PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s novim zvučnicima



A_D_i
20-12-2008, 22:09
Prije nekoliko dana sam kupio nove zvučnike (Genius; SW-V2.1 1250), navečer sam ih spojio, ali jedan zvučnik nije radio..činilo mi se da je problem u kontaktu, pa kad bih malo izvukao kabel iz utora, oba bi radila, ali čini se na jednoj liniji, pa se nisam htio igrati s time. Ujutro više nijedan nije radio (bez obzira u kojem utoru je bio uključen), nikakav zvuk se nije čuo, tu i tamo bi proradio woofer i jedan zvučnik, ali sad više ne..na drugim zvučnicima i na slušalicama bi se također tu i tamo čula jedna strana, kad bih nešto mijenjao po onom realtekovom sučelju za namještanje zvuka u control panelu (ne znam kako bih to nazvao).

Sad ima još jedan problemčić, maknuo sam stare drivere, pošto sam pomislio (iako su male šanse) da je možda u tome problem, instalirao sam driver s pc play dvd-a (Realtek AC'97 A4.03), ali mi neće prepoznati zvučnike, kao da i nemam drivere. Sad ne znam, dal treba još nešto instalirati ili da pokušam ponovno?

Molim vas, ako ima netko nekakav savjet ili ako još nešto nisam rekao, pomognite..

W3DR4N
20-12-2008, 22:26
Probaj zvučnike na drugom računalu. Ako rade, ispravni su.
Potom pomoću driver cleanera izbriši sve drivere za zvuk.
S interneta sa službene stranice proizvođača matične skini posljednju reviziju drivera za zvuk.

A_D_i
20-12-2008, 22:31
Probaj zvučnike na drugom računalu. Ako rade, ispravni su.

To sam zaboravio dodati, rade i na dvd playeru i na liniji, dakle ispravni su..

Ništa, probat ću ponovno sa novim driverima, pa ćemo vidjet..

zvrk22
20-12-2008, 23:03
Jel imas stari ac97 realtek ili novi hd audio realtek?
Razlika, barem sto se tvog problema tice je sto ako instaliras drivere za ovog drugog kojeg nemas, neradi zvuk.
4.0x verzija je za obicni realtek, dok je hd audio realtek dosao tek do 2.x verzije.
buduci da ti neradi 4.0x verzija upisi u gugle realtek hd audio i trebao bi naci ili
evo http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... Down=false (http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false)
ali to je sa realteka koliko se sjecam imaju katastrofalan download spd.

A_D_i
21-12-2008, 13:00
Evo, instalirao sam nove drivere. Jedan zvučnik i woofer rade, ali zvuk je katastrofalan. Očito je ipak negdje kontakt otraga izgubljen..

C
21-12-2008, 13:08
Instaliraj Drivere nVidia verzije 5.11, oni bi ti trebali sve popraviti. Također nakon instalacije podesi ozvučenje, 2.1, 4.1, 5.1, itd., te ostale stvari.

A_D_i
21-12-2008, 13:25
Instaliraj Drivere nVidia verzije 5.11, oni bi ti trebali sve popraviti. Također nakon instalacije podesi ozvučenje, 2.1, 4.1, 5.1, itd., te ostale stvari.

možeš mi ako nije problem malo malo pojasniti to... (uz link)

C
21-12-2008, 13:33
To su ti driveri za muzičku. Vrlo dobri.
http://www.nvidia.com/object/nforce3_winxp_5.11
Koliko ja znam, svi koji su prešli sa AC drivera na ove, bili su zadovoljni, bio im je bolji zvuk i sve.
Instaliraj sve iz njih. To što piše nForce 3, ne brini, radi na svima koji imaju AC-ov čip. Ja ih koristim već 4 godine i nikada nisam imao problema s zvučnom i zvučnicima, a sada prije godinu dana sam na jedan bass i va zvučnika nadogradio još dva zvučnika, malo veća. Ludara živa.