PDA

Pogledaj cijelu verziju : VPU Recover



FUXY
21-12-2008, 16:41
Ekipa pomozite... Situacija je sljedeca:
Igram igru i baci me van i pise ovo:

VPU Recover


VPU Recover has reset your graphics accelerator as
it was no longer responding to graphics driver commands


Please tell ATI Tehnologies about this problem




The generated error report contains only sistem information such as driver version,
AGP settings, graphics frame biffer size, etc. that will be used to analyze the
problem. This report will be treated as anonymous



grafa je Club 3d HD4850 Oc edisn

C
21-12-2008, 20:09
To ti je normala za OC grafe i za hybridne grafe. Pomoć je samo novi/stari driveri za nju i mjenjanje refresh rate-a, ali ni to nije sigurno (čitaj: ne radi).

Edit: Taj VPU Recovery možeš isključiti u opcijama za grafičku, pri kraju, predzadnja opcija.

Hellboy
21-12-2008, 20:29
mda...samo što ti onda resetira kantu ako ga disejblaš...ovako ti samo resetira grafu...moja stara r9250 na drugoj kanti dobija VPU recovery prozor svaki put kad igram WC3...primjer - zadnja bitka u igri -> slika počne treptati -> slike nestane -> alt+tab-> eto ga VPU recovery prozor i kao da su mi driveri ugašeni a grafa pregrijana...ne mogu pokrenuti DX aplikacije a dobijam artefakte po taskbaru/start meniju... :|

Hidraulicar Kreso
21-12-2008, 20:44
to se događa zbog prevelike frekvencije na grafi. Smanji sve na default i trebalo bi raditi. Meni se to ponekada znalo javljati na staroj 3850 jer sam joj memu i GPU potjero do maksimuma. Mučio sam ju previše.

C
21-12-2008, 21:13
Ja sam svoju Radeonku 9550 OC-ao GPU i memoriju za +50%, do max., nenormalno i nije to imala. A ova sada, OC za 100 MHz-a, zna mi taj error nekada javiti, u mjesec dana jednom.

FUXY
21-12-2008, 21:51
To ti je normala za OC grafe i za hybridne grafe. Pomoć je samo novi/stari driveri za nju i mjenjanje refresh rate-a, ali ni to nije sigurno (čitaj: ne radi).

Edit: Taj VPU Recovery možeš isključiti u opcijama za grafičku, pri kraju, predzadnja opcija.

Ne radi ni s novim ni s starim , probao sam vec...


to se događa zbog prevelike frekvencije na grafi. Smanji sve na default i trebalo bi raditi. Meni se to ponekada znalo javljati na staroj 3850 jer sam joj memu i GPU potjero do maksimuma. Mučio sam ju previše.

Nisam je jao overclockao , tako je tvornicki...

C
21-12-2008, 21:56
"Tvornički OC" ti znači da je BIOS od grafičke flashan na radne taktove kakvi su se pokazali stabilnima. No nije uvijek tako.