PDA

Pogledaj cijelu verziju : novi mob



FUXY
17-12-2008, 16:26
Ekipa kupujem novi mob , dvoumim se izmedu iphona 3g i samsunga omnie.
Koji je bolji?

Gwin
17-12-2008, 16:35
samsung je jači u svakom pogledu.. počevši do kvalitete ekrana, pa do činjenice da iphone ne može kao ringtone postavit melodiju skinutu sa blizzardove ringtone stranice, nego mora bit skinuta sa itunesa.. suxx

Xeno Zero
17-12-2008, 17:35
Iphone ima bluetooth samo za handsfree, mislim hello telefon košta tolko puno i nemožeš razmjenjivat podatke bluetoothom meni presmješno.

bezimeni
17-12-2008, 17:39
iphon je stvar prestiža a ne potrebe ili tehnološkog hedonizma.Telefon je prevelik i bezobrazno skup .Produkt trulog kapitalizma kao i većina applovih proizvoda.Kupi samsunga .

W3DR4N
17-12-2008, 17:42
iPhone


Omnia je mobitel, iPhone je iPhone.
Jedinstvenost modela nadopunjuje sve nezanemarive sitnice koje će gorka usta kuditi.

Dommyshell
17-12-2008, 17:43
3vs1 mislim vedrane da si izgubio :D Ja sam za Omniu jer sam ju imo priliku testirat tjedan dana i dojam na prvi pogleda je bio huh mozda je malo kompliciran ali se za dva dana priviknes :)

17-12-2008, 17:52
Ni jedno ni drugo.Bome ne vrijede tih para..

Xeno Zero
17-12-2008, 17:55
Slažem se sa frikom zar stvarno nekome može biti potreban takav telefon, za mene je sve to forsanje i niš drugo.

Gwin
17-12-2008, 18:33
potreban? teško..
poželjan? DA..

a ako biramo, onda za te novce treba uzet uređaj koji RADI, a ne onaj koji ima fensi ime

kripton32000
17-12-2008, 19:52
nista od tog, osim odlicnog sustava i multy touch IP Phone nije nista posebno, cak i zaostaje malo, druga stvar je sto je u SAD-u 5 puta jeftiniji :rotfl:

ni samsung, preskup

ali zato da:

LG KU990 Viewty - frend ga ima, odlican mob plus slow motion opciju, hvata do 120 frejmova, a u TELE 2 ponudi je do nekih 1700kn...ma mobitel je odlican :thumbs2:

Hidraulicar Kreso
17-12-2008, 19:54
Ni jedno ni drugo.Bome ne vrijede tih para..

ja se ipak slažem sa frikom, to treba pametnije uložiti :D

IGoR_2803
17-12-2008, 20:02
[quote="amd freak":1xd8fyxa]Ni jedno ni drugo.Bome ne vrijede tih para..

ja se ipak slažem sa frikom, to treba pametnije uložiti :D[/quote:1xd8fyxa]

slažem se sa vama, nikad ne bi dao za mobitel više od par sto kuna, hell, trenutačno koristim ovo (http://img.alibaba.com/photo/10828705/Nokia_3100_GSM_Tri_Band.jpg)Sjer me zeza joystick na erricsonu... ali, ono kaj je nekome glupo uložen novac nekome drugome znači puno... misliš da je pametnije uložiti 2000 kn u novu grafu samo zato da mozes ukljuciti 8 x FSAA u nekoj igri... mislim da ne... :wink:

Hidraulicar Kreso
17-12-2008, 20:30
[quote="Hidraulicar Kreso":2p95l70y][quote="amd freak":2p95l70y]Ni jedno ni drugo.Bome ne vrijede tih para..

ja se ipak slažem sa frikom, to treba pametnije uložiti :D[/quote:2p95l70y]

slažem se sa vama, nikad ne bi dao za mobitel više od par sto kuna, hell, trenutačno koristim ovo (http://img.alibaba.com/photo/10828705/Nokia_3100_GSM_Tri_Band.jpg)Sjer me zeza joystick na erricsonu... ali, ono kaj je nekome glupo uložen novac nekome drugome znači puno... misliš da je pametnije uložiti 2000 kn u novu grafu samo zato da mozes ukljuciti 8 x FSAA u nekoj igri... mislim da ne... :wink:[/quote:2p95l70y]

o itekako je vrijedno uložiti u novu grafu, ili roc ili ploču. Ili čak periferiju. :D
Mobitel mi ništa ne znači

Karlo_from_Bjelovar
17-12-2008, 20:33
iphon je stvar prestiža a ne potrebe ili tehnološkog hedonizma.Telefon je prevelik i bezobrazno skup .Produkt trulog kapitalizma kao i većina applovih proizvoda.Kupi samsunga .

sigg jedan stampanim boldanim slovima na ovo...

iphone je iphone, fensi, lijep i relativno nepraktican zbog svoje glomaznosti...
samsung je fensi (iako manje od iPa), lijep, praktican i mocan...

Sphinx
17-12-2008, 20:35
sony ericsson xperia x1 mozda ?

Hidraulicar Kreso
17-12-2008, 20:36
za tih par milja kuna se dobro hardwerski potkuješ i na miru si :D not
ne ispalti se toliko trošiti na telefon, on služi za zvanje a ne za neznam ti ja šta

Karlo_from_Bjelovar
17-12-2008, 20:54
gledajte ovako... imati dobar uredaj i nije toliko losa stvar... sad ne znam za ove modele, al pogledajte recimo stsa sve mozete:

wlan - od 2.2 incha ekrana je surfanje vec mucho ugodno, al jos vise to ako zivis negdje u ZGu, imas na svakom isusu hot spot...
kamera - facebook je kriv?

itd... ne da mi se pisat...

FUXY
17-12-2008, 22:04
Ni jedno ni drugo.Bome ne vrijede tih para..

Ma mogu dobit iphone za 500kn... A nebi sigurno dao 7000.

A jel ima GPS navigaciju ? kaj onda omnija je bolja?

17-12-2008, 22:05
No ja sam si upravo upecao Nokiu 6650....i da imam GPS navigaciju :P

Dommyshell
17-12-2008, 22:12
GPS navigaciju ti ima i Omnia i iphone samo ja mislim da moras karte ubacivat koje hoces i da Omnija bi uskoro trebala izac u hrv izdanju windoza tak da :)

ezav
17-12-2008, 23:44
Iphone ima GPS prek google mapsa .. a Omina prihvaca i garmena mape :D ...

Gle uzmi i900 Omniu .. ja ju dobivam u prvom mjesecu .. i mogu rec da je kao smartphone puno puno bolji od Iphone .. ali mu je coolnes faktor puno manje ...

Iskreno ako ti stvarno ne treba tak nekaj .. tj. ako kupujes nekaj za sminku odustani i kupi nes jeftinije .. meni ce Omnia dobro dojt za firmu a i to je mob za posel a ne za sminku :D

W3DR4N
18-12-2008, 10:58
iphon je stvar prestiža a ne potrebe ili tehnološkog hedonizma.Telefon je prevelik i bezobrazno skup .Produkt trulog kapitalizma kao i većina applovih proizvoda.Kupi samsunga .

Gotovo je patetično koliko navodiš da izbjefavaš kapitalizam, a svaki ga dan u najgoroj mogućoj mjeri konzumiraš.
Recimo, zašto kupuješ mlijeko od korporacije Lura (u čijem je vlasništvu Dukat), kad možeš kupiti od samostalnog malog slavonskog mljekara kojem će tvoja litra-dvije dnevno nešto značiti.
Zašto ne podržiš domaću proizvodnju i kupiš Elviton tenisice i Jelen cipele, mjesto da te novce daš njemačkom Adidasu.

Smiješno je što vjeruješ da je Samsung manje eksponiran brand, kad ulažu milijarde u promociju, daleko, daleko više nego Apple.
Apple je fenomen. On svoj iPhone nikada nije imao potrebu reklamirati. To su za njega učinili mediji sami, na svoj trošak.
Ta radi se o aparatu koji je kao reklamu imao udarni termin i vijest dana u nacionalnom dnevniku.
To je zovem briljantna genijalnost, a ne truli kapitalizam.

18-12-2008, 11:04
IPHONE je smeće i ne vrijedi tih para....točka

Sickmanno1
18-12-2008, 11:06
Brijem da je bezveze reci da je iPhone smece, al dobro svako ima svoje misljenje...al da je skup to stoji. :(

Osobno ne bi imao nista protiv da posjedujem jednog...

Hidraulicar Kreso
18-12-2008, 16:31
No ja sam si upravo upecao Nokiu 6650....i da imam GPS navigaciju :P

ja imam 6680 i super mi je, dokle god se mogu na nju javit i poslat poruku je dobra.

bezimeni
18-12-2008, 16:46
iphon je stvar prestiža a ne potrebe ili tehnološkog hedonizma.Telefon je prevelik i bezobrazno skup .Produkt trulog kapitalizma kao i većina applovih proizvoda.Kupi samsunga .

Gotovo je patetično koliko navodiš da izbjefavaš kapitalizam, a svaki ga dan u najgoroj mogućoj mjeri konzumiraš.
Recimo, zašto kupuješ mlijeko od korporacije Lura (u čijem je vlasništvu Dukat), kad možeš kupiti od samostalnog malog slavonskog mljekara kojem će tvoja litra-dvije dnevno nešto značiti.
Zašto ne podržiš domaću proizvodnju i kupiš Elviton tenisice i Jelen cipele, mjesto da te novce daš njemačkom Adidasu.

Smiješno je što vjeruješ da je Samsung manje eksponiran brand, kad ulažu milijarde u promociju, daleko, daleko više nego Apple.
Apple je fenomen. On svoj iPhone nikada nije imao potrebu reklamirati. To su za njega učinili mediji sami, na svoj trošak.
Ta radi se o aparatu koji je kao reklamu imao udarni termin i vijest dana u nacionalnom dnevniku.
To je zovem briljantna genijalnost, a ne truli kapitalizam.


U stvari mlijeko i mliječne proizvode u dobroj mjeri kupujem od lokalne kumice...kao i meso jer mrzim tvornički obrađene proizvode i pokušavomo se hraniti koliko je moguće prirodno .Ali nebitno jer nisi odabrao dobru usporedbu.
Zašto ne podnosim Apple ? Zato jer oduvjek prodaju muda pod bubrege u lijepo zapakiranom celofanu ! Zašto su iste komponente za njihva računala skuplja nego za pc tržište ? Zašto u gotovo svakom faking filmu vidiš neki appleov proizvod ? Zato jer se agresivno reklamiraju a ne zato jer to netko radi besplatno za njih .Oni su za mene jako dobar primjer trulog kapitalizma. Šminkeraj bio i ostao .

W3DR4N
18-12-2008, 23:58
Apple u filmu nije šminka već ga ogroman broj amerikanaca doista i koristi.
Macbook definitivno nije šminka jer se radi o najkvalitetnije izrađenom prijenosniku na svijetu. Čvrsta aluminijska konstrukcija sposobna je preživjeti bilo kakav crash test za laptope, ekran je po defaultu skinut s Appleovog profesionalnog monitora za kojeg smo već zaključili da mu nema ravnog i kompletna infrastruktura radi besprijekorno i kompatibilno. Uglavnom, 25 000 kuna kvalitete, tko ih ima i paše mu Mac.

Osobno se hranim apsolutno nekvalitetno, no cilj mi je jesti ukusnu hranu. Život je jedan, pa nek bar umrem sit.

bezimeni
19-12-2008, 00:09
Ponovno reklame ...imam sasvim prosječan laptop (Hp) već tri godine (plastičnjak).Zamisli , preko noći je u gepeku od auta , na -20 ili na +40 .I nikada ništa.Auto ide po hupserima ,rupama ,lupa trese...i nikada ništa .Nisam ga bacao sa 5. kata ali mislim da ni taj apple od 25.000 kn nebi preživio pad sa 5. kata.
To što se pojavljuje u filmovima je plaćena reklama ( zamaskirana naravno). Kao i npr. automobili koji se tamo pojavljuju...sve je to dobra reklama. Apple ne proizvodi matrice koliko znam a to što uzmu najbolje i gore stave svoj logo je druga stvar.

Nebuš tak razmišljao kada ti doktor gurne pod nos povečane trigliceride u krvi....

Dyslexia
21-12-2008, 14:49
Ja nemogu vjerovat da ljudi neshvacaju neke stvari po milijunti put IPHONE je napravljen za AMREICKO TRŽIŠTE!!!!!!, a to sto mi zivimo u 15 stoljecu to nije njihov problem. Kod njih netreba bluetooth oni svi imaju wireles i gigabitne brzine i ljepo sve sto im treba samo si sendaju preko maila za sekundu. A ne mi jadnici napali na isusov sugavi bluetooth moram biti pored nekog dok mi salje btj, jebemti bluetooth. I onda napali IPHONE nema mms pa koji k.... kolko ste puta u zivotu poslali mms ja iskreno nikada!!, jedino sam mms primio od vipa i nista vise. Onda seru za iphone nema snimanje e to sto ljudi su glumpavi i neznaju mobitel spojit na kompjuter skinit si novi software i imate snimanje. Cak se moze i mms slat sad sa novim softwerom, a tu sto neki pricaju o kvaliteti ekrana nijedan mobitel trenutno na trzistu se nemoze usporedit sa kvalitetom dodira iphonevog ekrana. I motbitel dode 6000 kn u sugavom vipu itd, pa imate burze i svercere koji ce vam ga nabavit za 3000 kn bez problema ja iskreno sam ga nabavio za jos manje. Tako da nepotrebno serete o iphoneu. E da netko je spominjao nesto za blizard...ugl. na iphoneu mozes stavit da ti kad te netko zove svira video a ne mp3, itd i to za svaki kontakt drugi video..

I u svemu se slazem sa wedranom.

21-12-2008, 14:54
A zakaj si kupil I fon? :)

bezimeni
21-12-2008, 15:06
A zakaj si kupil I fon? :)


kako bi bio kul i objektom zavisti ....ako je već rađen za američko tržište koji k... c ga onda prodaju na balkanu...nismo mi balkanci za tak kul stvari .To jedino pametni ameri mogu razumjeti.

Snowman
21-12-2008, 15:07
nemogu vjerovati da netko kupuje iphone još... :pray:

Karlo_from_Bjelovar
21-12-2008, 15:33
al ovo sto se tice mms-a - stoji... ja sam jednom u zivotu poslao mms, i to sestri jednu sliku dok je imala jos neku prastaru nokiu...

Dyslexia
21-12-2008, 20:23
cujte ko nema love nece si ga kupit ko ima kupit ce i amen, a bokte cijena je takva ako vam smeta znate gdje je t com pa idite se zalit. A ja vam kazem da se moze nabavit i za 3000 kn mozda cak i manje.

Snowman
21-12-2008, 21:13
al ovo sto se tice mms-a - stoji... ja sam jednom u zivotu poslao mms, i to sestri jednu sliku dok je imala jos neku prastaru nokiu...
ja sma prošle ljeto poslao više mms nego sms :rotfl: :thumbs2:

Slayer
21-12-2008, 23:35
ja bi reko da svaki komdic tehnologije ima prednosti i mane, a iphone ima puno sa boje strane po cemu ispada da je los, s strane americkog trzista je malo bolji, omnia ima cudnu rezoluciju a iphone nije za hrvatsku, trenutno nebi uzeo nista nego bi stedio lovu... :bravo:

Niko Bellic
20-01-2009, 22:21
Evo da prekinem iPhone i Omnia sagu imam jedno mobilno pitanje...

Mislim si kupiti ovo:

Nokia E66
http://europe.nokia.com/link?cid=PLAIN_TEXT_1053734

Nokia WH-700
http://europe.nokia.com/wh-700

Nokia 8 GB microSDHC Card MU-43
http://europe.nokia.com/find-products/a ... card-mu-43 (http://europe.nokia.com/find-products/accessories/all-accessories/memory-cards-and-cables/memory-cards/nokia-8-gb-microsdhc-card-mu-43)

Mobitel kosta 1491 kn, slusalice 360 kn, a memorijska kartica 279 kn. Uz telefoniranje mobitel koristim za surfanje po internetu i slusanje mjuze na putu do posla i nazad. Puno sam mozgao i ovo mi se cini kao najbolji izbor za moje potrebe. Sta vi mislite o ovoj kombinaciji? Ja mislim da razara...

:friends:

bezimeni
20-01-2009, 22:30
Radije si kupi pošteni mp3/4 player koji će ti potrajati godinama za razliku od mobitela koji brzo zastari ili se pokvari taman kada mu istekne garancija.

Ogg The Dogg
20-01-2009, 23:03
tvoj paket mi se činu u redu. iako taj mob baš i nije neki mp3 orjentiran telefon, nauživat ćeš se u glazbi... jedino bi te mogla klat baterija, koja je an većini nokija velikih kapaciteta al te nokije ju žderu ko od šale.
i da ljudi, ovo je opet postala svađa oko iphonea. recite koji mob bi vi čovjeku preporučili a ne vikat da je ajfon šit.

Niko Bellic
20-01-2009, 23:24
Ne zelim posebni mp3 player, jer onda moram sa sobom furat dvije stvari, punit dvije stvari i pazit kad ce mi se ispraznit dvije baterije. Takodjer, dok idem s tocke A do tocke B uvijek imam slusalice u usima i puno puta ne bi cuo mobitel kad mi zvoni da slusam mjuzu preko mp3 playera. Probao sam i to, ali ne pase mi. Nakon samo tjedan dana prodao sam taj mp3 player kolegi s posla i opet slusam mjuzu preko mobitela.Vjerovao ili ne i mp3 playeri se kvare i takodjer zastare nakon nekog vremena...

str33t6l0w
21-01-2009, 00:03
dalje od N81, N85, N95 netreba ići... eventualno možeš i N96 ako imaš para.....

Constantine
21-01-2009, 00:21
iPhone,w3dr4n je sve rekao.
n96,nikako,koliko sam cuo,to je losiji izbor od n95.

Kalhant
21-01-2009, 01:56
EptXbAG97n0
iphone 3g vs omnia vs diamond.

Niko Bellic
21-01-2009, 09:58
dalje od N81, N85, N95 netreba ići... eventualno možeš i N96 ako imaš para.....

Vec duze vrijeme drustvo mi pravi Nokia N81. Prijelaz s N81 na N85 bio bi dobra solucija i rado bi to napravio da ima smisla. Nazalost, razlika u cijeni je too much za tih par novih ili blago poboljsanih starih funkcija koje bi sa N85 dobio.

Mobitele inace uzimam u Vip-u. Imam preko njih pretplatu i ukljucenu Mobile Broadband Flat tarifu na SIM kartici pa sam non-stop online. Tamo za puno manju cijenu dobijem isti mobitel za koji bi u Mobisu dao puno vise para, a posto sam ionako vec "100 godina" na Vip pretplati ne vidim razlog da ne produzim ugovor za jos 24 mjeseca. Primjera radi, sadasnji mobitel (Nokia N81) platio sam 1991 kn dok je isti u to vrijeme u Mobisu kostao 3599 kn. Ova Nokia E66 (koju sam vec spomenuo u ovoj temi) kostala bi me 1491 kn, a u Mobisu trenutno za nju treba izdvojiti 3399 kn. Moram spomenuti i to da su u Vip-u svi skuplji mobiteli otkljucani tj. uvijek mogu (za razliku od mobitela kupljenog npr. u T-Mobile-u) u bilo kojem trenutku promijeniti operatera i na kucistu mobitela mi se ne kocoperi njegov nakaradni logo. Mobiteli s Vodafone izbornicima i nakaradnim oznakama prica su za sebe i takve izbjegavam u sirokom luku.

Vec dugo koristim Nokia mobitele, jer ih jednostavno obozavam. Imam dva malena AC-5 putna punjaca i ultra maleni CA-100 USB punjac, a mobitel vecinom punim jednom, nekad i dva puta dnevno pa mi nije bad trajanje baterije. Svakodnevno koristim funkcije koje ju u poprilicnoj mjeri trose i svjestan sam toga da ne mogu ocekivati cuda od nje.

Ako netko ima E66 volio bi da mi napise vise o mobitelu iz prve ruke. Do sad sam cuo samo pohvale...