PDA

Pogledaj cijelu verziju : Komp mi se restarta!!



vekicar
16-12-2008, 16:11
Bok.

Imam problem. Računalo mi se jako puno restarta. Najčešće u igrama.
Restarta mi se obično za kakvih 10 min, ali ne samo u igrama, nego zna i izvan igre.

Jako često mi se zna zablokat kod BIOS-a i kod boot screena.
Proc mi je trenutno (Q6600) clockan na 3,0 Ghz i sad radi dobro. Neki put se upali windows i radi sve OK.

Kad se restarta, pojavi se blue screen i skoro svaki put se pojavi nova greška. Jedino što sam zapamtio je nekako ovako: driver irql not less or equal. Ali napominjem,
svaki put se drugo napiše. Napajanje mi je Corsair 650W. Da li je slabo napajanje??? Matična otišla????

keko
16-12-2008, 16:26
prvo probaj reinstall windowsa,da eliminiraš softversku pogrešku,jer se meni nekad znalo restartati zbog winsa,iako mi je na kraju napajanje otišlo k vragu....ako i dalje ne bude radilo,ja mislim da je u napajanju problem.

Čux
16-12-2008, 17:45
prvo vidi da se neš ne pregrijava slučajno, a onda dalje vidi, ak format ne pomogne onda neš od hardweraja vjerojatno zeza

Ivan_87
16-12-2008, 20:02
gusar od 650w ima snage i za skor duplo jače konfe

vjerojatno driveri od grafičke ili je u toj igri problem

Hidraulicar Kreso
16-12-2008, 21:05
moguće da ima drivere za grafu koji nisu kompatibilni sa igrom. Probaj reinstalirati drivere od grafe najprije.

C
17-12-2008, 17:10
Prvo od-OC-aj; resetiraj BIOS i Clear CMOS uradi.
Drugo, instaliraj sve drivere koje si dobio s njim, ili novije skini s interneta.
Treće, počisti PC sa raznim AV alatima i sličnima.
Četvrto, ako ne bude radio i dalje pravio probleme, 99% ti je tehnički kvar. Vjerojatno kvar matične.

Tegla Ajvara
18-12-2008, 12:20
isti problem i ja upravo imam

vekicar
18-12-2008, 15:40
Evo sad sam promijenio matičnu i napravio fresh install viste i sad radi dobro. Samo imam problema s ventilatorom na hladnjaku od CPU-a i SLUČAJNO sam strgao jednu gigu ram pločicu. LOL

C
18-12-2008, 18:07
Ne možeš to strgati svinjice. :scared:

keko
18-12-2008, 21:28
Evo sad sam promijenio matičnu i napravio fresh install viste i sad radi dobro. Samo imam problema s ventilatorom na hladnjaku od CPU-a i SLUČAJNO sam strgao jednu gigu ram pločicu. LOL

lol,kako si samo to uspio... :pray: :pray: ....moraš biti nježan prema hardveru,kao ja kad mi ne radi joystick....obično odleti u zid :D :D

C
18-12-2008, 21:30
Nježan k'o traktor. :D

keko
18-12-2008, 21:34
nježnost puno pomaže...meni npr. nije radio joystick pola godine,pa sam se odjednom zaželio pro evolutiona,prvo sam joystick htio otvoriti šarafcigerom,al sam pomislio da bi mogao nešto slomiti,pa sam se odlučio na lupanje po zidu,lupao sam pola minute...i proradio je,makar i sad zna zaštekati,pa opet lupam po zidu