PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bedovi s novim kompom, brijem da neradi kak bi trebo! help



bibonzo
21-12-2008, 00:59
Evo trebo sam bacit neke slikice jer sam reko da cu se javit kad ga dobijem ali brijem da ne radi sve kak treba pa sam na rubu vracanja.

Ovo je konfa :

Core I7 920
4870x2
Gigabyte EX58 Extreme
OCZ GameXStream 700W

Eto to je ono najbitnije kaj imam ima jos toga ali da sve sad ne pisem.

Ovak radilo je sve prvih par dana solidno i onda sam instalirao novi PES 2009 i pocela njesra, igra radi savrseno i onda se sve zbrejka i pocne radit super slow motion nes nevjerojatno.

Poslje toga sam probo farcry 2 koji je do tad radio odlicno i ista prica igra radi 2-3min normalno i sve se uspori nenormalno to fakat nemrem opisat.

Nakon toga bacio se ja na preinstalaciju drivera pa kad ni tad nije pokazalo rjesenje 6 puta reformatirao windowse i opet ista prica.

Nakon tog sam se sjetio da imam onaj 3dmark ventage koji sam dobio uz grafu i izvrtio test na performace onom defaultu i dobio ovakve rezultate P15150, GPU score 14487, CPU 17360.

Malo sam gledao po tim rezama i skuzio da imam uvjerljivo najjadniji score kad mi je kao usporedba s 5 slicnih sistema.

Sad kolko kaj iznosi nemam pojma i prvi put se uopce susrecem s ovakvim pc-jem jer sam bio konzolas prije i sad tek vidim da nemam dume kaj se tice hardvera i tih fori, pa me zanimalo dali to radi kak treba da ga nevracam bezveze u adm u ponedjeljak ili ga mogu sam sredit.
Nis nisam otvarao niti sam prcko kaj po catalystu jer nekuzim nis tamo pa je sve na stock vrijednostima.

Jer mi moze neko onda rec da vidim jer to kak treba i kak onaj drugi GPU pokrenut jer brijem da mi cita sam 1GB memorije kaj znaci da sljaka ko jedna 4870.

Ak treba jos kaj dodat ili napravit recite jer me ovo fakat muci dao sam puno kesa i nisam zadovoljan.

Hvala

Scourge92
21-12-2008, 01:22
najbolje ništ sam ne prčkaj nego odnesi tamo gdje si kupio, reci im koji je problem pa nek se oni zahebavaju s tim

bibonzo
21-12-2008, 01:30
Znaci ne radi kak treba po ovim brojkama iz 3dmark-a?

21-12-2008, 01:44
Si updejtao bios?

bibonzo
21-12-2008, 02:00
Nisam i da budem iskren nemam pojma kak se to radi.

Cito sam malo po manualu od maticne i pise da ukljucim neki q flash ali nisam probo, bio sam vec skinuo novi s gigabytove stranice pa sam odusto da nebi nes zahebo.

Karlo_from_Bjelovar
21-12-2008, 10:29
skini @bios sa gigabyteovog sitea... sve sto ti treba je konekcija s internetom... on ti sam provjeri sadasnji bios, pogleda koji je najnoviji, i updatea ga za tebe... sve sto ti nakon toga moras napravit je restartat komp... i ne zaboravi... nakon flashanja, onaj prvi put kad restartas komp, udi u bios i odma zdesne strane ces imat "load optimized defults"... to stisnes, saveas, exitas i onda provjeri da li ti je komp stabilan... :wink:

bibonzo
21-12-2008, 17:38
Probo sam to ali veli mi program kad ga pokrenem da nije kompatibilan s mojim windowsima, imam vistu x64.

Poslo sam mail sad supportu od gigabyta da li imaju neko rjesenje pa cu vidjet kaj dalje, u najgorem slucaju stavit cu xp gore pa probat updejtat.

Probo sam i kroz bios jucer pa mi se smrzo komp, nisam nis mogo moro sam iskljucit napajanje da ga mogu startat tak da to nebi volio ponovit opet.

W3DR4N
21-12-2008, 17:52
Dobar kompjuter ne znai da moraš imati loše windowse.
32 bitna verzija way to go.

NITROS
21-12-2008, 18:03
Dobar kompjuter ne znai da moraš imati loše windowse.
32 bitna verzija way to go.

Vista x64 su dobri windowsi. Ima malih problema oko kompatibilnosti s driverima ponekad, ali su opcenito predobri i imaju manje sranja od 32bitne verzije.

bibonzo
21-12-2008, 18:07
Da ali su bedovi s ramima onda stavio sam u triple channel plocice 2GB Kingmax i onda mi nece vise od pola tog prepoznat i jos grafa im a 2GB a windowsi i to ubrajaju u memoriju tag da bu mi 1 gigu ocito. :shock:

Tak mi je kod bratica isto je uzeo novi komp sa 4850 grafom i 4 GB rama i ima 32 bitni xp i cita mu 3.25 GB rama jer grafa ima 512. :roll:

Oce mi radit taj utility ak sad stavim xp pa bubnem samo drivere za maticnu i internet da updejta bios?

@NITROS dobri su nis se ja ne zalim svi programi su radili koje sam stavio osim ovog za bios i kompa ocito od kojeg sam ocekivao samo dobre stvari a ne ovakve bedove :(

NITROS
21-12-2008, 18:09
99% da ce raditi.

To je i problem. Ako imas vise od 4GB memorije nemas druge nego x64 vistu, pogotovo ako imas ove bolesne grafe s preko 1GB memorije.

bibonzo
21-12-2008, 18:12
Nis idem probat sad to pa se javim kroz nekih cuku kak je proslo jer xp fakat sporo formatira disk to sam kod bratica vidio jer sam mu ja instalirao sve :roll:

Hvala

bibonzo
21-12-2008, 22:54
Evo stavio sam F3 bios sve preinstalirao, vratio vistu, izvrtio 3dmark i evo reza mi je cak i jadnija za nes malo http://service.futuremark.com/home.acti ... DDBE49B6F6 (http://service.futuremark.com/home.action;jsessionid=56653EBFCA24043696E6A9DDBE4 9B6F6)S :?

Jer mi moze netko rec jer to to ili da vratim komp sutra na servis jer se nekuzim u te bencheve jer mi sve sumnjivo izgleda. :(

I ak ima netko ovu grafu jer mogu kaj jos podesit u catalystu da to sve radi nesto bolje ak nije dobro jer tam mi fakat nis nije jasno.

Ak je sve ok onda hvala na pomoci i oduzetom vremenu.

NITROS
21-12-2008, 22:59
Evo stavio sam F3 bios sve preinstalirao, vratio vistu, izvrtio 3dmark i evo reza mi je cak i jadnija za nes malo http://service.futuremark.com/home.acti ... DDBE49B6F6 (http://service.futuremark.com/home.action;jsessionid=56653EBFCA24043696E6A9DDBE4 9B6F6)S :?

Jer mi moze netko rec jer to to ili da vratim komp sutra na servis jer se nekuzim u te bencheve jer mi sve sumnjivo izgleda. :(

I ak ima netko ovu grafu jer mogu kaj jos podesit u catalystu da to sve radi nesto bolje ak nije dobro jer tam mi fakat nis nije jasno.

Ak je sve ok onda hvala na pomoci i oduzetom vremenu.

Cuj, a nije ti mozda palo na pamet da ti se zbog te grafe benchevi sjebu.
Jer nije bas da je uobicajena to grafa, a pogotovo sa tim dual gpu grafama se znaju dogadati cudni rezultati i cudne stvari u igrama. Moguce da je do samih igra i programa, a ne do tvoje konfiguracije.

bibonzo
21-12-2008, 23:07
Edit - ma to je to sad sam gledo rezultate ekipa ima po 11-12 soma za gpu sa gtx grafama i to tek prelaze kad ocaju fakat puno ili pocnu sa sli konfiguracijom.

Budem cekao nove drivere pa bude valjda nes radilo kak treba.

Hvala

Gwin
21-12-2008, 23:48
3dmark vantage se jako čudno ponaša na crossfire grafama, bilo riječ o X2 ili pravom CF kao kod mene

što se tiče rezultata, tih 15k je solidno, ja postignem sitno ispod 12k bodova. nemoj gledat pod "slične" sisteme, jer ORB pod "slično" ubraja clockani intel QX proc i 4870 quad CF.. i ne brini, 3dmark vantage dobro prepoznaje drugi gpu

NITROS
21-12-2008, 23:57
Evo borlic je samo potvrdio ono sto sam i ja rekao. Izgleda da je u grafi, driverima i 3dmarku rijec.

Gwin
22-12-2008, 00:03
Evo borlic je samo potvrdio ono sto sam i ja rekao. Izgleda da je u grafi, driverima i 3dmarku rijec.
još da je borlic sudjelovao u ovom topicu ne bih riječ rekao :D :bravo:

bibonzo
22-12-2008, 00:08
Evo hvala Gwin znam da si ti isto nedavno kupio slicnu konfu pa znas o cem je rijec, skoro sam sad ispo idiot bio sam spreman ic tam u adm i tvrdit da mi ne radi kak treba :kill: .

Nis budem se strpio, inace sve mi je solidno radilo osim ove fuce poslje nje su poceli bedovi sa svim ostalim, mozda sam skinuo neki bad copy budem neku drugu verziju naso.

Hvala jos jednom decki sad mogu malo mirnije spavat. :thumbs2:



Evo borlic je samo potvrdio ono sto sam i ja rekao. Izgleda da je u grafi, driverima i 3dmarku rijec.
još da je borlic sudjelovao u ovom topicu ne bih riječ rekao :D :bravo:

LOL sad sam tek skuzio :rotfl:

22-12-2008, 00:23
Ne možeš mirnije spavat ako ti se događaju usporenja tokom igre nakon nekoliko minuta...jer je to veći problem od brojki kod benčanja

Bench ko bench...varira...nije uvijek pravi pokazatelj snage hardwera a i problemima s novim hardwerom da ne pičam...

bibonzo
22-12-2008, 00:41
To mi se desilo tokom fuce i onda preslo na sve igrice, igro sam 3 dana far cry 2 bez problema na ultra high (osim kaj se crasha svakih cuku ali to sam vidio da svi imaju te bedove s ati karticama na ovoj igri) i world in conflict, sad sam sve preinstaliro i izbriso fucu s harda, instaliro sam far cry 2 opet pa bum je sad igro ak se opet desi onda je nes otislo.

Budem se javio ak bude bedova hvala jos jednom.

NITROS
22-12-2008, 01:50
Evo borlic je samo potvrdio ono sto sam i ja rekao. Izgleda da je u grafi, driverima i 3dmarku rijec.
još da je borlic sudjelovao u ovom topicu ne bih riječ rekao :D :bravo:

isusti :DDDDDDDDDDD

sorry gwin, ispricavam se :))))))))

Avatare skroz zamjenio u glavi :D

:rotfl:

Dommyshell
22-12-2008, 09:11
To mi se desilo tokom fuce i onda preslo na sve igrice, igro sam 3 dana far cry 2 bez problema na ultra high (osim kaj se crasha svakih cuku ali to sam vidio da svi imaju te bedove s ati karticama na ovoj igri) i world in conflict, sad sam sve preinstaliro i izbriso fucu s harda, instaliro sam far cry 2 opet pa bum je sad igro ak se opet desi onda je nes otislo.

Budem se javio ak bude bedova hvala jos jednom.
Koji svi imaju probleme sa tim igrama na atijevim karticama???Evo npr. imam atijevu karticu iz potpisa i igro sam na njoj Crysis i Crysis Warhead i Far Cry 2 i NfS Undercover i BiA Hells Highway i GTA 4 i Wow i Assassins Creed i Fallout 3 i neznam ni sam vise koju sve novu igro nisam i to sam ih znao igrati nekoliko sati i nisam imo ama baš nikakvih problema s nijednom od njih nakakvih crasheva ni usporavanja a kamoli smrzavanja a imam Ati karticu koja radi besprijekorno vec vise od godinu dana i nikad s njom imo ni najmanji problem niti sa driverima niti sa njenim hardwerom ili nekompatibilnostima tak da nemoš reć da svi imaju probleme sa ati karticama u tim igrama evo sve sam ih nabrojo koje sam igro ove godine .e da jos i Cod5 tak da ta teorija ne stoji ,e da još da napomenem da mi Far Cry2 radi sa starim driverima nisam one za Fc2 ni instaliravo i radi bez pol frke neznam možda sam ja jedini sretnik koji je dobio takvu karticu jer koliko citam o problemima na ovom forumu svatko malo malo netko dode sa izjavom da mu neradi ATI kartica neznam ili zbog drivera ili nekih drugih hardware sranja a ja se samo slatko smijem kako meni grafa radi ko urica i pustim suzu s oka kad se sijetim da uskoro kako se Bozic blizi odlazi u mirovinu i stize dostojna zamjena HD4870 :ekipa:

NITROS
22-12-2008, 09:56
Evo ja ti imam 8800GTS 512MB, igrao fucking GTA IV i sjebali se svi driveri. Cak mi bacalo artefakte u windowsima! Prvo mislio otisla grafa. Reinstall drivera, sve super. Normalno radi sve bez artefakata, igram malo GTA IV sjebe totalka drivere.
Nisam vise niti jednu igru mogao igrati dulje od 10-15 minuta bez crasha, a GRID koji mi je odlicno i fluidno radio se usporavao totalka s malo artefakata.
Tako da je lako, tj. jako lako moguce da driveri se bas s nekim igrama zakolju i poslije ne radi vise nista kako treba.
Uninstall gta je bio i reinstall starijih drivera i eto, sve radi kako treba :)

Dommyshell
22-12-2008, 10:04
Jos jednom da ponovim da sve radi besprijekorno i da nemam niti sam ikad imo problema sa Ati driverima pa eto toliko spamanja i gluposti o tome da Ati driveri nevaljaju ili sam ja dobio potrganu verziju koja zapravo radi a nebi trebala :rotfl: :rotfl: Pa i GTA4 mi radi besprijekorno i radi sve svsvsvsvsvsvsvveeee :pray:

Gwin
22-12-2008, 11:31
dommy, ajd ne pričaj bezveze..
meni nikako nisu radili catalyst 8.10.. 8.9 da, 8.11 da, ali 8.10 NE. artefakti, pucanje windowsa, split screen tamo di ne smije bit itd..

90% novih igara pri instalaciji modificira directx fajlove, instalira visualc++, instaliry physix, modificira neke drajvere, a da ne pričam da sam kod od igre zna bit tolko zbugiran da to nije normalno. i onda nije čudo da negdje nešta pukne i da se dobije kaos..
i to nije nužno do samih drajvera, nego do kombinacije više faktora..

zvrk22
22-12-2008, 11:42
Evo npr. imam atijevu karticu iz potpisa i ....

On ima ati hd2600xt koja je dosta stara i pitanje koliko ati modificira drivere za nju. Ovdje se govori o x2 i crossfire karticama. Ja isto mogu reci da mi x1300 nije imao problema ni sa 8.9, 8.10, 8.11, ali mislim da tu ati nema sta mijenjat kod drivera i sumljam da s novim verzijama drivera za te zastarijele kartice uopce ista mijenjaju.

Gwin
22-12-2008, 11:49
On ima ati hd2600xt koja je dosta stara
otkad je dvije godine "dosta staro" ???

Dommyshell
22-12-2008, 12:11
pa nepricam ja bzvze samo kazem da ja nikad nisam sa driverima ili karticom imo problema koji god driveri bili instalirani :-x

Gwin
22-12-2008, 12:37
pa nepricam ja bzvze samo kazem da ja nikad nisam sa driverima ili karticom imo problema koji god driveri bili instalirani :-x
što ne znači da su svi ostali u krivu..

ima nad dosta kojima raznorazni drajveri ruše sistem..

zvrk22
22-12-2008, 12:48
Pa kolega gwin vi ste ozbiljan, odrastao covijek cudi me vas post. Da upravu ste 2 godine nije bas staro, mogli ste vi navesti sto je staro jel to generacija prije? x1000, mozda nesto jos starije mozda moja s3 trio 1mb pci kartica? Bilo kako bilo koja god da je vama stara ja cu se sloziti s vama jer je to individualno pitanje. Bilo bi glupo oko toga raspravljati ali ponavljam eto 2 godine nije staro malo sam pretjero. Ono sto sam ja htio reci jest da nova 2600xt se nemoze usporedjivat sa najnovijom 4870x2 ne zbog godina nego zbog tog x2 i vasa crossfire konfiguracija se moze usporedit sa x2 ali nikako jedna nova kartica poput hd2600xt. Covijek kaze da nije imao problema i ja mu vijerujem ni je nisam imao na mojoj trenutno x1300(neznam jel bi napisao nova ili stara mozda da mi mod editira posta nakon sto se vi izjasnite) sa verzijama 8.9, 8.10, 8.11.
Ja sam samo htio ponudit objasnjenje da te pomalo razlicite nove ili stare kartice netreba usporedjivat. Dok sa karticama sa 2 gpu ati ima sta isprobavat kako bi donjeo bolje performanse na njegovoj i mojoj po tom pitanju zbilja nema sta radit. Eto toliko od mene, ja zbilja nezelim ulazit u raspravo oko toga sto je staro, a sto nije. Mislim da ima tema igre i kada je neka igra stara nekima je nakon 6mj nekima nakon 10 godina itd.

ezav
22-12-2008, 12:50
Da se i ja ubacim :D ...

I to nije bed samo kod ati ... ja nesmijem na svojoj staviti zadnje 180 drajvere .. na 175.16 radi ko zmaj a na najnovijim mi pucaju texture u win i celi komp se smrzava ....

Tak ak se driveri za grafe nastave ovak komplicirati nece biti sretnih ljudi ....

EDIT: gle gwin je sam pokusal rec da su drajveri postali cinbenik koji se petlja u previse sustava u sistemu.. kao i igre .. tak da sve ovisi od stroja do stroja ... i iskreno da 2600 i nije tak stara grafa ...

soundmaster
22-12-2008, 12:54
Dobar kompjuter ne znai da moraš imati loše windowse.
32 bitna verzija way to go.
ma daj 64 bita je future
za par godina neće ni postojat 32 bitni winsi :)
jedino za one koji imaju celerona :D

Gwin
22-12-2008, 13:31
@zvrk22, staro bi bilo da pričamo o GF6600 ili GF5200

starost grafe ne garantira stabilnost, baš suprotno
ima hrpa primjera gdje igre ne rade na novijim drajverima. npr ja sam vrištao jer NFS:PU nije htio radit na nForce drajverima od 66.71 naviše na. sve ispod je bilo ok, ali sve iznad nije htjelo pokrenut igru. službena priča iz nvidije je da je jednostavno izbačena podrška za određene kartice iz novije serije drajvera.
kao što rekoh, catalyst 8.10 mi je rušio sistem, dok je 8.9 radio besprijekorno.. jer nije riječ SAMO o drajverima.

zvrk22
22-12-2008, 15:08
Koliko ja vidim, u temi, starih grafa ni nema pa neznam sta znaci vasa recenica "starost grafe ne garantira stabilnost". Neznam jeste li htjeli reci da sam ja to svojim postovima rekao, porekao ili sta? Mi govorimo o stabilnosti ali nije mi jasan ovaj vas dio o starosti(GF6600 ili GF5200 nema nigdje u temi).


Ako cemo o starosti i gledat kontekst u kojem je pisano odgovorite mi na ova 2 pitanja.
1. Je li hd2600xt starija od 4870x2 (4000 serije)
2. Je li hd2600xt starija od 3870x2, 3870, 3850 (3000 serija, jasno je)

Kada odgovorite reci ce te:
1. da je kartica hd2600xt starija od 3000 serije
2. da je kartica hd2600xt jos starija u odnosu na 4000 seriju

znaci 2 puta ce te napisati da je starija.

Sad kad ponovno napisem sto sam napisao


On ima ati hd2600xt koja je dosta stara i pitanje koliko ati modificira drivere za nju. Ovdje se govori o x2 i crossfire karticama.


Ocito je da se misli: dosta stara u odnosu na karticu o kojoj se govori 4870x2 ili 4870 u crossfire modu. Jedino ako vi netvrdite da 2000 serija nije mozda novija od 3000 i 4000 serije.

22-12-2008, 15:13
Malo ste puno offtopic i pričate o stvarima koja se ne mogu objasniti pošto nije svaka grafička ista...dakle ne regira isto...i ima milju drivera koji se drukčije ponašaju na određenim karticama ali i aplikacijama.

NITROS
22-12-2008, 15:46
Da se i ja ubacim :D ...

I to nije bed samo kod ati ... ja nesmijem na svojoj staviti zadnje 180 drajvere .. na 175.16 radi ko zmaj a na najnovijim mi pucaju texture u win i celi komp se smrzava ....

Tak ak se driveri za grafe nastave ovak komplicirati nece biti sretnih ljudi ....

EDIT: gle gwin je sam pokusal rec da su drajveri postali cinbenik koji se petlja u previse sustava u sistemu.. kao i igre .. tak da sve ovisi od stroja do stroja ... i iskreno da 2600 i nije tak stara grafa ...


EEE upravo to. 180.xx radi jako kratko i pucaju kasnije teksture.

Gwin
22-12-2008, 15:57
zvrk22, ajd još jednom pročitaj moj prethodni post.. ovaj put pažljivo, sa razumijevanjem

On ima ati hd2600xt koja je dosta stara
HD2000 serija je izašla prije 2 godine i ne možemo pričat o "staroj" kartici. možemo pričat o "starijoj u odnosno na HD4000"
pod "staro" se meni podrazumijevaju GF6 ili radeon 9000 kartice..

pitanje koliko ati modificira drivere za njupitanje je koliko ti drajveri ostaju stabilni. nije im se jednom desilo da poboljšanjem performansi na jednom setu grafa, dovedu u pitanje stabilnost drugog seta grafa. ni nvidia ni ati nisu savršeni po tom pitanju. jer unutar drajvera ne postoji podjela tipa "ovaj fajl je za ovu grafu, a ovaj fajl je za ovu grafu", nego sve grafe koriste isti set. modifikacijom drajvera se modificiraju performanse SVIH kartica. tako da nije niš čudno da jedna naredba u tom drajveru može blokirat određene grafe

bibonzo
22-12-2008, 23:27
Evo da se javim sad sljaka sve kolko tolko dobro imam jedino neke conflicte sa creativovom zvucnom i windowsima ali sve radi kak treba (skinuo sam najnovije s njihove stranice i ista stvar).

@Dommyshell cod4 i cod5 su radili bez greske stavio sam v-sync na 60 i bilo je cijelo vrijeme na tom vec sam ih preso jer na eazy igre traju po 5-6h, instalirao sam i prvi dio crysisa i ukljucio frapse sve stavio na very high + 2xAA igra nije presla 31fps ono igro sam samo 10min i izbriso je onu prvu plazu vjerojatno bi bilo jos gore kasnije u igri, cjelo vrjeme sam imao izmedu 20-30fps i moram priznat da mi je stekalo a i nije mi to neka igrica(osobno iskustvo).

Far cry 2 sam jucer instalirao i nema nikakvih problema dok ne ukljucim AA nije bitno 2x, 4x ili 8x igra je neigriva sve mi steka bez obzira kaj mi fraps pokazuje oko 40fps kad sve ukljucim na max, bez AA na sve ultra high, sa onim malim micro stuttering-om svako malo, radi na oko 60-70fps kaj je fakat super i grafika je odlicna direc x10.

U world in conflict mi se zna neka blijeda crta stvorit po sredini ekrana kad su najzesce akcije ali nije neki bed ne pada ispod 30fps kad je fakat jaka zahtjevnost.

Svi bedovi su vezani uz PES 2009, igru sam instalirao stavio na high reza 1920:1080 (slika mi se izoblici ak stavim 1920:1200 nekuzim zasto isto sam morao i sa crysisom) kad pada kisa sa frapsima mi pokazuje izmedu 30-34fps i samo naglo sve uspori i pocne stekat nevideno, kad je iskljucim ti isti simptomi predu na sve druge igre kao kaj sam vec reko i nemrem nis igrat, sad se bojim tu igru uopce skinut a to mi je najjaca igra. I jos nema ni jedna primjedba na tu kopiju svima super radi i trazio sam po netu i nitko nema slican problem, nije valjda tolko zahtjevna?

Jos mi je jucer prilikom preinstalacije kad sam stavio catalyste 8.12 veli grafa da ta verzija drivera ne podrzava moju grafu WTF? :o

Skinuo iste ponovno sve ocistio sa driver cleanerom istalirao i sad kakti radi dobro, creative nema rjesenje za moj problem jer vele da driveri podrzavaju ove windowse a meni opet baca da su bedovi. :roll:

Cak brijem da zvucna radi najvise problema jer ima onj v-ram koji bi trebao kao rasteretit grafu i procesor pa se uplice svugdje. :cry:

Nisam neki fanboy da se razumjemo jer mi je ovo prvi gamer pc i odlucio sam se za ovu grafu jer nudi navodno najvise.

Probat cu jos par igri pa vidjet jer sljaka sve ok pa javim.

@Gwin jer tebi sve radi dobro s tim crossfireom?

zvrk22
23-12-2008, 00:10
Hehe, imas creative zvucnu ja mislim da je to jedini proizvod koji bi mogao biti tehnicki neispravan, a da korisnik to neskuzi.
Toliko ima problema da je to nevjerovatno (samo upisi creativ i problem u google imat ces sta citat par dana), a savjeti na sluzbenim stranicama su za smijeh. Sijecam se kad sam na njihovim stranicama nasao tocno opis onog sto se meni dogadjalo ja sav sretan idem probati ono nista, 0 bodova, a jedan savijeta ce cak sprijecit bootanje windowsa (xp i viste).
Sretno s creativom, trebat ce ti :) ja sam trosio tjedne i nakraju se samo pomirio da to tako mora biti.
Inace nisi trebao pisat o kopijama, piratija je zabranjena vjerovatno ce lockat temu ako si mislio na tu vrstu kopija.

ezav
23-12-2008, 05:23
EEE upravo to. 180.xx radi jako kratko i pucaju kasnije teksture.

Hehe .. koliko sam skuzil dosta ekipe s 8800 serijom ima beda s novim 180.xx drajverima .. kao to ispravljaju u novoj verziji ... sam se nadam da se dati verziju bez glupog dodatka za fiziku .....

Gwin
23-12-2008, 07:20
@Gwin jer tebi sve radi dobro s tim crossfireom?
sve se super ponaša osim sintetskih testova

npr, UT3, dx10, 1920x1200, na max detaljima igram sa vsyncom na 60 :D, bez vsynca na 72..

bibonzo
23-12-2008, 13:37
Tebi sve super onda radi meni i dalje baca neke cudne boje i jos mi malo trza i ako mi se vrti sve vise nego zadovoljavajuce.

Malo sam svrljo po amd forumu, ima hrpa ekipe koja ima probleme sa 8.12 driverima kad su u pitanju crossfire i ove duple grafe tipa 3870x2, 4870x2 te najvise ima ekipe koja ima vistu 64x i vise od 4GB rama- to je kao formula za njesra. :thumbs1:

Budem priceko nove drivere ali ak i to ne rijese budem grafu odnjeo na zamjenu, a navodno dobro radi sve s 8.11 driverima pa jer zna netko gdje to mogu skinut pa da probam s tim?

Gwin
23-12-2008, 14:40
nađeš svoje drajvere > na dnu stranice imaš link "previous drivers and software"
a za vistu 64 je to ovo
Previous Catalyst™ Display Drivers for Windows Vista (64 bit) (http://ati.amd.com/support/drivers/vista64/commonprevious-vista64.html)

bibonzo
24-12-2008, 14:22
Hvala Gwin budem probo malo kasnije strka mi je oko Bozica sa darovima za obitelj i to. :thumbs2:

Sve najbolje tebi i tvojima! :)