PDA

Pogledaj cijelu verziju : Unovčivanje znanja?



IGoR_2803
18-12-2008, 20:33
evo, potaknut jednim postom zadnjih dana, a i time kaj sam danas polozil predzadnji ispit na faksu :) , reko da vidim da li ima ljudi ovdje koji su pokusali unovčiti to svoje znanje o hardveru (ili softveru) i kako im je uspjelo ili pak vam je sve to samo zabava... ili mislite da u tome nema love? da li se recimo isplati uopće ulaziti u neki posao "dealera" informatičkom robom pokraj ovakve konkurencije, osobno mislim da ne, ali ko zna... jeste probali "fušati" i ostavljati oglase da popravljate računala i instaliravate OS? ili se mozda prijavili u vemil/hgspot ili elsewhere za posao sklapanja računala... ima još masa ovakvih pitanja o kojima bi se dalo raspravljati... btw, pošto ima puno "mlađarije" na forumu ne očekujem previše odaziva, ali nadam se da bude uletjela koja pametna misao...

Hidraulicar Kreso
18-12-2008, 20:46
naravno, to mi je san. Raditi negdje u nekom servisu, ili vemilu, linksu, pa možda čak i u fušu. Pošto sam maturant i po završetku svog srednjoškolskog školovanja mislim na faks. Fušariti bi se isplatilo, pa čak možda i zaposliti se negdje.

bezimeni
18-12-2008, 20:47
ma kakvi....Takvi poslovi (pc "serviser") su ti dosta loše plaćeni a naradiš se ko konj ( koliko sam ćuo ) .To zanimanje ti je u rangu trgovca .Fušanje ti je daleko isplativije .Osobno nisam nikada fušao jer sam predobar da bi naplatio nekome poznatome a za pravi fuš niti imam volje niti mi je sila. Ali krvav je to posao. Ljudi su informatički nepismeni i jako znaju cjeniti svoje prastare kante sa windowsima 98 koje i dalje žele zadržati ( kad to vidiš digne ti se kosa na glavi ).Oni koji nešto kuže te niti ne trebju...Dosta bi trebao znati i o mrežama jer puno se problema vrti upravo oko interneta...Uglavnom posla ima ako želiš raditi ...ja nebih hvala.Meni je to hobi i nedaj bože da postane zanimanje , ikada.

IGoR_2803
18-12-2008, 20:53
ma kakvi....Takvi poslovi (pc "serviser") su ti dosta loše plaćeni a naradiš se ko konj ( koliko sam ćuo ) .To zanimanje ti je u rangu trgovca .Fušanje ti je daleko isplativije .Osobno nisam nikada fušao jer sam predobar da bi naplatio nekome poznatome a za pravi fuš niti imam volje niti mi je sila. Ali krvav je to posao. Ljudi su informatički nepismeni i jako znaju cjeniti svoje prastare kante sa windowsima 98 koje i dalje žele zadržati ( kad to vidiš digne ti se kosa na glavi ).Oni koji nešto kuže te niti ne trebju...Dosta bi trebao znati i o mrežama jer puno se problema vrti upravo oko interneta...Uglavnom posla ima ako želiš raditi ...ja nebih hvala.Meni je to hobi i nedaj bože da postane zanimanje , ikada.

već kad si spomenuo, kolko mislite da se isplati položiti neki od certifikata, recimo neki CCNA od cisca ili neki od microsoftovih certifikata tipa MCSA... da li to opće naše firme cijene? jer s obzirom u kakvoj državi živimo ne bi me čudilo da te blijedo gledaju kad im spomeneš koji cert. imaš prilikom traženja posla... mislim, nije da sad tu ulijećem, već sam ja dosta to proučavao, ali eto, različitih mišljenja nikad dosta...

bezimeni
18-12-2008, 20:56
Ako si donio odluku da postaneš mrežaš onda ti se takvi certifikati jako cijene , gotovo jednako kao i sami faks , možda i više od fakasa.

Bartuc
18-12-2008, 20:57
Ja samo honorarno uberem parsto kuna za slaganje konfiguracije i parsto kuna za osposobljavanje sustava. A osim toga, poberem i po par soma kuna po web stranici koja je realno gotova u 3-5 dana.

Samo kaj je strašno teško doći do takve prilike bez firme. Nemaš reklamu, nikakvo oglašavanje, sve ide po preporukama.


A da bi imao firmu sa računalnom opremom, to mi je iskreno potpuno besmisleno. VeMil, Links, HGSpot, ADM i dr. su pre jaki da bi pokraj njih imao kruha. Iskreno, jel bi rađe otišao u Links kupiti napajanje ili 200 metara dalje u Zolu koja djeluje poput prčvarnice? E, takva prčvarnica bi bila i firma koju si otvoriš pošto realno, čisto sumnjam da netko ima novaca da napravi nešto bolje odmah u startu. Tako da su to čisti snovi, šansa za uspijeh gotovo nepostojeća.


Eventualno možeš tražiti posao u jednom od gore navedenih dučana, ali koj će ti bog onda fax. To si mogao i sa bilo kojom srednjom školom jerbo i ne moraš biti neki naučnik da nosiš komponente do blagajne ili potegneš Visu kroz aparat.

Hidraulicar Kreso
18-12-2008, 21:17
Ja samo honorarno uberem parsto kuna za slaganje konfiguracije i parsto kuna za osposobljavanje sustava. A osim toga, poberem i po par soma kuna po web stranici koja je realno gotova u 3-5 dana.

Samo kaj je strašno teško doći do takve prilike bez firme. Nemaš reklamu, nikakvo oglašavanje, sve ide po preporukama.


A da bi imao firmu sa računalnom opremom, to mi je iskreno potpuno besmisleno. VeMil, Links, HGSpot, ADM i dr. su pre jaki da bi pokraj njih imao kruha. Iskreno, jel bi rađe otišao u Links kupiti napajanje ili 200 metara dalje u Zolu koja djeluje poput prčvarnice? E, takva prčvarnica bi bila i firma koju si otvoriš pošto realno, čisto sumnjam da netko ima novaca da napravi nešto bolje odmah u startu. Tako da su to čisti snovi, šansa za uspijeh gotovo nepostojeća.


Eventualno možeš tražiti posao u jednom od gore navedenih dučana, ali koj će ti bog onda fax. To si mogao i sa bilo kojom srednjom školom jerbo i ne moraš biti neki naučnik da nosiš komponente do blagajne ili potegneš Visu kroz aparat.

e vidiš bartuc, mogao bi i ja početi ubirati par sto kuna okolo za slaganje konfi, stavljanje windowsa, popravljanja sitnih grešaka i tako. To je unosan posao, ali bih također volio raditi u servisu, ili čak ko amd freak pisati za Pcplay :D :P

Karlo_from_Bjelovar
18-12-2008, 21:35
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=128582

evo... tu se negdje "uplela" i prica oko tih certifikata etc...

pa citajte... :wink:

pimp
18-12-2008, 21:38
e vidiš bartuc, mogao bi i ja početi ubirati par sto kuna okolo za slaganje konfi, stavljanje windowsa, popravljanja sitnih grešaka i tako. To je unosan posao, ali bih također volio raditi u servisu, ili čak ko amd freak pisati za Pcplay :D :P


koliko ti imaš godina?
to je unosan posao za srednjoškolca ili studoša , ali za odraslog covjeka baš i ne... i vidim da imaš jako visoke postavljene ciljeve u životu , daleko ces dospjeti....


pogotovo me fascinira ovaj dio " ili čak ko amd freak pisati za Pcplay"
o majko božja....

Ogg The Dogg
18-12-2008, 22:21
e sad... ima tu i dobrih poslova... npr moj jedan ujak... radi čovjek za IBM u zgbu.. svako malo na nekim putovanjima, japan, SAD, ima čovjek stan u centru zagreba, nema ženu al jebaje susjedu, vozi nekog ludog bmw-a, svako malo ide na ljetovanja\zimovanja... al eto, on je bio genijalac i u školi i na faxu... a ako ste u nečem stvarno dobri, neovisno o struci uspjet ćete... sad jeste li stvarno dobri...

streetrace777
18-12-2008, 22:26
Pa posto se od malih nogu vrtim oko racunala i uvijek mezanimalo to sve, nasao sma si i skolu u kojem ce informatika i elektronika biti najzastupljeniji. Kasnije mislim na Algebru dobit certifikat za mreznog administratora a kasnije cemo vidjet :)

str33t6l0w
18-12-2008, 22:27
a ono.. fušario sam i pokupio nešt para... dobro dođe ako si srednjoškolac ili student...

ali da bi ulazio u posao sa prodajom komponenti- nikada... prevelika konkurencija..

bananac
18-12-2008, 23:19
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=128582

evo... tu se negdje "uplela" i prica oko tih certifikata etc...

pa citajte... :wink:


E puno hvala na linku, nasao sam dosta korisnih savjeta i preporucam svakome da baci oko na temu


U mojoj skoli se moze besplatno, ili za malu naknadu(neznam tocno) polozit CISCO tecaj za koji sam cuo da je dobra stvar. al ne vjerujem da ti certifiakti toliko vrijede da mogu zamijeniti fax kako je jedan čovo napisao u toj temi

W3DR4N
18-12-2008, 23:30
CISCO nije tečaj već međunarodno priznata akademija s programima od po nekoliko semestara, a ne četiri dana površnog predavanja.
CISCO ne vrijedi kao fakultet, ali na temelju njega se može dobiti zaposlenje.

Inače, slaganje konfiguracija je posao monoton za povraćati, nhf onome tko to radi. To može raditi osoba kojoj ni brojanje trave nije dosadno.
Takav posao se ne sastoji od slaganja core i7 platformi s SLI režimom, već u slaganju pedesetak generičkih uredskih ASTRO konfiguracija dnevno.
Druga osoba ne instalirava windowse i druge stvari, već provlači gotove imagee predefinirane za te strojeve.
Za specijalne narudžbe ima drugi image na koji samo nadoinstalira drivere.

Najgori informatički posao ikad.

Bartuc
18-12-2008, 23:38
Točno tak, to što je Weki naveo je zapravo Bauštela na čistome i toplome :D


Ovaj Cisco vam je fenomenalan. Košta preko 1000 eura za vanjski svijet, a za ljude sa mog faxa tek nešto više od 3000 kuna. Ali, ako se smatrate mnogo inteligentnima, možete nabaviti skripte, učiti doma i platiti samo ispit, tada vas to izađe oko 700-800 kuna ako se ne varam.


A ovaj Cisco što se slušati može u srednjim školama besplatno, ja nemam pojma što to je, ali ziher sam da ne dobiješ certifikat nakon toga. To je valjda tek neko upoznavanje sa Ciscom!?


Ja bum si možda uzeo Cisco umjesto prakse sada na zadnjoj godini studija. Jedini problem je to kaj ti certifikat traje svega dvije ili tri godine i moraš ponovno polagati ispit da se ustanovi da li si i dalje u toku sa stvarima. Tako da je besmisleno uzeti Cisco na početku studija, pošto ziher nebuš za vrijeme studija našao posao za koji bi ti trebao taj certifikat, a nakon studija ti više ne vrijedi, moraš ponovno polagati xD


S tim da Cisco ima nekoliko stupnjeva, ovaj za soma eura je najniži stupanj i nije neka sreća. Viši stupnjevi su drastično skuplji :(

W3DR4N
18-12-2008, 23:52
Cisco je u srednjim školama u potpunosti kompetentan program s punim seminarima. Košta oko 400-500 kuna po seminaru i platiš završni ispit, koji je oko 300 kuna ako imaš voucher kao uzoran cisco student i oko 800-1000 po defaultu kao za sve.

Dobar dio firmi u hrvatskoj neće gledati na "rok trajanja" ciscovog certifikata pošto je samo po sebi veliko ulaganje u znanje i ljudi to cijene.
Cisco tu s foruma imamo Boz i ja, uskoro i McPingvin, te možda još poneka skrivena duša.

bananac
18-12-2008, 23:58
Cek, nisam skuzio ovaj dio o trajanju tog ciscovog certifikata.
Zar ima smisla to ic polagat ako traje godinu-dvije?

Bartuc
19-12-2008, 00:00
Znači ipak vrijedi srednjoškolski Cisco, eh da sam znao za njega prije... Ali uglavnom, za godinu ili dvije bum i ja bio Cisco member :P Možda i ranije, ovisi kakve bum volje.


@bananac, ima smisla. Kasnije samo produžuješ certifikat sa novim ispitom. Ali slušaj i što Weki kaže, da neke firme niti ne gledaju da li ti je istekao certifikat, glavno da ga imaš.

bananac
19-12-2008, 00:05
Ako nije tako bitno dali je potvrda istekla onda je to ok.

Jeste imali kakvih problema pri polaganju? Znam da to ima veze sa internetskim tehnologijama i umrezavanjem racunala opcenito a to nije laka stvar, barem meni.

W3DR4N
19-12-2008, 00:06
Gle, ako ti radiš jedan posao održavanja korporacijske mreže, pretpostavlja se da si u toku i nadograđivanje certifikata za osobnu potrebu nema smisla.
Sad nisam siguran moraš li imati datumom valjani CCNA da bi upisao CCNP, mislim da da, no doista nisam siguran.
Isto tako, CCNP je najveći stupanj Cisca za koji se možeš osposobiti u Hrvatskoj. Sve ostale (dizajner infrasturkture, serviser, network ekspert...) moraš polagati u Briselu u Belgiji.

IGoR_2803
19-12-2008, 00:17
Gle, ako ti radiš jedan posao održavanja korporacijske mreže, pretpostavlja se da si u toku i nadograđivanje certifikata za osobnu potrebu nema smisla.
Sad nisam siguran moraš li imati datumom valjani CCNA da bi upisao CCNP, mislim da da, no doista nisam siguran.
Isto tako, CCNP je najveći stupanj Cisca za koji se možeš osposobiti u Hrvatskoj. Sve ostale (dizajner infrasturkture, serviser, network ekspert...) moraš polagati u Briselu u Belgiji.

jel mozes ti reci da li ti je ccna koristio negdje prilikom zaposljavanja ili znas nekog kome je... pretpostavljam da imas ccna... i uostalom, mislim da je bezveze ici polagati taj certifikat ako cvrsto ne odlucite da se zelite baviti mrezama, jer ipak kosta novaca i vremena... jos jedna stvar, zanima me koliko je zahtjevna materija, kolko vremena treba odvojiti cca dodatno, ne racunajuci vrijeme koje provedes na predavanjima ili prakticnim vjezbama ili stogod...

Bartuc
19-12-2008, 00:22
Kolege koji su išli na taj prvi stupanj kažu da je lagano. Realno, dovoljno ti je samo pratiti na satu i nešto sitno vremena odvojiti da ponoviš neke stvari koje nisu logične. Mada ti to ovisi i o pojedincu. Ja osobno naučim u 20 minuta više nego mnogo ljudi u nekoliko sati. Tako da se nemreš ravnati prema drugima.

IGoR_2803
19-12-2008, 00:25
Kolege koji su išli na taj prvi stupanj kažu da je lagano. Realno, dovoljno ti je samo pratiti na satu i nešto sitno vremena odvojiti da ponoviš neke stvari koje nisu logične. Mada ti to ovisi i o pojedincu. Ja osobno naučim u 20 minuta više nego mnogo ljudi u nekoliko sati. Tako da se nemreš ravnati prema drugima.

jasno da se nemreš ravnati po drugima i da je to individualno, ali smatra se ipak da netko ko ide na to ima neka osnovna znanja, a i neke predispozicije, te da mu ta građa leži...

Hidraulicar Kreso
19-12-2008, 08:21
e vidiš bartuc, mogao bi i ja početi ubirati par sto kuna okolo za slaganje konfi, stavljanje windowsa, popravljanja sitnih grešaka i tako. To je unosan posao, ali bih također volio raditi u servisu, ili čak ko amd freak pisati za Pcplay :D :P


koliko ti imaš godina?
to je unosan posao za srednjoškolca ili studoša , ali za odraslog covjeka baš i ne... i vidim da imaš jako visoke postavljene ciljeve u životu , daleko ces dospjeti....


pogotovo me fascinira ovaj dio " ili čak ko amd freak pisati za Pcplay"
o majko božja....

Imam 18 godina, ali ovo što kažeš da nije unosan posao za odraslog čovjeka, ja mislim da je glupost. Ako nisi oženjen, ne treba ti mnogo love, ali opet zarađuješ od posla(akosi zaposlen) i od fuša.
Amd freak piše o hardveru za pc play, meni je on stvarno uzor i smatram da zna o kompovima više nego cijeli forum. On, Sickmanno1 i Bartuc. Svaka ima čast.

Svinjoguz
19-12-2008, 11:47
nema kruha od slaganja konfi ... ak mislite zaradjivat od ITa upisite FER/PMF/FOI/Vsite ili nesto slicno i opredijelite se za smjer: programer, sistem administrator ili database projectant...pokupite nes malo certifikata i pocnite radit...

ezav
19-12-2008, 15:20
Bilo bo ljepo kada bi bilo kruha od odrzavanja kompova i slaganja kompova .. ali nazalost nije ... prije par godina se moglo zaraditi 2000-3000kn mjesecno ako se uz fus odrzavalo par tvrtki .. ali to je jako jako puno posla za malo kruha .. tu i tam sloziti neki komp pa si povecati mjesecni proracun da ... ali zivet od toga nemoguce.. pogotvo od kad se pojavila ekipa koja za 100kn napravi se ...

Hidraulicar Kreso
19-12-2008, 15:48
Bilo bo ljepo kada bi bilo kruha od odrzavanja kompova i slaganja kompova .. ali nazalost nije ... prije par godina se moglo zaraditi 2000-3000kn mjesecno ako se uz fus odrzavalo par tvrtki .. ali to je jako jako puno posla za malo kruha .. tu i tam sloziti neki komp pa si povecati mjesecni proracun da ... ali zivet od toga nemoguce.. pogotvo od kad se pojavila ekipa koja za 100kn napravi se ...

zato ja sve za džabe, pa imam samo ugled :D

W3DR4N
23-12-2008, 20:15
Ako je netko nezaposlen, otvorena su dva radna mjesta kakva su se spominjala kroz temu.

Kvark d.o.o. traži servisera za popravak računala, sklapanje konfiguracija i sličnog. Radno mjesto je u Zagrebu, na neodređeno.
Iskustvo poželjno, no nije uvjet. Poslati što prije, da budete u veći konkurent posao@kvark.hr

Land of Magic d.o.o. traži trgovca za rad u maloprodaji. To je ona trgovina što prodaje razne zanimljive stvarčice tipa Magic, World of Warcraft, DnD, razne knjige, figurice, igre na ploči, karte...
Maloprodaja sa zanimljivim sadržajem, pogotovo ako brijete na fantasy. Isto poslati što prije roman.cvetko@landofmagic.hr

demetrius
23-12-2008, 23:04
ja sam mislio da je kvark propao,nekad se ta frima spominjala i reklairala,bit će da su je ostali pojeli,ne znam kad sam zadnji put čuo nekog da je išo u kvark nešto kupit osim praznih dvd-a možda i pada za 20 kn.

ezav
24-12-2008, 10:09
Nisu bas propali .. ali su blizu ... radi seljacine od direktora vecina ekipe je otisla van iz firme .. a sam direktor je moral pozatvarati vecinu ducana u hr zbog jednog jako loseg posla u BiH ... tak da je bi na rubu propasti .. sada vecinom sto se hardvera tice radi s BiH,Srbija i to vecinom veleprodaja .. a u RH mu je glavni izvor para stampa cd-a i dvd-a za ove jeftine verzije kaj izlaze na kisocima ....

McPingvin_v2.0
25-12-2008, 11:21
smatram da zna o kompovima više nego cijeli forum
Bwahaha. Ni HAL 9000 ne zna više od ostalih 200 aktivnih usera :)

Hidraulicar Kreso
25-12-2008, 12:23
[quote="Hidraulicar Kreso":9lol1ww8]smatram da zna o kompovima više nego cijeli forum
Bwahaha. Ni HAL 9000 ne zna više od ostalih 200 aktivnih usera :)[/quote:9lol1ww8]

ja mislim da tri osobe koje sam ja naveo znaju mnogo o kompovima a ponajviše o hardwareu i pri tome stojim

McPingvin_v2.0
25-12-2008, 12:28
Svi mi znamo da oni znaju, ali niti jedan pojedinačno ne zna više od svih zajedno :)

W3DR4N
21-01-2009, 01:20
Ako nekoga zanima, Vemil je raspisao natječaj za nekoliko radnih mjesta.
Voditeljska mjesta obično imaju jako lijepu plaću, pa ako mislite da imate znanje i sposobnost, Vemil je velika i jaka firma.

Prodavač tehničke robe - Zagreb
http://www.moj-posao.net/jseeker_ad_det ... ords=vemil (http://www.moj-posao.net/jseeker_ad_detailedview.php?sessionId=73ff481c532b 83f50dfe02bdd6b1ccf8&entityId=c42c0936a5a486f4b6914376f4dcddd8&keywords=vemil)

Serviser računala i računalne periferije - Zagreb
http://www.moj-posao.net/jseeker_ad_det ... ords=vemil (http://www.moj-posao.net/jseeker_ad_detailedview.php?sessionId=73ff481c532b 83f50dfe02bdd6b1ccf8&entityId=2b240a7ed9531f3f1f72a797055eda5c&keywords=vemil)

Voditelj servisa - Zagreb
http://www.moj-posao.net/jseeker_ad_det ... ords=vemil (http://www.moj-posao.net/jseeker_ad_detailedview.php?sessionId=73ff481c532b 83f50dfe02bdd6b1ccf8&entityId=c7ad5ba3dde6f4f2dbe8991762e4182d&keywords=vemil)

Prodavač tehničke robe u prodajnom centru - Split
http://www.moj-posao.net/jseeker_ad_det ... ords=vemil (http://www.moj-posao.net/jseeker_ad_detailedview.php?sessionId=73ff481c532b 83f50dfe02bdd6b1ccf8&entityId=9c0d70ea30ec8a5ed4620f379b54e54c&keywords=vemil)

Voditelj odjela tehničke robe u prodajnom centru - Split
http://www.moj-posao.net/jseeker_ad_det ... ords=vemil (http://www.moj-posao.net/jseeker_ad_detailedview.php?sessionId=73ff481c532b 83f50dfe02bdd6b1ccf8&entityId=64b042c2a283d950ecbe9eb386426cf8&keywords=vemil)

Sickmanno1
21-01-2009, 01:52
Ako nekoga zanima, Vemil je raspisao natječaj za nekoliko radnih mjesta.
Voditeljska mjesta obično imaju jako lijepu plaću, pa ako mislite da imate znanje i sposobnost, Vemil je velika i jaka firma.

:D

Kolega mi je voditelj u vemilu u Bjelovaru :D

Placa 3.5 kuna, obicni prodavac/serviser oko 3k :D

No Bjelovar nije kao Zagreb. Racunajte da je to kao u ZG 5 somova ^^

W3DR4N
21-01-2009, 03:03
Mislio sam da su nešto veće plaće u Vemilu.
:/

Sickmanno1
21-01-2009, 03:05
Mislio sam da su nešto veće plaće u Vemilu.
:/

:D

Sto jaca i veca firma, to manja placa ^^

Nemoj mi reci da to neznas :(

W3DR4N
21-01-2009, 03:08
Nije pravilo.

Gwin
21-01-2009, 09:05
No Bjelovar nije kao Zagreb. Racunajte da je to kao u ZG 5 somova ^^
zaboravi..vjenčani kum mi je pobjegao iz vemila čim mu se pružila prilika..

voditelj prodaje je prije dvije godine ima 7k..

ezav
21-01-2009, 10:37
S tim da kada te u ve-milu zaposle kao voditelja moras racunati da ces raditi 10 drugih poslova ... frend radil ko voditelj servisa a na kraju provel 4 tjedan na kasam jer im je falilo prodavaca .. jednostavno svako jutro kada dojdes na posel saznas na kojoj bus poziciji radil i koliko sati ... s tim da je placa 3k do 3.5k i zna kasniti i biti uplacena na dva dijela ... ja nebi tam ... pogotovo kaj je vlasnik debela krvozedna kuja koja gleda na ljude koji tam rade ko na robu ili roblje ...

Svinjoguz
21-01-2009, 13:02
ak oćete pare zaradit u ITu budite inovativni i počnite učit internet programiranje, kakav hardveraj, tu nema para, pare su sada u network administriranju i programiranju, a ne u slaganju konfi na forumima

IGoR_2803
21-01-2009, 13:46
ak oćete pare zaradit u ITu budite inovativni i počnite učit internet programiranje, kakav hardveraj, tu nema para, pare su sada u network administriranju i programiranju, a ne u slaganju konfi na forumima

a tko je ikada rekao da su pare u slaganju konfi?!

Svinjoguz
21-01-2009, 14:50
pa ima ljudi u threadu kojima je san posao servisera/montera PCa, al to jednostavno nije to..ne poznaju pravo stanje stvari :wink:

Razzarach
21-01-2009, 19:06
najzabavniji posao je svaki dan slagat astro kompove u vemilu (naravno da je sarkazam)

$p1tf1r3
23-01-2009, 02:29
ja najcesce uberem lovu kad sredim sustav, sastavim koju konfu i tak...ili kad spojim dsl lol,hh te su mi najdraze, osposobim dsl za 5 min i poberem lovu, nema nista sladje...mislim nije to neka lova al nakupi se dovoljno da se zapije subotom :D