PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako sastavit komp?



ludkopuska
21-12-2008, 12:44
Okej, za početak da kažem- moje pitanje se može činiti noobovsko i možda izgubim čak i ono malo reputacije što ju imam na ovom području. However, vi ste prvi i jedini kojima vjerujem da će mi pružiti savjet na koji se stvarno mogu osloniti.

Daklem- Božić je, vrijeme darivanja, a za mene i vrijeme zamjene svoje 5 godina stare jednojezgrene Nvid6600 kante za novu kantu. Koja će biti isto to za nekih 5-6 godina. Znam točno što kupujem, gdje i za koliko para, samo ne znam sve to sastavit. Kupujem komponente iz 3 dućana- HG Shrot (CPU, GPU, kućište), Vemil (matična, hard) i Links (RAM, optika, napajanje). Znači trebam savjet na temu kako sve to složit u računalo.

Hvala unaprijed.

Xeno Zero
21-12-2008, 13:04
Reci za kolko novaca hoćeš složit konfu, pa ćemo ti svi pomoć koje dijelove da kupiš, a ak trebaš savijete kak sklopit konfu evo:
x1NxsHpaL_s.

Chappi
21-12-2008, 13:04
A mozes nam molimte nabrojat komponente koje kupujes da vidimo dali je sve kompatibilno i mozda ti mozemo dat koji savjet a za ovo sto ti pitas imas od amd freak-a recenziju kako se slaze pc :wink:

soundmaster
21-12-2008, 13:17
nemoj gledat neke n00b filmove
pogledaj tigerdirect how to (na youtubeu)
x4Mx1n7q ... re=channel (x4Mx1n7qRTE&feature=channel)
5ILrq7lM ... re=channel (5ILrq7lMe-0&feature=channel)
wWqiv8ag ... re=channel (wWqiv8ag0s4&feature=channel)
xvClS_M- ... re=related (xvClS_M-09o&feature=related)
ostalo nisam mogo nać
al valjda znaš kako stavit pržu i hardove
flopy zanemari
on je bespotreban
samo vuče struju
i ima onaj glupi velki kabel

Karlo_from_Bjelovar
21-12-2008, 13:31
u zagrebu si a kupujes u vemilu, hg spotu i linksu... ono, najskupljim ducanima... pa odi u adm-a, imas sve po povoljnijim cijenama...

narf
21-12-2008, 13:31
dobit ćeš manual s matičnom.. lijepo sve čitaj, nije teško za shvatiti.

W3DR4N
21-12-2008, 13:36
u zagrebu si a kupujes u vemilu, hg spotu i linksu... ono, najskupljim ducanima... pa odi u adm-a, imas sve po povoljnijim cijenama...

Ah, tako smo i prije par godina pričali za Links. A čim je probio ime, više ni ADM nije jeftin kako je bio, već su mu cijene poprilično ustabiljene s ostalim trgovinama.
Po cijenama je sad odličan Game Over, koliko sam primjetio.

Blacky_123
21-12-2008, 13:38
Okej, za početak da kažem- moje pitanje se može činiti noobovsko i možda izgubim čak i ono malo reputacije što ju imam na ovom području. However, vi ste prvi i jedini kojima vjerujem da će mi pružiti savjet na koji se stvarno mogu osloniti.

Daklem- Božić je, vrijeme darivanja, a za mene i vrijeme zamjene svoje 5 godina stare jednojezgrene Nvid6600 kante za novu kantu. Koja će biti isto to za nekih 5-6 godina. Znam točno što kupujem, gdje i za koliko para, samo ne znam sve to sastavit. Kupujem komponente iz 3 dućana- HG Shrot (CPU, GPU, kućište), Vemil (matična, hard) i Links (RAM, optika, napajanje). Znači trebam savjet na temu kako sve to složit u računalo.

Hvala unaprijed.

Ak biras maticnu, gledaj da ima P45 chispet,malo sam googlo i ljudi imaju uglavnom pozitivne komentare, poslije toga gledaj P35,X48 i X38, ispod toga ne gledaj
Sto se tice grafulje uvijek gledaj neku novijeg tipa, ak se dvoumis izmedu HD3870X2 i HD4870 prije bih uzeo HD4870 jer ipak je novijg tipa i podrzava vise toga sto HD3870X2 ne podrzava
Sto se tice memorije, ako mislis OC-at uzmes neku Reaper, ak ne uzmi Kingmax
Procesor gledas po maticnoj, ako maticna ima s775 uzimas procesor tog tipa, a ako uzimas AM2 onda uzimas procesor tog tipa
Ovisno o perfomanci uvijek gledas da ti omjer procesora i grafulje bude isti, jer neki uzimaju mrcinsku grafulju i neki low procesor
Dogada se da ti onda procesor ne moze izvuci maksimum od grafe i onda se zalis kak ti neka igra dobro ne radi a imas graficku koja spada u recomended
Po hardu gledas koliko okretaja ima, uglavnom danas imaju svi 7200rmp i proizvodacu, ja bi ti preporucio seagate jer s tim hardom uopce nisam imo do sada problema
I to je to ukratko, ako netko misli da sam u necemu pogrijesio nek me ispravi

IGoR_2803
21-12-2008, 13:50
Sto se tice memorije, ako mislis OC-at uzmes neku Reaper, ak ne uzmi Kingmax


hmmm, ovo kaj se tiče rama ti ne stoji jer autor teme se zasigurno ne misli baviti nekim ekstremnim OCom, tak da će mu i najobičniji kingmax na 800 MHz biti dovoljan...

ludkopuska
21-12-2008, 16:21
Rekoh, komponente sam sve već odabrao, većinom oguljena verzija gejmerskog računala iz BUG-a, tako da sam prilično siguran da je sve kompatibilno.

Kako bilo:

CPU: Intel Core 2 Quad Q9400, 2,66 GHz
Matična: Gigabyte EP45-DS3
Hard: Samsung Spinpoint F1 640 GB
RAM: 4 GB Kingmax DDR2 800 MHz
Optika: Pioneer DVR-216 DBK SATA
GPU: Gainward Radeon HD 4870GS
Kućište: CHIEFTEC Aegis CX-05B-B-OP
Napajanje: PC Power & Cooling Silencer 370W


Furthermore, zaboravih napisat- ako je ikako moguće, želim izbjeći samostalno sastavljanje. Ubio bi se da mi se nešto zapali tamo i odnio vrag šofer-šajbu.

Sphinx
21-12-2008, 16:23
pa dobru si konfu uzeo, samo bi ja mozda jace napajanje stavio. inace imas amdov tutorial kako sastavit pc --> viewtopic.php?p=522339#522339 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?p=522339#522339)S(ako si na to mislio)

ludkopuska
21-12-2008, 16:47
Daklem, pročitah AMDov post i povlačim riječ. Čini mi se da ću sam sastavljat cijelu stvar =D

Kompjuterski frik iz razreda će bit tu ako nešto krene ukrivo.

U svakom slučaju bih molio da tema ostane otvorena još tjedan-tjedan ipo, ako nešto trebam upitati. Hvala na pomoći :thumbs2:

21-12-2008, 17:57
he he ajde super ak ti je poslužio...

Mada ti mogu reć da radim i na istog tekstu ali part 2....koji če biti još bolji...još detaljniji...još precizniji...sa više slika...i kvalitenijih slika... :)

Karlo_from_Bjelovar
21-12-2008, 18:53
Rekoh, komponente sam sve već odabrao, većinom oguljena verzija gejmerskog računala iz BUG-a, tako da sam prilično siguran da je sve kompatibilno.

Kako bilo:

CPU: Intel Core 2 Quad Q9400, 2,66 GHz
Matična: Gigabyte EP45-DS3
Hard: Samsung Spinpoint F1 640 GB
RAM: 4 GB Kingmax DDR2 800 MHz
Optika: Pioneer DVR-216 DBK SATA
GPU: Gainward Radeon HD 4870GS
Kućište: CHIEFTEC Aegis CX-05B-B-OP
Napajanje: PC Power & Cooling Silencer 370W


Furthermore, zaboravih napisat- ako je ikako moguće, želim izbjeći samostalno sastavljanje. Ubio bi se da mi se nešto zapali tamo i odnio vrag šofer-šajbu.

imas u diskontu24 force3d hd4870 grafu sa accelero twin turbo coolerom na sebi... oni je u svojim bazama imaju kao force3d hd4870 OC... 1650kn...

soundmaster
21-12-2008, 19:42
napajanje uzmi CORSAIR CX 400W
nemoj ono od 370 :nonono:
ovo napajanje je fakat stabilno i ipak je marka i ima 80+ certifikat :wink:

Gwin
21-12-2008, 19:56
napajanje uzmi CORSAIR CX 400W
nemoj ono od 370 :nonono:
ovo napajanje je fakat stabilno i ipak je marka i ima 80+ certifikatS:wink:
pc power and cooling je bio brand debelo prije nego što je corsair uopće razmišljao o napajanjima..

a PCP&C Silencer 370W (brat blizanac Seasonic 380W) ima 80+ certifikat, sa tipičnom iskoristivošću od 83.51%, odnosno prosječnom "overall" iskoristivošću 81.92%
ima garantiranih kontinuiranih 370W pri 40C, maksimalne izlazne snage 410W s 5 godina garancije
(realna maksimalna snaga je vjerojatno još jača, ali ovo su brojevi koje PCP&C garantira)

nikakve esencijalne razlike između Silencera370 i CX400

pa te lijepo molim da ubuduće ne daješ lažne informacije korisnicima

soundmaster
21-12-2008, 20:07
sry dude :)
nisam bio baš točno informiran :P

Karlo_from_Bjelovar
21-12-2008, 20:14
onda nemoj dijelit pogresne savjete....