na dovoljne komade za pojesti bez usvinjenja

###DK###
21-12-2008, 22:10
Ne ga jesti uopce. Odvratan je.

S ovim se moram složiti.
Prvi put sam pojeo Big Mack u Zagrebu prije godinu-dvije, i bilo mi je odvratno.
Kad usporedim hamburgere ovdje u Širokom ili Mostaru (jedina mjesta gdje sam ih jeo :D ) i tamo u Zagrebu u McDonaldsu, razlika je nebo-zemlja.
Mislim ono, Big Mack je nešto veći od veličine šake.
U Širokom i u Mostaru su hamburgeri dvostruko veći.
Premda sam ja možda ušao u pogrešan McDonalds.

W3DR4N
21-12-2008, 22:13
Sam kontakt noža i Big Maca će zasvinjiti okolinu i tebi dati jedan fail at eating.

McD hejteri, nemate pojma.
Malo miješanog alkohola i dobiti ćete predavanje o McDonaldsu kao zdravoj hrani, poput kolege admina.

The Boz
21-12-2008, 22:14
[quote="Herr Schnitzel":378loznz]Ne ga jesti uopce. Odvratan je.

S ovim se moram složiti.
Prvi put sam pojeo Big Mack u Zagrebu prije godinu-dvije, i bilo mi je odvratno.
Kad usporedim hamburgere ovdje u Širokom ili Mostaru (jedina mjesta gdje sam ih jeo :D ) i tamo u Zagrebu u McDonaldsu, razlika je nebo-zemlja.
Mislim ono, Big Mack je nešto veći od veličine šake.
U Širokom i u Mostaru su hamburgeri dvostruko veći.
Premda sam ja možda ušao u pogrešan McDonalds.[/quote:378loznz]
McSendviči su inače minimalni... Misliš da su Mostarski hamburgeri općenito veći od Zagrebačkih?!

###DK###
21-12-2008, 22:18
[quote="###DK###":3j7f8ums][quote="Herr Schnitzel":3j7f8ums]Ne ga jesti uopce. Odvratan je.

S ovim se moram složiti.
Prvi put sam pojeo Big Mack u Zagrebu prije godinu-dvije, i bilo mi je odvratno.
Kad usporedim hamburgere ovdje u Širokom ili Mostaru (jedina mjesta gdje sam ih jeo :D ) i tamo u Zagrebu u McDonaldsu, razlika je nebo-zemlja.
Mislim ono, Big Mack je nešto veći od veličine šake.
U Širokom i u Mostaru su hamburgeri dvostruko veći.
Premda sam ja možda ušao u pogrešan McDonalds.[/quote:3j7f8ums]
McSendviči su inače minimalni... Misliš da su Mostarski hamburgeri općenito veći od Zagrebačkih?![/quote:3j7f8ums]

Nemam pojma. U Zagrebu sam jeo samo one iz McDonaldsa, pa sam te uspoređivao. :D
Rekoh, pošto je taj McDonalds tako popularan, očekivao sam puno više.

The Boz
21-12-2008, 22:23
...i nije ti bilo čudno da za pet kuna dobivaš hamburger!?

###DK###
21-12-2008, 22:27
...i nije ti bilo čudno da za pet kuna dobivaš hamburger!?

Nisam ja plaćao, tako da nisam znao cijenu. :)

nosferatu25
21-12-2008, 22:37
treba ga držati na radnom stolu ili u torbi i gustirati uz savršenu cedevitu.

bornathepicek
21-12-2008, 22:43
Probajte jednom uzet meso iz hamburgera i zagrist ga i prozvakat, onak samo bez senfa i kecapa, skoro sam se pobljuvo kad sam probo

Neven <R>
21-12-2008, 23:13
Kul je biti McDonalds hejter, a onda se kunut u čevape i burek kao vrhunsku gurmansku deliciju iako je to sve isti drek.

Normalno jedino pravilno rješenje je naručiti 3 cheeseburgera.

Arbiter of Change
21-12-2008, 23:14
Nisam nikad probao Big Mac tako da ne bi znao... ali tema je bar poučna. :)
Inače se držim malih pečenjarnica kad jedem čevape ili hamburger... ono, svake prijestupne.

W3DR4N
22-12-2008, 00:02
Kul je biti McDonalds hejter, a onda se kunut u čevape i burek kao vrhunsku gurmansku deliciju iako je to sve isti drek.

Zapravo nije. Ćevapi prečesto imaju nekontrolirano i staro meso, a lepinje se peku na ulju starom nekoliko sati.
McDonalds je po kontroli podrijetla i kvaliteti svježine u rangu s hotelima s pet zvijezdica.

Ima puno važnih uvjeta prodaje. Ulje na krumpirićima se nakon svake druge ture mora u potpunosti izmijeniti.
Hamburgeri se nakon pečenja, ako unutar deset minuta nisu prodani, moraju baciti u bio kontejnere, te je protiv pravila firme čak i da ih zaposlenik pojede ukoliko je gladan.
McDonaldsov zahod je čišći od kuhinja u mnogim restoranima.

Neven <R>
22-12-2008, 00:12
Radio si tamo, je'l da?

W3DR4N
22-12-2008, 00:16
Ne, ali je kolegica iz firme bila voditeljica poslovnice, pa zna.

Aerial
22-12-2008, 00:58
Big Mac je prezakon. :thumbs2:
Aftertaste koji ostaje jebenih 24h nakon što ga pojedeš, bez obzira s koliko paste oprao zube, on the other hand, nije zakon :)

Maloki
22-12-2008, 01:03
Nisam jeo u mekdonaldsu već preko godinu dana, ali kad god sam jeo nisam se nikad zamastio il neš takvo.

Lord Ragnarok
22-12-2008, 11:25
vi bogohulnici.. pa kak vi samo to meso pojedete a da se epski ne zakenjae? (ono, maknete sam ketchap, majeonezu i sve ostalo a da se ne akenjate..) B.Mac su prezakon, no malo mi se vise isplati prezderatii obicnim hamburgerima xD
a jedini nacin da se ne zakenjate, hmm pa nema ga. tako su osmisljjeni B.Macovi

Arbiter of Change
22-12-2008, 12:54
vi bogohulnici.. pa kak vi samo to meso pojedete a da se epski ne zakenjae? (ono, maknete sam ketchap, majeonezu i sve ostalo a da se ne akenjate..)
Mislim da to nije rečeno u vezi s tim da se ukenjaš, nego da se istakne kako je samo meso gadno, tj. da je tko znaš šta samljeveno.

croat1gamer
22-12-2008, 12:59
[quote="Lord Ragnarok":1p31wjy5]vi bogohulnici.. pa kak vi samo to meso pojedete a da se epski ne zakenjae? (ono, maknete sam ketchap, majeonezu i sve ostalo a da se ne akenjate..)
Mislim da to nije rečeno u vezi s tim da se ukenjaš, nego da se istakne kako je samo meso gadno, tj. da je tko znaš šta samljeveno.[/quote:1p31wjy5]
eh, pa da ljudi znaju sto sve jedu, svi bi bili anoreksicni
recimo tema bomboni
kad im kazem da se gumeni bomboni rade od svinjske koze, nebi ih niti stapom dotaknuli
ili pasteta, tko ne voli samljevena jetrica od gusaka

svijet je bolji kada se pojedine stvari neznaju

MTF*
22-12-2008, 13:34
sta fali jetricama ili svinjskoj kozici? :(
jetrica s cesnjakom ftw, dok kozica u hladetinu (nije da osobno jedem tu hladetinu ali znam ljude :D )
a sto se tice mcdonaldsa...probajte big tasty bacon, definitivno najveca mrcina...ako imate manju sapu nemrete drzat ni s 2 ruke kak spada...zato im salata i 1000 otoka ownaju ^^

cham3leon
22-12-2008, 15:16
Kul je biti McDonalds hejter, a onda se kunut u čevape i burek kao vrhunsku gurmansku deliciju iako je to sve isti drek.
Kako može bit isti drek kad je u meku bezukusno, a pravi ćevapi i pljeskavice imaju okusa (i nešto bjelančevina za razliku od ovog)?

Grim
22-12-2008, 15:21
Nevolim Big Mac jedino sta mi je dobro u McD je tost, fino ga naprave da se sir lijepo rastopi i to mi je odlicno ostalo je jednostavno za izbljuvat se(i preskupo je :) ).

Hellboy
22-12-2008, 18:11
najbolji burger ikad sam jeo u Severinu na Kupi...precarska mrcina nekoliko klasa ispred svega što McD ima...i ne zanima me i ako su imali pseće meso u tom čudu...bio je prefin...doduše koštao me nekih 30kn...

Electromaster
22-12-2008, 18:24
Baah, jedino što ja jedem u McDonaldsa je McChicken, bez majoneze (ne podnosim :yuck: ) i to mi je super... Probao sam i McNuggets, ali sam odustao od toga nakon što sam se gotovo zadavio pilećom(barem se nadam :D ) kosti u jednom od njih... :(

ZorgTheBorg
22-12-2008, 19:32
Jedino što ja od crapdonaldsa konzumiram jest mksandej, onaj slatkač/whatever. Ostatak mi teško pada pod "hrana".

bananac
22-12-2008, 20:58
Ima puno važnih uvjeta prodaje. Ulje na krumpirićima se nakon svake druge ture mora u potpunosti izmijeniti.
Hamburgeri se nakon pečenja, ako unutar deset minuta nisu prodani, moraju baciti u bio kontejnere, te je protiv pravila firme čak i da ih zaposlenik pojede ukoliko je gladan.
McDonaldsov zahod je čišći od kuhinja u mnogim restoranima.
Mora da se šališ :D

Jedino što valja iz McDonaldsa je McSladoled.

Od glavnih jela najbolje je uzet 4 Mc Cheesa (tokom nekakve akcije moglo se kupiti dva za 12 kuna sto je 2 kune jeftinije nego inace), McHambuger se ne isplati osim za picajzle kaj nevole kisele krastavce.

Od deserta najbolje je uzet dva McSladoleda ili McShake(preporucam okus vanilije i jagode, čokolada saka)

Ako vas jos nesto zanima, slobodno pitajte :)

The Boz
22-12-2008, 22:32
McYatta! McUspio sam McDokazati McW3DR4Nu da je McMoguće pojest McBig a da se ne McUsvinjiš, dok se on McJadan McZasrao, zajedno sa McStolom i McPladnjom.

I McRule!

Neven <R>
22-12-2008, 22:58
Pritom si meso dotaknuo prstima. Eeeeeeeeeeeeeeeeew

.:JuRa:.
22-12-2008, 23:05
kolko god znao da je otvrovno smece i da moze stajati 2mj a da ostane isti onakav kakav je...meni je prefin...xD

W3DR4N
22-12-2008, 23:10
McYatta! McUspio sam McDokazati McW3DR4Nu da je McMoguće pojest McBig a da se ne McUsvinjiš, dok se on McJadan McZasrao, zajedno sa McStolom i McPladnjom.

I McRule!

Usvinjio si se. Usvinjio si prste i fejlao u dokazivanju.
Doduše, nisi zasrao stol, pladanj, sebe i sve salvete, kao jedan drugi mladi gospodin, no fejlao jesi.
Kako je rebel uspio pojesti big mac jednom rukom bez usvinjenja nikome nije poznato.

Hvala Nevenu, čuxu, rebelu i bozu na odazivu.


@bananac
Naravno da se ne šalim.
Od kud si uopće pokupio spiku da je mcdonalds loš? Iz medija gdje apsolutno svatko ima pristup pisati?

The Boz
22-12-2008, 23:20
Rebel je obrisao ruku.
I nisam se usvinjio od McBiga, ulje sam imao na prstima od McPomme McFrittesa.

bananac
22-12-2008, 23:32
@bananac
Naravno da se ne šalim.
Od kud si uopće pokupio spiku da je mcdonalds loš? Iz medija gdje apsolutno svatko ima pristup pisati?

iz osobnog iskustva :D

živim pedeset metri od McUstanove...dovoljno rečeno :D

McPingvin_v2.0
22-12-2008, 23:52
McYatta! McUspio sam McDokazati McW3DR4Nu da je McMoguće pojest McBig a da se ne McUsvinjiš, dok se on McJadan McZasrao, zajedno sa McStolom i McPladnjom.

I McRule!
Mc ti bio do kraja života. Napiši to fonetski.

Dexter PRO
23-12-2008, 00:39
Kad god stignem svratim u McDonalds po 1 ili 2 BigMaca. I od znam za sebe nikada se nisam zapraljao makar sam se doslovno ubijao u njemu :pray:!

Nodakim
23-12-2008, 00:40
Erm,gurneš cijeli hamburger iz prve u usta pritom balansirajući majonezu,salati i stereoide u Big Macu?

King tiger
23-12-2008, 20:39
mccain.

Snowman
23-12-2008, 20:50
a kog briga kako netko jede big mac?

Dreadlock
23-12-2008, 21:17
zmiksas i popijes slamkom... :D

Scourge92
23-12-2008, 22:42
zmiksas i popijes slamkom... :D
uzeo mi riječ iz usta
na napraviš big mac shake i na eks

Izgubljeni
27-12-2008, 19:02
zmiksas i popijes slamkom... :D
uzeo mi riječ iz usta
na napraviš big mac shake i na eks
i zgadi ti se život :thumbs2:

soundmaster
27-12-2008, 19:16
vjerovali ili ne , ja sam ga uspio pojest bez da sam se usvinjio
uz veliku pažnju slajdanja mesa

The Boz
27-12-2008, 20:05
Pics or it didn't happen!

soundmaster
27-12-2008, 20:36
uskoro
kad budem išo sa frendovima van

cropir
27-12-2008, 22:42
kad budem išo sa frendovima van
boz, ne nadaj se slikama uskoro. :D

soundmaster
28-12-2008, 13:59
pa nek se ne nada
hint: ja nejdem često u grad :D

cropir
28-12-2008, 22:23
ma da. nisam baš iznenađen. :D

cham3leon
29-12-2008, 19:04
Prije nego šta zagrizeš, probaj ga zaklamat s druge strane.

Hellboy
29-12-2008, 20:13
ti bi zapravo progutao ono punjenje? besides, pecivo je premekano...burger bi se razletio u komade ako bi jače navalio...

soundmaster
29-12-2008, 20:16
ja ga jedem mojom taktikom
zagrizam sa svih krajeva prema sredini :)

Sonic_Moronic
29-12-2008, 20:40
Ja se usvinjim bez obzira na to što jedem, ovo je nemoguća misija.

nosferatu25
29-12-2008, 20:43
da si pas, pa da te razumem...

Dreamer Deceiver
30-12-2008, 11:33
burger king mi je deset puta bolji od mekdonaldsa, potogovo onaj s baconom...
a šta se tiče big maca, ako se ne želiš zamastit i napravit svinjac nemoj uzet majonezu, kečap, krastavce ;)

streetrace777
30-12-2008, 11:38
Jucer sam pojeo Big Mac bez da se usvinjim. Imam i svjedoke. Naime nisam slikao jer neznam sta bi ljudi mislili kad bi vidili mene sa Macom kako se slkam. Ioako neznam dali vise mogu u Mac donalds jer sam se posvadao sa radnicom oko onog papira i slike za tasty Bacon jer sam ga htjeo uzet doma kao poster :)

Ryd3R
30-12-2008, 20:58
Skoro nikad ne naručujem Big Mac, a od ostalih sendviča se teško usvinjiti. Ali ajde, za potrebe istraživanja, slijedeći puta u McDonaldsu naručit ću Big Mac pa ćemo vidjet.

edit:

Ioako neznam dali vise mogu u Mac donalds jer sam se posvadao sa radnicom oko onog papira i slike za tasty Bacon jer sam ga htjeo uzet doma kao poster :)

Ovo sam tek sad vidio. LOOOOOOOL. :rotfl: :rotfl:

streetrace777
31-12-2008, 00:14
pa da na onom pladnu stodobijes stoji papir i reklama tysty baocon i pise nes, bio bi velik 510metara xd. Bas za zid u sobi xd

W3DR4N
31-12-2008, 03:03
Taj papir je uključen u cijenu obroka, ergo, možeš ga uzeti.

streetrace777
31-12-2008, 14:47
Cura za pultom mi ga nije dala, mah drugi put cu reci da ocu odma 2 komada :D